· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > MINUNILE ANULUI 2012 (4)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor MINUNILE ANULUI 2012 (4)     
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 13 ani, 3 luni
tepoasa mica: 7 ani, 2 luni

10.07.2012 10:58     citat 

Eu am folosit tot Nan la vlad si nu l-a pufosit deloc, e un slbut parca tine la silueta.
Ce fericiti sunt unii la munte si la mare si noi ne coacem in buc... de parca nu as vrea eu sa plec dar nu ma incumet deloc la plecat trist
Am citit de gravidute care au plecat la mare, bravo lor pentru curaj ca eu una pas.

Adri sa stii ca eu tot la 5 luni si ceva am inceput diversificarea la vlad asa ca nu e deloc devreme cand sunt probleme cu alaptatul.

Cristina sarut sarut sarut sarut
De subiectul asta mie groaza si mie cu constipatul, la vlad la fel se constipa nasol plang sau sunt foarte trist dupa ca am inceput diversificarea si-a revenit.

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 14 ani, 8 luni
Sebastian : 9 ani, 5 luni
Sabrina Petronela: 7 ani, 3 luni

10.07.2012 4:12     citat 

Ce bine de cele care puteti pleca la mare, la munte, oriunde.....
Da mi-am zis ca dupa botez, care e la sfarsitul lunii, plec la tara la mama cu copiii...o sa fie si sora mea in concediu, macar de caldura asta insuportabila sa mai scap
Alina, si eu zic ca ai facut bine ca i-ai dat laptic, mai ales ca ai avut de unde...e cel mai bun si steril...dar s-a suparat mama bebelui, sau de ce zici ca nu stii daca ai facut bine?
Nici eu nu le-am dat lapte praf la copii, nu va pot ajuta cu sfaturi..

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

12.07.2012 2:40     citat 

saptamana viitoare avem si noi botezul.....sa vedeti daca va plac invitatiile

http://jurnalulunuipitic.blogspot.ro/20...tezam.html

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 11 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 7 ani, 2 luni

12.07.2012 3:06     citat 

foarte frumoase ksde, imi place cea in lalea mai mult sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 14 ani, 8 luni
Sebastian : 9 ani, 5 luni
Sabrina Petronela: 7 ani, 3 luni

13.07.2012 1:28     citat 

Alina, sunt super invitatiile..imi place ideea
La multi ani pentru Ema!
E foarte frumos la Cucorani, o sa fie o cumatrie pe cinste! inseamna ca ai destui invitati...afara pe terasa sau inauntru?

sus

Denunta
ksde2000

Copii

13.07.2012 2:53     citat 

afara pe terasa....o sa fie cam 30-40 oameni...si asta e asa pe scurt plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
adrianaBuc

13.07.2012 3:18     citat 

aprob, foarte frumoase. Tot cea cu lalelele imi place si mie.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 8 luni

14.07.2012 4:29     citat 

F frumoase invitatiile, votam si noi laleaua scot limba .Sa aveti o petrecere frumoasa sarut sarut sarut

Adriana, imi pare rau ca am invartit cutitul in rana, nu pot decat sa tin pumnii sa se mai racoreasca si la capitala. Noi pana in septembrie nu ne mai intoarcem scot limba
Va pun si cateva pozici sa vedeti un grasan la munte scot limba

sus

Denunta
adrianaBuc

16.07.2012 7:09     citat 

neata

haha, gonzo, bestial e cu floricele in par foarte fericit . Glumeam mami, lasa ca or veni si la noi vremuri mai racoroase.

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

16.07.2012 7:26     citat 

Buna dimineata.
Stiti cumva in cat timp trece iritatia de la caldura? Iulia are mii de puncticele de iritatie rosie, care uneori paleste, pe fata, urechi, umeri si torace. La noi in casa a fost foarte cald si in timpul somnului a facut iritatia asta, in timpul contactului fetei cu cearsaful sau prosopelul de sub cap. Acum ne-am montat AC, dar raul a fost facut. Stiu ca nu exista tratament, insa ma intereseaza cam in cat timp trece, ca deja o are de vreo 2-3 saptamani si incep sa ma ingrijorez si sa ma intreb daca e o simpla iritatie ori o fi altceva.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

16.07.2012 8:35     citat 

Somnorici pana nu scapa de transpiratie sansele sa treaca bubitele sunt mici.
Patrick a avut o iritatie urata pe cap, umeri si gat. Am dat cu talc si umerii si gatul s-au calmat in cateva zile dar, desi e tuns f scurt, pe cap tot se mai irita.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 1 luna
Ana Leia: 9 ani, 4 luni

16.07.2012 9:28     citat 

[b]Somnorici[/b] cum ti-au spus si fetele, trece numai cand scapati de transpiratie. Noi mai stergem cu ser fiziologic sau Iridium. Sint niste servetele umede imbibate cu niste solutie care ajuta sa treaca mai repede bubitele astea. Mai sint indicate si pentru bubite care se fac sub ochisori. Noua pentru oschisori ne-au fost recomandate, dar le-am incercat si la bubitele de la trnspiratie si au avut efect. Dar in prima faza daca ai ser fiziologic, incearca sa stergi cu se fiziologic.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 8 luni

16.07.2012 12:34     citat 

Adri, daca par nu avem macar margarete sa punem rad rad rad

Somnorici, noi am avt o iritatie pe fata si urechi care initial nu am pus-o pe seama caldurii, am zis ca eu alergic sau o forma de DA. Ciudat e ca la mare i-a trecut complet, am revenit in Bucuresti a inceput sa ii reapara si acum la munte iar nu mai avem nimic. Tind sa cred ca tot caldura + transpiratie sau aerul super "pur" din Bucuresti ne-a daunat foarte fericit . Tind sa cred ca racorirea aerului o sa ii faca bine, dar sa ai mare grija sa nu bata in ea, e periculos.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

17.07.2012 4:47     citat 

pupam muntenii superbi...thea pare asa o domnisoara mare.....

noi suntem cu pregatirile de botez asa ca nu prea mai avem timp de net...dar mai citim din umbra

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 16 ani, 1 luna
Amarilis: 7 ani, 8 luni

18.07.2012 9:10     citat 

Buna dimineata!
Eu sunt ca Somnorici, nu-mi ajunge timpul deloc...
Ama e bine, creste si eu ma gandesc cu groaza la diversificare...la baiat am facut greseli multe...asa ca e cam ca la primul, am incercat sa citesc cate ceva, dar mi se pare destul de greu..eh, ne-om descurca noi...mai avem un pic de timp foarte fericit
Cald n-a prea fost pe la noi, maxim 28 de grade am avut n casa si-am stat pe jos..dar cam vreo 2 zile, apoi s-a racorit...
Ne facem si noi planuri de concediu, dar fara mare ca nu vrea sotul...cica e mica fata si e drumul lung...e bun si muntele... zambet
Cristina felicitari pentru micuta! sarut
Gonzo superb flacaul cu coronita trag cu ochiul
Va pup, ma cheaa baiatul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: