· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > MINUNILE ANULUI 2012 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor MINUNILE ANULUI 2012 (3)     
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani, 9 luni
Eric Andrei: 5 ani, 9 luni

15.05.2012 12:45     citat 

ADRI să vă trăiască scumpica creștinată sarut sarut sarut
Sunt tare geloasă când spuneți că puiutzii voștri dorm noaptea,a mea nu a dormit niciodată mai mult de 5 ore legate,mă trezește noaptea de cate 2 sau 3 ori plus ca la ora 6 are chef de joacă și eu sunt zombi prostit
Am inceput din nou să o pun la ea in pătuț noaptea poate-poate e mai bine dar tot așa se trezește,mai sper și eu că la un moment dat vom dormi noaptea intreagă rad

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani
Denis Costin: 8 ani, 4 luni

15.05.2012 7:44     citat 

Al meu nu mai doarme deloc aproape... legat doarme maxim 20 de minute. E groaznic de la 4 dimineata si pana acum a dormit cate 5 maxim 15 minute, apoi se framanta, plange. San nu vrea ii am plini tasnesc dar el e satul. Nu plange doar se foieste in mare parte insa are si accese de plans, se screme si face caca ... dupa c face tace iar 1 ora. Apoi de la capat.
Nu mai pot e a 3 a zi asa si sunt obosita rau.
In schimb el rade, gangureste ... se screme... plange ... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 2 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 3 luni

15.05.2012 8:57     citat 

Cred ca ti-ar fi bun un leganus Lord~, scumpa de tine.... io am leganus dar e tare micutel l-am pus ieri la zi, dar ziua nu am probleme , noaptea e teroare, ziua caraie mai putin , noaptea, yuy face ca un om la care ii frig in permanenta! Desi in casa is 22-24 de grade, depinde de zi..... si e imbracat corespunzator + paturica si plapumica lui si caldut la manute si picioruse, chiar si nasucul e caldut, doarme langa mine si e ok ( desi am fost anti culcat bebe in patu mare nu am de ales , la omuletu asta nu ii place sub nici o forma in patut! Poate cand isi ia kg s-a mai scimba situatia!
Azi pun si io primele poze!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

15.05.2012 9:08     citat 

Ultima modificare efectuata de catre Tania3 la 15.05.2012 9:12, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 1 luna
Robert Gabriel: 8 ani

15.05.2012 9:11     citat 

vai tania, e un scump, vai ce frumos doarme iti vine sa-l papi
sa va aduca numai bucurii mamiiiiiii, ptiu ptiu sa nu-l deochi sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 8 ani, 6 luni
Rares - Ionut: 6 ani, 4 luni

15.05.2012 9:13     citat 

tania, ai o minunatie de copilas, sa fie sanatos si sa va umple viata de bucurii!!!

sus

Denunta
adrianaBuc

15.05.2012 9:46     citat 

TANIA, ce frumos e! sarut

lord, cand era Rebeca mica la fel facea si pediatrul mi-a spus ca fiecare copil reactioneaza diferit la colici. Mai ai rabare cateva zile, o sa revina la obiceiuri mai bune.

Na, ca o noapte dormita full a fost exceptie. La 5 cerea papa foarte fericit , la 6,20 ma striga Rebeca. In plus toata noaptea mi-am pazit barbatu' care e racit cobza.

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani, 9 luni
Eric Andrei: 5 ani, 9 luni

15.05.2012 11:45     citat 

LORD imi pare tare rău ,te ințeleg perfect,la inceput aproape că nu imi mai puteam ține ochii deschiși la cât de obosită eram trist
TANIA ce dulce e ,m-ai terminat cu pozele sarut sarut sarut
Să fie sănătos și să aibă parte numai de bucurii in viață !

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

15.05.2012 1:07     citat 

Pentru iubitoarele de poze , mai gasiti cateva la gravidute!
Multumesc fetelor, si ai vostri sunt minunati!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 15 ani
Denis Costin: 8 ani, 4 luni

15.05.2012 2:05     citat 

Tania frumos flacau ai. sarut
Ce stiti de dosarul de CIC daca nu reusesc sa il depun pana se termina medicalul pierd zilele respective?
Adica eu am medical pana pe 21mai si abia pe 22 imi iese suspendarea PFa-ului daca depun pe 23-24 dosarul se calculeaza de cand depun nu de cand trebuia sa intru nu?
off ce de alergatura cu dosarul asta si mai trebuie sa alerg si pentru botez ... fac ce fac si iar ma aglomerez cu toate.

pop fetele.

Azi am fost la registru comertului si am stat 3 ore la coada si am avut 3 persoane in fata. A stat o tipa 1 ora acolo ca sa rezerve 4 denumiri de firma .... am zis ca inebunesc trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 11 luni
cea mica: 9 ani, 3 luni

15.05.2012 2:35     citat 

lord dosarul pt cic il depui dupa ce se termina medicalul.adica din 22 mai incolo.inainte nu poti.
nu pierzi zile. nu conteaza ca il depui pe 22 mai sau pe 23 sau sau.ai termen parca 60 zile sa il depui.atata doar ca , cu cat mai repede il depui, cu atat iti vei primi mai repede banii. trag cu ochiul
tania e tare frumos bebe!!!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

15.05.2012 3:52     citat 

si la mine e tot asa lord cum zice lucy!apropo dupa ce depun dosaru in cat timp intra banii?

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 8 ani, 6 luni
Rares - Ionut: 6 ani, 4 luni

15.05.2012 6:34     citat 

fetelor, lamuriti-ma si pe mine de ce se crizeaza asa bble meu dupamiaza? foarte fericit . burtica nu il doare pt ca stiu plansul de burtica...pur si simplu, papa, vreo ora ne jucam si ne gadilam si ne pupacim si gangurim, apoi doarme maxim trei sfert de ora si se trezeste urland din somn...trist . am citit tot felul de articole pe net si in majoritatea se spune ca din cauza oboselii psihice...oare chiar il obosesc?trist

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 11 luni
Ana Leia: 10 ani, 2 luni

15.05.2012 10:08     citat 

Martinel, nu cred ca-l obosesti tu, mie asa imi facea Ana. A durat cam 2 saptamani. Deci era ca ceasul, pe la 7 seara o apuca criza fin aia de plans cu urlete, dar asa din senin. La noi cauza a fost caldura. Am prins atunci o perioada cu calduri groaznice si eram la Chisinau unde n-aveam aer conditionat. Cum am plecat la munte, brusc i-a trecut.

Tania ce bebe dulce ai acolo. sarut sarut sarut
Fetelor sa va traiasca, numai bebici frumosi am vazut. Tare mi-i dor cand ii vad de un bebe mic.

Lucas al nostru vrea sa-l tii de mainute si sa mearga. Zice destul de multe cuvinte. e mult mai precoce decat Ana. Uneori ma mira. Si e un zambaret. Toata ziua zambeste si rade. Imi vine sa-l mananc.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 11 luni
cea mica: 9 ani, 3 luni

16.05.2012 8:27     citat 

----------
citat:
apropo dupa ce depun dosaru in cat timp intra banii?
----------

ei au tim 3 luni in care sa iti vireze banii.mie mi-au intrat dupa vreo 2 luni jumate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: