· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58     
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 3 luni

28.05.2012 8:39     citat 

Neatza buna! sarut

Cat pe ce sa nu mai stiu sa intru pe net...de vineri suntem fara net acasa si fara tel fix...se lucreaza la parcare si presimt ca au agatat si ceva fire "minunatii" acestia... nervos Astept sa vedem daca ne revenim astazi... ochi peste cap

Acum sunt la servici si ma dixtrez un picutz la cafelutza...raportam si noi vreme nashpa....ma bucur in schimb ca cineva mai face si plaja, avand in vedere "suferinta" din cursul anului... trag cu ochiul sarut sarut

Kikilina, ia nu mai spune tu de varsta, ca din poze nu se vede absolut nimic, ba din contra! zambet sarut sarut

Am vazut si eu bunicutzele...big like! trag cu ochiul rad Stau si ma intreb ce...cautam noi pe acolo cu melodia vietii??? Zic ca aveam si alte optiuni, dar, nah...gusturili nu se discuta... scot limba

Cuscra, sa-ti fie de bine! Am fost si io sambata la coafor si mi-am facut un pic de cap prin....cap!rad Distractie maxima sa aveti diseara!!! sarut

Gata! S-a terminat cafelutza! Revin la munci!

O saptamana usoara sa aveti si muuuulte raze de soare ( sub orice forma!...io le primesc cand ajung acasa.. zambet sarut sarut ) !!!

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 9 luni
Josefine: 15 ani, 9 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

28.05.2012 8:43     citat 

ziua buna scot limba

am cam tras chiulu, ziua e cam scurta desi se intuneca pe 11 si la 3 vine soarele.

Furni se pare ca suntem iar surori de "suferinta " ne plangem de caldura dar cica vin 10 grade saptamana asta haha , deja am pregatit overalu la pitic , sa caut iar niste caciuli ceva.

Kiki, eu cu intarziere dar iti doresc cu tot sufletu La multi ani, indiferent cati ai sa mai aduni muuuulti frumosi

Lucy , miha , imi pare rau ca suferiti ci titilitu noaptea cu cele mici , doar imi imaginez ce nasol e si ma bucur ca Alex s-a intarcat singur .
Bafta cuscra cu intarcatul.
Lucy de ce nu interci un intarcat lung...e cel mai usor , nu i mai dai ziua deloc decat dim si seara, dupa o luna ii scoti mesele de seara si apoi usor noaptea .
Eu asa am facut cu Josefine , cred vre-o 2-3 luni a durat dar a fost atat de lent incat nu am suferit niciuna.

Imi este dor de Romania tare, abea astept sa merg uneori desi stiu cat o sa indur cu cei mici, calduri si nexam masina...macar ma satur de dor si cand ma intorc sunt bucuroasa de racoarele de aici.

Alexoiu meu refuza mancarea cu desavarsire de o saptamana, vrea doar lapte sau cereale, fructele le inghite mai mult pacalit. Il las ca stiu are de unde da jos desi canatru a sarit de ceva vreme de 13 kg.
E plin de banatai , zgarieturi si buza sparta 3 zile la rand.

Saptamana trecut am avut confirmarea ca am primit loc la gradinita de langa noi, tare bucuroasa am fost, ne-a venit si carutul cel nou , am primit si ceva banuti in plus , deci a fost o sapt buna.

Nepotica de 1 kg s-a facut de 3.600, fratemiu e mamic bun , din pacate greu cu " fitele" nevestei care inca e la spital si nu stiu ce va urma in ritmul asta...

sa aveti o saptamana buna.

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 9 luni
Adelheid: 9 ani, 5 luni

28.05.2012 10:11     citat 

Elsy ma bucur ca sunteti bine
si multe kg mai aveti, cand cea mare avea varsta lui Alex avea 11 kg
si eu nu aveam griji dar la 13 chiar poti zice ca are de unde.

Cand va bronzati cand va scoateti hainele de iarna.

Furni , da la 86 de ani sa fi in stare sa zici
daca vreau , pot si voi fi pe scena la eurovision
e chiar de admirat , si deci pana la 86 nu putem spune nu se poate.

Voiam sa demaram un proiect ...cine se baga ..?
un lucru pt tine pe saptamana
ma refer pt corpul nostru pt look-ul nostru.
deci coafor, manichiura, pedichiura, cumparaturi
mers la sala , ceva care sa se adreseze doar pt noi , ca si femeie.
ceva care nu mai e ok la noi si ne apucam sa remediem.

Sa va zic cu ce incep eu, de fapt am inceput saptamana trecuta
cu pajistea de morcovei, nu stiu cum sunt pe la voi
dar ai mei deja faceau seminte
si am zis nu se mai poate , e corpul meu si ma doare doar pe mine
asa ca am ajuns la concluzia ca trebuie sa fac ceva.
asa ca sunt pe tratament e mai bine , dar se pare ca va mai dura mult
dar ma bucur ca am inceput, ca am tot amanat.

Tot ziceam de neinterlegeri, ne multumiri
aL MEU SOT sa vedeti ce-mi spune ca eu de ce nu stau jumate de ora in baie sa ma aranjez,
stiti cum se zice de unele femei , cumnatamea fiind printre
normal i-am zis ca stau daca vrea are grija de copii.
Desi adevarul ca nici in tinerete nu a fost pe lista acasa
dreptul de a sta prin baie prea mult
poate m-am obisnuit sa insemne o vizita scurta, iar de cand sunt copii
parul scurt si altele , chiar ajung s-o vizitez cu vreunul in brate.

Dar saptamana asta demarez machiatul
in fiecare dimineata dupa ce o culc pe Heidi
imi fac timp de vizitat baia pt aranjat,
nu fuga la pus haine la spalat , spalt vase, facut mancare
aranjat si apoi e timp de restul.

decii va incumetati

desi trebuie sa felicit niste mamici care cu ajutorul unor ocazii mai speciale
sau facut frumoase
dar eu vreau sa luam initiativa de a face ceva fara ocazii
pur si simplu sunt sigura ca sunt lucruri pe care vreti sa le faceti si le amanati..

pupici si astept sa va vad frumoase si fericite.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

28.05.2012 2:04     citat 

----------
elsycutza a scris:
Kiki, eu cu intarziere dar iti doresc cu tot sufletu La multi ani, indiferent cati ai sa mai aduni muuuulti frumosi .
----------

Merci frumos, doamna.

Ma bucur pt nepotica. O sa fie un copil exceptional. Au astia mici si prematuri o vointa de a se lua cu viata in piept, ceva teribil. Sa creasca mare si norocoasa.

Inchid ca s-a trezit diva... Ma omoara cu maselele ei. Doarme f prost si cum ploaia asta ne tine in casa... o sa ajungem sa ne coafam reciproc. mai revin.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 10 ani - La Multi Ani!

28.05.2012 8:46     citat 

elsy doamna nu ai mai venit sa ne spui cum a fost de 17 mai la oslo, ai pierdut si tu vreun copil ceeva in inghesuiala, ori numa eu m-am descurcat asa bine?
la noi azi a fost liber, a 2 a zi de Rusalii, da de maine ne iese pe nas ca-s toate gradinitele si scolile si after school in greva.... cica sint in greva si unele inchisori rad ca si aia tot angajatii primariei sint...sint curioasa la puscarie cum fac cu greva, ies puscariasii la plimbare de maine incolo? ca-s gardienii in greva? oare mancare le-o mai da, or sa le aduca nevestele de acasa? rad
fac si eu haz de necaz, maine e barbatu acasa da de poimaine o imbulinez original...

cu plaja s-a terminat, azi a fost destul de racoare si vant...tot mi-am pus tricou si pantaloni pan la genunchi, da am tremurat nitel....

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

28.05.2012 9:49     citat 

helau doamnele...apuc si eu sa intru...
bun deci sambata am fost la nunta...a fost f ok ca asta mica a dormit si nu au fost probleme (radeam cu sotul cand ne-am intors ce bine dormeau ele fetele amandoua in pat, nicio treaba, dar acasa sunt tot calare pe noi noaptea nervos ne-am distrat, am profitat de iesirea asta cat de mult am putut
partea nasoala ca am ajuns acasa la 3 dimineata si de la 5 jumate a inceput Anya cu trezirle..pe la 7 deja nu mai dormea niciuna din fete nervos deci cam asta a fost somnul meu...noaptea urmatoare adica ieri a fost iara horror, Anya intruna s-a trezit ma tampit de cap.si nu pot dormi ziua...in puii mei.deci sunt ruptaaaa dupa 2 nopti pierdute.
acuma sunt iara singura cu fetele cateva zile asa ca am intrat acuma seara cand ele dorm, in timpul zilei am activitati..azi am bagat curatenie la greu..maine am in plan gatit..si apoi relax.nasol cu vremea ca nu am putut iesi cu ele afara, intruna a plouat. trist
asta mica are un nou dinte si sta sa mai puste unul..deci cateva luni nu s-a intamplat nimic, acuma vor toti sa iasa afara deodata.e tare irascibila. trist
da a fost ok duminica am ramas putin la tzara pana la amiaza, fetele au fost incantate peste masura, acolo intre animale....Cata s-a bagat prin toate noroaiele sa adune lucerna la porci (am adus-o acasa in pijama si slapi de casa ca alte haine nu mai aveam), Anya s-a bagat in cusca la pui rad s-au distrat de minune.
mirene f tare planul tau...acuma si eu cand m-am dus la nunta m-am aranjat putin si asa de bine a fost, trebuie sa ma ocup mai mult de mine scot limba
elsy felicitari pt nepotica!!! am si eu o prietena a carei fetita s-a nascut f devreme pe la 29 saptamani (acum are 1 an si 3 luni) dar nu ai zice ca a fost prematura, de pe la 9 luni umbla in picioare, se baga peste tot, are o energieee...
asta cu intarcatul sa stii ca zici tu bine...de fapt cred ca vrand nevrand asa procedam, Anya in timpul zilei nu prea mai suge, mai mult inainte de culcare seara (dar uite daca am lasat-o cu soacra s-a culcat fara titi si nu a fost problema)...oricum, dat fiind ca nu a supt seara deloc mi s-au facut niste silicoane cat am stat la nunta rad mi-a crescut decolteu asa rapid rad
mihaela nu prea am inteles ce ai vrut sa zici cu laptele Anya nu consuma decat lapte matern..nu accepta nici lapte praf si nici lapte de vaca.a inceput oricum s afie mai ok cu burtica...si Cata a fost la fel, mai senisbila la burtica tot asa pana pe la 1 an, i-a trecut de la sine si alte probleme nu a mai avut..cred ca o deranjeaza crampele mai tare decat pe alti copii o fi ea mai gingasa...ii mai fac uneori ceai pt colici cand chiar o sacaie..dar in general am grija cu mancarea adica sa nu ii dau seara ceva ce ar putea sa o deranjeze

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 5 luni
Antonia: 9 ani, 11 luni

29.05.2012 10:28     citat 

Io sunt murata mai ceva ca vremea de afara...Antonia de duminica seara tot mai face cate un pui de febra...ieri m-a speriat ca s-a culcat dupa-amiaza un pic calduta (nu i-am dat nimic ca sa mai omoare virusii) iar cand s-a trezit avea 39.8 prostit Nu va mai zic de miorlaiala...si nici nu mananca...
Am fost acum la dr., nu are nimic in gat sau respirator, maine dimineata facem urocultura si urmarim scaunele ca sa nu aiba cumva enterocolita.
Clar e ca nu stiu ce are, de la ce face febra, mai investigam... trist
Apropos, cum se pun, fetele mele, saculetii aia de recoltat urina la pasarici? Ca io habar n-am...am prestat numai la putze...
Dr. mi-a zis sa i-l pun maine dimineata, pe la 5, ca sa prinda prima urina...da' mi-a fost jena sa o intreb cum se lipeste, iar aia de la farmacie nu stia.
Si alta chestie, am cumparat si o cutie de-aia sterila sa pun pipi din saculet in cutie, ca sa nu-si verse sotul pipi lu' fi-sa in geanta cand o merge la laborator foarte fericit e ok asa? ochi peste cap
A, si am primit si o veste buna, i-au iesit bine analizele de Borrelia lui Paul, cica "infectie improbabila".

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

29.05.2012 1:36     citat 

Hola!

Febra mare trei zile fara niciun alt simptom e cam roseola. Poate.

Lucy, ce fain ca te-ai distrat! sarut

,Happy, ce mai afceti voi?

Furni, Mirene, Miha, Elsy, Cripsy, Kiki sarut sarut sarut fara numar...Sunt chioara de somn, Andres numara doua nopti de fataieli si plansete.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

29.05.2012 2:28     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
radeam cu sotul cand ne-am intors ce bine dormeau ele fetele amandoua in pat, nicio treaba, dar acasa sunt tot calare pe noi noaptea nervos
----------

Pai poate le deranjati cu prezenta voastra in pat. Ele isi striga independenta si voi calare pe el. Tztztz!

Ocrisu, vezi sa nu aiba roseola infantum. Daca nu are niciun alt simptom, numai febra, atunci asta e, iar rash-ul o sa apara in 3 zile, fix la 12-14 ore dupa ce a incetat febra. NU se da antibiotic. Aveti grija. Sanatate multa.
Ma bucur pt rezultatul lui Paul. Doamne ajuta!
Uite ca si Cafe z zis de roseola. Se vede ca suntem patite. zambet

Si eu am bifat o noapte horror, dar cu 2 masele, saracu' copil... ce-o fi fost pe ea, nu vreau sa ma gandesc. trist
A facut ochi si urla... Me duc...

sus

Denunta
ocrisu

Copii

29.05.2012 2:47     citat 

Pai Antonia a mai avut roseola, pediatra i-a detectat-o data trecuta, dar atunci avea bubite pe burtica...nu s-o fi imunizat?
Nici nu mi-a dat antibiotic, de fapt nu mi-a dat niciun medicament, numai antitermice...pana nu vedem ce are...

sus

Denunta
Crispy

Copii

29.05.2012 9:42     citat 

Seara buna la fete! sarut

am tot citit si n-am mai apucat sa scriu... ochi peste cap

Mirene, sa sti ca mare dreptate ai...am simtit-o pe pielea mea in primele luni dupa nastere...parca nici sa ma spal pe ochi nu-mi venea si aveam o stare de toata jena....cum am inceput sa ma aranjez un picutz, sa am un pic grija de mine, parca s-a schimbat si starea....acum, merg la sala si ma simt super...am alt chef de viata....ca sa nu zic, atunci cand mai umblu si prin sifonier putin....trebuie sa avem mai multa grija de noi, asta este SIGUR!!! trag cu ochiul

Cuscra, sanatate multa Antoniei...sa nu fie ceva grav! sarut Ma bucur ca Paul este bine...chiar voiam sa te intreb, dar am avut impresia ca nu a trecut inca perioada pt. analiza...Slava Cerului!

Furnicutz, poate se vor plicitisi si nu vor prelungi prea mult greva...ooofff! trist sarut

Ma tot uit de ceva vreme de un pat pt. Alex...tarcul mi se pare ca nu i se mai potriveste deja....el are oricum niste pozitii ciudate de dormit, dar as vrea sa-i iau altceva....aveti ceva idei? Voi ce ati luat fratiorilor/surioarelor mai mari? Si incepand cu ce varsta???

Fug si eu la nani.....am ceva emotii pt. maine...ne asteapta o inspectie de la Mediu, in vederea autorizarii...sper sa nu avem probleme.... ochi peste cap

O noapte linistita si odihnitoare sa aveti, dragelor! sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.05.2012 10:36     citat 

crispy, cu patul , la noi dupa ce i-am luat lui lucas pat de 'baiat mare' (din ala de la ikea, cu bara de protectie) nu a mai stat in pat si a inceput fugareala sa il facem sa stea in pat...asta s-a intamplat undeva in jur de 2 ani, cred ca putin inainte de 2.... dupa ce se obisnuise sa stea cuminte si sa se culce acolo, brusc a devenit iepurasul duracell... foarte fericit

cu aranjatul si cu sala si cu chestii....o fi si chestie de vointa, da tre sa mai ai si timp....eu luni cand am avut liber de la servici am zis ca ma vopsesc...o vopsea din aia spuma pe care ti-o pui pe cap , stai juma de ora si faci dus... in jumatea aia de ora s-au intamplat o groaza de chestii, am iesit mai mult vopsita pe frunte si pe obraji decat pa par.... vreau sa zic ca mi-a stat in gat foarte fericit ... eu una nu gasesc timpul si puterea sa fac mai nimic....

sus

Denunta
ocrisu

Copii

30.05.2012 8:28     citat 

Evident ca nu mi-a mers faza cu punguta de pipi ochi peste cap erau ceva urme fine inauntru dar Antonia e fataita rau la somn, se dezlipise saculetul si cursese pipi in pampers nervos Mai incerc maine dimineata... socat
Fi-mea s-a luat de vreo cateva zile sa se tavaleasca pe jos si sa urle...ma bufneste si rasul cand o vad cum se arunca pe burta, freamata din maini si picioare si urla, asa, fara motiv...nu o bag in seama , nici nu ma uit la ea...se ridica si pleaca...teatru, dom'le, nu jucarie. foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

30.05.2012 8:34     citat 

----------
ocrisu a scris:
Fi-mea s-a luat de vreo cateva zile sa se tavaleasca pe jos si sa urle...ma bufneste si rasul cand o vad cum se arunca pe burta, freamata din maini si picioare si urla, asa, fara motiv...nu o bag in seama , nici nu ma uit la ea...se ridica si pleaca...teatru, dom'le, nu jucarie. foarte fericit
----------

astia au o scoala de unde invata toti...macar fimea a invatat de la fracsu...
ah si acu ca a inceput sa mearga, daca nu vrea ea sa mearga in directia unde vreau io, se arunca in cuar pe strada si zbiaaaaraaa... rad

sus

Denunta
Crispy

Copii

30.05.2012 11:23     citat 

Ziua buna si de la noi! sarut

Felicitari, doamna Kiki pt. premiu! trag cu ochiul sarut Mie nu-mi vine sa cred! Tre' sa-ncep sa joc la loto, asta-i clar! rad

Pai, sa zicem ca cei mici invata de la frati, da' ce-i care nu au? E tot o treaba cu aruncatu' asta pe jos....si eu ma distrez la maxim...noroc ca nu face des si ca ii trece la fel de repede pe cum il apuca, mai ales ca vede ca nu-l baga nimeni in seama... scot limba ...si are un stil....daca nu-i dau ceva atunci cand cere, degeaba ii dau mai tarziu ca el nu mai vrea, dom'ne! foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: