· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 56     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

30.04.2012 8:30     citat 

neata evribadi.
furni felicitari pufarinei pt primii pasi. zambet
fii-mea asta mare a inceput sa umble in 4 labe abia dupa 1 an si in picioare singura abia la 1an si 3 luni.(zic "abia" pt ca in intervalul asta mi-am auzit destule pe tema asta).
asa ca, atunci cand fii-mea asta mica la 9 luni se ridica tantosa in picioare si dupa o vreme (nu mai stiu exact cand) incepea sa umble tinanadu-se de ce prindea, ne-am zis, gata! pe la 11 luni o sa ne alerge prin casa.evident ca nu are nicio treaba si acuma umbla tot asa de suav tinandu-se de mobile rad intre noi fie vorba nu cred ca se grabeste deloc sa isi dea drumul singura rad
nu sunt intr-o stare prea buna azi...astia de la sotu de la lucru s-au gandit ca dupa ce l-au lasat fara serviciu sa il lase si fara bani...trebuia sa ia in data de 13 ultimii bani, ei bine nici acuma nu i-a primit inca si nu se stie cand nervos am niset nervi de numa numa pe faza asta.

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani
Eric Andrei: 5 ani

30.04.2012 10:32     citat 

Neața doamnele!
FURNI felicitări pentru mergăreață sarut
LUCY o mătușă îmi spunea de fimea când se va ridica in picioare să iau repede o foarfecă și să tai așa in aer intre picioarele ei o ață imaginară care cică o ține și apoi va merge singură foarte repede,eu acum habar nu am avut până acum de chestia asta dar ea a zis că așa a făcut cu fata ei si cu o altă nepoată și au mers ,sunt chestii de la bunica bineinteles,o să încerc și eu când va veni vremea dar nu știu cât este de adevărat prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

30.04.2012 11:59     citat 

----------
georgette a scris:
LUCY o mătușă îmi spunea de fimea când se va ridica in picioare să iau repede o foarfecă și să tai așa in aer intre picioarele ei o ață imaginară care cică o ține și apoi va merge singură foarte repede,eu acum habar nu am avut până acum de chestia asta dar ea a zis că așa a făcut cu fata ei si cu o altă nepoată și au mers ,sunt chestii de la bunica bineinteles,o să încerc și eu când va veni vremea dar nu știu cât este de adevărat prostit
----------

dap, foarte adevarat...la fel ca daca nu vorbeste sa ii dai sa bea apa din clopot....daca vrei sa vorbeasca si limbi straine, iti trimit io un clopot norvegian.... ai mei asa au facut, am dat jos clopotu de la catedrala din oslo si i-am adapat, asa ca-s bilingvi acuma scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

30.04.2012 12:05     citat 

in alta ordine de idei, az noapte am dormit cu fimea, ca barbatu a lucrat de noapte...a fost mirific, dupa ce am numarat 8 treziri in primele 2 ore am renuntat sa mai numar....am dormit asa cam de la 2.30 la 5, ala mi-a fost somnu, ca pe urma i-ar a inceput frecusu, si la 6 m-am sculat sa ii pregatesc pe amandoi de gradinita...pan acu vad ca m-am tinut bine, da acu ma ca ia somnu....tre sa imi bag ceva cafea la vena....

lucy, de kko faza cu banii...
vin si io tare din urma, caci evident cu toate ca am terminat scoala aia din martie, iaca e mai si contract nou ciuciu, salariu marit ciuciu....boala lunga moarte sigura cum se zice....ba acu am constatat ca sefa mea cea dragalasa mi-a taiat din salar pentru ca in miercurea de dinainte de paste cand gradinita a inchis devreme am plecat la ora 14.... moama ce nervi am---cand stam la sedinta pana la 7 seara aia e ok, da daca am plecat 2 ore mai devreme mi-a taiat din salar....foarte misto.

sus

Denunta
georgette

Copii

30.04.2012 11:36     citat 

FURNI trimite clopotul ca vedem noi ce limbi va învața rad
Îmi pare rău de noaptea agitata sper sa recuperezi sarut

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 8 luni
Josefine: 14 ani, 8 luni
Lucas: 8 ani, 6 luni

01.05.2012 12:47     citat 

seara !
cam tarziu dar o sa scriu incet sa nu va trezesc zambet
furni ciudat cu taiatul orelor si necalculatl orelor suplimentare, nu aveti cartele la munca sa va calculeze dupa ele orele state?

lucy..brrr greu fara bani...desi nu o duc super aici macar nu mai am grija zilei de maine si am scapat de stresul din ro .

ah da, pufarina si primii pasi, nu cutremura casa furnicuta?
zici ca nu vi pe 17 mai in oslo?

io bine..nepotica de 1,200 are 2.500 , pe 7 mai vin acasa si ei , fratemiu e de meserie mamic scot limba , copchilaraia mea e mai toata ziua pe afara desi doar 15 grade dar sunt buuune .

noptile...in fund de la 11 la 1 cu program stabilit de leganat contra maselelor obraznice care isi fac loc la suprafata,nu ma plang..m am obisnuit.

mai erau multe de spus, va citesc zilnic, dar ce am citit ieri deja am uitat asa ca va pupicesc , nu m ai dau nume sa nu uit pe cineva deci somnic usor, cu timpul inca sunt in pana ca nimeni nu vrea sa mi cedeze cateva ore sa fac ziua de 30 de ore macar.

am mai pus poze cu nazdravanu meu. http://s18.photobucket.com/albums/b113/...a/Alexutu/

aaa era si o vb dar nu o mai stiu, parca i am scris pe peretii ca acum deja ii merge ceieru singur lui barbatamiu, a ajuns sa creada ca el chiar mai vrea un copil rad bun...acum sa astepte ...vine vara ..vreau la mare nu cu capu in buda varsand rad

bat campii , gata, n buna

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 8 luni
Josefine: 14 ani, 8 luni
Lucas: 8 ani, 6 luni

01.05.2012 12:48     citat 

furni vrei un clopot suedez? accept norvegian , vreau si un german ceva, christa poate ne faci rost , 2 bucati ca poate prinde mai bine trag cu ochiul

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

01.05.2012 8:27     citat 

----------
elsycutza a scris:
furni vrei un clopot suedez? accept norvegian , vreau si un german ceva, christa poate ne faci rost , 2 bucati ca poate prinde mai bine trag cu ochiul
----------

pai sa facem domle bursa clopotelor sa stim o treaba.... hai ce natii mai avem pe forum, englezoaice, frantuzoaice, iesiti la cautat de clopote rad

deci fimea dupa ce a facut alaltaieri 3 pasi timizi, ieri s/a plimbat prin toata casa dus intors, cu cazaturile de rigoare.... era foarte mandra de ea insasi ...de altfel am filmu pe photobucket, il pun acuma sa vedeti cum se da cu fundu de pamant...cu mentiunea ca intre timp s/a perfectionat si merge si 15 metri fara sa cada ..cra cra..

doamna elsy nu pot de 17 mai la oslo ca barbatu lucreaza si nu pot sa vin cu astia amandoi cu trenu....e nebuneala mare atuncea, poate pierd vreunu..tie ce iti pasa ai 3 mai faci fro 3, da io am 2 si/s batrana, tre sa am grije de ei rad
speram sa ne ducem azi, ca e parada si de 1 mai.

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 10 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 8 ani, 7 luni

01.05.2012 8:28     citat 

neata
    Elsy ,foarte simpatic nazdravanul tau
      Furnicuta felicitari pufarinei pt.primi pasi
        eu am amadoua fetele cu mucisori,diaree...T.mi-a facut niste bubite si am descoperit ca face alergie la lapte si la cazeina.
          in rest a venit vara,vreme buna pt.gratare si bronzat
            cateva poze cu buburuzele mele http://s378.photobucket.com/albums/oo22...e%20toate/

sus

Denunta
            furnicutza26

Copii

01.05.2012 8:30     citat 

iaca si cascadoarea

<embed width="600" height="361" type="application/x-shockwave-flash" allowFullscreen="true" allowNetworking="all" wmode="transparent" src="http://static.photobucket.com/player.swf" flashvars="file=http%3A%2F%2Fvid1010.photobucket.com%2Falbums%2Faf227%2Fcristina_krane%2F30042012045.mp4">

sus

Denunta
            Crispy

Copii
            Aky: 8 ani, 10 luni
            Naty: 6 ani, 2 luni

01.05.2012 9:47     citat 

La multi ani, Duamna Cayia! Sa fi sanatoasa, fericita si sa ai parte numai de bucurii!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
            furnicutza26

Copii

01.05.2012 9:53     citat 

ooooo, avem o sarbatorita... la multi ani doamna!

ambra, ce domnisoare frumoase... unde era locul de joaca cu saltea si jucarii_ pare foarte frumos.

vad ca filmul meu nu se vede, nu/s de ce.

mai incerc

sus

Denunta
            ambraa

Copii
            Timeea Alexandra: 10 ani, 8 luni
            Andrada Bianca : 8 ani, 7 luni

01.05.2012 10:34     citat 

Furnicutza ce simpatica e pufarina,cum se amuza ea. a mea era de-a dreptul suparata cand nu-i reusea.
              locul de joaca la amenajat primaria in parc pt.cateva luni,sunt tobogane umflate,saltele cu tot felul de jucarii,foate frumos . a mea ar topai non stop acolo.
                La multi ani Cayia!!!

sus

Denunta
                georgette

Copii

01.05.2012 10:40     citat 

Neata,eu mi-s in cap prostit
                De pe la 4 jumătate gâzulina mea nu prea a mai dormit si la 8 a venit si un inginer sa îmi repare mașina de spălat deci super!
                CAYIA La multi ani fericiti si multă sănătate !
                ELSY Alexutu e un dulce sarut
                AMBRA ai si tu 2 floricele tare mândre sarut
                FURNI fita made my day ,ce mândră e de ea ,m-a terminat rad

sus

Denunta
                Cafelutza

Copii
                E S: 12 ani, 6 luni
                A M: 8 ani, 7 luni

01.05.2012 5:48     citat 

Hola!

La multi ani, doamna Cayia! sarut

Furni, felicitari mandrei pt primii pasi!

Elsy, am admirat pozele indelung azi dimineata. Sunteti tare frumosi!

Ambraa, pup printesele frumoase foc!!!

Crispy, Happy, Lucy sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
                Data este GMT + 2 Ore
                subiect nou  raspunde
                mergi la: