· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56     
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 8 luni
MICA: 9 ani, 5 luni

24.04.2012 10:13     citat 

----------
ocrisu a scris:
Noi am dat iarasi de un eveniment nefericit...azi de dimineata Paul a inceput sa planga ca are pe picior o buba care il doare rau...si cand m-am uitat eu mai atent mi s-a facut rau efectiv...avea in pulpa piciorului, cam la nivelul outzelor, infipta o capusa. plang sau sunt foarte trist
----------

Dumnezeule mare!!!!!
Sa dea DD sa fie bine.
Eu sunt disperata cu capusele astea. Chiar ieri povestea o doamna ca s-a alertat jumatate de parc pt ca au gasit capuse la locul de joaca in care mergem de obicei. Mi-e si frica sa ma mai duc cu copiii in IOR.

Asa i-am scos si eu una bunicii mele acum vreo 2 ani, am incecat-o in spirt. La vremea aia chiar nu stiam ce pacatoase sunt capusele. Tin minte ca vara ii ajutam pe ai mei sa imbaiem in ulei pasarile atacate de capuse si cum le vedeam cum misuna in locul in care ele dormeau de obicei. Capusele alea de la pui sunt aceleasi cu alea din iarba???

Lucy, ce dragute sunt dormicioasele tale. Vreau sa-mi fac si eu curaj sa-i las pe amandoi sa doarma, poate asa scapam de Tedi, ca numai asistat adoarme (si adoarme atat de greu... cel putin 45 de minute ii ia, uneori si o ora jumatate. deja nu mai avem rabdare sa stam atata vreme langa el). Dar mi-e sa n-o 'stric' pe Timeea, ca ea adoarme singura. trist

La multi ani Alex de Elsy.

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 4 luni
Josefine: 15 ani, 4 luni
Lucas: 9 ani, 2 luni

24.04.2012 11:47     citat 

MULTUMIIIM de urari
sunt rupta de oboseala

am sa printez urarile sa i le pun la jurnal ,sunteti niste dragute .

revin de dimineata sa mi incarc bateriile scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 11 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

25.04.2012 7:28     citat 

neata
kiki pai ele nu dorm impreuna in mod normal...doar ca se mai intampla sa adoarma intre noi amandoua...da dupa aia le ducem la ele, fiecare e cu patul ei...bine ca asta mica mereu ajunge inapoi la mine
vreau sa le pun sa doarma impreuna dar mai incolo, peste vreun an asa ..
deocamdata nu.mi-ar fi frica, asta mare se foieste f tare, asta mica ar cadea din pat...plus ca Anya daca e langa Cata e tot cu mainile in parul ei (si in somn)
e destul d egreu si la noi cu adormitul uneori...
eu ma bazez ca acuma daca vine caldura ne putem organiza altfel (adica sa facem si spre seara o iesire afara, dupa care cand venim acasa dus, mancare si somn (bine mancare insemnand niste lapte inainte de somn)
asta mica se trezeste de n ori pe noapte..nu plange dar se ridica in fund, sare pe mine, sunt varza deja nu mai pot.chestia asta dureaza si de mult timp nu am mai avut o noapte odihnitoare.
seara cand le pun la ele in pat le pun veioza aia sa cante, Catalina daca e obosita in 10 minute sforaie.dar ce sa zic, ea la 6 jumate dimineata e sus (seara ora de culcare e 9).de amiaza nu stiu cat de mult doarme...acasa niciodata...la gradi uneori doarme dar nu cred ca prea mult..uneori nu doarme deloc.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

25.04.2012 7:31     citat 

am uitat sa scriu, ieri fii-mea asta mica mi-a facut cea mai mare surpriza, a venit la mine si mi-a dat un pupic pe nas (pana acum nu a stiut sa faca asta si acum a facut-o brusc)
si azi a zis mama.in caz ca nu v-am povestit, fii-mea nu zice mama decat f f rar in cazuri exreme.toata ziua o auzi numai tati si Cata.la toti copiii le spune Cata. rad

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 4 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 3 luni

25.04.2012 7:52     citat 

neata
    Orcisu,ami pare foarte rau pt.intamplare trist ,cred ca te-ai speriat,multa sanatate micutului !
      Si eu sunt foarte ingrozita de capuse,doar cu gandul la ele mi se ridica parul pe mine...
        Pe Andra a mea o doare burtica,asta noapte a dormit foarte rau,azi trecem la regim sa vad cum voi reusi sa nu-i dau titi. Zile acestea trebuie sa mergem si noi la vaccin ,mi-e asa de urat.
          Lucy ,foarte simaptice papusile tale cum dorm ele impreuna
            Furnicutza ma bucur ca a decurs bine vaccinarea ,fara reacti fara plansete si daca sa mai si cumintit e foarte bine zambet
              La multi ani ,Alex!!!

sus

Denunta
              ambraa

Copii
              Timeea Alexandra: 11 ani, 4 luni
              Andrada Bianca : 9 ani, 3 luni

25.04.2012 7:59     citat 

Lucy,la fel face si Andra noaptea, cu trezitul si ridicatul in fundulet rad .Felicitari pt .reusite zambet ,a mea spune doar mama in schimb da pupici la toata lumea rad

sus

Denunta
              Kurai_Lucy

Copii

26.04.2012 7:37     citat 

neata tuturor

sus

Denunta
              Happy_mami2007

Copii
              Ema: 13 ani
              Gabi: 9 ani, 7 luni

26.04.2012 9:14     citat 

Neatza lume sarut

As bea un litru de cafea , nu-mi ajunge somnul nicicum foarte fericit , chiar daca , multumesc Cerului , fetele dorm super ! sarut

Sorry sa aud de intamplari nefericite trist , Elsy , sa iti traiasca puiul , adica puii sarut ... nepotica si cumnata ce-ti mai fac ?

Va pupam , va dorim o zi minunata ! sarut

sus

Denunta
              furnicutza26

Copii
              Lucasosaurus: 13 ani, 9 luni
              Pufarina: 9 ani, 7 luni

26.04.2012 7:33     citat 

bonsoar. am intrat sa va salut, nu prea am inspiratie la scris ma nerveaza reclama asta la poiana, am vrut sa o inchid si evident am intrat pe ea, si am primit sfatul sa am o tinuta mai aerisita.... ma gandeam sa imi scot chilotii?
              io cu frecus pe la munca, mi-e o sila enorma, da vorba aia, bine ca am unde sa ma duc...
              vreau sa va pun un film cu pufa, sa vedem daca reusesc

sus

Denunta
              furnicutza26

Copii

26.04.2012 8:07     citat 

iaca

sus

Denunta
              cry_styna

Copii
              Miruna Maria: 9 ani, 8 luni
              Karina-Ioana: 7 ani, 5 luni

26.04.2012 8:10     citat 

pufarina e super!
              iaurtul l-a papat bluzita...da' ce mai conteaza? a-ha-ha! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
              Crispy

Copii
              Aky: 9 ani, 6 luni
              Naty: 6 ani, 10 luni

26.04.2012 9:35     citat 

dementiala pufarina...f.tare!!! sarut sarut

Alex nu a experimentat decat cu ajutor fazele astea....ma tot gandesc de ceva timp sa-l las doar pe el sa vedem cum sta cu pictura.... rad

sus

Denunta
              furnicutza26

Copii

26.04.2012 9:52     citat 

io zic ca a ajuns destul de mult si in gura.... iar pictura pe masa si pe scaun (ca mai pe urma s-a intors si picta pe spatarul scaunului ) rad am prmit-o bonus foarte fericit
              poate nu stiti ca fimea bea cu succes din pahar normal...asta e un mare hobby, sa bea din pahar.... la inceput il turna pe ea imediat, acu cea mai mare parte ajunge unde trebuie rad

cra cra, ma laud si io ca cioara ca e simpatica rau..ca altfel, si fimiu a mancat-baut singur foarte devreme, copiii care merg la cresa de mici invata imediat chestiile astea.....

sus

Denunta
              dodosasha

Copii
              S
              P

27.04.2012 5:25     citat 

F simpatica si hotarata zambet

sus

Denunta
              Kurai_Lucy

Copii

27.04.2012 7:15     citat 

neata
              super tare pufarina zambet
              inafar de faptul ca sunt tot rupta de somn nu stiu ce sa zic scot limba
              SM a plecat iara pe 2 zile, bine ca macar cea mare e la gradi pana la 15,30.
              asta mica imi da destul de furca.e plina de energie (acuma nu va ganditi ca se catara pe lampa, dar eu mereu o compar cu sor'sa si na...e diferita.
              fii-mea in continuare se trezeste noaptea des, are crampe si gaze.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
              Data este GMT + 2 Ore
              subiect nou  raspunde
              mergi la: