· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56     
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani
Gabi: 9 ani, 7 luni

27.04.2012 1:37     citat 

Iuuuuuuui sarut sarut sarut .. ahahaaah , aaahhh , minunata pufosenia ! sarut sarut sarut
Furni doamna , nu incetezi sa-mi aduci buna-dispozitie rad , tare faza cu chilotzii scot limba rad))))))

Si ca sa vedeti ce inseamna culmea mamei denaturate ... Ma tot plang de biata Gabitza ca ii rea,ca urla,api saracutza are 4 maselutze afara !!! PATRU ! Curios,jos numa' 2 dintzisori inca,da' masele puscate pe toate partzile !! Tzucu-i guritza mica,cate rabda biata trist ...

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 4 luni
Adelheid: 9 ani

27.04.2012 5:47     citat 

Salutare mamicilor
La multi ani la toti puiuti de aprilie
sper ca va-ti distrat si voi mamici pe langa ei

Furni ma bucur ca a-ti ajuns cu bine inapoi acasa
am admirat si urmatorul filmulet in care impinge o cutie de plastic
si chiar merge foarte bine pufarina ta
ce premergator ingenios si-a gasit.

happy o pupacim pe Gaby sa treaca cat mai repede durerea maselutzelor.

lucy iti doresc si tie niste energie sa faci fata Anyei

Eu acum singura cu cea mica care doarme
dar am avut o noapte c-am nedormita
de la 1 a inceput sa vomite in continuu, a atipit doar cand nu mai avea nimic de dat afara
si atunci o ora , a doua oara de la 4, 30 a dormit 2 ore
de dimineata a venit si distractia nr 2 diarie, pe la pranz a inceput si febra sa urce
dar totusi nu a mai vomitat.

si abia astept sa dorm la noapte sper sa ma lase
asa ca iarasi lapte nu, am zis ca cu ocazia asta o dezvat de lapte noaptea
desi as fi facut lucru acesta deabia peste o luna

odihna multa si la restul mamicilor Cayia Rizibizi Crispy Dodosasha Tamy Ocrisu Mihaela_ct Kikilinis Cafelutza Elsycutza Iva Georgette

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 9 luni
Pufarina: 9 ani, 7 luni

27.04.2012 10:33     citat 

bonsoar doamnele!
eu astazi cred ca am glicemia de mai am putin si dau in coma diabetica rad...am fost la un fel de targ, festival, nu stiu cum sa ii zic, eveniment turcesc....unde se vindeau produse din turcia, tot felu de fetze de mese cu sclipici si alte prostii, produse traditionale, halva, rahat, mai stiu eu ce, dar exista si un enorm bufet! cu mancare calda diferita, saorme si kebaburi, plus dulciuri turcesti....vai de capu meu.....cred ca erau 20-30 feluri de prajituri acolo..... baclavale, si tot felu de altele bunatati insiropate si dulci de mori....trebuiau gustate evident si luat si la pachet rad
am mancat niste ardei umpluti, niste sarmalute in foi de vitza umplute cu ceva picant, un fel de perisoare bune rau, sos de iaurt peste, o saorma bunicica (da fara comparatie cu aia de la dristor)... si apoi baga cu prajituri...cre ca mai am putin si crap!

mirene, imi pare rau de micuta, saracuta cu atata voma si diaree...da si de tine cat strangi si speli....
daa, pufarina merge ori cu cutia aia, ori cu masinuta pe care o impinge... deja e la categoria profesionisti, ia curbe, ocoleste lucruri, azi mergea in cerc in juru lu fracsu, chiar fuge prin casa rad ..bine, si sta pe doua picioare fara sprijin, da de mers numa cu 'premergatoru', ii e frica sa il lase.... eu mai rad de ea cand se tine de masinuta, ii rup un biscuite in doua si ii dau jumate in fiecare mana, si uita si nu se mai tine, sta si tine in ambele maini ceva, nu are treaba... foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

28.04.2012 3:40     citat 

neata
am dormit numa vreo 4 ore azi noapte asa ca sunt varzaaa
printre altele, micuta are niste "toane" de imi vine sa innebunesc...cred ca ii ies maselute confuz ca ii sunt umflate gingiile f f tare, ea urla, si tipa...are niste momente tare nasoale, orice ii fac urla.de somn nu mai zoc, e horror.
am iesit afara aproape 3 ore cu ele, din fericire a dormit vreo ora jumate.ca azi dimineata m-a terminat, s-a trezit la 6 si abia pe la 12 cumva cumva (leganat in brate, dupa ce orice alta metoda a esuat) a adormit vreo ora.
acuma e veseloasa desi are crampe si o sacaie.i-am facut ceai, bea..dar parca degeaba trist sau poate astept eu prea multe.nu siu.
acuma le-am pus Veronica la tv se uita amandoua.
sa am macar 15 minute de liniste.
afara e extrem de cald, te topesti...as vrea sa mai ies cu ele si diseara pe 7 afara, macar vreo ora la plimbareala...hm, sa vedem.ca si eu sunt varza.
furni....mama ce de ai vazut tu pe acolo.....
plang sau sunt foarte trist si ce ai mai gustat....aiaiaai!!!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

28.04.2012 8:10     citat 

mai tineti minte discutia aia despre scociul de la scutecele Up and Go? ori a fost pe la 2010? cand io ziceam ca au scoci si eram contrazisa ca in romania nu au, ba cineva (oare happy mamy?) chiar a pus poze si nu aveau scoci....
ei bine, am fost in romania acu, si am cumparat Libero up and go din Billa si din Aushan si .... da... aveau scoci rad rad

m-am terminat de ras... scot limba

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

28.04.2012 9:41     citat 

Mai nu stiu de Libero dar discutia, pe la 2010 a fost, era despre Pampers Up & go. Si da, eu am pus o poza, parca inca cineva.

acesta este ramas de la Sasha (de prin 2006?)

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.04.2012 8:07     citat 

neata fetelor
ce faceti ati inceput cu gratarele de nu mai dati pe aici ? rad
mi-a venit sotu acasa asa ca m-am baricadat in dormitor cu cafea in fata
macar un pic

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

29.04.2012 8:33     citat 

Uuuu , Lucy , am crezut ca te-ai baricadat in dormitor cu el jenat sarut rad .
Sorry de indispozitiile micutzei trist , te inteleg perfect .. Gabitza face exact la fel , dar acum pot declara oficial 7 dintzisori si 4 maselutze afara ! sarut

Neatza doamnelor . Furni , da , si eu am pus poze cu Pampers active girl , ce luam noi , si nu au scoci plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ... o sa caut si eu Libero confuz ..

Vreme faina , ieri am fost la 2 gratare rad , azi se mai anunta unul ... pana deseara-s doar cu Gabi , nu stiu ce sa facem , sotzu' la servici , Ema a dormit iar la bunici , ramane la ei azi .. as iesi dar ma dispera caldura , fata in casa-i crizata , etc etc etc ...

Mirene , ce face micutza ? Sper ca sunteti bine sarut

O zi minunata va doresc sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.04.2012 9:49     citat 

aaa.... atuncea a fost o neintelegere la mijloc....eu folosesc libero, am mai luat si pampers dar nu modelul chilotel...poate ala nu are... eu intelesesem ca in general scutecele up and go nu au scoci, nu o anumita marca....
in fine, totusi in romania nu prea foloseste nimeni libero, sint mai scumpi?ca si cand era fimiu mic si acuma ma vede nasi-mea (si ea mama de 2 copii) si se mira....vaaai da ce scutece misto ai....si eu, ce ai draga, sint cumparati de aici....si ea aaaa...liberoo...sa iau si eu prostit
deci da, reclama pe fata la libero scot limba
ma rog, eu am folosit numere mari si astia sint singurii care au pana la nr 8 !!! pampers mai mare de nr 5 nu vezi....fimiu anul trecut folosea 8, ca de, avea 4 ani jumate...iar fimea la cat e de grasomega deja foloseste 6 da in romania i-am luat 7 si nu i-au fost mari...

altufel, soare si frumos la noi, ieri am fost la un acvariu sa vedem pestii.... eun acvariu micut, da au si un fel de bazin unde sint stele de mare si scoici si dina stea, pe care copii au voie sa puna mana, sa le ia din apa si sa se uite la ele.... a stat fmiu acolo, crapasem de plictiseala, cu mare greutate am mai iesit.....
acu cand zic soare si frumos sa nu va inchipuiti ca iesim in tricouri, la pranz sint 10-12 grade, e in continuare de geaca si plover....da atata vreme cat e soare si senin e bine...

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 4 luni
Adelheid: 9 ani

29.04.2012 1:39     citat 

la ce vreme e , speram ssa aveti parte de gratare si nu de altceva

heidi e mai bine , mersi happy de intrebare,
mancam tot de regim , dar e ok si kk
Hanne in schimb de ieri o da pe febra
astept ziua de maine sa ma duc ca ea la pediatra

furni la hanne inca mai folosesc pampers nr 6
sper sa nu avem nevoie de mai mult.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.04.2012 2:52     citat 

eu lu fimiu dupa nr 8 mai aveam putin si'i luam din alea Seni pentru batrani rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

29.04.2012 4:40     citat 

----------
citat:
Uuuu , Lucy , am crezut ca te-ai baricadat in dormitor cu el jenat sarut rad .
----------

rad asta a fost poanta zilei rad
nu de alta dar suntem acasa toata ziua amandoi, nu ni se face chiar asa dor unu de altu rad
eh acuma oricum suntem amandoi cu nervii praf asa ca incercam cat putem sa nu ne calcam pe coada
deeeci...am fost afara aproape 4 ore
si pe la 7 mai iesim o tura cu fetele
ce sa si faci
suint vreo 30 grade afara
apai decat sa stam cu ochii in tembelizor, mai bine iesim la plimbareala
mai comentam si noi, uite copacu ala, uite floricica aia, ne mai luam gandul de la chestii neplacute scot limba
Anya are 5 dinti...nu mai tin minte de la Catalina cam pe cand au iesit maselutele din cate stiu dupa ce avea 4 dinti sus si 4 jos...dar Anya are 2 jos si 3 sus..altii nu s evad sa apara langa ei in schimb la maselute e umflata de numa.si afara face figuri de numa numa...zilele trecute am mers o gramada cu carutu gol si ea in brate...dar azi am avut razbunare...ne-am dus intr-un parc departe de casa (facem vreo ora jumate pe jos asa lejer...)si Cata a vrut pantofiori in picioare..eu i-am dat (nu am stiut de acasa ca mergem acolo),...si fara sosete ..evident s-a facut toata rani la picioare asa ca inapoi tot drumul a carat-o taxo in brate nervos
si de ce...eu am zis de acasa, hai sa mergem acolo...el nu si nu, ca nu are chef, ca e cald (e padure acolo deci mai racoare si ok)...asa ca nu am imbracat fata adecvat de parc ci de plimbare prin cartier..ca daca era si el de acord din start sa mergem in parc clar ii dadeam adidasi, pantaloni, luam si niste jucarele de nisip...da s-a decis asa brusc
asta e, next time
in rest ce sa zic astept cu nerbadare 1 mai si gratarele rad ochi peste cap
macar mergem la tzara undeva la marginea padurii unde nu merge nimeni (nu imi place imbulzeala, mai ales cand e vb de gratare)

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.04.2012 5:50     citat 

apropos de 1 mai, am auzit ca la romania iar e boiereala binecunoscuta, multa lume are liber si luni, ca ce puii mei, e 1 mai, ce sa muncim atata rad ...acu cand am fost de pasti, ma ia sotu unei prietene ca ce bine de noi acolo in vest ca avem atata concediu,..(stateam 2 saptamani adica)..si io il intreb suava , noi avem 5 sapt concediu daca esti membru de sindicat, 4 daca nu esti.....tu cate ai?...a...pai tot 5...pai vezi , ce te dai lovit?

a fost si la noi soare si senin si caniculara temperatura de 13 grade..... am fost intr-un parc unde au instalat un 'castel' de ala gonflabil, de sarit.... a sarit fimiu pana l-a luat ameteala... si pe urma am mers la targu turcesc sa mai mancam un sis kebab si un cataif....bune, ar putea sa faca mai des....mi-am cumparat niste pahare turcesti, din alea super kitchoase, cu auriu rad ..cand oi avea musafiri norvegieni ii bag in boale, ca pe aici nu prea sint de astea cu aur pe ele... pacat ca nu am gasit vreo Rapire din Serai sa imi pun pe perete rad ...ma pozam sub covor si puneam pe facebook sa vada neamurile ce m-am ajuns pe acilea rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.04.2012 7:19     citat 

ahh si va rog sa notati in calendar ca asta s-a hotarat si fimea sa faca cativa pasi singura surprins
fix la aceeasi varsta ca si frac-su foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

29.04.2012 9:40     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
ahh si va rog sa notati in calendar ca asta s-a hotarat si fimea sa faca cativa pasi singura surprins
fix la aceeasi varsta ca si frac-su rad
----------

Notat , doamna , notat ! rad rad Bravo fetitza plimbareatza sarut sarut sarut

Fain de zilele faine ale tuturor .. sorry Mirene de febra fetei trist .. sper sa va faceti bine repede !

Noi am fost la un gratar la malul Somesului , intr-un loc retras , cu inca o familie .. nici mie nu imi place imbulzeala , vb lui Lucy . A fost super .. doar apa , natura , noi .. mi-a placut sarut Apoi mi-am pescuit copiii si acum la somnic toata lumea sarut

Sa aveti o noapte minunata sarut .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: