· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! - Capitolul 240
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! - Capitolul 240     
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

31.05.2012 8:55     citat 

la multi ani copilasilor...
ce mari copii avem, nu ?

Byu, ce face Irina? Cum te descurci cu ea si cu Iulian ?
eu nu visez decat nasteri, si bagaje pt maternitate..si nu-mi gasesc pompa de muls... prostit rad

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani
Karina-Ioana: 7 ani, 9 luni

31.05.2012 11:36     citat 

La multi ani, Luca!
La multi ani, Victor!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

31.05.2012 2:51     citat 

carmen ms de intrebare.
Usor nu este, sunt momente cand simt ca o sa ajung la nebuni.
Iulian a inceput sa fie destul de gelos, chiar mi-a cerut sa suga si el, nu va zic cata rabdare si calm tb sa adopt cu el si cat de mult ii explic si vorbesc, va dati voi seama.
Absolut toata ziua imi este ocupata.
Abia acum la pranz mai reusesc sa-mi trag sufletul cat dorm ei.
Uneori ma odihnesc si eu cu ei odata.
Irina a inceput sa aiba dureri mari de burtica seara, deci undeva de pe la 8 seara la 11-12 doarme in reprize foarte scurte, vrea mereu in brate, suge putin si des si dupa baita adoarme juma de ora si apoi incep durerile si o tine pana la 1.
Am comandat deja ceva f bun din Moldova pt colici, astept sa ajunga.
Iti dai seama ca la 1 noaptea cad rupta. In timpul zilei doarme putin si vrea mai mereu la san, cand reusesc sa o adorm cat de cat nu stiu ce sa fac cel mai repede si eficient prin casa.
Sotul nu prea ma mai ajuta nici cu Iulian ca a avut tot treaba si dupa amiaza iar dimineata e la lucru.
E f solicitant pt mine, dar nu disper, ma asteptam sa fie asa.
Se intampla sa reusesc sa o adorm pe Irina si Iulian sa faca scandal si o trezeste si nu mai reusesc sa fac nimic. Dar imi dau tot interesul si tot este curat, mancare si tot ce tb prin casa, strans rufe, spalat, ingrijit si hranit + jucat cu Iulian.O pun pe micuta in sling si fac multe lucruri cu o mana.
Mai ales acum ca mai am 3 examene si nu am reusit sa ma pregatesc deloc.Mi-e cam groaza dar o scot eu la capat.
Trece timpul, nu disper, e normal sa fie greu. Asa ca, cu Dumnezeu inainte.
Te pup!Tu cum esti??
Numai la asta ma gandeam si eu la nr tau de saptamani.

La multi ani Luca si Victor!!!!!!!!!

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

01.06.2012 9:06     citat 

La multi ani tuturor copiilor (prunci, marisori, adolescenti) si celor care inca pastreaza in suflet ceva din candoarea copilariei !

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 3 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 1 luna

01.06.2012 9:38     citat 

La multi ani, copiiilor si celor care inca se mai simt copii!

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

01.06.2012 12:02     citat 

la multi ani copilasilor si voua!!!

cum sarbatoriti 1 iunie ?
eu i-am luat S creta colorata si i-am dat mana libera sa coloreze curtea....
eu imi aduc aminte cu mare drag de copilaria mea cand se faceau desene pe asfalt si abia asteptam sa colorez bucatica repartizata... sarut cool

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 4 luni

01.06.2012 2:14     citat 

La multi ani de 1 Iunie!!!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

02.06.2012 7:21     citat 

Neata fetelor

La multi Ani Victor si Luca cu intarziere/...si la multi ani tuturor copilasilor...

Noi aveam planuri mari dar s-au spulberat pt . ca am reusit sa ii facem joi un vaccin pe care il tot amanam si a facut febra de la el ieri toata ziua.....Dar acum e bine...si nu stiu daca febra a fost doar de 8 ore si daca a fost de la vaccin...oare il pot scoate afara a doua zi?

Eu sunt fericita pt. ca Matei a facut un salt urias in doar o saptamana si totul a coincis cu folosirea si intelegerea cuvantului " pictisit" " Matei a pictisit" (se plictiseste extrem de repede si se enerveaza...ceea ce eu am banuit dintotdeauna..... ca asta a fost cauza agitatiei lui permanenta fara motiv)...Numai cere in brate cand urca si coboara scarile...sau pe afara cand se plictiseste....a descoperit jucariile si nu mai vrea sa il urc pe bufet...pe dulap...pe pervaz...numai cere obiecte interzise ( medicament...foarfeca,..etc).cand se joaca numai cere ajutor si daca ma ofer zice " nu,,,Matei face" ....si deci ...numai tipa din 2 in 2 minute...Yuppie...
Acum chiar ne distram non stop....A inceput sa vorbeasca si lesin de ras cu el si de el scot limba
Imi zice cand ii e foame...Eram afara si trageam un pic de timp pt. ca erau pastele pe aragaz...el tot zicea " mami foame" ....si cand ajung in casa ma suna o prietena ...ii povestesc...la care imi spune" Matei pans" si eu intreb...-" de ce mami?" la care el" de foame"
rad
Imi zice daca il doare ceva...si acum noaptea daca se trezeste cu motiv...nu ma mai enervez oricat de obosita as fi...de regula cred ca se trezeste de fitze...si chiar mi -a zis ca se trezeste pt. mami foarte fericit
De cateva zile il conving sa doarma toata noaptea...Dupa ce o saptamana a vrut sa fie culcat de tati...( ce bine era ca faceam si eu ordine in bucatarie fara sa ma apuce ora 12 foarte fericit ) ..acum vrea cu mami si ii zic " te culca mami dar dormi toata noaptea" ...Zice da...si se trezeste...dar nu asa repede..si nu asa des...
Acum pot sti ca nu se trezea din cauza a cum il imbrac sau cu ce il invelesc pt . ca imi spune ca ii place invelit...si imbracat asa....
Ce sa va mai spun.....e minunat....am scapat si eu de bebe...am baietel ...Mai tarziu decat altii ce e drept..dar fiecare cu ritmul lui foarte fericit ..
Cand o dormi toata noaptea...cand o adormi singur si face la olita...cred ca nici nu o sa simt ca am copil hehe

Eu nu am mai scris si pt. ca de cate ori sunt pe net imi caut o rochie pt. o nunta.....si parca o caut pe aceea care nu exista rad

sus

Denunta
cristina79

Copii

02.06.2012 9:32     citat 

neata!
Claudis, sa stii ca imi era dor de voi, de postarile tale, cred ca erai cea mai activa in ultimul timp
Bravo pentru Matei....ce bine e sa poti comunica cu el....a crescut...ai sa vezi ca in cateva saptamani face si la olita, mai ales ca intelege ce-i spui..

Byu, draga mamica, cred ca e destul de greu singura cu copilasi atat de mici, ma gandesc si eu la ce ma asteapta...
Bafta multa in sesiune....lasa ca toata vara ii iei pe amandoi si stati mult prin parcuri si la locul de joaca...eu asa planuiesc sa fac..mancare si curatenie...cand s-o putea...Oricum esti puternica ca te descurci cu toate
Te pup
sarut sarut sarut
Daca ai timp. sa-mi spui de unde ai luat wrapul ...sau slingul.....vreau si eu sa achizitionez unul si vreau pareri

Noi mergem acum pe la mall, sa distram copiii, ieri am fost la ziua unei fetite la un loc de joaca, si de la gradi din nou i-au dus la distractie....erau franti aseara...pun poze mai tarziu..pup

sus

Denunta
cristina79

Copii

03.06.2012 4:32     citat 

poze de 1 iunie

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 5 luni

03.06.2012 6:34     citat 

Cu intarziere si eu:
La Multi Ani Luca, sa cresti mare si sanatos.

Si multumim mult fetelor.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

04.06.2012 4:54     citat 

Cristina, Bianca are slingul de la mine....l-am avut pt Edi.
Il comandasem de pe sling.ro

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 12 ani, 10 luni
AURA MARIA: 10 ani, 4 luni

05.06.2012 7:23     citat 

Si eu am sling.dar Aura n-a stat in el deloc.nici in mai tai nu sta..din pacate pt coloana si mainile mele...
Ieri am fost la munk.Prima zi.Fetele au ramas la mama.Si asa am observat ca mi-a scazut cantitatea de lapte.N-a supt toata ziua si seara nu-mi simteam sanii incarcati ca acum 1-2 luni...Creca ne apropiem de intarcare.Ne chinuim cu olita.Dar nu foarte tare.Ca vad ca cere.Uneori dupa,uneori inainte.Adriana a renuntat greu la pampersi dar a renuntat singura.Mi-ar place si Aura sa renunte singura fara s-o cert si s-o fortez.Daca se poate sa renunte la ei pana la sf verii ar fi minunat.Ca sa nu fiu nevoita s-o dezvat cand vine frigul..'
Va pup pe toti ,in speciali pe sarbatoriti! LA MULTI ANI!!

sus

Denunta
corina2007

Copii

05.06.2012 7:24     citat 

----------
claudis a scris:

Eu nu am mai scris si pt. ca de cate ori sunt pe net imi caut o rochie pt. o nunta.....si parca o caut pe aceea care nu exista rad
----------

Pai mai caut-o si-n magazine...poate ai mai mult succes..?

sus

Denunta
corina2007

Copii

05.06.2012 7:33     citat 

Pozici de la 1 Iunie-serbarea Adrianei de la gradi,de prin plimbari si distractie cu baloanele intr-o zi urata cand n-am putut iesii din casa..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: