· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > Lista Gravidutelor 566
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutelor 566     
ralu-mada

Copii
D
S
E

02.06.2012 9:49   Lista Gravidutelor 566  citat 

Ne rugam pentru bebici sanatosi!

ksde2000 (alina)

somnorici

ksde2000 (alina) 40................................................................Botosani, DPN 08.06.2012 fetita Ana Lorena
cristina79 35.....................................................................Suceava, DPN 07.07.2012 fetita Sabrina Maria
gravidutza39 34.....................................................................Ploiesti, DPN 12.07.2012 baietel
aalliinnuuttaa 29.....................................................................Bucuresti, DPN 19.08.2012 baietel Robert Gabriel
BMel 28...............................................................................Carei, DPN 23.08.2012 baietel Anton
carme_vladut 28.....................................................................undeva in Romania, DPN 25.08.2012 fetita Bianca Alexandra

Alexa-Maria 23..................................................................... Bucuresti , DPN 01.10.2012 baietel
roxy_xyz 23..................................................................... Brasov , DPN 02.10.2012 baietel
piperus 21..................................................................... Arad , DPN 15.10.2012
ralu-mada 15..................................................................... France, DPN 23.11.2012

scufitaroz 11..................................................................... Bucuresti, DPN 27.12.2012
sunshineme 9..................................................................... Bucuresti, DPN 03.01.2013

3 fetite 5 baietei

Sarcini usoare tuturor celor 12 burticutze mici si mari!!!

Impartire pe luni a sarcinii:
luna 1= 01-05 sapt----luna 4= 14-18 sapt----luna 7= 28-31 sapt.
luna 2= 06-09 sapt----luna 5= 19-22 sapt----luna 8= 32-36 sapt.
luna 3= 10-13 sapt----luna 6= 23-27 sapt----luna 9= 37-40 sapt

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2011). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite").
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior: : sageata sageata (Lista Gravidutelor (565))

sus

Denunta
BMel

02.06.2012 10:19     citat 

Ralu multumim din suflet (si pt capitol zambet )
De ce oare ti-a disparut poza de la avatar? cat pe ce sa nu-ti recunosc postarile. Ce-ati facut zilele astea?, ne-a fost dor de "voi" sarut
Chestia cu aparatele este tare interesanta. Noi o filmam pe Paula enorm de mult, dar la inceput chiar exageram, avem filmari de ore intregi cu un bebelus de 2 saptamani care doarme rad
Imi dau insa seama cand mi se cere ca avem destul de putine poze (in comparatie cu filmarile) si si alea facute de mine la modul "automat", rarele poze artistice sunt facute doar de Adrian.
Eu cred asa, aparatul profesionist este pt persoane "rabdatoare", cand vrei sa surprinzi un zambet, o miscare, un moment al copilasului tau de cateva luni sau anisori nu ai timp sa stai la reglaje, umbre si alte chestii care sunt atat de frumoase in pozele artistice.
Camera este foarte potrivita ca sa "surprinzi", mie mi-ar fi tare dor sa nu-mi ramana aceste momente pt tot restul vietii.
Prin concluzie, mi-ar placea sa am macar 4 mani, sa pot filma si face poze in acelasi timp rad
Alina n-ai mai intrat, oare de ce? se intampla ceva cu burtica?
Oare cand vedem o pozica si cu Iulia micuta? sarut

P.S. aparatul foto l-am castigat la karaoke zambet nu e nu stiu ce dar pt mine e perfect, sunt cam habarnista in arta fotografiatului jenat

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

03.06.2012 7:17     citat 

neata...nu intrati in panica....sunt inca acasa desi aseara avem contractii (ce-i drept nedureroase) la 10 apoi la 5 minute.....dar m-am bagat in baie si am facut o baita buna, am facut baita si la fata si apoi m-am bagat in pat...cam cu stres ca poate ar fi trebuit sa ma duc la maternitate, insa noaptea a trecut iar acum ma simt ok...contractii mai am dar tot asa se intareste burta fara sa ma doara nimic, burta e sus, radeam cu sotul ca ma duc sa fac o tura de cartier inainte sa plec la maternitate....ca sa fiu sigura ca nu ma mai trimite acasa rad

filmuletul cu paula e super dar am o intrebare...cu ce le prelucrezi sa le poti urca?, sau s-au schimbat regulile pe you-tube ca stiam ca au anumite limite...eu n-am putut urca niciodata filmuletele facute cu camera video ci doar cele micute facute cu camera foto

eu am un aparat foto semiprofesional si o camera normala cu hdd si imi sunt mai mult decat suficiente. Avem si filmari si fotografii de nu mai am loc. Ce-i drept cat stateam acasa o filmam si-o pozam toata ziua...acu de cand am inceput serviciul am remarcat ca mi-au incaput filmarile de pe parcursul unui an intreg pe un singur dvd cand le-am prelucrat (aveam inca filmari neprelucrate incepand cu prima aniversare a emei). Ce-am observat insa este ca atunci cand vreau sa surprind ceva....fiefoto fie filmare mi-e mai usor sa ma intind dupa camera foto decat dupa cea video...desi calitatea pe video e destul de slaba

casuta vrea si ema si asa rau mi-a parut ca nu am avut banuti ieri erau la jumatate de pret in careffour......i-ar fi placut la nebunie dar ar fi trebuit sa rup din banii de maternitate si 2-3 mil ar fi facut o gaura destul de mare

sus

Denunta
ksde2000

Copii

03.06.2012 8:03     citat 

ce bubuline gospodine......ati facut tarte......noi n-am mai facut nimic ca am papat carne foarte fericit

la gratar a fost bine...a cam batut vantul dar vremea a fost frumoasa, ema s-a jucat......

niste pozici...prima e de pe 1 iunie din parc

sus

Denunta
BMel

03.06.2012 9:45     citat 

Buna dimineata si Sarbatori fericite!
Alina Ema este atat de dulce, la prima poza m-a apucat iarasi zambetul vazandu-i piciorusele in ciorapei foarte fericit , atat de subtirele sarut Iar in poza cu micii e adorabila, se vede pe fetele lor cat de tare s-au distrat ei. Voi doi sunteti iarasi foarte frumosi sarut
Acum cu burtica si contractii eu nu stiu ce sfat sa-ti dau, probabil ca n-a venit inca timpul si poate bebe vrea sa fie inca la caldurice de Rusalii.
Eu prelucrez filmuletele cu Pinnacle Studio 14, e un program super-bun dar necesita un calculator mai puternic. La de astea de IT iarasi nu ma pricep f tare dar noi, avand firma de IT iti dai seama ca avem de toate. Pe youtube dupa primele 10 sau 15 filmulete mi s-a ridicat restrictia de timp (pana atunci aveam voie, cred, inregistrari pana in 15 minute) acum nelimitat.
Voi ce planuri aveti pe aceste doua zile?
La noi azi se tine Ziua Copilului in parc, ca vineri s-a tinut mai mult la gradinite. Acum, ca e si tati acasa, sigur o ducem pe printesa, vedem ce atractii vor fi, am tem ca nu foarte variate pt varsta ei.

P.S. chestia legata cu reducerile la casute n-am sa-i spun sotului, sa fie el fericit ca a cumparat fetitei casuta chiar daca la pret intreg rad La Kauflandul din Carei oricum nu gasesti piese mai mari de un leagan de plastic, el cumparase casuta de la Cluj.

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 9 ani, 7 luni

03.06.2012 12:32     citat 

Buna ziua si de la mine..........
Foarte frumoasa casuta si Paula se vede ca e tare incantata de ea.............
Sigur Alinutza se referea la Somnorici, ma gandeam unde am pomenit eu de fetita, rad rad rad
Distractie sa aveti astazi si o zi frumoasa si insorita
Ksde frumoasa rau pitica si tu ai o burtica mare..........

sus

Denunta
ksde2000

Copii

03.06.2012 4:18     citat 

tot pinacle 14 am si eu.....dar se pare ca eu am inca restrictie pe you-tube scot limba

multumim de aprecieri...e ca un tantarel ema mea foarte fericit

ne-am intors acasa ca doctorita m-a trimis la plimbare rad a zis ca-i duminica e frumos afara sa ma duc sa ma plimb... Colul mai e de 1 deget insa e foarte moale, copilul se aude foarte bine si n-are sens sa ma tina, cat despre provocat nasterea cred ca stie ca n-are cui sa-i propuna asa ceva asa ca mai revenim. Drept urmare am fost in parc si s-a zbantuit maimuta pe la toate jucariile, am cumparat solutie de baloane si apoi am venit acasa....Acu vrea cu bicicleta pe afara

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani
Al mic: 9 ani, 4 luni

03.06.2012 6:02     citat 

Hello!
Ce copii fericiti! Si Paula, si Ema. Doua scumpe!
Am fost si noi azi putin in parc, dar cred ca tot Bucurestiul a iesit in Herastrau. Erau sute de oameni. ochi peste cap
Si noi suntem cu pozele, nu cu filmuletele. Al meu are mania aparatelor foto si acum am preluat-o si eu.

sus

Denunta
BMel

03.06.2012 8:34     citat 

Nu-i bai Alina, la bebe sigur ii e bine, apoi o zi incoace una incolo, chiar nu mai conteaza. Nici mie nu-mi plac nasterile provocate decat daca au vreun motiv serios. Dar de nerabdare nicidecum.
Pai incarca filmulete pana in 10 minute max, salveaza-l in format MPEG-4 pe full size si best quality, daca eu pot trebuie sa poti si tu.
La noi ziua organizata pt copilasi a fost rpecum ma asteptam, slabuta. Erau cateva activitati dar 85% pt copilasi mai mari. La Paula, evident, i-ar fi placut cartingul (ma intreb de la cine o fi mostenit? zambet ), nenea de acolo a lasat-o sa stea in masinuta dar ea vroia sa tot plece cu ea, era tare tare haioasa, nu ii ajungeau piciorusele nici pana la jumate distanta de pedale foarte fericit
A fost ceva pictat prajiturele cu colorant comestibil, aia i-a placut enorm, mai apoi ceva origami,un fel de, erau tot feluri de perforatoare cu forme si se lipeau formitele taiate pe hartii color, i-a placut si acolo, in rest masina pompierilor care fix cand ea era inauntru a primit apel si trebuia sa plece, asa s-a speriat scumpa "tataaaa, ninu pleaca cu Paula".
Mai se putea calari dar calul nu era poney ci unul "normal" deci prea inalt pt ea, era concurs de mancat clatite, vai ce le placea la copii mai mari! Mai tarziu era si prezentare cu catei, asta noi n-am mai prins ca trebuia sa venim la nani, asa per general a fost ok dar nu f bine organizat, gen Romanica, stiti voi.

sus

Denunta
BMel

03.06.2012 8:42     citat 

Piperus n-ai pomenit tu decat de baiat, ce-i drept, ma tem sa nu patesti ca si mine, mami imi tot zicea ca imi era asa frica de cezariana "de ce ti-e frica nu scapi" rad rad rad
Tot vroiam sa te rog sa ne pui pozica cu "fetita" voastra, daca bine tin minte catelusa aveti, nu?
Uite doua cu mandrul meu, cel dintai copilas de-al meu, de care acum am atat de putin timp dar care ma asteapta atat de fidel si pt 5 minute de joaca si atentie. trist
Don, ciobanescul meu german adorat

sus

Denunta
BMel

03.06.2012 8:47     citat 

Si inca una, ca stiam ca mai am dar nu gaseam.

P.S. stiti bancul acela cu tipul care intra in magazin de sport, cica "geaca de camuflaj aveti?" vanzatorul "avem dar n-o gasim"

sus

Denunta
ksde2000

Copii

04.06.2012 8:26     citat 

frumos catelul...avem si noi o catelusa ema i-a spus lala ca la teletubies.....insa tot asa e mare cat un vitel...nu se mai poate juca ema cu ea..desi lala o iubeste numai ca din joaca ma tem ca o da jos....

mel nu mi-ai mai zis de unde sa iau teletubies....

sus

Denunta
BMel

04.06.2012 9:37     citat 

Buna dimineata,
Alina nu mi-am dat seama ca sunteti si voi fani Teletubbies, daca ai sti cat i-am cautat!
Cei mari, vorbitori le-am luat din Ungaria, de pe diferite siteuri, un calvar cu transportul, iar pe Tinky l-am luat de la o tipa (clujeanca, tare de treaba) de pe okazii.
Dvd-urile ne-au adus niste prieteni din Germania dar gasesti multe episoade si pe Youtube.
Pe Dipsy l-am gasit dupa vreo 6 luni de cautari disperate intrun second, adica am mobilizat vreo 5 prietene care aveau legaturi cu vanzatoare de la diferite seconduri si acolo s-a gasit intrun final Dipsy, vai, am fost toti trei in al 9-lea cer.
Deja tindeam sa cred ca e discriminare rasiala (Dipsy fiind singurul negru la fata) si de aia nu se gaseste prin Europa. Serios! pana la urma am gasit, desi f greu, ceilalti trei dar pe el, zici ca am vrut excursie pe Luna. trist

sus

Denunta
ksde2000

Copii

04.06.2012 10:01     citat 

rad rad ai fost foarte amuzanta.....

emei ii plac ii vede pe you-tube...dar a vazut papusica la paula si ma innebuneste ca vrea si ea....pe la noi pe site-uri am gasit doar aia mari scumpi vorbitori si cu lampita si sincer nu-mi permit

sus

Denunta
BMel

04.06.2012 11:08     citat 

Sa-ti spun ceva despre aia mari, vorbitori cu lampita, daca faci comanda te suna in jumatate de ora ca de fapt nu-s pe stoc, ca asa e la noi, noi in disperarea noastra deja ziceam ca dam oricat numai sa-l avem pe Dipsy. Deci faptul ca-i vezi pe net sa nu-ti dea falsa impresie ca si sunt trist
Avea o mamica pe avertisment pentru reclama Lala vrobitoare, cred. Ia vezi la bazar, cerea vreo 30 de lei cred, nu mai mult.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: