· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58     
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

12.06.2012 2:15     citat 

Furni rad rad rad))

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 8 luni
Josefine: 15 ani, 9 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

13.06.2012 12:14     citat 

seara
dupa cum zicea si furni....cum sa culci copii de noapte buna cu soarele pe cer...ma rog...nu mai e dar pe la 10 era drept pt are si noi avem orele de somn f decalate plus sartzaiala de rigoare ca sunt obositi.

Ne inscriem si noi la urle si un canin pe vine..
ne insriem si la cautat ORL , orisu pacat ca nu esti in buc mergeam pe urma ta, Alex la fel respira greu, mai mult pe gura, daca cumva e gripa e nenorocire cum ace de nu pot sa dorm din cauza lui..

cam atat..fetele mele au poimaine serbarile de sf de an..sa vad cum alerg de la o scoala la alta cu plodu dupa mine...deja parca ma vad o furni 2 si pataniile ei, sper ca nu va ploua !!

e posibil sa dispar o vreme
pe 22 plec la stockholm 2 zile SINGURA hihi ( vine o prietena din ro si ne vedem acolo )
pe 24 fac curat si mancare, pe 25 imi vine gasca de nebuni din ro si o sa am o saptaman full
pe 2 iulie plecam spre ro

deci abea cand sunt in ro proabil o sa reusesc sa mai intru sa va caut sa ne vedem prin parcuri la racoare cu pitici.

noapte buna

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

13.06.2012 8:35     citat 

da stiu ca ma citezi doamna, sa inteleg ca am devenit modelu' tau ? hihi, cand te faci mare vrei sa te faci o furnica uriasa? rad

fimea aseara se juca cu o minge afara si o data o vad lungita pe jos si nemiscata...am inlemnit, am zis ca s-a lovit la cap, cine stie...ma duc la ea cand colo ea relaxata cu degetu in gura privea ceru'..daca o mai lasam 3 minute cred ca adormea acolo pe asfalt foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

13.06.2012 11:12     citat 

----------
elsycutza a scris:

ne insriem si la cautat ORL , orisu pacat ca nu esti in buc mergeam pe urma ta, Alex la fel respira greu, mai mult pe gura, daca cumva e gripa e nenorocire cum ace de nu pot sa dorm din cauza lui..
----------

Elsy, pai la Bucuresti venim si noi la ORL-ist, ca la Ploiesti nu ma incumet...
Am mai fost cu Paul la cineva si mi-a placut, acum cativa ani, Miorita Toader o cheama, lucreaza la Gr. Alexandrescu...acum vreau sa o programez pe fi-mea tot la ea dar la Medlife...mai intai sa venim din concediu ca acum n-am nici chef si nici bani de asta...
Uite, ea e tipa si cam asta i-ar face si Antoniei daca cumva are polipi...oricum ea are amigdalele foarte mari din nastere, poate si asta o contribui...o sa vezi ca si doctora zice de amigdalele marite...
Interviu Miorita Toader

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

13.06.2012 12:29     citat 

Hola!

Andres nu am observat ca ar avea probleme cu polipii, dar Edi da. Din cauza lor se pare ca facea otite des. Acum e pe lista de asteptare pt operatie dar din februarie incoace inca nu i-a venit randul.

Elsy, distractie placuta, spor la treburi si drum bun!

Va las si eu cateva poze cu baiatul meu cel mic, le incarc aici daca se mai schimba pozele de la colaj va rog sa actualizati si poza lui ca cea de acum este din iarna.

O zi buna tuturor!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.06.2012 12:57     citat 

ce ochi are cafelutu in ultima poza...pupam bucalatu sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

13.06.2012 2:14     citat 

vai cat de acump e Andresu! abia asteptam si noi sa mergem la mare. sunt convinsa ca si Timeei ii va placea, ca atata ce se balaceste in piscina aia gonflabila de afara! apropos, azi am avut 38 de grade. e irespirabil!

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

13.06.2012 2:20     citat 

Cafe , pupam minunatul , e tareeee dulce sarut

Furni , tu cred ca ai nevoie de cate-o supra-doza de adrenalina zilnic , altfel nu esti tu rad .. ce spaima as fi tras si eu ...

Kiki , asa e si aici , vad copacii ca se misca , cic-ar sufla vantu' , dar tot nu se poate respira plang sau sunt foarte trist

Elsy , imi place , ai 2 zile sa te simti BINE sarut ... profita de ele din plin !

Hai sa v-o arat si eu pe creatza mea , nu luati in seama dezastrul din camera foarte fericit , va rog jenat rad

Va sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.06.2012 2:34     citat 

ce bine ii sta motzata sarut i-as face si io lu pufa coafiuri prin zulufi, da ce sta? da din cap ca girofaru foarte fericit
kiki, ma loveste boala, daca acu sint 38grade intr-o luna cand vin io cre ca murim instantaneu in aeroport...mai aterizez si pe la ora 15, sa stim o treaba...sa luam si traficul in piept la 4-5 dupa masa... nervos

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

13.06.2012 3:07     citat 

oooo ce copii dragalasi si ce priviri domne..... sarut
astept si eu sa fugim la mareeee.....inca o saptamana mai avem foarte fericit
in rest, in weekendu asta fugim la tzara la socrii ca avem d elucru pe acolo, ia mai stau si bunicii cu nepotelele (in privinta asta nu ma pot plange), e si ziua sotului vineri as aca punem de-un gratar in curte si o bere rece. foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

13.06.2012 3:16     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
ce bine ii sta motzata sarut i-as face si io lu pufa coafiuri prin zulufi, da ce sta? da din cap ca girofaru foarte fericit
----------

Oooo , ca si dupa matza tre sa fug ca dupa hotz s-o prind sa-i aranjez paru' rad)) , si ma tem sa nu raman cu smocu' de par in mana , daca tot reusesc s-o prind , la cat se agita si invarte rad)
Dar nu rezista coafata , cum isi aminteste ca are ceva in par , cum si-l smulge in secunda 2 plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

13.06.2012 5:09     citat 

Ce ochi calzi are Andres, mai, mai, parca-s de ciocolata... si ce-ti mai seamana, Cami...sarut
Mamma mia, dar ce de par are Gabitza...pai Antonia are niste floace lungi, inegale si moi, de nu stau in nicio directie, decat lipite de cap...ma gandesc serios sa o tund cu masina...
Si noi mergem la mare pe 1 iulie, la Eforie Sud...aci in tara, nu mai iau in piept strainatatea cu ei de gat ca anul trecut, ca nu e usor...si eu o iau pe mama sa ne ajute cu copiii, sunt convinsa ca o sa-mi fie mai bine...sper sa-i trec tot atat de bine cu vederea eventualele scheme si figuri... foarte fericit
Apoi am planificat in august o plimbarica de 5-6 zile pe coasta dalmata in doi, ocazie cu care sa intarc si maimutica...ar fi primul concediu in 2 dupa 6 ani... prostit

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

13.06.2012 7:44     citat 

----------
ocrisu a scris:
Apoi am planificat in august o plimbarica de 5-6 zile pe coasta dalmata in doi, ocazie cu care sa intarc si maimutica...ar fi primul concediu in 2 dupa 6 ani... prostit
----------

Nu zic sa n-o intarci, daca simti nevoia, dar e musai sa o faci cand si pleci de langa ea? trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

13.06.2012 11:20     citat 

Oana , si eu am tuns-o deja de 3 ori pe mandra cu masina , si intentionez s-o tund iar , asa o chinui doar , ii e mult prea cald , ii e si des , si lung parul .. curios , eu am fost creatza din nastere , dar la primul tuns mi s-a indreptat parul , vad ca al ei se increteste cu fiecare tuns rad sarut

Ce fain , incepe lumea concediile ... si noi intentionam sa mergem undeva , da' mai incolo , spre sfarsitul lui august-inceputul lui septembrie .. uff , ce-as visa si eu un concediu in 2 sarut .. bine , eu si vreo fantezie de-a mea scot limba rad rad rad)))))
Concedii de vis va doresc tuturor ! sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

14.06.2012 8:03     citat 

Hola!

foarte fericit Multumim de aprecieri! Da, asa e, se pare ca nici la copilul n-a fost sa fie, adica amandoi baietii imi seamana! rad

Adaugam si noi complimente frumoasei Gabi! Te pupam, dulceata! sarut

He he, concedii...si noi ar fi bine sa ne deplasam pe undeva pe aici, dat fiind ca anul acesta nu mergem in tara. O sa ne hotaram pe loc unde, oricum al meu are concediu dupa 15 august incolo. Desigur, nici discutie fara copii ca noi suntem obligat la pachet ca n-am cu cine sa-i las.
Va doresc de pe acum sa aveti concedii mai mult decat placute!

Pe Andres il chinuie rau maselutele, plange frate saracul. Ieri a bagat degetul in gurita la masea si mi-a zis auuuu deci de acolo vine durerea.

M-am inscris la sala si e bine, deocamdata. Sper sa aiba si efectul scontat. foarte fericit

O zi buna tuturor!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: