· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! - Capitolul 240
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! - Capitolul 240     
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 5 luni

26.05.2012 10:06     citat 

Ziceam inainte Christa de ce. Pt ca vreau sa il folosesc ca si crema pt tort in locului unui sufleu de vanilie ce mi se pare prea dulce. Mersi de linkuri le studiez acuma

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

26.05.2012 10:12     citat 

----------
ralucutza15 a scris:
Ziceam inainte Christa de ce.
----------

N-am intrebat DE CE, ci ziceam ca nu inteleg CE. Adica sufleul sau aluatul/blatul. zambet Dar asa ti-am dat retetele potrivite, asa ca succes! trag cu ochiul

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

27.05.2012 6:02     citat 

neata...
eu sunte stresata, ca am fost ieri la control,bebe e bine, dar cum am contractii, si se vede si pe monitorizarea fatului, si cum colul e destul de maturizat, mi-a dat o doza cu dexametazona pt maturarea plamanilor in caz de nastere prematura... trist
pe moment n-am realizat eu prea multe, pt ca mi-a zis ca nu crede ca va fica cazul, mai mult, spera sa-l tina pe bebe acolo pana la inceputul lui iulie macar, deci sa aiba macar 37-38 saptamani...insa ajungand acasa la dr.google...am vazut ca maturizarea asta a colului se intampla de obicei pe la sapt 36...si ca are ca efect o dilatare rapida si o nastere la fel...
so, i`m in panic! trist daca ma aude sotul, imi taie netul trag cu ochiul
mi-a recomandat sa stau cat pot mai mult in pat la orizontala, nu pe fotoliu, sa-mi protejez colul, si acum astept...sper sa fie totul ok...si bebe sa mai stea acolo macar inca 4 saptamani...am control peste 3 saptamani si am intrebat daca atunci sa vin pregatita cu bagaj cu tot...a zis ca nu e cazul, spera sa nu fie pb, daca vor fi, face tot ce poate sa-l mai tina pe bebe acolo un pic...Doamne ajuta...
voi ati luat dexametazona ?
mie mi-a dat o sg doza, i-am si trimis mail sa vad dc nu tb mai mult, de stres, poate ca a considerat ca o doza e suficient ca nu e riscul chiar asa mare la mine...habar n-am...
mi-a luat si examen secretii sa vedem dc avem pb cu strptococi sau ceva micoze, astept si rezultatul ala si sa vedem ce-o mai fi....
trec la orizontala, ca nu-i bine sa stau pe fund trist
pusik

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

27.05.2012 8:23     citat 

Carmen, stai linistita, domnul gugal mai mult te sperie cateodata decat sa te linisteasca...
eu zic ca daca ti-a dat o singura doza e bine, daca era ceva eu zic ca te interna ca sa fie sigur ca stai intinsa si sa-ti mai dea ceva ca sa-l tina pe bebe in burtica....si mai ales ca ti-a zis sa mergi peste 3 saptamani....pai te chema peste o saptamana daca suspecta ceva..
Stai cumintica in pat, nu te stresa, sa-l tii pe bebe la caldurica
sarut sarut sarut sarut

Citind si pe la alte subiecte, mi-am dat seama ca mi-ar fi mai usor dupa ce se naste micuta sa am si eu un wrap, sau sling, ceva in care sa pun bebele si sa ma pot ocupa si de ceilalti copii sau de treburi gospodaresti....
Poate are cineva de vanzare, sau imi recomanda de unde pot cumpara nu prea scump...mei tai mi-a facut soacra mea, dar acela e pe mai tarziu..

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

27.05.2012 3:00     citat 

Carmen, asa zic si eu, ca daca era ceva mai serios te chema mai des la monitorizare trag cu ochiul, asa ca eu chiar as sta linistita , mai ales ca stresul favorizeaza contractiile

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 2 luni

28.05.2012 9:16     citat 

Buna dimineata!

Carmen si eu am luat dexametazona si daca ma gandesc bine cred ca mi-a dat 2 doze, pe la vreo 32-33 de sapt, iar la 37 de sapt am nascut din cauza ca mi s-a rupt apa. Oricum stai linistita medicul stie mai bine, eu am mers pe mana medicului meu si bine am facut.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

29.05.2012 8:35     citat 

wow, ce pustiu...

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

29.05.2012 9:36     citat 

pustiu de tot, nu ?
toata lumea e cu treaba....
eu stau inca la birou, ma mai intind din cand in cand, iar cand ajung acasa, stau mai mult intinsa, sau in picioare, desi mi se pare foarte obositor sa stau atat in pat.. prostit
sper sa treaca luna asta cu bine.... sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 3 luni
Luca Daniel: 10 ani, 5 luni

30.05.2012 1:27     citat 

La multi ani Victoras!

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

30.05.2012 1:39     citat 

La Multi Ani, Victor si Luca Daniel!!!

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 2 luni

30.05.2012 1:41     citat 

La Multi Ani, Victor si Luca Daniel!

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

30.05.2012 1:46     citat 

La multi ani, copii frumosi !!!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 5 luni

30.05.2012 2:07     citat 

la multi ani Victor!

La multi ani Luca!

Sa cresteti sanatosi!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

30.05.2012 9:35     citat 

semn de carte:)

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 3 luni
Luca Daniel: 10 ani, 5 luni

31.05.2012 7:53     citat 

Multumim fetelor sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: