· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (312)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (312)     
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 5 luni

10.05.2012 10:12     citat 

Roxy, felicitari pt baietel! sarut

Ema, esti tare frumoasa si ai crescuuut sarut

ice, urschulet, suns sarut sarut sarut

noi suntem la fel...edi imi spune dimineata:"tu nu pleci!" trist Offff...

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 8 luni

10.05.2012 10:48     citat 

Roxy felicitari si sarcina usoara !
Ema esti o domnisoara , ce mai . Tare bine iti sta .
Noi am rezolvat pe moment situatia cu cine sta Bogdan . Mama nu mai poate veni dar vine matusa . Ea s-a oferit , a zis ca nu poate sa ma lase balta tocmai acum si ma ajuta pana in sept. cand incepe gradi . Sunt fericita ca s-a rezolvat , mai ales ca lui Bogdan ai place cu ea si nu plange dupa mine . Dimineata mai stau cateva minute de vb cu ea si Bogdan imi zice '' mami dute , a venit mamaia ''. Ma bucur ca e asa , dar mi-e groaza cand ma gandesc ce-o sa patesc cand o sa-l duc la gradi . Stiu ce-am patit cand l-am dus la cresa si nu cred ca o sa fie altfel la gradi .
Smiri , imi pare rau de situatie , inteleg ce simti . Dar voi erati cel mai bine cu gradi . Ce a patit Edi de nu mai vrea ?
Fetelor am avut un noroc de dimineata .... azi chiar am simtit ca m-a ajutat DD. Matusa mea a fost in tramvaiul dinaintea celui care a oprit in pasaj si a facut accidentul . Daca mai intarzia 5 min il lua chiar pe cel care a avut defectiunea si s-a oprit in pasaj si cine stie ce putea sa pateasca . Am trecut pe acolo cand am plecat la servici si era dezastru , multumesc lui DD ca a avut grija de noi . Saracii oameni erau terminati , nu facea fata smurdul sa-i ia pe toti ranitii .Se auzeau ambulante peste tot , o invalmaseala ca nu mai circula nimic si nu aveai cu ce ajunge dintr-o parte in alta .......groaznic .
Daca nici tramvaiul nu mai e sigur in orasul asta nu stiu cu ce sa mai circuli ....poate sa mergi pe jos .

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 8 luni
Radu Stefan: 7 ani, 4 luni

10.05.2012 12:42     citat 

multumesc fetele,
gimi bine sa sunteti bine, au auzit si eu despre accidentul de azi dimineata, offff

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 9 luni
Al mic: 7 ani, 1 luna

10.05.2012 3:24     citat 

Multumim fetelor! sarut
Si Ema e atasata de maia (soacra) foarte mult. Mereu intreaba de ea, vorbesc la telefon cand nu se vad, ca doar ii face toate poftele. rad
Gimi slava Domnului ca a fost bine. Am auzit si eu de accidentul ala. Fereasca Dumnezeu de necazuri!

O zi frumoasa tuturor! sarut

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 10 ani, 3 luni

11.05.2012 2:59     citat 

Buna fetelor!

crysy, merci zambet

avem o poza facuta la gradi de Paste

http://i127.photobucket.com/albums/p126...30/028.jpg

azi a stat acasa, a luat o viroza si acum ne doftoricim

roxy felicitari pt baietel, sarcina usoara in continuare zambet

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

12.05.2012 12:08     citat 

Fetele suntem f fericiti. S-au afisat rezultatele la gradi si din 3 gradi la una am fost acceptati! Acum sa scapam doar de pemepers pana in toamna si sa ne rugam sa inceapa sa vb si el. foarte fericit

Vai Ket ce mare si frumos s-a facut! Ce a trecut timpul... sarut

Gimi, ma bucur ca s-a rezolvat problema voastra. sarut

Dia, Ursu, Ice, voi ce mai spuneti?

sus

Denunta
ket

Copii

13.05.2012 1:52     citat 

multumim biencut, felicitari pt gradi zambet
si noi suntem tot cu pampersi, chiar azi l-am lasat un pic pe afara fara pampers si a facut pipilica pe el, nu prea ne iese, cred ca mai avem de asteptat

am admirat si eu copilasii vostrii in poze de-a-lungul timpului si m-am minunat ce repede si frumos cresc sarut

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 8 luni

14.05.2012 8:15     citat 

Buna fetele !
Biencut felicitari ptr gradi .
Eu nu am avut noroc cu gradi , din doua nu ne-a acceptat nici una . Sunt tare dezamagita . Toata lumea vorbea de plicuri inte 200-300 E si se face loc imediat . Chiar nu stiu ce sa fac ca nu am banii astia de dat spaga dar nici pe dinafara nu vreau sa ramanem . Vroiam sa merg la minister dar aseara m-am intalnit cu cineva care de o luna asteapta raspuns de la minister ca nu-i primise dosarul la gradi .

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

14.05.2012 9:28     citat 

ket cu timpul o sa faca click si atunci o sa renunte, as aa fost la noi cel putin, e un scumpic
biencute ma bucur pentru voi ca aveti loc la gradi
gimi de voi imi pare tare rau ca nu s-a rezolvat, air daca ar fi sa se ia dupa varsta ar trebui sa il accepte deoarece el o sa aibe 3 ani si 4 luni, sper din tot sufletul sa rezolvati
Sanatate multa tuturor si o zi frumoasa!

sus

Denunta
ket

Copii

15.05.2012 3:52     citat 

merci roxy zambet
gimi sper sa rezolvati, e tare aiurea sa nu poti inscrie copilul la gradinita
eu am cunostinte carora le-a acceptat dosarul fara nici o atentie, dar din ce am inteles, ar fi important pt ei sa faci dovada unui loc de munca cu salariu stabil, sa fie siguri ca parintii pot participa la cheltuielile ce apar pe parcurs nervos .. mda

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

15.05.2012 8:04     citat 

Merci fetelor. sarut

Gimi, eu ma consider tare norocoasa cu inscrierea dar cred ca am avut succes si pt ca la gradi respectiva au fost in total vreo 160 locuri pe cand la cele la care am fost respinsi 60 locuri din care habar nu am cate pt grupa mica. A cata ai fost la inscriere? Poate ai sanse in iarna daca se vor mai retrage din cei care imbolnavesc des.

Ket, nu la toate gradi e la fel. Trebuie macar unul din parinti sa lucreze. Acum ca se fac si abuzuri si-i resping pe cei care nu sunt ambii salariati mi se pare strigator la cer. Eu de ex acum nu lucrez dar asta nu m-a afectat caci sotul lucreaza. Noi n-am dat nimic dar stiu sigur ca la una din gradi la care am fost respinsi se merge la greu pe spaga tot asa pe 200-300 euro. De fapt cred ca la toate se accepta si spaga dar se mai intra si pe bune. La cea de care zic eu si inscrierile s-au facut ciudat asa ca nu ma mira. trist

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 11 luni
Zuza: 10 ani, 6 luni

16.05.2012 8:41     citat 

Buna fetelor!

Ket ce barbatel frumos ai! sarut

Roxy eja la jumatate de drum??? cat de repede trece exclamatie

Ce de probleme cu gradinitele. Imi pare rau ca e asa situatia mai ales ca pana la urma trebuie sa si platiti lunar.

Cat despre scutec cand sunt pregatiti, dar aici pretind cand intra la scoala( unii inainte de 3 ani cu 3-4 luni) sa nu mai aibe scutec, se pare ca uneori baietii sunt un pic mai inceti la capitolul asta. Keane a renuntat la cca 2 ani si 3 luni, Ksenia la cca 1 an si jumatate.

Ksenia cere sa mearga la scoala cu Keane, in fiecare zi face si ea "teme" , vorbeste absolut tot si vrea sa isi bage nasul oriunde ca o pisica curioasa. Adora sa gatim impreuna- inclusiv cand curat cartofi trebuie sa tina de coaja si o arunca bucata cu bucata la gunoi- va dati seama ca la ce grija trebuie sa am ne ia 1h sa curatam 3 cartofi rad

sus

Denunta
ket

Copii

16.05.2012 9:12     citat 

merci ice, ce a crescut si zuza, frumusica foc, ai ajutor de nadejde tu acolo zambet
desi mi-ar placea si mie sa am o fata, nu ma mai incumet scot limba

biencut cred ca nu la toate e la fel, probabil la unele primeaza "ceva la inceput", la altele dovada veniturilor, altele sa-si ocupe locurile si or fi si cateva corecte, asa ca n-as vrea sa generalizez; ma bucur cand aud ca s-au primit dosare fara interventii, cum e si cazul tau zambet, asa ar trebui sa fie

in alta ordine de idei, vad ca barbatelul meu, dupa ce a stat acasa vineri si luni din cauza unei viroze, ieri si azi a vrut sa mearga la gradi, nu a comentat nimic, si nici acolo cand a ajuns nu a mai plans, cred ca i-a fost dor; mi-au spus insa ca incepuse sa bazaie putin cand au venit alti parinti sa isi ia copiii mai devreme, si-a amintit si el ca trebuie sa vina mami sa il ia zambet... sper sa mearga cu placere de acum

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 9 luni
Al mic: 7 ani, 1 luna

16.05.2012 9:43     citat 

Ce dulce e zuza!!! sarut
Te inteleg perfect Ice cu gatitul impreuna. Si pe Ema o apuca cheful si trebuie sa curete diverse, sa mestece, sa dea cu blenderul, sa spele blatul cu lavera etc. prostit

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

17.05.2012 9:02     citat 

ICEMOON asa este, a trecut deja jumatate, nu imi vine nici mie sa cred. Pe zuza am admirat-o pe facebook nu am reusit nici acum sa fac reteta de la tine, nu am gasit fulgi de ciocolata, mai caut, daca are cineva idee unde pot gasi ar fi super.
O zi faina si spor tuturor!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: