· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010- capitolul 238
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010- capitolul 238     
adrianaBuc

18.04.2012 10:23     citat 

claudis, iertare! La multi ani pentru Matei! sa creasca mare si sanatos!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

18.04.2012 10:35     citat 

claudia, cristina va multumesc ca va ganditi la noi.
Eu sunt bine, si Iulian as putea zice. Adineauri insa mi-a mai facut un scaun moale dupa unul normal. Si m-am hotarat sa ontinui cu laptele praf. Voiam sa il trec pe lapte din comert de vaca dar poate si asta e un factor la scaunele lui moi. II dau biotics si smecta. Mai rau e ca doarme destul de agitat. Poate fi o cauza si randu 2 de masele. Nici nu mai stiu de la ce e.
Trecem noi si peste asta. Macar are un tonus bun in restu zilei.
Care din voi mamici le mai dati lapte praf copiilor??

claudia LA multi ani sanatosi si frumosi lui Matei!!!!!Multumim de servirea virtuala, asteptam pozele de la locul de joaca, daca nu aici pe fb.

cristina sunteti o familie superba, iar cu 3 copii veti fi si mai impliniti sunt sigura de asta.
Tu ai o burtica minunata nu e asa mare,nu?
Da, asa e nu mai e mult si ne vom cunoaste printesa. Chiar vorbeam cu sotul meu cat suntem de nerabdatori sa vedem cum arata, cat are in greutate, daca seamana cu Iulian.
Am noroc ca nu ma simt rau. La Iulian in perioada asta stiti si voi cu ce dureri ma confruntam.
Acum, multumesc lui Dumnezeu, in afara de Irina care e maricica si misca si imi deformeaza burtica de numa, nu ma simt rau. Sunt putin ametita dimineata ca asa sunt eu cu tensiunea, dar nu am probleme in rest.

Abia astept sa zugravim si sa mutam prin casa, sa montam si patutul micutei. As vrea sa fie totul pregatit in caz ca se intampla ceva.

ralu dar de ce spui asta, tu arati minunat. Eu cred ca de vina e schimbarea hormonala din corpul tau, sunt sigura ca arati minunat si esti o fericita mamica si sotie. Te pup si sper sa-ti revii.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 5 luni

18.04.2012 11:30     citat 

Byu ma bucur tare ca sunteti mai bine si ca ne mai scri.

Ralu nu vreau sa te deprim prea tare dar in urma vizionarii pozelor de pe fb iti inteleg nemultumirea. Totusi gandeste-te ca e un bebe in toata "balenia" ce va urma si ca il vei iubi si adora ca pe ceilalati si iti vei reveni fizic in urma solicitarii si a vietii cu 3 prichindei minunati

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

18.04.2012 11:42     citat 

ralucutza, exact de acolo vine nemultumirea...de-as putea sa depasesc momentul, dar imi este ...extrem de greu.
Multumesc din suflet pentru aceste cuvinte, macar o secunda m-am simtit mai bine zambet

si va multumesc mult pentru raspunsuri in privinta kg-lor, am sa o supraveghez muult sa vedem cum evolueaza zambet

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

18.04.2012 11:44     citat 

Matei, La multi ani!!!!! sa cresti mare, sanatos, voios voinic, sa ai parte de noroc in viata, sa ai mereu parintii alaturi care te iubesc mult si sa fii fericit!!!

Ralu-Mada, Sofia are cam 11, 5 kg, la 2 ani si aproape 1 luna, si are 90 cm...nu e slaba, adica nu-i scheletica, insa vad ca alti copii de varsta ei sunt mai rotofei...nici nu ma mir ca nu-mi mananca prea mult, si mai si alearga toata draga de ziua...

Cristina, eu am facut 4 pascute...una cu branza si visine, una cu branza si merisoare, una cu ciocolata si una cu nuca.....cele mai bune au fost cu branza si nuca...cea cu ciocolata nu s-a inchegat toata si am avut prea mult topping...am avut dupa experienta asta febra musculara la mana dreapta 2 zile...si am fost epuizata sambata seara cand am terminat....

Byu, si eu de azi m-am intors la laptele formula pe care i-l dadeam Sofiei, pt ca e de mai bine de o luna constipata si nu reusesc mai mult de o zi sa o fac sa aiba scaun normal...in rest doar bilute mici ca de caprita, si se chinuie sa faca si o doare burtica si nu gasesc alta cauza decat laptele...totul s-a intamplat de cand am renuntat la laptele de capra de la pranz, si in locul lui i-am dat de vaca, ca si seara...probabil e pre a gras si prea mult... asa ca am hotarat sa ma intorc la laptele de 1-3 ani si sper sa rezolve problema... prostit

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

18.04.2012 4:50     citat 

Am aflat cauza la starea noastra de rau. Asa cumbanuiam a fost un microb, o eneteroviroza sau enterocolita adusa de la matusa mea de la spital cat timp a stat la noi. Ca mergea zilnic la fete. Ce-i drept se spala mereu pe maini si nu erau probleme. IAr cand a venit fetita la noi si au mai stat 3 ore pana sa le duca sotul la Bucuresti, am dezinfectat bine tot ce a adus de la spital, dar eu stiu sa fi fost ceva in aer. MAtusa mea cica la fel de rau se simte, ii e greata vomita si are scaune moi.
IAr azi sotul meu a vomat si el si se simte rau. Deci asta tb sa fie. LA mine si la Iulian a reactionat cel mai repede, probabil din cauza ca Iulian e copil, iar eu gravida.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

18.04.2012 8:19     citat 

cu scuzele de rigoare jenat

Claudis, sa-ti traiasca baiatul si sa fiti mereu fericiti impreuna!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

19.04.2012 8:08     citat 

Neata fetelor

Va multumim mult pentru urari si fara scuze va rog... sarut sarut sarut sarut sarut

Ralu-mada ce-ti veni...O punem pe seama sarcinii da? scot limba
Nici eu nu mai arat ca acum 3 ani..dar arat bine pt. o ,mamica...si tu arati f. bine ....cate mamici cu 3 copii nu si-ar dori sa arate cum vei arata tu dupa ce vei naste scot limba foarte fericit foarte fericit

Byu sanatate multa

Cry sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 2 luni

19.04.2012 8:26     citat 

Hristos a inviat!

La multi ani, Matei!

Si noi am fost de Paste la tara, numa ca Octavian a tot facut febra, am aflat mai tarziu ca este din cauza maselelor, acum si-a revenit.

byu spuneai de laptele de vaca din comert ca ii poate provoca scaune moi lui Iulian, intradevar asa este. I-am dat si eu de cateva ori lapte din comert de vaca cu 3,5% grasime si avea scaune moi, acum ii dau lapte de vaca de la tara, sau de la taranii din piata si ca sa il digere usor, sa nu se constipe, il fierb cu putina sare (cica sarea ar avea rol dezinfectant), iar cand il pun in biberon ii adaug o lingurita de miere (!!!atentie mierea nu se pune peste lichide fierbinti isi pierde din proprietati si poate deveni toxica). Mierea naturala este acea miere care se cristalizeaza in timp, ca sa fi sigura ca este naturala poti cumpara miere direct cristalizata.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 2 luni

19.04.2012 8:31     citat 

Apropo am uitat sa va spun am cumparat acum 2 zile miere de manuka (importata din Noua Zeelanda) cu UMF10+ pentru intarirea sistemul imunitar; recomandat afectiunilor usoare, igiena orala, alinarea durerilor de gat.
Mierea Manuka poate fi utilizata pentru urmatoarele afectiuni:
- taieturi
- arsuri
- muscaturi
- ulcere ale pieliistaphylococcus aureus
- plagi chirurgicale si infectate
- infectii ale pielii
- acnee
- riduri
- herpes
- eczeme
- cicatrici
- otita
- conjunctivita
- ulcer gastric
- bola de reflux gastro-esofagian
- gastrita
- gingivita
- placi dentare
- raceli cronice
- sindrom de colon iritabil
- colita ulcerativa
- infectii faringiene

Mai multe detalii gasiti pe site-ul mieremanuka.com

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

19.04.2012 8:45     citat 

fetelor ..gasiti pozele noastre pe Fb.,....

Referitor la laptele de vaca....eu acum as recomanda lapte praf pana la 3 ani...problemele nu tb, sa apara imediat...la noi au aparut la 6 luni dupa baut lapte de vaca pasteurizat....
Dupa nspe mii de analize...toate bune..inclusiv cele care indica o alergie....tot cu laptele special pt.. copii alergici am scapat.....

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 3 luni
Luca Daniel: 10 ani, 5 luni

19.04.2012 9:20     citat 

Byu, aceea eneteroviroza urata a adus-o si Sara de la gradi, intai a vost ea, am urmat eu cu Luca si au reusit sa o ia si parinti mei. S-a manifestat cu voma, scaune moiisi stari de nu puteam sa stam in picioare.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 5 luni

19.04.2012 10:15     citat 

La Multi Ani Matei. Pui mic si dulce, sa fii sanatos toata viata, fericit si sa ai si un dram de noroc. Parinti care te adora ai, asa ca mai trebuie sa ii gasesti lui ami o nora "pe masura" zambet
La Multi Ani si mamelor pe care le-am ratat.

Eu cu kilogramele lui Victor stau linistita. Acum are in jur de 11, ceea ce zic eu ca este excelent avand in vedere ca intre 4 luni si 9 luni nu a luat decat 50 grame, in conditiile in care ar fi trebui sa se ingrase kilograme.
Si nici nu imi mai fac griji..ca oricum ce pot face in plus decat sa il supraveghez si sa il las sa se dezvolte in ritmul lui?
Cu laptele, chiar am avut noroc. I-am dat vreo luna si ceva doar lapte de capra, acum suntem la tara si papa direct de la vaca.
De praf am scapat acum 2 luni si ceva parca, nu mai aveam in casa si de-asta am trecut pe capra. Dar am noroc ca nu e sensibil. Frac-su pana la 3 ani nu a putut sa bea decat praf sau din comert ca era ca al tau, Claudis .. Se vede ca au acelasi nume foarte fericit

Iar cu kilogramele mele... trist ca tot vorbiti de silueta.. Ce mi-ar fi placut sa mai raman cu vreo 5-6 in plus trist In afara de sanii care s-au evaporat sau au ramas la nufarul foarte fericit si pieile care se vad pe burta .. ma declar aproape multumita foarte fericit
nervos

Si fug la copii ca tocmai strang de gat un pui mic de gaina.. surprins

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

19.04.2012 10:35     citat 

----------
claudis a scris:

Ralu-mada ce-ti veni...O punem pe seama sarcinii da? scot limba
----------

pai ca sa nu o iau razna...daaa, e mult mai rezonabila explicatia ta prostit

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

19.04.2012 11:08     citat 

Ralu e ok sa ai asa emotii. Dar noi te intelegem si te sustinem sarut sarut sarut sarut sarut

Claudis cu mii de scuze, la multi ani pentru Matei!!!! Sa fie la fel de iubaret cum il stiu si sa-ti lumineze viata.

Simo eu zic sa nu-ti faci grija de nora pentru Claudia, la ce baiat scump are, n-am nici o retinere sa i-o propun pe Ana. La asa soacra o dau cu incredere. foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: