· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

14.06.2012 8:22     citat 

----------
Cafelutza a scris:
. Desigur, nici discutie fara copii ca noi suntem obligat la pachet ca n-am cu cine sa-i las.
!
----------

same here foarte fericit
noi mergem o saptamana in romania in miezu lu iulie, sa luam canicula in piept...si pe urma prin aug-sept speram la o mare calda ceva, sa vedem ca inca nu am cumparat bilet, va fi in timpul scolii si tre sa vorbim cu scoala cum e treaba, daca putem sa luam scolaru o saptamana....

altufel, aiic ploua de rupe, purtam in continuare geci si plovere, si cand va vad in poze cu bretelute si izmenute raman putin blocata...apoi imi amintesc ca pe alte meleaguri e cald...

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

14.06.2012 8:51     citat 

Ziua buna si de la noi! sarut

Ce mare s-a facut Andres...e un scump, sa nu mai vb de ochishori...minunati!
sarut sarut sarut
Cafe, bafta cu sala, sa apuci sa te si duci! zambet sarut

Gabitza este mortala cu asa carliontzi...ma termina!sarut
Ea si cu Mara lui Rizi ( pe unde umbli, doamna, de nu mai treci si pe la noi??? sarut )....superbe! sarut

Noi mai avem pana la concediu ( la inceputu' lui august), asa ca va dorim vreme si dixtractie faina celor care va pregatiti de plecari! sarut

Cuscra, v-ati hotarat si la o locatie anume pe coasta dalmata? Sau mai prospectati inca piata?
Sa sti ca si Alex avea tot asa paru' inainte sa-l tund si acu' are un par sarmos si aspru cu un fir gros de numa' numa'....asa ca, baga masina in functiune! foarte fericit sarut sarut

Zi frumoasa, dragelor! sarut sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

14.06.2012 9:14     citat 

Multumesc si eu scumpelor sarut sarut

Sa va mai zic cate povesteste moara asta stricata a mea foarte fericit rad)

Deci , explica fain ca coco face ghigu ( cocosul face cucurigu rad ) , de cine ii e drag ii spune frumos gaga ( draga foarte fericit ) , alaltaieri s-a apucat sa-mi cante iepurasu'-n iarba , cuvant cu cuvant sarut ... si muuuuulte altele . Si ne cearta , si se crizeaza , si vai de capu' nostru rad . A fost taica-meu acasa o saptamana si un pic , si tare a fost ea derutata ca mai exista un chicu ( bunicu' ) .. pt ca si ea le diferentiaza pe soacra mea si pe mami , soacra e chica , mami e bui ... asa ca nu i se potrivea ei ceva ca si tati era tot bunicu' , asa ca il strica si pe el bui rad rad .( Nici nu gresea tare biata , la cat e ala de sub papuc foarte fericitfoarte fericit ) Aaaa , da , si sa nu uitam de Didu ( Scooby Doo scot limba ) rad rad

Furni , sorry de vremea rea trist , sa vina soarele si la voi , da' nu asa , ca aici in unele zile ochi peste cap

Cafe , bafta la sala sarut , pupam puiul chinuit de maselutze trist . As merge si eu inapoi la sala , dar nu am cu cine trist .. si mi-e ca nu mi-a place sa vad toti politzaii aia tineri si in forma cum se antreneaza foarte fericitfoarte fericit rad rad rad

Crispy sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

14.06.2012 10:12     citat 

----------
Christa a scris:
----------
ocrisu a scris:
Apoi am planificat in august o plimbarica de 5-6 zile pe coasta dalmata in doi, ocazie cu care sa intarc si maimutica...ar fi primul concediu in 2 dupa 6 ani... prostit
----------

Nu zic sa n-o intarci, daca simti nevoia, dar e musai sa o faci cand si pleci de langa ea? trist
----------

Imi dau seama ca poate fi traumatizant dar eu nu cred ca as putea sa o intarc altfel decat plecand de langa ea...e atasata de mine, doarme cu mine in pat si plange daca nu-i dau cand cere, nu cred ca as rezista lacrimilor ei... Asa l-am intarcat si pe Paul, l-am lasat la bunici si am plecat cateva zile prin tara...
----------
Crispy a scris:
Cuscra, v-ati hotarat si la o locatie anume pe coasta dalmata? Sau mai prospectati inca piata?
----------

N-am stabilit o locatie, mai degraba am vrea sa facem un minicircuit, sa ne plimbam dintr-o statiune in alta...aveti vreo sugestie de localitati/atractii pe care le-am putea vizita?
Apropos de copii dastepti (cra, cra...)...ieri eram asezata in pat si mi-am adus aminte sa iau ceva din geanta, dar imi era sila sa ma ridic...si ii zic la mamzela, care era in picioare langa mine "du-te si tu la cuier si adu lu' mami geanta, ca pe mine ma dor picioarele...scot limba" si s-a dus, frate, si mi-a adus geanta... prostit
La baie am trecut-o inapoi in cadita ei, ca se ceruse in cada mare langa Paul...dar se pare ca nu era pregatita, ca statea in picioare tinandu-se de marginea cazii si nu vroia nicicum sa se aseze...cred ca o intimidau peretii aia ridicati in jurul ei...

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.06.2012 10:29     citat 

----------
ocrisu a scris:
...aveti vreo sugestie de localitati/atractii pe care le-am putea vizita? ..
----------

Pe partea aia, nu avem! De asta te si intrebam, in caz ca ati aflat voi ceva... foarte fericit
Am ajuns doar in Dubrovnik si chiar ne-a placut.
Noi am hotarat sa mergem mai la sud, in Muntenegru, langa Kotor Bay, am inchiriat un apartament acolo si vrem sa stam vreo 10 zile cu toata gasca ( pitic + bunici)...daca ma iau dupa poze si comment-uri va fi demential...vom vedea la fata locului! zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii

14.06.2012 10:42     citat 

Noi ne-am gandit sa dormim o noapte in Belgrad si apoi via Zagreb sa ajungem la mare, la Rijeka iar de acolo usurel, in jos pe coasta dalmata pana la Sibenik si cu intoarcere prin Sarajevo si din nou Belgrad.
Uite, am desenat pe o harta o parte din traseu...

Nici rezervari nu am facut inca desi ma gandesc sa facem, ca sa nu ne trezim ca dormim in masina... prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

14.06.2012 10:49     citat 

Pe la p**a nu va duceti? rad

ieri ma duc io la printer sa imi iau hartiile si gasesc biletu de avion a lu sefa....Oslo-Pula....am ras ca proata toata ziua rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

14.06.2012 10:57     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
Pe la p**a nu va duceti? rad

ieri ma duc io la printer sa imi iau hartiile si gasesc biletu de avion a lu sefa....Oslo-Pula....am ras ca proata toata ziua rad
----------

Imi pare rau ca nu am scris mai repede , am vrut sa zic c-o astept pe furni sa ne faca sa radem de p**a rad rad rad rad rad))

Deci zau ca nici nu inteleg de ce le e ciuda unora cand li se zice "du-te-n ... " foarte fericitfoarte fericitfoarte fericit rad rad

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.06.2012 10:59     citat 

rad rad rad

Hapilica, poate pt. ca nu-i trimite in aia din Croatia, ci in aia autohtona... rad

Ultima modificare efectuata de catre Crispy la 14.06.2012 11:01, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ocrisu

Copii

14.06.2012 11:00     citat 

Ba o sa ma duc...si o sa va trimit la toate vederi cu "Salutari din P**a" rad

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.06.2012 11:03     citat 

V-ati dat la barfa si tre' sa schimbam capitolu'....scot limba rad ....cuscra, ai vreo modificare de facut sau il schimb eu?

sus

Denunta
ocrisu

Copii

14.06.2012 11:04     citat 

Daca poti, schimba tu capitolul, te rog..ca mie mi s-a trezit mandra si ne calarim la calculator...

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.06.2012 11:17     citat 

ok...Done! sarut

sageata sageata NEXT exclamatie

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: