· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > MINUNILE ANULUI 2012 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor MINUNILE ANULUI 2012 (3)     
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 11 ani, 4 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 7 ani, 5 luni

16.05.2012 12:54     citat 

ms lucy!

sus

Denunta
adrianaBuc

22.05.2012 8:59     citat 

Uf! tocmai am cantarit-o pe Natalia. NU A LUAT NICI UN GRAM IN ULTIMA SAPTAMANA. plang sau sunt foarte trist Nu pot sa inteleg de ce; mananca bine, lapte am suficient, analizele au iesit bune (copro si urina)... chiar nu inteleg plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 14 ani, 2 luni
Denis Costin: 7 ani, 6 luni

22.05.2012 9:54     citat 

nu stiu daca are relevanta acum saptamana ci mai degraba luna.
Prietena mea la fel a patit luna asta. Fetita ei a luat ff putin in greutate - are 4 luni acum si la fel a patit insa fata e vioaie, vesela nu plange ... deci se intampla.
Noi suntem ocupati cu organizarea botezului si cu depusul actelor de cic.
pupici

sus

Denunta
adrianaBuc

23.05.2012 9:30     citat 

lord, din pacate de cand a implinit 2 luni ne luptam cu greutatea. Daca ar fi fost doar o saptamana cu probleme nu m-as fi ingrijorat, dar asa... trist

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 14 ani, 2 luni
Denis Costin: 7 ani, 6 luni

23.05.2012 10:28     citat 

Ai incercat sa iei si tu vitamine? eu de cand iau magneziu, fier si zinc (asta am avut in casa) Denis e iar pe val cu greutatea. Avem 4500 si sincer nu as fi rezistat fara supliment pentru ca sunt super obosita.

Am atatea sa va povestesc dar nu am timp. Denis plange non stop acasa, afara sta linistit. Daca nu doarme trebuie sa stai langa el mereu. Imi e tare greu sa fac fata la tot ce am de facut si alergat.

Dupa botez poate reusesc sa ma mai linistesc si eu.
pup fetele si puiutii. sarut

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 11 luni
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

23.05.2012 12:07     citat 

ADRI imi pare rau ca scumpica nu a luat in greutate,nici nu stiu ce sa iti spun....
Ai vorbit cu medicul pediatru?

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 8 luni

23.05.2012 4:07     citat 

Adri, eu nu cred ca trebuie sa iti faci probleme. Daca ea e vioaie si se simte bine, papa tzitzi, deci e totul ok. Fiecare copil are ritmul lui.
La noi e invers, luam constant foarte fericit , parca luna asta a lasat-o mai moale spre mandria lui mami scot limba Mi-am facut probleme ca ia prea mult si ca e prea mare si m-a linistit si pediatra si homeopata ca e ok si sa las copilul sa pape in voie, ceea ce si fac. Astept sa se ridice i picioare sa il iau la alergat scot limba

In we primim si noi pozicile de botez, asa ca promit sa revenim cu pozici. Hai cine ne mai arata puiutii pana atunci?

sus

Denunta
adrianaBuc

24.05.2012 8:20     citat 

Neata
Cateva pozici de la botez si nu numai...

https://picasaweb.google.com/1171266113...iaSiAltele

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 7 ani, 6 luni

24.05.2012 9:28     citat 

Off mai fetelor eu nu reusesc sa scriu....doar va citesc cand pot, de fapt cand ma lasa Sara....tare e plangacioasa si vrea doar in brate ochi peste cap

Tania, sa-ti traiasca flacaul...tare e frumusel.... sarut
Adriana, ce fetite superbe ai tu....sunteti o familie tare frumoasa.....unde ziceai tu ca sunt kilogramele alea in plus la tine???? prostit

Pana reusesc eu sa ma scriu cate ceva despre noi, va pun si eu niste poze...
http://www.dropshots.com/dediumarius

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 8 luni

24.05.2012 9:59     citat 

Superbe pozicile, Adri. Sunt superbe gazele si seamana bine intre ele, asa-i? sarut sarut sarut

Mari, pupam printesica, e adorabila sarut sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 1 luna
Ana Leia: 9 ani, 4 luni

24.05.2012 11:56     citat 

Adriana zic si eu, unde-s kg alea de care te plangi?
Iar fetele superbe. Seamana intre ele, desi Rebecca mai mult seamana cu tati, la Natalia parca as zice ca trage mai spre tine cu trasaturile.
Sa-ti traiasca si sinteti tare frumosi impreuna.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 1 luna
Ana Leia: 9 ani, 4 luni

24.05.2012 11:59     citat 

Mari ai o frumusete blonda tare dragalasa. Nu te imgrijora ca plange si ia-o in brate atat cat are nevoie. Si eu am cam avut ceva asemanator cu Ana. Atunci imi parea ceva normal. Acum inteleg ca a fost mult mai plangacioasa decat Lucas. oricum sa o imbratisezi si sa o pupi oridecate ori va avea nevoie. Sa stii ca atunci cand cresc mai maricei si se dau cu greu pupati iti vine dor de clipele cand sint dependenti de tine. O sa se linisteasca, asa e la inceput. Mai un pic si o sa fie mai bine. Peste 2-3 luni nici n-o sa-ti amintesti cum era cu plansul.

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 7 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 5 ani, 7 luni

24.05.2012 12:28     citat 

ce copilasi dragalasi am vazut pe aici... minunati, de-a dreptul!!!! sa creasca mare si sa fie sanatosi!!!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 11 luni
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

24.05.2012 12:45     citat 

ADRI sunteti o familie tare frumoasa,fetele sunt absolut superbe si ce bine seamana intre ele sarut
MARI ce gazulina mica si frumoasa ai tu acolo.... sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 9 ani, 6 luni
Irina Maria: 7 ani, 5 luni

24.05.2012 7:35     citat 

Ce superbe minuni am vazut.

Si mie mi se pare a seamana bine Rebeca cu Natalia.
Adriana arati f bine.Sunteti f frumosi toti 4.

mari asta voiam sa iti spun si eu, ce a spus si luara, ia-o in brate de fiecare data cand are nevoie, tine-o aproape de tine, chiar daca nu ii dai san, iubeste-o si pupaceste-o de fiecare data cand simti nevoia. Eu pe Iulian abia il mai prind acum sa il pupacesc si sa-l iau in brate si mi-e dor de clipele and era dependent de mine.
Pe Irina o iau mai mult in brate, e dependenta si e normal, si o pun al san de fiecare data cand vrea, ma bucur mai mult de clipele ei de bebelus si sunt mult mai relaxata decat cum eram la Iulian.
Poze cu gazutza noastra:

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: