· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > MINUNILE ANULUI 2012 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor MINUNILE ANULUI 2012 (3)     
dodosasha

Copii
S
P

24.04.2012 8:56     citat 

----------
lord_lesy a scris:

Sotul meu vrea sa mergem la munte de 1 mai prostit si sa stam vreo 3-4 zile dar imi e frica. Am zis ca mai bine stam cuminti ca abia are 1 luna nu e om de mers pe munte 4 zile. Imi teama de padure ca e umezeala, ceata si frig. Nu as vrea sa il imbolnavesc, ca sa nu mai zic ca nu am haine adecvate pentru el. Una e sa ies cu el afara la campie pe 22 de grade si alta la munte.

Cred ca e tare dezamagit sotul dar eu asa zic sa ne cumintim. Daca era vara mergeam fara probleme dar asa.

Voi ati fost plecati?

----------

Da. Noi am fost plecati. La Predeal. Acolo a implinit Patrick 5 saptamani!. Era februarie. Zapada mare. Mergeam de 2 ori pe zi la partie cu Sasha. Si stateam ceva afara. A fost SUPER!!!

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 11 luni
Ana Leia: 10 ani, 2 luni

25.04.2012 1:16     citat 

Dodo ati plecat in februarie, cand era frig peste tot. Noi am mers cu Ana in august la Bicaz, diferenta de temperatura ziua intre Buc si Bicaz a fost de la 40C la 22C. Noapte putin peste 10C. Si, desi a pus tata centrala, oricum mi-a racit Ana la doar 2 luni. Si ni s-a putut fara antibiotic, ca era mai mult decat o banala raceala. Si crede-ma am fost foarte atenti cu aerul in masina, cu scocul afara, cu hainele, cu tot. Dar nu i-a priit schimbul asta brusc de temperatura.

Lord eu zic ca e importanta si aprerea avizata a unui doctor. Copiii care de la nastere traiesc la munbte sint obisnuiti cu clima de acolo. Ai nostri, fiecare diferit, depinde si de imunitate, unii pot sa n-aiab nimic, altii pot raci. Eu n-as fi riscat in situatia asta. Plecam si noi de 1 mai la Bicaz, dar sint mai mari acum si e cu totul altceva.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 1 luna
Denis Ciprian: 8 ani, 6 luni

25.04.2012 6:27     citat 

Adriana, e adorabila Natalia cum rade ea cu guritza pana la urechi. sarut sarut sarut

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani
Denis Costin: 8 ani, 4 luni

27.04.2012 7:28     citat 

Noroc ca ai zis de zambet ca nu mi se incarcase poza si nu vazusem printesa mica. Pare asa mare. sarut e super dulce. Imi plac cercelusii ei. Ma tot chinui sa gasesc si eu pentru fine. Ce gramaj au? eu floricele asa am gasit doar la 1,5 ambii.

Noi am fost la medic la control. a zis ca suntem cam la limita cu greutatea si ca i se pare ca aude un suflu la inima. a zis sa revin peste 2 saptamani la control si pana atunci sa nu il las sa planga si sa oboseasca.... Ce o fi asta nu inteleg. Pana acum nu se aude nimic si dintr-o data asa suflu???

O sa merg la un pediatru mai bun totusi sa vedem ce zice si el.

Bianca a inceput sa raceasca plang sau sunt foarte trist de dimineata a vea usor febra, snage pe nas si tuseste ... imi vine sa o bat ca nu asculta deloc. Ieri a tinut neaparat sa stea afara si era vant pana la urma am cedat si am lasat-o, a mai mancat si o inghetata acum 2 zile ... sper sa reusim sa fentam raceala si sa nu o apuce serios.

Am casa cu fundu in sus... fac cuat in sifoniere si incep sa scot tricourile. am incercat sa intru in niste blugi si nu am rezistat. am incaput dar ma doare operatia ca sunt inca prea fixi la burta. Am o burta enorma zici ca sunt in 6 luni. Cum scap de ea? de ce nu se retrage??? Am si crampe de stomac si sunt si balonata dar totusi burta e de la sarcina, nu se retrage deloc.
La voi s-a retras? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 11 luni
cea mica: 9 ani, 3 luni

27.04.2012 7:57     citat 

lord eu tin minte ca la mine dupa vreo 2 luni jumate de la nastere inca aveam burtica (asa cam cum aveam pe la 3-4 luni de sarcina)
eu am purtat burtiera cand mi-am mai adus aminte si colanti mai stransi pe burta (asta dupa ce s-a vindecat si operatia si nu ma mai deranja)

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 9 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 6 luni

27.04.2012 8:36     citat 

Adri, tare-i dulce Natalia!
sarut sarut

----------
lord_lesy a scris:
. Am o burta enorma zici ca sunt in 6 luni. Cum scap de ea? de ce nu se retrage??? Am si crampe de stomac si sunt si balonata dar totusi burta e de la sarcina, nu se retrage deloc.
La voi s-a retras? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
----------

burtica ta a suferit transformari timp de 9 luni... eu zic ca nu-i de-ajuns o luna ca totul sa fie cum era! se retrage ea incet-incet si nu cum am vrea noi ochi peste cap scot limba

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 1 luna
Denis Ciprian: 8 ani, 6 luni

27.04.2012 9:13     citat 

Burta mea e la locul ei, nu prea se retrage, cred ca tre sa ma apuc de abdomene sa am vreo sansa sa o mai micsorez.

Si Teea ieri dupa inot a inceput o tuse seaca foarte fericit , motiv bun de testat un sirop bio pe care -am cumparat ca il laudase lumea. Sper sa nu raceasca sa ii dea ceva si lui Denis acum inainte de botez.

sus

Denunta
adrianaBuc

27.04.2012 10:04     citat 

Nu vorbiti de burti... de fapt nu vorbiti deloc de kg. Eu sunt cat o vitzica, dar nu gasesc energia sa renunt la dulciuri/paine. As manca eu salate dar nu imi gasesc timp sa le fac. Bag repede ceva ce imi pica in mana si gata. Deja ma simt rau in pielea mea. Si am 10kg in plus fata de maximul pe care l-as putea accepta (ar fi vreo 14 kg ca sa arat intr-adevar bine). trist

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 16 ani, 11 luni
Amarilis: 8 ani, 6 luni

27.04.2012 3:25     citat 

Poze si de la noi
http://wildrose.sunphoto.ro/Amarilis/70688394

Adriana ce scumpa e Natalia! sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

27.04.2012 3:47     citat 

multumesc de aprecieri jenat

wild, este superdulcica! Si ce ochi frumosi are? Oare raman asa deschisi la culoare?

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

28.04.2012 6:41     citat 

mai aveti si clame in par ce frumuseti acolo. sarut foarte dulci amandoi.

Am incercat sa imi gasesc haine ca in sarcina am stat in casa in medical dar acum trebuie sa ies si dai si scotoceste. Incap in niste blugi , ii inchei dar ma doare operatia plang sau sunt foarte trist . Desi ca si kg sunt identica cu dinainte de sarcina nu ma incap hainele datorita burtii si sanilor. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Mai voi cat ati avut scurgeri de sange? Eu mai am si acum cand merg mult sau stau prea mult in picioare imediat imi apare scurgeri rosii de sange proaspat. In rest sunt pete de culoare inchisa... la Bia nu am avut asa ceva deloc, am iesit din spital fara scurgeri dar acum si la o luna si tot am... e normal?

Ce faceti de mini vacanta?

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 16 ani, 11 luni
Amarilis: 8 ani, 6 luni

28.04.2012 7:36     citat 

Lord eu am avut vreo 2-3 saptamani, dar nu erau rosii, erau maro si doar cateva picaturi...

Adriana nu stiu daca ii raman asa ochii, as vrea, dar nu cred...ca nu ar avea cu cine semana foarte fericit om vedea...

Fiica-mea cred ca are un puseu de crestere, azi-noapte a mancat din 2 in 2 ore...

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 2 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 3 luni

28.04.2012 8:41     citat 

Intram si noi in club!
Filip-Andrei 22. aprilie 2012, G =2650 gr

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

28.04.2012 10:04     citat 

Felicitari! Bun venit pui mic, sa fii iubit si sanatos toata viata.

Cum te simti Tania? Totul e bine?

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 11 luni
cea mica: 9 ani, 3 luni

28.04.2012 3:35     citat 

lord pe mine m-au tinut mai mult d eo luna...dar imi aparea tot asa rosu cum zici tu cand ma fortam prea tare.dr mi-a zis ca e semn sa o iau mai usor.in rest la ambele nasteri (uan naturala una cezariana) am avut scurgeri mai mult de o luna.
in privinta hainelor, cauta ceva comod (trening??)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: