· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

25.05.2012 11:41   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani
Eric Andrei: 5 ani

25.05.2012 12:00     citat 

Prima rad
Mulțumim de capitol CRISPY sarut
Deci m-ai am de tras cu fimea ha?
Cred ca toti copii sunt asa pana la o anumita varsta iar apoi o sa ne fie noua dor sa ii mai giugiulim si nu vor mai vrea ei !
Deja zice mama dar numai cand e suparata,cand se trezeste noaptea zice asa frumos mama de imi trece si somn si toate trag cu ochiul

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

25.05.2012 1:11     citat 

La multi ani Kiki! Sa fie totul cum iti doresti!
Pupici tuturor!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

25.05.2012 1:48     citat 

La multi ani Kiki! Sa fii sanatoasa si fericita!

Weekend placut tuturor! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

25.05.2012 2:16     citat 

Kiki, La multi ani! sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

25.05.2012 2:33     citat 

Multumesc pt urari, doamnele.
Sanatate pt copii si liniste imi doresc, exact ce va doresc si voua. zambet
In rest... copiii sunt ok, dar eu n-am niciun chef de sarbatorit...
Ma bucur ca s-a oprit ploaia si a iesit soarele, ca altfel incepeam si eu sa cresc muschi, ca si Crispy. rad rad rad rad Am fost aseara si mi-am ales cadourile. scot limba Azi un tort, un musafir... nimic special. Poate un gratar in w/e si gata! Cand imi spun varsta, ma ia ameteala. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

25.05.2012 4:08     citat 

La Multi Ani KIKI!!!!!
sarut
nu stiu cand scapati voi de dependenta asta a copiilor ca fii-mea asta mare azi-maine face 5 ani si nu suporta s ao duc eu la gradi ca o apuca plansul cand ne despartim surprins si merge de la 2 ani la gradi.mai ca nu plange, atata ma pupa si sta la geam si imi face cu mana...cu taxo nu are nici o treaba il pupa o data si gata fuge in clasa.
nu ma simt prea roz astazi (fizic).
de soti nu mai zic nimic ca ma apuca toate crizele.uf.
va pup

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

25.05.2012 9:02     citat 

daca va zic ca am 27 grade in casa ma credeti? mi-e cald la talpi foarte fericit

am toate ferestrele vraiste, nu se misca nici o perdea.... deci va invit la noua destinatie de vara, plaja pe stanci in frumoasa norvegie..... rad

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

25.05.2012 11:45     citat 

Kiki, mare doamna, la multi ani!! Sa fii sanatoasa, copiii sa iti fie sanatosi, barbatul sa te iubeasca si sa ti-o si arate, sa treceti peste perioada asta mai tulbure si sa imbatraniti frumos impreuna!

Happy, sunt de aceeasi parere cu Furnica. Dependenta de barbat duce la situatii nefericite pentru ca putini sunt barbatii care nu profita de faptul ca femeile lor nu prea au variante. Asa ca poate iti gasesti de munca ceva convenabil, nu ca sa va despartiti ci ca sa poti echilibra cumva balanta, sa ii mai dispara siguranta ca poate face cam ce doreste pentru ca tu oricum nu poti sa ii faci mare lucru.

Eu stateam si ma gandeam zilele trecute ca sunt asa de capiata de munca si de celelalte treburi de prin casa ori cu copilul, ca nici nu am timp sa stau sa ma gandesc ce face tovarasul meu de viata. La modul general suntem amandoi foarte ocupati in perioada asta iar el nu pare sa aiba timp de o aventura extraconjugala, singura aventura pe care as zice ca o are si cu care ne inseala pe mine si pe Clara este munca lui. Am visat intr-o noapte ca ma insela asa pe fata si i-am zis a doua zi de dimineata. Mai, da' ma trezisem cu niste nervi pe el, de nu va explic. A fost si el flatat timp de 2 secunde sa afle ca zac in mine gelozii de-astea dupa care si-a vazut de treaba. rad

Vinerea viitoare cred ca o intarc pe duduie. Ma trezeste noptile de nspe mii de ori sa suga si ziua sunt terminata de oboseala. A inceput sa bea timid lapte praf, sper sa il bea ca lumea dupa ce nu mai primeste san. Vinerea viitoare o sa dorm singura si dl. barbat cu ea. Sa vedem daca se descurca sa o linisteasca atunci cand i-o zbiera neconsolata in creierii noptii.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

26.05.2012 10:14     citat 

----------
citat:
Vinerea viitoare cred ca o intarc pe duduie.
----------

rad succes!
si la noi aceeasi problema numai ca fii-mea nu accepta altfel de lapte.
am tot zis si eu, gata o intarc ca ma termina psihic....dar cand va fi asta habar nu am
ca nu merge numa dupa cum am eu chef, asta e clar
mda deci ieri mi-am cumparat un sutien nou si am observat ca am mai scazut inca o marime la piept deci iuhu.probam acasa haine pt nunta (diseara ma duc la nunta)..si la una imi iesea breteaua de la sutien afara la spate si zice sotu "da mergi fara sutien" rad frateeee fara sutien nu am ce baga in rochie rad cu buretii aia ma mai salvez plang sau sunt foarte trist
deci asta e...mergem la nunta...la tzara...fetele cica o sa doarma la soacra-mea...mi-e groaza.
parca vad ca o stau la nunta fix o ora (sau mai putin) dupa care o sa sune soacra ca plange Anya si sa ma duc la ea...si nu mai pup eu nunta. nervos ochi peste cap
vom vedea.
inafara de asta, mi-am propus o baie cu saruri si uleiuri si chestii parfumate, o masca pt ten, manichiura pedichiura, (vine prietena si imi face , plus o freza)..rasfat! foarte fericit
cu sotu am facut pace, sa vedem si cat ne tine socat zambet
si ploua.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

26.05.2012 11:16     citat 

Si eu duc diseara copiii la mama (o sa ramana sa doarma acolo) ca ne ducem la o aniversare...drept pt. care am fost aseara la coafor, m-am tuns si vopsit. socat

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

26.05.2012 2:01     citat 

Sa-ti fie de bine, doamna.
Si petreceri frumoase, sa va distrati. Eu m-am bosorogit inainte de vreme, ca daca ma invita cineva, bag la inaintare copiii, ca se trezeste Timeea, dar adevarul e ca nu am chef sa merg.

Miha, merci. Ce target ai... sarut vineri. rad rad rad rad Eu te cred ca esti obosita, dar pune in balanta sanatatea fetii. De fapt, tu esti singura care stie cel mai bine. Succes.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

27.05.2012 11:17     citat 

Salutare!
Pe la noi e o vreme tare aiurea, de-aia de te indeamna la somn, numarat bani si altele ... zambet
Fi-mea s-a trezit de n ori azi-noapte sa suga, iar, desi inainte sa o alaptez de culcare i-am facut si 90 ml de lapte praf cu cereale. Cred ca ii place ei sa ma chinuie. zambet
Lucy, parca tu ziceai ca fi-ta Anya are gaze si o supara burtica si acum. Poate ti se pare util sa verifici daca are vreo intoleranta la lactoza sau la proteina de vaca; ieri am stat de vorba cu o mamica si imi spunea ca pana acum 3 saptamani, cand i-a inlocuit laptele fetitei ei de 1 an si 4 luni cu lapte fara lactoza, fetita se trezea foarte des noaptea, era agitata fiindca o durea burtica. Dupa ce i-a scos lactoza nu au mai avut probleme, doarme linistita fetita. Pana la varsta asta niciun medic nu i-a zis despre intoleranta asta, desi era evident ca fata era nelinistita de prea multa vreme. Mai intai i-au zis ca e de la colici apoi ca e de la dinti, si au tinut-o asa, noapte de noapte, pana s-a hotarat mamica respectiva sa ii schimbe laptele, desi doctorii ii ziceau ca e ea nebuna.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.05.2012 12:57     citat 

pai veniti la mine doamnelor, ca noi stam despuiati la plaja.... de ieri am scos doua ligheane cu apa afara, pahare de plastic, se distreaza copiii de nu au treaba..... foarte misto, numa sa tina asa cat mai mult!

la noi maine e zi libera, dar de marti incolo nu stiu ce ma fac ca gradinitele (ma rog, personalul din gradinite si scoli) sint in greva.... si e posibil sa tna greva 1 ora, 1 zi, 1 saptamana, 1 luna....au fost greve care au tinut cu saptamanile, tre sa imi iau concediu sa stau cu pruncii...si pe urma plecat la mare la soare, ciuciu... ma seaca rau de tot greva asta. sper sa se rezolve rapid.... hai ca marti poate o scald cu barbatu, sta el,d a miercuri joi incolo, nu stiu ce mai fac.... se baga cineva bona de urgenta? nu platesc nimica, da poa sa stea la plaja foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.05.2012 2:14     citat 

am uitat sa va intreb daca v-ati uitat la eurovizion si daca v-au placut bunicutele rusoaice? mie mi-au placut la nebunie, ca tot discutam noi pe aici de varsta si de mamele noastre... as vre sa fiu si io asa cand ajung la varsta lor...cica cea mai batrana dintre ele are 86 ani....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: