· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 57
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 57     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

07.05.2012 10:09   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 57  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii

07.05.2012 10:12     citat 

Atatia zambarici mi-au facut ziua mai frumoasa... sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

07.05.2012 10:28     citat 

ooo ce floricele insorite sarut
multumim sarut
kiki ai intrebat de laptele praf..da la mine la un moment dat devenise o dorinta s aii dau lapte praf seara ca sa nu s emai trezeasca de n ori pe noapte sa suga..asa am procedat si cu cea mare si a fost ok.acuma deja la varsta asta la noi nu se mai pune problema de trezit de foame, sunt alte chestii...o dernajeaza cranpele sau mai stiu eu ce.are si nopti cand nu se trezeste deloc...adica adoarme seara candva pe la ora 21 (sau 22 uneori, maxim), si se trezeste catre dimineata undeva pe la 5 probabil ca sa manance...si apoi de pe la 6 e cam gata somnul scot limba
seara ultima masa solida e cam cu 2 ore inainte de somn altfel o deranjeaza burtica..si aia e de obicei un iaurt sau cereale.
am avut vreo 2 tentative cu laptele praf, o data cand avea 6 luni...esec total...si o data pe la 10 luni...atunci i-am luat si biberon nuk cu tetina care imita sanul bla bla...nu a interesat-o da chiar deloc...i-am luat canita cu supapa, bea f frumos din ea apa sau ceai (i-a trebuit vreo 2 zile sa o accepte ) dar lapte din ea nici gand.. prostit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.05.2012 10:29     citat 

ooo ce floricele insorite sarut
multumim sarut
kiki ai intrebat de laptele praf..da la mine la un moment dat devenise o dorinta s aii dau lapte praf seara ca sa nu s emai trezeasca de n ori pe noapte sa suga..asa am procedat si cu cea mare si a fost ok.acuma deja la varsta asta la noi nu se mai pune problema de trezit de foame, sunt alte chestii...o dernajeaza cranpele sau mai stiu eu ce.are si nopti cand nu se trezeste deloc...adica adoarme seara candva pe la ora 21 (sau 22 uneori, maxim), si se trezeste catre dimineata undeva pe la 5 probabil ca sa manance...si apoi de pe la 6 e cam gata somnul scot limba
seara ultima masa solida e cam cu 2 ore inainte de somn altfel o deranjeaza burtica..si aia e de obicei un iaurt sau cereale.
am avut vreo 2 tentative cu laptele praf, o data cand avea 6 luni...esec total...si o data pe la 10 luni...atunci i-am luat si biberon nuk cu tetina care imita sanul bla bla...nu a interesat-o da chiar deloc...i-am luat canita cu supapa, bea f frumos din ea apa sau ceai (i-a trebuit vreo 2 zile sa o accepte ) dar lapte din ea nici gand.. prostit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

07.05.2012 11:28     citat 

Si Antonia papa lapte praf, atat seara la culcare cat si noaptea, cam de 1-2 ori pe noapte. Se trezeste si urla...nu se potoleste decat daca ii dau biberonul (si atunci s-ar putea sa mai ceara o data sau nu...) sau daca ii dau tzatza, de care nu se mai desparte atat de usor, adica ar suge toata noaptea...prostit
Ce mi-as dori eu sa doarma si ea toata noaptea fara treziri, asa cum facea Paul inca de cand avea 3 luni.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 8 luni

07.05.2012 2:23     citat 

Salutare, doamnele!
Furni, stiam eu ca o sa ti se faca dor de mine la un moment dat... Nu se poate ca atata amor din partea mea sa te lase rece... zambet
Fara gluma, am citit cam tot ce s-a scris pe aici dar nu am mai apucat sa scriu. Munca, fi-mea, soacra-mea, mancarea, treaba in casa in general imi ocupa cam tot timpul. De obicei citesc seara de pe telefon ce s-a scris pe aici, cand culc maimutica, dar mi se pare greu sa scriu de pe un ecran asa de mic, plus ca tastez litere aiurea etc.
Kiki, e tare dulcica Timeea!..
Pufarina mi s-a parut mortala cum face ea pasi. Dar parca am mai scris de asta. Nu mai stiu, m-am ramolit. prostit
Vine vara, o sa incepem sa mergem la plaja! zambet Fi-mea deja e super bronzata pe maini, chiar daca o dau cu crema de protectie.
Aseara a luat o gentuta si si-a pus-o asa pretios pe antebrat, s-a dus la usa si facea cu mana "pa!..." cu o atitudine de ziceai ca e regina Angliei. E haioasa rau. A inceput sa fie foarte afectuoasa, cand o intreb: "ma iubesti?" ma apuca de cap cu ambele brate, se joaca cu mainile in parul meu si ma pupa. Sambata am fost pe la Carrefour si la un moment dat a ramas doar cu taxo, ca eu m-am dus in niste magazine din galeria comerciala; cand ne-am reintalnit s-a pus pe un plans de-ala teatral sa o iau in brate eu si cand am luat-o a inceput sa ma mangaie pe par si sa ma pupe. Evident ca m-am ofilit toata cand am vazut asa. Pe taxo a inceput ieri sa il pupe pe umar in timp ce o ducea in brate prin casa, a lesinat si el, ce sa mai.
A propos de tobogan, si Clara a dat cu gura intr-unul si i-a sangerat un dinte putin. Era cu soacra-mea care se uita in alta parte, cand a venit acasa avea buza de sus umflata ziceai ca era hipopotam. Dar i-a trecut.
Mai, am si eu o tristete asa... Imi doresc sa facem al doilea copil, si omu' meu isi doreste, dar de toate treburile casei si de copil cam eu ma ocup, plus ca am de munca destul, multumesc lui Dumnezeu ca am de unde castiga banuti. Pai eu abia ma descurc acum, imi raman tone de haine necalcate, daca apuc sa fac doua feluri de mancare intr-o zi e sarbatoare, raman cu unghiile nefacute si neepilata pana nu se mai poate... Cu doi copii imi inchipui ca e mult mai greu si daca barbatul e absent ca acum, eu o sa ajung la nebuni sigur.
A, am uitat: foarte frumos colajul, ocrisu! Multumim!
Si referitor la trezirile noaptea ale copilului: si Clara are nopti cand ma dispera, mai are nopti cand prefera sa doarma, nu stiu cand o veni vremea aia sa doarma si copilul meu de seara pana dimineata. Pentru moment n-am intarcat-o, tot zic ca o intarc dar mi-e greu. Lapte praf nu vrea, lapte de vaca a baut putin si nu parea dezgustata.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 8 luni

07.05.2012 2:25     citat 

Ooooo, ce floricle frumoase avem!
Oana, multam ca ai schimbat poza Timeei. sarut

Nasol cu trezirile peste noapte. Tedi era expert! Dar el nu vroia sa manance, ci era chinuit rau de dureri de dinti. Timeea nu se manifesta noaptea, insa compenseaza ziua. prostit Chiar ama avut o perioada acum cateva luni cu Tedi cand se trezea zbierand dupa noi. Cica de ce am plecat de langa el dupa ce a adormit???

Or sa treaca toate astea, dar din pacate noi imbatranim. La mine asta e singura problema. Cand ma uit in oglinda, am asa un sentiment de regret. Ultimii 6 ani au zburat pe langa mine...

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

07.05.2012 8:17     citat 

Cuscra, la asa soare....asa floricele! Superbe/i !!! sarut sarut Auzi? Mi s-a stricat mie termometru la masina sau la voi au fost azi 34,5 grade? surprins E drept ca am simtit ca ma topesc, da' nu mi-a venit sa cred cand am vazut cat arata la bord si eram in mers... prostit
Cum mai este nora mea? Ce-i face fatzuca?sarut

Este superba Timi cu floricica la ureche! sarut

Ca vb. de dormit noaptea....sa va mai spun ca Alex doarme de vreo saptamana de la 21.00 (22.00) la 09.00 am? Fara treziri...stiu! Sunt o fericita si sper sa se ia si la voi!!! Ptiu, ptiu, ptiu! foarte fericit

Miha', uelcam! sarut Mdaaa, interesanta treaba cu bb 2....din ce scriu fetele pe aici e chinu' de pe lume, da' merita! ( scot limba asta-i varianta scurta!) si eu ma gandeam la un moment dat....am ajutoare, slava Cerului si tot parca nu-mi ajunge timpu' sa le fac pe toate....ce va fi cu 2? Plus ca la mine-i alta "buba" de care nu am scapat: mi se pare prea repede! Inca mai vreau sa-i acord exclusivitate lui Alex....atat cat se poate, da' simt ca nu pot sa-l impart...nu, inca! Vb. prostii...stiu! Da' asta simt! Sunt defecta! prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

07.05.2012 10:15     citat 

hola si bonsoar. asta ca sa vedeti ce de limbi straine stiu scot limba
frumoase floricele avem, sa ne traiasca!
bre, mai taceti din gura cu termometrele alea, ce aveti? la mine azi dimineata erau -2 grade. dap, minus. si barbatu imi esplica ca nu ii da strampi si tricou de corp lui lucas ca mai tarziu o sa fie cald afara....intr-adevar, a iesit soarele si la pranz erau vreo 10 grade cu plus, dar adia si un vant, iti ingheta creierul....

mihaela darling, ti-am trimis si mesaj pe fb dar m-ai ignorat gratzios.asta apropos de iubiri enorme si eterne....

kiki, apropos de ce zici tu cu imbatranitul....dati-mi voie sa ma filozofez putin. cand am iesit eu prima oara intr-o tara vestica (respectiv in spania in 1998, ca pana atncea mai iesisem prin tarile vecine si pretene), ceea ce m-a impresionat cel mai tare au fost pensionarii care erau foarte ingrijiti, femeile foarte curat imbracate, comparativ cu ce stiam eu din romania....lumea care de la 50 ani incolo numara anii pan la pensie, se imbraca mohorat si se considera batrana..
pe urma am venit in norvegia unde contrastul e si mai mare...lumea iese la pensie undeva la 67 ani,unii si la 70, dar continua sa mai lucreze ceva part time sa nu se plictiseasca....pleaca in vacante, se imbraca , isi cumpara lucruri in casa etc..... prin comparatie, parintii mei care la 60 si ceva de ani nu au vrut in ruptul capului sa vina in vizita la mine ca ei sint batrani si ce sa mai caute ei in avion si daca mor pe drum etc etc..
sa nu mi-o ziceti pe aia cu nivelul de trai, ca norvegienii sint bogati si romanii nu, in primul rand ca nu-s toti norvegienii bogati, unii traiesc foarte modest, si nici toti romaniii nu mor de foame totusi....e chestie de mentalitate....treaba asta cu femeia romanca care la 30 ani se crede batrana e foarte distructiva.....mai ganditi-va prostit

in privinta a cum e cu doi copii.... la unele chestii efortul nu e dublu ci e de vreo 10 ori mai mare...dar la altele mai merge si pe principiul 'unde face ceva un copil, face si celalat...eventual al 3-lea, 4 etc'....'
adica si cu un opill si cu 10 tot nu ai timp sa calci si sa apretezi camasile, deci e tot aia... si cu un copil si cu mai multi totfaci de mancare...tot iesi in parc....tot iti faci concediile la locuri unde sa le placa lor.... tot ai casa plina de jucarii si dezordine in casa..... etc etc...

si ma mai roade o chestie ...ce tot calcati atata frate? eu una nu calc nimic, da sa zicem ca eu sint la extrema..... dar sint convinsa ca se poate reduce foarte mult... camasi din alea care nu se calca se gasesc si in romania... materialele astea moderne se usuca frumos pe umeras si arata bine...sau hai sa zici ca a nevoie de o minima netezire care ia 1 minut... asternuturi de pat? eu am de alea care nu se calca....
deci in concluzie, ce tot calcati fetele mosului? mama, mai ales pe caniculele alea din romania, sa tot calci....

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 5 luni
A M: 8 ani, 6 luni

08.05.2012 7:59     citat 

Hola!

Oana, multumim de capitol si pt colajul nou!

Kiki, pup frumusetea mica.

Furni, ai dreptate in mare si cred ca in teorie se stie ca nu e bine sa gandesti negativ, etc...dar ce te faci cu practica? Suntem oameni, clacam, obosim uneori. Legat de pensionarii din Spania...stiu sa-si traiasca viata. Peste drum de blocul meu este o asociatii de pensionari, in fiecare sambata seara si duminica se dau petreceri, danseaza, socializeaza, beau, etc. Bravo lor, de ex tatal meu daca iese la pensie se gandeste sa-si mareasca familia de albine, deci sa munceasca in continuare. E chestie de mentalitate, de posibilitati....

O zi buna tuturor!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.05.2012 8:22     citat 

neata tuturor
furni...asa si eu, nu calc..decat unele tricouri care necesita (adica sunt sifonate si nu se poate iesi cu ele asa pe strada).atat. zambet
mihaela...din prorpie experienta...cand implinise fii-mea asta mare 1 an, deja vroiam bb2.nu ca mi-ar fi fost usor, ca nici atunci nu aveam ajutor..dar imi pusesem eu in cap ca trebuie sa fie diferenta cat mai mica intre copii.ei bine din mai multe motive bb2 a venit cand fii-mea asta mare avea deja aproape 4 ani.si eu zic ca e minunat asa.nu stiu cum m-as fi descurcat cu 2 copii mici -atat de mici.asa a fost super ok.a primit si cea mare toata grija si atentia mea iar cand a venit bb2 deja a fost suficiente de mare ca sa inteleaga f fain anumite lucruri...si inainte si dupa nastere..deja a fost suficient de mare ca se se descurce singura cu anumite chestii si s aimi fie mie mai usor (mancat singura, dezbracat/imbracat, mers la baiel, spalat pe maini, dinti, fata, etc...poate ai zice ca nu e mare lucru dar sunt lucruri de care te lovesti de n ori pe zi...iar copilul desigur ca pt orice nu poate are nevoie de ajutor si in perioada aia o va vrea numai pe mama exclamatie deci, e mai usor pt tine sa te descurci.copilul e mare, intelege mai multe, te poti juca cu el si stand in pat cu bebe in brate, etc etc.in plus e mai ok si in relatia cu bebe, ca fratele mai mare e deja maricel, intelege mai multe , e mai responsabil etc.
asa ca eu zic, stai relax, nu te stresa, timp este...fata va creste, vei apuca si tu sa iti mai tragi sufletul, sa iti mai faci unghiile, etc...sa te mai relaxezi...si apoi cand te apuci de bebe 2 va fi mult mai ok si pt tine (mai uiti cat e de greu si iti amintesti numa partile frumoase rad
de discutia cu batranii, asa e..e chestie de mentalitate...din pacate...si ceea ce se intampla la noi f mult oamenii abia asteapta s aiasa la pensie ca s anu mai faca nimic,...si evident ca dupa ce ies la pensie si nu mai fac nimic se deprima
asta mica iara a facut noapte alba. plang sau sunt foarte trist socat

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 8 luni

08.05.2012 9:11     citat 

Neata.
Eu am adormit blana langa fi-mea aseara, pe la 21.45 si am dormit (cu n intreruperi ca vroia madam sa suga) pana pe la 8 dimineata. zambet
Bon, deci pentru bb2 ar fi bine sa mai stam putin... Noi ne gandeam sa incepem treaba cam cand face Clara doi ani, ca sa fie cam 3 ani intre copii...
Cat despre batranii din Romania... imi doresc din tot sufletul sa nu ajung sa gandesc la batranete cum gandesc cei mai multi dintre ei... Ma uit la soacra-mea: i se pare inacceptabil sa dai banii pe distractii, tot timpul se plange de bani dar cand o auzi face pomeni la toti mortii din neam (poate vrea sa imi sugereze ce am de facut mai incolo ... rad ), tot timpul e pe la usa cate unui doctor pentru ca i se pare ca sufera de ceva, ia medicamente cu pumnul imediat ce are cel mai mic disconfort, ii place sa isi bage nasul peste tot, sa stie ce au facut si ce au mai cumparat vecinii etc etc. Deci da, reiese de aici simpatia mea fata de soacra-mea care s-a pensionat la 57 de ani ca a zis ca ea nu mai poate munci, desi nu sufera de nicio boala grava (are diabet si atat, fara a fi dependenta de insulina). zambet A, si am uitat sa zic ca inca nu a implinit 60 de ani, la vara ii implineste. Dar are comportamentul unui om de cel putin 70. Iesitul la pensie cred ca e asociat la noi cu starea de neputinta, nu cu valorificarea anilor de munca dupa care ar trebui sa vina ceva relaxare. In fine, subiectul e foarte vast si poate da nastere unei polemici fara sfarsit. Concluzia mea pentru mine este ca trebuie sa muncesc cat pot ca sa am din ce trai cand nu mai vreau si/sau nu mai pot si sa incerc sa fiu cat mai destupata la minte chiar daca ajung la o varsta respectabila.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

08.05.2012 9:13     citat 

Helou si de la noi...
Cuscra, a fost foarte cald ieri la noi, asa-i, pe la 4 cand am iesit cu Antonia parca ma apasa caldura in cap....chiar ma gandeam ce racoare si placut o fi pe la voi...poate va facem o vizita sa verificam... zambet
Antonia e mai prezentabil cu mufa, mersi de intrebare...au inceput sa i se cojeasca juliturile, ii trec repede, dupa parerea mea.
Eu una calc de ma apuca batzul, sotul meu poarta camasi la munca (5 bucati pe saptamana), plus tricouri/pantaloni pentru mine si el, dar mai ales ma omoara hainele copiilor. Eu le calc tot...pijamale, tricouri, maieuri, chiloti, toate alea... prostit
Lenjerii de pat am si de-alea care nu se calca dar si de-alea de le calc, noroc ca nu le folosesc prea des. Tocmai am ditamai mormanul de haine de puradei de calcat si astept sa faca fi-mea nani sa ma apuc de ele.
Asa m-am invatat si mi se pare aiurea sa le dau hainutele necalcate, desi numa' eu stiu cu ce efort le calc iar ei le murdaresc fix intr-un minut. ochi peste cap

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 7 luni
Josefine: 14 ani, 7 luni
Lucas: 8 ani, 5 luni

08.05.2012 9:32     citat 

neaaaaata
duoamnelor( ca sa tin si io tonu) ce vb de treziri noaptea? ficamea pana acum cateva luni ma tinea noaptea de mana si nu adormea decat daca stateam langa ea , 7 ani !!! iar puradelu mic...asta ...asta daca e elefant nu vrea decat 1-2 biberoane noaptea , trage singur si adoarme, nu e mamamos dar e mancacios, daca ma tine asa si asta 7 ani....

bun, ce mai era, tobogane si guri sparte...aici am avut noroc...doar pitik mai se dadea in toboganu si sarea la 1 m de el nu stiu cum..dar fara urmari.

mai ce era...bb2 ? bb4 ? pei o aprob pe furni , ce face unu face si celalalt, faci mancare pt unu faci pt toti, strangi dupa unu -strangi dupa toti, conpensatiile sunt duble -triple , aaaa calcat?? e e aia? luatai-va un uscator si scapati de grija , eventual camasile mai au nevoie de o mana de ajutor.

bun acum sa ma laud ca ard de nerebdare.
aveam in tinta 55.5 kg sa ajung, am ajuns la 55,3 dar ma zgaresc si vreau 54 , de ce ? e bine constat cu suprindere ca nu arat la fel ca inainte la aceleasi kg, ceva e mai umflat , picioarele si mainile la umeri sunt mai pline ca atunci cand aveam 55 inainte de bb3.
dieta plus sala o combinatie perfecta, nu aveam pretentii mari de la burta mea lasata dar sa stiti ca acum chiar e doar o urma, inclusiv pielea si a reveni si nu mai are aspectul de floscaita . traiasca SALA , deci se poate.

furni si la noi a fost frig ca naiba ieri de imi venea sa pun manusile , azi sunt 8 grade deja si stateam in chiloti pe balcon la o raza de soare , se mai incalzeste sigur ideea e sa stai ferit de vant ca sa poti profita de soare asa ca soro vrei soare hai in suedia haha dupa ne luam de mana 8 luni de gri cel putin

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 8 luni
Adelheid: 8 ani, 3 luni

08.05.2012 10:21     citat 

dragelor
e frumos cu 2 copii
dar cel mare ar trebui sa fie la o varsta la care sa se inteleaga cu tatal
ca uni cum nu se obosesc cxand sant mici sa ajute copii
macar sa se joace cu ei cand sunt mai maricei

va pangeti de varste mamamea a facut 52 , si se plange de parca ar avea 70
nu face mai nimic pe la mine ca e obositata , ca o doare ba una ba alta
alt motiv pt care nu o vreau in zona , imi taie tot entuziasmul
daca imi iau ceva haine numai comentari de genul
e prea scurta pt tine dar tinele pt fete
dar daca e sotul de fata , sau cand ii mai comentez zice , poarta ca esti inca tanara.
Zice ca face ceva dar dureaza 5 minute sa se ridice de pe canapea
ma ratoiesc la ea sa se miste mai repede, zice ca ea nu poate asa repede
ca sunt greu de ridicat cele 83 de kg.
care oricat a vrut fratemiu sa mai slabeasca nu are cu cine
ca ea nu poate daca nu mananca
alta chestie am stricat atatia bani pe mancare cat am avuto pe aici
acum sper sa vina mai rar..

EU AS VREa sa nu mai vina deloc
dar barbati obisnuiti sa fie ocupati cu ce vor ei nu cu copii
vrea sa mai vina sa ne ajute
dar am gasit solutia eu plec de acasa cand ea vine.

Felicitari elsy pt kg
sa-ti spun drept , nu le-am nascut pe nici una natural
si cu toate astea mi se pare ca m-am latit dupa al doilea bebe
oricat as slabi nu pot aduna 2 oase de bazin.

treziri noaptea , varianta clasic de la 2 la 6 treziri daca nu si mai bine
lapte praf, de fapt am zis ca eu nu mai alaptez
dar am o grija in minus oricate treziri ar avea copilul cat mai am lapte in cutie totul e ok
pe Hanne la 11 luni nu i-am mai dat lapte noaptea i-am dat apa
plansete 4 nopti si apoi nu sa mai trezit..

multumim de colaj , pupici la toate floricelele

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: