· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 9 luni
Pufarina: 9 ani, 7 luni

03.05.2012 8:17     citat 

sal'tare si de la mine.
azi lucas e la spital cu taica-su, eu am fost acasa cu pufarina, ca e si gradinita inchisa si azi si maine..... maine vine acasa. saracu are niste cabluri infipte in cap si tre sa stea cat mai linistit posibil, de azi de pe la ora 12 pana maine dimineata....cre ca se plictiseste saracul de crapa...noroc ca are voie sa se uite la desene... are si un joc ceva pe tableta lu tac-su.... eh, o zi trece repede....
am iesit nistel ca fetele intr-un parc, am lasat-o sa se joace la o fantana arteziana, evident s-a facut leoarca....nu pot sa pun poze pe fb ca colegii de munca ma cred in spital cu lucas foarte fericit ...pun sambata incolo....
da e maraita, si usor fierbinte seara...ma gandesc ca o fi de la vaccin...ori tot de la masele. in gura nu ma pot uita, am vazut ca sus unde iesise doar un colt la una din masele a mai iesit un alt colt....ies si maselele astea in episoade,

daca e vorba de kg oricum fimea e campioana absoluta, la toate categoriile de varsta foarte fericit ...da mie tot cea mai simpatica si cea mai frumoasa mi se pare...cra cra...

sus

Denunta
mihiab

Copii

04.05.2012 8:29     citat 

Lucy cum a fost la Agraria? Vrem si noi sa ajungem duminica .Pe FB au prea putine poze si mai mult de la conferinte .

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani
Gabi: 9 ani, 7 luni

04.05.2012 8:40     citat 

Neatza doamnelor sarut

Furni , sa ne spui repede de furnicel , cum a suportat saracutzul asa zi .. el ca el , da' tu ? Pufosica ce mai face ? sarut

Mandra mea cred ca s-a dezghetat la vorba daca tot are atatia dinti rad rad rad

Eram aseara in parc cu fetele , cu inca 2 mamici , si apare sora mea cu prietenul ei , Cipri . Si incepe Gabitza mea cu pipi , pipi . Ca sa reiasa ca pipi e Cipri , nu era tare incantat saracu' , mai ales cand i-am zis ca asa ramane de-acum rad rad . Prietenului celeilalte surori , Vasi , si acum ii zice lumea Asi , cum ii zicea Ema cand era mica , deci rad) ... pipi ramane ! scot limba rad))
Si in dimineata asta , cand s-a trezit , tragea de mine matza si tot ticu , ticu , ticu rad)) , asa , cu capu' varza de nesomn am reusit sa inteleg ca-i trebuia lapticul fetei rad) . E mortala sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 6 luni
Naty: 6 ani, 10 luni

04.05.2012 10:11     citat 

Ziua buna, dragelor! sarut

Furni, tin pumnii sa fie totul bine pt. Lucas! Dragu' de el...si in sufletu' tau ce-o fi.... sarut sarut
Hapilica, tare faza cu pitica vorbareatza.... sarut ...si Alex face la fel...inregistreaza tot...el zice "apte" si atunci stiu ce vrea...faza tare este ca dupa ce termina un bibi de 300 ml o ia de la capat cu "apte"...mama, apte...si mama ii spune ca asteptam sa se faca seara, ca sa papam iar apte si el zice "tea" ( adica mai bea cand apare steaua rad )...sunt dementiali in perioada asta... sarut sarut

revin la trebutze...va pup si o zi minunata sa aveti! sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

04.05.2012 11:53     citat 

neata
furni sanatate sper ca a trecut cu bine pt furnicel ziua asta grea.
sa ma laud si eu cu silfida mea de 9 kile rad prostit
----------
citat:
Lucy cum a fost la Agraria? Vrem si noi sa ajungem duminica .Pe FB au prea putine poze si mai mult de la conferinte .
----------

depinde ce te intereseaza...eu de exemplu nu am gasit ce ma interesa pe mine trist
dar ca sa mergi cu copiii poate fi ok, sunt tot felul de animalute de rasa acolo, cai, vaci, oi, purcei, pasari de mai multe feluri (numa ce ma interesa pe mine, nu nervos )
si muuulte dulciuri dinastea bio palaria mea....bio , eco , cum or mai fi...dar exagerat de scumpe...adica erau niste bomboane de ciocolata sau ceva de genu si era 12 lei suta de grame...pai cred ca mai mult de 3 bombonici dinalea nu intrau in 100 grame prostit socat prajituri de casa, de carnati si alte asemenea nu mai zic...
si in rest, tot felu de minuni ce tin de agricultura & stuff
nu mai stiu ce vroiam sa scriu...e caaaald...am o stare tampita...SM iara pleaca 2 zile la tzara si nu prea imi vine s afac nimic....
ieri am lasat fata cu mama pana am fost noi la cluj...evident a indopat-o iara cu pufuleti (sa nu mint, i-a facut si fructe de 2 ori, dar nu a vrut fata sa mananance -pai dupa tataia pufuleti cred si eu)...nu a iesit cu ea deloc afara, casa vraiste ca d eobicei a lasat-o sa manance pufuleti in toata casa

plang sau sunt foarte trist
pe Catalina au scos-o de la gradi si nu au lasat-o macar 5 minute acolo in curtea gradinitei sa se dea pe ceva...asa ca am venit acasa rupti dupa 8 ore cat am fost plecati din care vreo 5 ore numa pe drum, sa gasim casa intoarsa si copilele super maraite socat mda...
asta e

sus

Denunta
mihiab

Copii

04.05.2012 12:57     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

depinde ce te intereseaza...eu de exemplu nu am gasit ce ma interesa pe mine trist
dar ca sa mergi cu copiii poate fi ok, sunt tot felul de animalute de rasa acolo, cai, vaci, oi, purcei, pasari de mai multe feluri (numa ce ma interesa pe mine, nu nervos )
----------
in principal iepuri si ceva gaini de rasa (eventual oua de incubatie). Imi pare rau ca nu ati gasit ce va interesa!

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 4 luni
Adelheid: 9 ani

04.05.2012 1:07     citat 

of dragelor cine o auzit ca e usor sa fi mama,

Furni felicitari pt pasi pufarinei
e dragut filmuletul
dar esti mamica speciala , asa ca speram ca furnicel sa fie bine.

Happy multa sanatate la fete,
si barbati astia , vor sa se simte ca si cum nu ar avea copii
daca -ar creste si singuri.
Noi suntem mai bine , mersi draga
Hanne are tratament , facuse rosu in gat
iar Heidi a avut scaun moale doar vreo zi.
deci sunt mai sanatoase si vioaie.

sanatate la copii si parinti
bucurativa de vremea frumoasa, si de admirat parcurile.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

04.05.2012 1:52     citat 

hello doamnele. azi sint acasa cu amandoi, a venit si lucas de la spital, tacsu a plecat la munca.
nu a fost mare chestie, EEG nu doare ori ceva, doar ca tre sa stai conectat la electrozii aia si sa te misti cat de putin...ceea ce pentru un copil de 5 ani e destul de plictisitor. cu ocazia asta a avut voie la jocuri pe ipad foarte fericit ... mai asteptam vreo 2 sapt si pe urma sper sa ne cheme iar la consult sa vedem concluziile la toate investigatiile astea.
pufarina e maraita, nu stiu daca de la vaccin ori de la masele, ori o fi prins si ea vreun virus..vad ca pe aici multi copii cu virusi....
la noi s-a racorit iar, azi numa vreo 6-7 grade, ploaie si nor, se anunta weekend cam plictisitor, cu ploaie si frig, plus ca sint singura cu amandoi....deci mai veniti pe forum sa faceti conversatie cu mine...

oare mihaela_ct ce o mai face?

sanatate la bolnavi si vreme frumoasa si fara canicula la toata lumea ...

sarut

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 4 luni
Josefine: 15 ani, 4 luni
Lucas: 9 ani, 2 luni

04.05.2012 1:58     citat 

am avut 3 zile cu soare, am profitat la maxim, plaja, joaca, cafea la 8 dim in parc...azi sunt 10 grade, deci furni am aceeasi vreme ca tine si la noi se anunta ploi.

sunt fericita ca a primit fmiu loc la gradinita de pe 13 august cand venim din ro numai bine. E chiar langa bloc, deci il duc in papuci .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

04.05.2012 2:46     citat 

problema mea majora e ca dupa chestia cu spitalu fimiu e atata de agitat ca ma scoate din minti de mooor..... mai e si pufarina maraita, imi vine sa imi iau campii..... si io care am fantezii sa fiu casnica rad rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani
Antonia: 9 ani, 6 luni

05.05.2012 7:29     citat 

Eu sunt tare suparata, Antonia a cazut ieri din topogan in parc plang sau sunt foarte trist eu eram langa ea, ea era sus pe topogan, apoi a aruncat un copil cu pietre spre topogan...si eu ca proasta m-am uitat spre el...fix in secunda aia, Antonia si-a dat drumul pe topogan...ea nu stie sa puna picioarele jos sa se opreasca, asa ca a aterizat cu fata in pietris. plang sau sunt foarte trist
E plina de julituri pe fata...toate pietricelele alea ascutite i s-au imprimat in piele...iar eu nu mai pot de necaz si de ciuda pe mine...pot sa zic macar bine ca nu si-a rupt vreun dinte sau nasul, Doamne fereste. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 6 luni
Naty: 6 ani, 10 luni

05.05.2012 7:59     citat 

Ooofff, mai, cuscra, daca ai sti cat te inteleg... trist ...draga de ea....pupam sa treaca repede...sarut sarut ....si noi am patit la topogan o faza de genu', tot ieri, dar mai usoara....eu l-am pus pe topogan si buni era la "prindere", o secunda de neatentie si a venit Alex pana jos cu capu' in nisip...norocu' nostru ca era nisip si n-a zis chiar nimic....da' am tras o sperietura zdravana ca ma gandeam sa nu fi dat cu capu' de marginea topoganului... prostit ...ooofff! Banuiesc ca vom mai avea parte de faze de genu' pana vor mai creste....si probabil ca atunci vor fi altele si tot asa....important este sa nu fie grave....daca stau sa ma gandesc, noi am avut in casa cele mai "dureroase" faze ( ars pe manutze la tevile de la calorifer, cazut cu gura de masa din living, apoi s-a impiedicat de paturica pe care voia sa faca el nana, pe jos, si si-a spart iar buza si tot asa... trist )...

Un weekend frumos va doresc si fara intamplari neplacute! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

05.05.2012 8:07     citat 

neata
haideti la cafea
mihiab, iepuri si gaini de rasa sunt pe acolo o gramada trag cu ochiul
SM iara e plecat la munci la tzara....macar e soare...sper sa se mentina...mai sorb un pic din cafea si apoi sa ies cu fetele la plimbare.nici nu stiu ce sa fac ochi peste cap nu prea am unde s ama duc pe aici cu ele, ele se plictisesc...hm.
----------
citat:
furnicutza a scris:
imi vine sa imi iau campii..... si io care am fantezii sa fiu casnica
----------

rad hehehe aveam si eu fantezii sa fiu casnica...mi-a trecut dar nici sa merg la serviciu nu mi-as dori rad scot limba io am fantezii sa plec in concediu, deocamdata...acuma inca e liniste dar dupa aia va urma o perioada destul de aglomerata ...si va si Cata in vacanta...hm.

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 4 luni
Josefine: 15 ani, 4 luni
Lucas: 9 ani, 2 luni

05.05.2012 8:12     citat 

neata
pupicim pe antonia, imi pare rau zau, dai cu o crema hidratanta, tetraciclina cred e f buna.

o zi buna.
eu am plecat cu pitik la un targ.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.05.2012 8:22     citat 

neatza.. hai care mai aveti probleme cu canicula? ca la mine e LAPOVITA. doriti? + 1 grad da poate mai pe seara ne dam cu sania.... prostit

ocrisu, imi pare rau de antonia..... sper sa se faca bine repede...lui fimiu i se vindeca foarte repede zgarieturi, vanatai etc si nu raman semne, speram si la ea la fel...

lucy maica, tu de la ce iti iei concediu? de la copii? si te duci tot cu ele in concediu? scot limba

sa mor ca nu stiu ce fac azi toata ziua cu astia doi...barbatu e la munca pana la 3.cred ca cand termina il iau de aripa si mergem la ikea, ca au si un loc de joaca acolo....sau nu stiu..auzi ma , lapovita....bleah.

fimea s-a trezit si ea inainte de 7, ca tot e sambata, normal, nu?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: