· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 58     
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

06.06.2012 10:50     citat 

Ziua buna!

si noi suntem la trebutze....
Furnicutz, chiar ma-ntrebam cum te mentii tu asa de tanara si verde rad sarut ...am aflat raspunsul! trist
Ma bucur ca s-a terminat greva si ti-ai reluat programul "obisnuit"... rad
Hapilica, nici tu nu te plictisesti... trist Sanatate multa fetelor! Si pe la noi se pare ca bantuie enterocolitele....sper sa ne ocoleasca si sa n-avem parte!!!
Cuscra, nu are nici un aliment preferat ca sa incerci cu el? Alex e disperat dupa iaurt...ii dau de la Nap..l.ct cu lapte de oaie,bivolita si vaca si il papa cu placere...cand il vede, incepe : "utuu, uttuuu!"rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

06.06.2012 11:57     citat 

Greierele si furnica. Variante de lucru din Eurozona (pamflet)

Germania

Furnika este ja, ja, sehr muncitor. Greier eine putoare este. Nu facem
serios nimic, cantat toata ziua desi avertizat la el toamna vine deci bani
strange. Furnika plan business realizat, exporturi, profit, bani banci.
Greier cantece dansuri sirtaki radem tot timpul cerem la Furnika bani.
Furnika spus nu dam bani greier. Atunci greier promis Furnika orice facem
dar bani necesari altfel moarte Greier.

Furnika sunat Vulpe la Paris dat bani Greier care folosit bani mancat baut
cantat. Furnika suparat foc Greier care promis pus pe treaba. Vulpe putin
pasa Greier intrucat vulpe probleme familie acasa.

Toamna urmator Greier implorat imprumut Furnika. Refuz, greier amenintat
sinucis. Copii greier iesit manifestatie contra Furnika. Vulpe spus
Furnika pentru imprumutat Greier. Furnika nervi refuz. Greier jurat mama
pus serios pe lucru viitor. Furnika dat bani Greier bucurie sirtaki
incins. Iarna Greier flamand sunat usa Furnika telefon Vulpe. Furnika scos
pistol 6 gloantze Greier cap. Interzis vecie sirtaki.

Franta

Ohlala, Furnique nu mai este une des nos amies. Fournique pas de
flexibilite cu noi. Refuz tout a fait eurobonduri pe motif que doar ea
munceste. E drept que le Greyer e, merde alors, lenesh, dar on ne peut pas
ucide cineva pentru asta singur motif. Toti am fost leneshi candva, non?
Furnique nu cunoaste decat travail, travail, travail. Ea nu stie danser,
nu cunoaste joie de vivre. Vrut scapat Greyer intervenit difficilement
pentru salvarea sa. Il faut vorbim Urs dat afara Furnique din padure. E
arogant peste poate, huh...

Grecia

Te se facem? Am distrat lume intreaga acum lume nu vrem suport financiar
acordat Greierakis. Furnikapolos zite Greyerakis putoare dar fara noi te
faceam Furnikapolos? Tine cantat ti dansat tot timp fara pauza? Si tine
aplaudat Greierakis...nu Furnikopolos? Acum furios nu aveam bani. Cand
strangeam bani daca noi cantam? Cata lucruri fatem deodata? Orite artist
platit este! Noi artist este deci plata meritam! Vulpikis preten dat
ascuns bani Greierakis prin banca ti prin cunoscuti. Numai nu stim te
aveam cu noi Furnikopolos prost. Vrem el distractie fara plata, asta lucru
vrem el? Noi numai banii meritat dorim. Noi poate plecam afara zona evro
dar intorcem la loc peste doi saptamani. Greierakis liber este nu putem
forta el pentru facem altceva decat vrea el. Sirtakiiiiiiii

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

06.06.2012 12:27     citat 

Tare!!! O fi primit-o si Merkel??? Sau de la ea a plecat??? rad rad rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

06.06.2012 1:51     citat 

rad buna asta!
io tot intr-o stare cam nasoala...maine ma tund, deci. socat

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

06.06.2012 2:43     citat 

trist Urata vreme. A picurat nitel cat sa ne azvarle in casa, am fost si la cumparaturi, ca Ted a comandat peste pt cina. Eu sunt somnoroasa... Am fost pe antibiotic. Inca nu l-am terminat, dar nici nu-l mai iau. Am avut amigdalita pultacee, deodata cu sinuzita si problema lunara. A fost super-mega-extra-fun.

Divei ii iese si masaua nr. 4... Giiiiz! Nu suport eu sa ii vad gigia. E umflata si ridicata fff mult in sus. Cred ca o doare rau, saracuta.
Ieri a absolvit Tedi cursul de FasTracKids. A avut o ceremonie de absolvire draguta si emotionanta. Daca acum lacrimez la greu, ma intreb cum o fi cand o termina facultatea. Bine ca nu face armata. rad rad rad rad rad rad

Lucy, sa pui poze, tu, sa vedem schimbarea.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

06.06.2012 3:51     citat 

Mai ce ma deprima vremea asta confuz .. si cica luna iunie in general tot asa va fi exclamatie plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Si , cum "bucuriile" se tin lantz , bineintzeles ca pe cand am ajuns ieri acasa ma suna sora mea disperata , hai ca nu-i bine Gabitza ... toata ziua a fost somnolenta , nu a prea mancat , a facut si febra plang sau sunt foarte trist .. a facut si kk moale si imputzit foarte fericit trist .. deja ma vedeam in situatzia prietenei mele plang sau sunt foarte trist . Am mers dupa ea , am adus-o acasa , acasa deja era total alta ! I-o fi fost dor de mine iubitei sarut , aici un pic n-a stat , s-a jucat , a cerut mancare , ce mai ? A fost Gabi sarut sarut

E drept ca temperatura a mai facut un pic si peste noapte , insa ma bucura c-a cedat la Panadol .. azi dimineatza iar era caldutza cand s-a trezit , dar , culmea , a scazut singura temperatura ! As tinde sa cred ca-s caninii de bai , azi a fost ok si cu mancarea , bea apa suficienta , ceea ce nu poate decat sa ma bucure ! Insa e usor indispusa uneori , si isi tot tzine manutza peste guritza , exact cum facea cand ii ieseau dintzii tristtrist plang sau sunt foarte trist .. cred ca la noapte iar fac pe dentistul , dupa ce adoarme foarte fericit , sper sa-mi pastrez degetele toate , ca muscaaaaaa de numa' catzelu' rad rad

Kiki , pupam micul absolvent sarut sarut .. ce te-ai mai "veselit" si tu :trist .. ochi peste cap

Lucy , daaa , asteptam poze ! sarut

Furni , ce fain cu colega de la facultate sarut

Crispy sper si eu sa nu trecetzi prin chin cu enterocolita , tare neplacuta si e , dar mai ales sa-i vezi pe pui chinuitzi trist ... minunatul tau ce mai face ? sarut

Cafe , Georgette , Elsy , voi ? sarut Dodo , doar scurt mai treci pe la noi ? Miha , Tamy , Rizi , Mirene ? De iva nici nu mai intreb , oare cum am putea da de ea ? trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

06.06.2012 5:31     citat 

hehe pai nu prea am ce poze sa pun, ma tund scurt ca anu trecut. scot limba (nici nu as avea cu ce sa imi fac poze).
aveam o intentie sa imi las parul sa creasca dar ma enerveaza, arata groaznic si nu ma simt bine asa.asa ca il tund.macar freza sa am, cand ies din casa.ca si asa nu am timp sa ma aranjez defel.
azi a fost aiurea, am fost cu anya la gradi si ne-a prins o ploaie de numa.asa ca m-am bagat in scara unui bloc si am sunat prietena sa vina inarmata cu umbrele.bine ca am la cine apela rad ca altfel era nasol, ploua f tare.
sanatate tuturor!!!
felicitari pt tedi!
asta-i freza

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

06.06.2012 11:19     citat 

----------
Crispy a scris:
Cuscra, nu are nici un aliment preferat ca sa incerci cu el? Alex e disperat dupa iaurt...ii dau de la Nap..l.ct cu lapte de oaie,bivolita si vaca si il papa cu placere...cand il vede, incepe : "utuu, uttuuu!"rad
----------

Mai cuscra, ea manca de toate...sau in fine, cam tot ce ii dadeam, fara mofturi, dar de cateva zile face talente la absolut orice.
Azi a mancat lapte de la san de dimineata, apoi cateva lingurite (maxim 10) de banana cu mar, apoi inainte de somn un biberon cu lapte (200 ml).
La trezire a mancat foarte putina tocanita de ciuperci (sa zic ca a luat de 5 ori), cu un picut de paine. Apoi seara nici n-a vrut sa se uite la iaurt...a mancat un pumn de floricele de porumb cu noi...si a incheiat ziua cu un biberon cu lapte (iar 200 ml dar nu i-a terminat). prostit
Foarte, foarte putin a mancat...cred ca de maine o bag pe vitamine... ochi peste cap
A, si-a schimbat si programul de somn...doarme ca oamenii mari doar o data pe zi...ce-i drept doarme bine, cate 2-3 ore...
Eu am avut azi o stare psihi de kko, am impresia ca nu sunt buna nici de menajera...zici ca ma misc in reluare...desi stau numai acasa e totul vraiste, nu reusesc sa fac ce mi-am propus pentru ziua respectiva...chestiuni elementare precum aspiratul sau sters gresia...mi-e groaza ca incep munca in septembrie, cred ca o sa ramam prin gunoi ca porcii prin casa surprins
Lucy, si mie mi se pare mult mai comod parul tuns scurt, se aseaza el intr-un fel...si daca sta zbarlit poti sa zici ca e ultima fitza... scot limba

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

06.06.2012 11:26     citat 

Uuuuu, nice legs!
Si coafura e chic. zambet

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

07.06.2012 10:15     citat 

helau.
am mai vazut poza cu lucy zambet , sarmanta si tinerica jenat
io nu pot sa ma tund scurt ca-s batrana si grasa si nu imi sede bine.... da-s obisnuita cu paru asa mediu si ma simt bine.
io-s cam flescaita azi....mi-a facut fimiu o mega scena ieri cand l-am luat de la gradi, am venit acasa tremuram toata, am plans fro juma de ceas, ramasesera amandoi muti, cre ca nu stiau cum sa reactioneze....
si am ramas asa flescaita, mai ales ca barbatu nici nu s-a deranjat sa ma intrebe aseara sau azi dimineta ce s-a intamplat, desi i-am trimis sms ca a fost nasol...
deci nimica de zis deocamdata....

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.06.2012 7:23     citat 

ocrisu mie mi se pare ca a mancat suficient mandra ta scot limba jenat
adica na, fii-mea mananca solide asa cam cat un iaurt de 150 gr (cam atata ii fac in castronel, mai mult nici nu mananca)...are o masa de fructe, una de legume (cu carne sau ou, etc), seara cereale, eventual un iaurt...printre ele san evident -aici nu pot sa stiu cat dar nu f mult, nu mai suge toata ziua asa ca s-a mai redus cantitatea..de obicei suge la somn si uneori noaptea)...si printre astea poate mai rontaie un biscuit, o jumate de banana, un pic de corn (cand suntem afara si stam mai mult)..mai mult nici nu ar putea manca...mananca putin si des...dimineata pana pe la ora 9-10 nici nu vrea mancare, doar san (chiar daca e trezita de pe 6-7 dimineata)
poate o deranjeaza maselute, canini? Catalian la ultimii dinti pe la 1 an si 7 luni a fost maraita cu cateva saptamani inainte sa ii chiar iasa si nu stiam de ce)
nu cred ca trebuie s aiti faci probleme, o fi doar o perioada..si apoi, e important ce mananca nu neaparat cat...iar cu somnul, fii-mea baga 2 somnuri in timpul zilei dar insumeaza 3 ore.iar noaptea cam 9-10 ore.maxim.
nu sunt in starea cea mai fericita dar nici nu m-am agitat prin casa, astept s avina sotu sa facem curatenie
nervos m-am luat de el intr-o seara asa ca acuma e ca mieluselul. ramane de vazut cum se prezinta cand vine acasa.am fost tot pe afara, cat de mult se poate.mi-e plina casa de jucarii, dar nu are importanta, fetele se distreaza, atat!
am facut o poza cu webcamu

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

08.06.2012 11:32     citat 

Hola!

Lucy, nice noul look! Pup printesica din poza! sarut Si eu m-am tuns acum vreo 2 saptamani, nu mai suportam ca aveam parul lung lung si imi tinea de cald rau.

Happy, sper ca nu ti-a mai facut mandra cea mica febra!

Kiki, imi pare rau de problemele de sanatate! Felicitari pt micul absolvent!sarut

Crispy, deci si Alexutu e mare fan iaurt. Si lui Andres ii place, de obicei cand termina unul mai vrea. Si Edi mananca iaurt simplu, bine ca nu m-a mostenit niciunul ca eu nu servesc asa ceva. foarte fericit

Lui Andres i-a iesit o masea sus si din cate vad cel putin inca 2 sunt pe cale sa iasa. Am avut niste zile si nopti cam agitate, ziua nu vrea sa doarma si e marait si plange din orice iar noaptea fataiala si cerut titi la greu.

Alta noutate este ca ta taaaaa merge singurel. Acum vreo cateva zile mi-a traversat toata camera fara sa cada, a invatat sa se echilibreze. Daca vrea sa ajunga repede undeva tot in 4 labe baga viteza.
In rest un nazdravan, ii trec numai prostiute prin caput. Ii place tare mult sa se catere, imi da ceva emotii uneori. Cu mancatul nu il laud, mananca si el destul de putin in schimb titi trebuie sa-i dau cand cere ca altfel iese tambalau mare.

Adineaori mi-am dat cu oja unghiile de la picioare si s-a asezat si imi arata spre degetelele lui sa-l colorez si pe el. Ce scump poate fi!
Ah da si de luni merg la salaaaaaaa! Sper sa ma tina! De-abia astept, vreau sa slabesc!

O zi buna si un weekend minunat! Pe noi ne-au topit caldurile, e teroare nu alta.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

08.06.2012 3:54     citat 

Buna doamnelor sarut

Sunt cam cu moralul sub nivelul marii ... pe cand as fi zis aseara ca mi-e mai bine pitica , aseara s-a pus pe vomitat plang sau sunt foarte trist .. aseara a vomitat de 2 ori , azi iar de vreo 2-3 ori .. cere apa saracutza , aseara si pe aia a vomitat-o ! ochi peste cap

Prietenei mele i-au zis la Cluj ca are rotavirus fata , sper sa nu fie acelasi lucru si la noi .. chit ca e epidemie de ceva de genu' in oras , spitalul de contagioase din Zalau e supraplin de asemenea copii trist .. Ma bucura ca nu mai face febra , nu mai are diaree , acum ma seaca varsaturile astea . A dormit multisor azi , dar e vesela .. sper ca nu ma mint singura ! plang sau sunt foarte trist

Cafe , sa scapati repede de chinul cu dintzisorii , pupam plimbaretzul dulce ! sarut

Lucy , arati super ! sarut

Furni , cum mai esti ? Oana , tu ?

Va pupacesc sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 6 luni
A M: 9 ani, 7 luni

08.06.2012 4:05     citat 

Happy, aoleu, Rotavirus trist ... Sper sa nu fie asta! Multa sanatate va doresc! Pup fetele!

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

08.06.2012 4:17     citat 

----------
Cafelutza a scris:
Happy, aoleu, Rotavirus trist ... Sper sa nu fie asta! Multa sanatate va doresc! Pup fetele!
----------

Multzumim scumpa , la fel va dorim si noi ! Si eu sper sa nu fie asa ceva ochi peste cap ..

Va pupam si noi sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: