· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! - Capitolul 240
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! - Capitolul 240     
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

21.05.2012 11:36     citat 

LAvinia sa stii ca iti dau dreptate. Exista libertate de miscare si actiune, dar in cadrul inor limite normale.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

21.05.2012 1:23     citat 

hello...
ati auzit fetelor, ultima veste de propunere legislativa ?
se vrea sa se revina la indemnizatia de maternitate la 85 % din venit net , fara plafon... sarut trag cu ochiul uau ar fi de vis, asa as putea si eu visa sa intru in CIC... sarut zambet cool scot limba
sunt asa fericita, incat numai la asta ma gandesc trag cu ochiul
sper sa se si modifice, sa nu-mi fac sperante desarte...mizez pe faptul ca fiind an electoral, totul e pt asta...si pt o asemnea modificare, am sa dau si un vot....

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

21.05.2012 1:50     citat 

La multi ani tuturor ce poarta numele de Constantin si Elena !!!!

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

21.05.2012 2:44     citat 

Ar fi super, Carmen....si am auzit ca se discuta prelungirea concediului pana la 3 ani....dar asta s-a mai propus deja si nu s-a aprobat...dar cum zici tu, e an electoral, mai stii?

mi-e dor de Byu...oare ce mai face? cum se descurca cu copilasii?...Irina face acus o luna

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

22.05.2012 12:38     citat 

Bianca e bine, Irina o dulce...probabil incearca sa gaseasca un ritm in noua lor viata in 4 sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

22.05.2012 6:04     citat 

cristina te pup dulce, si pe tine sweety.

Suntem f bine, mai putin ca Iulian a racit, dar e pe terminate zic eu.
Irina e putin fosaita in nasuc, dar dupa ce ii pun ser ii trece.
E o mica printesa cumintica. Urla doar cand ii e foame sau cand o schimb.
La baie e absolut minunata, sta asa linistita.
Ziua nu mai doarme asa mult, in schimb noaptea se trezeste 1 data, maxim de 2 ori.
Cred ca are aprox vreo 4 kg, eu am revenit la 55 kg, mai am timp sa mai dau jos.
Am fost cu Irina azi la ecografie de sold si e f bine micuta, nu are nimic. Am facut-o preventiv si chiar mi-a spus doctorul ca doar 5% din populatai Romaniei face aceasta ecografie la bebelusi, si e grav pt ca in cazuri de probleme e bine sa fie depistat din timp.
De azi am inceput si sesiunea la facultate, a fost bine, am luat 10 dar am fost si in viteza ca sotul ma astepta jos in masina cu Irina si Iulian in caz de ceva sa cobor sa o alaptez pe micuta.
De maine incepe si sotul serviciul dar stiu ca o sa ma descurc cu micutii acasa.
Mai e putin si implineste 1 luna Irina, se face mai frumoasa pe zi ce trece, am sa va mai pun si poze daca va e dor de printesa mea.

Va pup

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

22.05.2012 7:28     citat 

Cand ma uit la Iulian..vad ca e asa de mare. Cel putin fata de Irina
Cand ma uit la Victor, mi se pare asa de mic...fata de Matei zambet
Ai niste copii minunati Bianca sarut
Sa va bucurati impreuna muuuuult timp

Si pun si eu o poza cu minunea mea (e calda acum 2 ore am copt-o)

si impreuna cu frac-su, cealalta minune a vietii mele

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

22.05.2012 9:53     citat 

Simo ce-a crescut Victor de cand ne-am vazut ultima oara. Asa as mai vrea o intalnire. Ca au crescut destul de tare copiii. Si de voi mi-i dor.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

23.05.2012 7:05     citat 

Neata

Karina n-am avut nici un rezultat...dupa nopti cu multe treziri si fara lapte ( pt ca nu ii placea laptele nou) a inceput sa il accepte..asa mult si-l doreste......iar eu nu l-am refuzat pt. ca se trezea prea des si adormea f. greu fara...
Am vb. cu doctorul si m-a sfatuit macar sa il indoi cu apa noaptea...e mai bine pt. stomacelul lui..si ca ar tb. sa bea maxim 500 ml...iar el bea si 800 uneori foarte fericit
Sper sa se rezolve de la sine la noi pana la urma...astept maselele astea ultimele ca pe painea calda prostit

lavinia_ionela eu nu l-as lasa pe Matei sa isi faca de cap chiar asa....de aia spuneam eu ca acasa la noi e una...cand suntem in vizita ii spun ca se supara gazda si mai intelege...mai plange...dupa toane..
Am fost la cumparaturi cu el....Daca inainte era greu ca vroia numai in brate...nu in carut sau masinuta....acum vrea jos si trage de toate alea...da sa scoata produsele din sertare..da sa desfaca cutiile...
prostit ...dar bine inteles ca nu il las...

Byu ai niste copii minunati..bravo ca sunt cuminti mai ales avand in vedere ca ramai singurica cu ei...mai ai si facultatea,..

simona ce frumosi sunt baietii tai...Eu clar o iau " razna" ca multe alte mamici de baieti...Imi plac fetitele...dar numai simt dorinta aia arzatoare de a avea una a mea de cand cu Matei.. iar cand vad baieti.. ..parca il vad pe al meu in toti rad

Ieri ma uitam la Dexter..caci finally...a mai aparut o serie... si e un baietel in film...asa dulce si cuminte.,...ca doar nu puneau unul zbuciumat ca Matei in serial ... rad ..
Apropo...Matei a inceput sa faca breakdance..se intinde pe jos si ridica picioarele incercand sa se invarta rad
Si a inceput sa spuna tot mai multe fraza..." doctorul e acolo" " catelul a cazut "
Progreseaza...insa tot lipit de mine...nici sa ii faca baie tati nu sta...daca dispar eu din peisaj plange tare...sau in camera la el se joaca cu tati si daca dispar imediat sesizeaza si incepe sa planga..
Si nu inteleg ..ca noaptea nu am mai iesit..iar ziua l-am mai lasat cu mama ocazional dar ne zice pa si nu plange cand ma vede plecand.. prostit

sus

Denunta
cristina79

Copii

23.05.2012 8:08     citat 

neata!
Byu, ma bucur ca sunteti bine, nu ma mai satur sa ma uit la pozele cu Irina, e asa de dulce! Tu vad ca esti o super mami, te descurci si cu sesiunea....bravo! Si Iulian pare asa de mare in comparatie cu Irinuca!
Simona, cred ca le prieste la baieti viata la tara...si eu as sta mai mult la tara daca n-ar trebui sa o duc pe Claudia la gradi...dar mai are putin si termina..

noi avem zilele astea treaba cu olita...afara inca cu pampers, si noaptea...dar cat stam acasa ziua, el nu mai vrea sa faca in pampers...din zece in zece minute cere la olita, face un strop, apoi amandoi ducem olita la baie si o aruncam in wc, apoi o spalam.....asa ne fataim toata ziua..dar ma bucur ca ii place de olita...incet-incet ne acomodam si cu chilotei

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

23.05.2012 5:40     citat 

Bianca sarut sarut ma fascinezi, mami draga!

Simona, sunt atat de scumpi!! sarut

Cristina, inseamna ca treaba mare face la oala de ceva vreme, nu? Eu nu reusesc nicicum sa-l dezvat pe Edi de trebusoara mare, caci cu pipi nu ma grabesc asa rau. Parca as fi la primul copil off, dar totusi nimic nu-mi iese cu Edi ochi peste cap

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

24.05.2012 7:36     citat 

Hristos s-a inailtat!

Byu felicitari pentru cum te descurci si cu copiii si cu facultatea. Asta e ultimul an la facultate sau mai ai? Am vazut ca esti cu un an mai mica ca mine, iar eu am terminat facultatea acum 2 ani, iar masterul anul trecut.

claudis la noi e invers anul trecut nu vroia de loc in carut, vroia numai pe jos ca sa poata sa traga de tot ce prindea, acum vrea in carut, cand iesim afara imi zice: "vleau plimbale cu calutu", il pun in carut si ne plimbam prin tot oras, numai cand se intalneste cu cate un copil atunci se da jos ca sa se joace.

sus

Denunta
cristina79

Copii

24.05.2012 7:40     citat 

Adevarat s-a inaltat!
Sweety, pana acum nu l-am pus pe olita decat foarte rar, el imi mai spunea cand facea kk in pampers, dar nu inainte, ci dupa ce umplea pampersul, am mai incercat sa-l pun si pe reductor la wc...ii placea dar nu vroia sa repete faza...eu l-am lasat in pace, stiu ca la Claudia la 2 ani si 3 luni am scapat de pampers, dupa o saptamana de training intens...atunci a fost bine ca eram la tara si putea face prin iarba
si nici acuma nu ma grabesc, kk mai face si in pampers, dimineata daca nu sunt pe faza imi arata deja pampersul plin....

Am o intrebare la voi: ce crema folositi pentru julituri, taieturi minore? Sau ce trusa de prim ajutor aveti cand se lovesc copiii in parc? Ca eu in poseta in afara de servetele umede si plasture cu rivanol n-am la mine...si vad cateodata niste accidente prin parc....era parca ceva bun cu arnica

si Sebi vad ca vrea mult in carucior sa mearga, sper sa-i treaca ca vine micuta si nu pot cu amandoi

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

24.05.2012 7:48     citat 

cristina79 din cate stiu eu, sper sa nu ma insel, gelul cu arnica iti incalteste zona unde este aplicat, parca l-am folosit si eu odata cand am avut o luxatie. Pentru julituri, taieturi eu am in geanta pe langa servetele umede antibacteriene si baneocin pudra si am inteles ca exista si baneocin unguent, insa eu il folosesc pe cel pudra, dupa ce ii dezinfectez rana il dau cu baneocinul si imediat isi formeaza crusta rana respectiva. Sunt buni si plasturi, mai ales daca are o teietura mai adanca, numa ca sub plasture rana nu isi poate forma crusta, sta umeda, dar este bun la impiedicarea patrunderii prafului in rana, adica ii poti pune acel plasture cat stati afara, iar in casa il dai jos si ii pui baneocin pudra ca sa se usuce.
De cand a dat caldura, Octavian are ambii genunchi juliti, nici unul nu mai este intreg.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

24.05.2012 10:43     citat 

Edi ma anunta de kk si inainte si dupa, dar nu vrea sa faca la oala. David a scapat complet de pampersi din prima la 2 ani jumate, insa kk nu mai facea in pampersi de la 1 an jumate, dar nu ptr ca l-am fortat eu, ci pt ca nu=i placea lui ca se murdarea de kk zambet

spre rusinea mea , cand ies afara, nu am decat apa plata de baut si, cateodata servetele umede prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: