· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (312)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (312)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 2 luni

07.06.2012 3:28     citat 

Buna fetelor, mersi de pareri, al meu sot nu se lasa convins, nu vrea sa-si "strice"concediul pe Praid...asa ca o lasam pt la iarna ochi peste cap

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 1 luna

08.06.2012 8:23     citat 

Buna dimineata! Azi stau acasa cu edi pt ca a fost racit zilele astea cu temperatura f mare...asta apropos de raceli. La el ultima a fost acum 2 luni si toata lumea ma bate la cap ca raceste prea des. ochi peste cap Ma rog...cu timpul sper sa se rareasca cum spuneti voi. Eu folosesc Oscilococcinum cu succes la raceli.

Urschu
, ma bucur tare tare mult ca ati rezolvat cu imprumutul. Sa fie intr-un ceas bun! sarut sarut chiar mi-era dor de voi sarut Voi munciti cu mancatul, noi cu dormitul. Ma chinui si acum cate 2 ore sa-l adorm...il legan in brate...urla la fel cum facea cand avea 2 luni. El nu vrea nani si gata. Cand adoarme totusi doarmea cate 3 ore legate. Nu stiu cum fac la gradinita sa-l adoarma asa de usor, dar acasa e jaleee.

Cred ca spre Praid ne orientam si noi. Rome, de asta mi-e frica si mie...sa nu fie plictisitor acolo... trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 3 luni

08.06.2012 8:54     citat 

Multumesc fetele! sarut

Imi pare rau de racelile puilor. Noi am ramas cu o tuse usoara, ii dau Green tus, este cu patlagina. Nu am mai gasit ridichie neagra cu care ne impacam bine in sit astea.

Smiri, Melania nu mai doarme de cateva sapt dupa masa. Se mai intampla max o zi pe sapt sa reusim.

Noi am fost la Pride de un revelion acum multi ani, dar nu am reusit sa mergem la salina pt ca era inchis. Mare lucru nu e de facut acolo.
O sa mergem si noi la o salina dar undeva aproape cat sa plecam dim si ne intoarcem seara.

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 5 luni
Al mic: 6 ani, 9 luni

08.06.2012 10:28     citat 

Smiri Ema nu mai doarme dupa amiaza de cateva luni bune. Seamana cu mine, asa eram si eu, pazeam copiii la camin sa doarma si eu ma uitam la ei. prostit

In tara asta in general nu prea ai unde sa mergi si sa nu te plictisesti. In afara de munte si mare, altceva nu prea e de facut. Si in ultima perioada noi nici acolo nu mai mergem din cauza aglomeratiei..

Sanatate multa copilasilor!

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 9 ani, 11 luni

08.06.2012 10:42     citat 

Buna fetelor zambet

Nici pe Alex nu prea mai reuseam sa-l culc la pranz inainte de a merge la gradi (cam cu cateva saptamani inainte) si ma gandeam ce va face el la gradi in timp ce ceilalti dorm, dar spre surprinderea mea, a dormit din prima zi acolo, probabil la inceput de la oboseala (sculat ft devreme, plans), apoi a intrat in normal, si acum cat a stat acasa aproape 2 saptamani, a dormit in fiecare zi.

sus

Denunta
rome

Copii
10 ani, 2 luni

08.06.2012 11:26     citat 

Hello...
Din cate am vazut pe net mai poti merge la strandurile termale in Praid zambet

Smiri si eu cunosc copii care nu mai dorm la pranz , la noi inca nu s-a intamplat, au fost zile cand eram la petreceri in aer liber si pe la ora 16 tot a cedat si a adormit, printre rasete si copii jucandu-se el era singurul care dormea pe balansoar, sau cand mergem la iarba verde rad

Eu caut de m-am plictisit oferte in gracia, nici nu sti ce sa alegi, asa multe hoteluri si statiuni sunt zambet , dar oricum nu ma asteptam sa fie asa scump, 1300 E oferta last minute in Creta, in Zakyntos... surprins , mai scump ca in Egipt(acolo am mers cu 1000 E) ochi peste cap

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 5 luni
Al mic: 6 ani, 9 luni

08.06.2012 11:56     citat 

Rome depinde unde vrei sa mergi in grecia. Incearca si varianta individuala, sa iti faci rezervare la booking.com si sa cauti separat avion (daca vrei destinatii mai indepartate pe insule).
In plus in grecia oriunde ai merge, iti recomand fie iunie, fie dupa jumatatea lui august, pt ca e fff cald.

sus

Denunta
rome

Copii
10 ani, 2 luni

08.06.2012 2:35     citat 

Suns mersi, da, luna asta vrem sa mergem.
Cu masina nu vreau ca mi-e ffff groaza de drum, o sa caut si asa asa cum zici tu sa vedem cum iasa pretul.
Cam cat ar costa o masa pt noi 3 aproximativ la taverne, ma gandeam sa nu luam cu masa deloc, eventual cu mic dejun, ca sa fie la indemana: fructe, cafea, lapte cu cereale din-astea.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

08.06.2012 2:48     citat 

capitol nou http://www.parinti.com/modules.php?name...72#1290872

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: