· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 9 luni
Pufarina: 9 ani, 7 luni

05.05.2012 8:30     citat 

neatza.. hai care mai aveti probleme cu canicula? ca la mine e LAPOVITA. doriti? + 1 grad da poate mai pe seara ne dam cu sania.... prostit

ocrisu, imi pare rau de antonia..... sper sa se faca bine repede...lui fimiu i se vindeca foarte repede zgarieturi, vanatai etc si nu raman semne, speram si la ea la fel...

lucy maica, tu de la ce iti iei concediu? de la copii? si te duci tot cu ele in concediu? scot limba

sa mor ca nu stiu ce fac azi toata ziua cu astia doi...barbatu e la munca pana la 3.cred ca cand termina il iau de aripa si mergem la ikea, ca au si un loc de joaca acolo....sau nu stiu..auzi ma , lapovita....bleah.

fimea s-a trezit si ea inainte de 7, ca tot e sambata, normal, nu?

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 8 luni
MICA: 9 ani, 4 luni

05.05.2012 1:51     citat 

Te dublezi iar, a? zambet

Nici eu nu sunt intr-o faza prea buna zilele astea. M-am specializat in urlat la toti. Altfel nu misca unul, iar eu sunt obosita f tare si mi s-a acrit sa fiu in permanenta singura cu copiii.

Pun o poza cu zulufata mica. Incerc sa caut si una din fata pt colaj, dar e greu. Pe Tedi nu aveam probleme sa-l pozez, am mii. La ea ori sunt miscate, ori strambandu-se etc. Nu sta locului nici 10 secunde, m-a disperat. Cel mai tare e in parc, unde nu rezista nici 20 de secunde pe o jucarie (cu exceptia leaganului unde urla si dupa o ora daca o dau jos si in porcariile alea de masinarii de la Disney, in care bagi moneda de 3 ron ca sa te balangane 3 minute nervos nervos nervos nervos nervos nervos nervos nervos nervos )

Ma duc sa ma intind nitel in pat, ca dorm amandoi, sper sa apuc si eu 15 minute la tv...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.05.2012 2:08     citat 

doamne kiki ce scumpa e sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 6 luni
Naty: 6 ani, 10 luni

05.05.2012 8:40     citat 

Iiimmm, ce don'shoara frumoasa avem....super! Si in ce fel a stat ca zici ca e machiata....f.tare! sarut sarut sarut

N-a fost nimeni inspirat sa lichideze stocu' la Poiana ca m-a terminat?? Deja mi s-a luat...daca o vad in magazine, cu siguranta voi lua orice altceva... nervos

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani
Antonia: 9 ani, 6 luni

05.05.2012 9:33     citat 

Timeea e o scumpa, imi vine sa o mananc asa rotunjoara in obraji cum e ea... sarut
Si eu va trebui sa fac un efort sa o las mai moale cu urlatul, ca m-am sesizat pana si eu ce urat fac...si nu-mi place deloc cand sunt asa...azi am mers la tara sa stam la aer si eu am stat numa' cu gura pe ei, cred ca m-am socat de la cazatura Antoniei de ieri...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

06.05.2012 8:25     citat 

hehehe deci nu numai eu urlu rad scot limba
da furni exact vreua concediu cu copii rad concediu fara copii abia cand mai creste si Anya sa aiba asa vreo 3-4 ani, s ale pot lasa pe amandoua in voie la mama, macar un weekend.
dar e ok in concediu cu copii, mai ok decat sa stau cu ei acasa -in casa...domr mai bine, se distreaza se simt bine nu prea stau agatati de mine... scot limba si furata de peisaj ma simt si eu mai relaxata rad
am fost aseara pe sor'mea ca a fost ziua ei, asta mica s-a indopat cu stixuri si saratele, s-a culcat cu stomacu plin deci am facut noapte alba amandoua plang sau sunt foarte trist a fost horror rau de tot (v-am zis ca sunt singura cu fetele)
eu m-am invatat sa ii dau sa manance cu vreo 2 ore inainte de culcare, tocmai din cauza asta,...da sor'mea a lucrat ieri asa ca nu ne-am putut duce mai devreme..si nu puteam sa ii interzic copilei sa manance...nici nu m-am asteptat s ao sacaie chiar asa
sunt zombi!

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 4 luni
Josefine: 15 ani, 4 luni
Lucas: 9 ani, 2 luni

06.05.2012 9:24     citat 

NEAAAAATA

lucy ai inceput sai dai anyei laptic praf?
e mare si e mai hranitor totusi de cat cel de la san.
ma uit la alex de ex...cand ii dau peste noaptea 90 ml de laptic se trezeste inca o data pana la 7 si mai cere , daca i dau la 150 doarme mai bine , mai papa 150 de dim si la 9-10 papa frcutele sau cerealele.

ma cert cu fimiu, isi scoate hainele din dulap, eu zic nu , zice si el nu , da si din cap si continuaa, mama lui de copil...imi da de lucru non stop.

avem soare! cica 6 grade dar sigur sunt mai multe ,fugim putin afara ca e liber in poarc, cand iese puzderia de copii in parc nu mai avem loc .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.05.2012 2:26     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

da furni exact vreua concediu cu copii rad concediu fara copii abia cand mai creste si Anya sa aiba asa vreo 3-4 ani, s ale pot lasa pe amandoua in voie la mama, macar un weekend.
d!
----------

si io la fel gandesc, sa mai creasca andreaua, sa faca si ea 14 ani si frac-su 18 sa ii pot lasa singuri acasa si sa stau sa ma gandesc ca or da petrecere de intra tot cartieru in coma alcoholica, ori raman gravizi amandoi ori alte distractii specifice varstei rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

06.05.2012 6:41     citat 

hahahahaha
----------
citat:
elsycutza a scris:
lucy ai inceput sai dai anyei laptic praf?
e mare si e mai hranitor totusi de cat cel de la san.
----------

daaa..ce sa zic...ca merge cum vreau eu? nu accepta niciun fel de lapte, si din niciun fel de biberon/cana, nimic. socat ea stie una si buna, tzitzi, tzizti. socat nu accepta domne laptele praf il scuipa zici ca ar fi nu stiu ce chestie nasoala.abia a acceptat cerealele alea care au lapte praf in ele si le amestec numa cu apa.ii mai dau dinalea cu lingurita uneori.
trist
nu stiu cand si cum o sa reusesc sa o intarc, sincer...ca e disperata dupa titi.oricum si cand o voi face va trebui s ao fac treptat, ca altfel patesc alte minuni, daca am lipsit juma d ezi d eacasa mi s-au umflat sanii de mama mama eram numa noduri ochi peste cap
si fii-mea asta mica are obiceiul sa scoata haine din dulap si sosete din serater, si tot ce prinde demoleaza

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 8 luni
MICA: 9 ani, 4 luni

06.05.2012 9:43     citat 

deci care-i rostul cu laptele praf peste noapte? ca n-am inteles. ca se trezeste des si voi ziceti ca e de foame?
si Timeea se mai maraie peste noapte, dar daca nu plange, eu nu ma duc la ea.

Oana, te rog, cand schimbi capitolul, poate o schimbi si pe Timeea in colaj cu poza asta.
Merci mult.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani
Antonia: 9 ani, 6 luni

07.05.2012 10:10     citat 

Capitol nou, doamnelor...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: