· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > MINUNILE ANULUI 2012 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor MINUNILE ANULUI 2012 (3)     
martinel

Copii
Stefan: 7 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 5 ani, 7 luni

24.05.2012 8:34     citat 

byu...adorabila papusa ta! sa va bucurati toata viata unii de altii!
adriana...sunteti tare impliniti si fericiti...se citeste in ochii vostri! sa va dea Bunul D-zeu multa sanatate si intelegere!
mari, ai o scumpete de fetitza, sa va aduca numai bucurii!
va pupam!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 11 luni
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

25.05.2012 1:05     citat 

BYU ce dulceata mica aveti voi sarut sa va traiasca si sa die sanatoasa!
Imi e asa drag de ei cand ii vad ca dorm intr-o parte ca oamenii mari ,eu pe a mea o pupacesc in somn cand o vad intoarsa,nu ma pot abtine foarte fericit

sus

Denunta
adrianaBuc

25.05.2012 9:29     citat 

mari, e foarte foarte frumoasa papusica! Sa creasca mare!

byu, ce dulcica e!

Kilogramele sunt multeeee, dar am pus si eu pozele in care nu se vad asa rau. scot limba

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 7 ani, 6 luni

25.05.2012 10:15     citat 

Byu, e absolut superba Irina....si suntem nascute in aceeasi zi foarte fericit sarut
Multumim pentru aprecieri si pentru sfaturi.....chiar asa fac si eu cu Sara...o tin mult in brate si o alint....de supt ii dau cand vrea ea si cat vrea ea....a crescut tare bine, are deja 4700 g si s-a nascut cu 2600 g.....mai mult fac ceva ce nu credeam ca voi face....o culc in pat cu mine....e asa bine sa o simt aproape....
O singura problema avem....de vreo 2 saptamani cand suge e linistita 10 minute, apoi incepe sa se agite, se ineaca, plange, da sanul tot nu-l lasa....am mai citit pe ici pe colo si se pare ca am debitul mare la lapte iar ea nu reuseste sa inghita si se enerveaza.....sper ca dupa ce mai creste un pic sa reuseasca sa faca fata si sa inghita tot...ca doar eu nu am robinet sa-l reglez rad

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 8 luni

26.05.2012 10:02     citat 

Si pentru ca am promis, va pun si eu ceva pozici cu grasanul meu de la botez:

Am pus ceva pozici si la fluturasi si cu surioara:
http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=105

sus

Denunta
adrianaBuc

27.05.2012 10:15     citat 

gonzo, iti vine sa il mananci,nu alta. Deja nu mai are fata de bebe, ci de copilasi. Cat despre sorela, e super super dulce. Ce par blond si ondulat are! Uau!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 7 ani, 11 luni
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

27.05.2012 11:29     citat 

GONZO să vă trăiască flăcăul,e un dulce,ce obrajori are sarut iar surioara ce să mai zic că e o frumoasă.
ADRI mândrele tale cum mai sunt?

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 11 ani, 4 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 7 ani, 5 luni

28.05.2012 8:08     citat 

Fetelor cat v-a costat pe voi meniul de botez si ce fel de mancare ati ales? Ca in 10 iunie mergem si noi cu FILIP la biserica si am cam 15-20 de invitati! Habar nu am cum se procedeaza, la fata i-am facut masa acasa si mama mea s-a ocupat atunci de tot, dar acum am zis ca fiind 20 nu ma mai complic.... mergem la un local undeva!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 11 ani, 4 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 7 ani, 5 luni

28.05.2012 8:09     citat 

Azi iubita noastra are 4 ani! Multumesc lui Dumnezeu pentru ea! La multi ani iubita noastra Claudia-Teodora!

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

28.05.2012 8:42     citat 

bau...ma primiti si pe mine....asa in avans foarte fericit?

mihaela nu pot sa nu remarc cat de mult seamana denis cu thea....initial am crezut ca-s poze de la botezul theei

eu am intrat sa va intreb ceva.,..ca nu mai tin minte de la ema....in ultimele 2 zile mi se pare ca bebelina se misca din ce in ce mai putin si ma stresez fiindca stiu ca e cu cordonul in jurul gatului.....in plus mi se pare ca merg la baie mult prea des si urinez destul de mult o data si tot ma gandesc sa nu ramana fara lichid...Nu mai e mult pana miercuri dimineata dar la ema nu tin minte sa ma fi temut asa...eram foarte activa acu de-abia ma misc....

sus

Denunta
adrianaBuc

28.05.2012 9:48     citat 

tania, La Multi Ani plini de fericire si sa natate pentru domnisoara ta! De acum e fetita mare.

Cat despre botez, eu nu pot sa te ajut, nu am avut meniu. S-a consumat la liber, mai ales ca erau oameni din medii diferite si era imposibil sa ii satisfac pe toti.

alina, lichidul nu se scurge doar cand mergi la baie, ci in permanenta. SI eu pipiream mult cantitativ in ultimele saptamani, si am ajuns la spital cu membranele intacte. De miscat e firesc sa miste mai putin mai ales ca fata ta e maricica (am citit la gravidute). Circulara e mai periculoasa la nastere decat acum, dar nu cred ca e cazul sa iti faci griji. Cum nasti? natural?

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

28.05.2012 9:57     citat 

nu stiu inca....decide doctorita miercuri...eu as vrea normal dar nu daca inseamna sa pun in pericol viata bebelinei.
a zis ca-mi mai face un eci...ca e mult mai performant cel de la spital si o monitorizeaza un pic pe bebitza si decidem.....

si inca ceva...voi ce-ati facut cu puii mai mari cand ati adus bebelicii acasa...i-ati mai lasat la gradi....ca eu am o gasca in jurul meu care ma terorizeaza din nou cu sfaturi si aici chiar nu stiu ce sa decid...eu zic ca nu o pot izola in permanenta.....dar oare ar trebui s-o tin acasa la inceput....nu stiu ce sa fac

sus

Denunta
gonzonica

Copii

28.05.2012 10:04     citat 

La multi ani Claudia-Teodora! Sa cresti mare si frumoasa si sa fii sanatoasa, sa ai parte de bucurii si fericire!!!! sarut sarut sarut

Alina, eu nu imi aduc aminte sa fi pipalit mai mult, de miscat se misca f greu grasanul meu in ultima luna. Eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji, si eu stiu ca jugulara de cordon face probleme la nastere, dar ai zis ca oricum iti face eco inainte sa stie cum stati. Hai ca ce a fost mult a trecut. Tinem pumnii pe miercuri sarut

Tania, la noi meniul a fot 39Eur, dar in Bucuresti sunt preturi mai astronomice oricum. Cred ca e mai bine cum a facut Adri, ca asa fiecare poate manca ceea ce ii face placere.

sus

Denunta
gonzonica

Copii

28.05.2012 10:10     citat 

Alina, eu am dus-o la gradi si era asa de bine ca macar jumate de zi aveam liniste in casa(eu o dau la program scurt). Ideea e ca Teea nu mi-a fost bolnavicioasa, am ami auzit sieu care au tinut copii acasa, dar erau destul de bolnaviciosi.
Acum eu zic ca la tine e vara, nu prea mai sunt boli asa, dar tu faci cum crezi ca e mai bine pentru puiutii tai.

sus

Denunta
adrianaBuc

28.05.2012 10:18     citat 

Alina, eu zic ca ar trebui sa nu ii schimbi programul pentru a nu asociat asta cu venirea bebelusului. La noi nu s-a pus problema de gradi pentru ca Rebeca era mica cand s-a nascut Natalia. Mai ales ca a venit caldura, acum nu mai misuna virusii chiar asa. Zic si eu

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: