· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! - Capitolul 241
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! - Capitolul 241     
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

08.06.2012 8:58     citat 

cry_styna, pe Sebi l-am intarcat cand eram gravida in 6 saptamani, m-am hotarat asa brusc, nu din cauza bebelui din burtica, ci datorita faptului ca sugea foarte des si putin si nu mai intelegeam nimic din orele lui de masa...dupa intarcare a papat mult mai bine
si eu aveam foarte mult lapte, dar pentru ca nu mai exista cerere, incet - incet a scazut si productia...o data la doua zile ma storceam cu pompa, dar nu complet, ci doar cat sa detensionez sanul...nu am luat nici o pastila....acuma ma gandesc ca slava Domnului ca n-am luat, ca poate era ceva nepermis in sarcina

indemnizatia pentru cic 2 e 75% din media veniturilor pe ultimele 12 luni, ceea ce cuprinde concediile medicale pana in luna nasterii si cateva luni de indemnizatie din CIC 1...doar daca nasteai pana sa implineasca Miruna 2 ani se prelungea automat

mie concediu medical prenatal mi l-au calculat 85% din indemnizatia CIC 1 din ultimele 6 luni, din care parca se mai scade si CAS....nu stiu exact, am sa cer un fluturas

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

08.06.2012 9:06     citat 

multumesc Cris!
of, tare greu ne va fi cu intarcarea asta trist
Mi e atat de atasata si atat mai dragosteste ea tzutzuca(asa-i spune acum)...si momentele cand o alaptez sunt atat de frumoase! imi vine sa plang numai cand ma gandesc ochi peste cap ...cred ca mi-e mai greu mie decat ei! si mereu a adormit la san, atat la amiaza cat si seara...va trebui sa gasim o alta modalitate trist ...

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

08.06.2012 11:05     citat 

Cry.. felicitari si sa ai parte de o sarcina f usoara. Stiu ca e greu cu intarcatul, dar o sa fii puternica si va fi bine

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 9 luni

09.06.2012 1:18     citat 

Simo, ma bucur ca a scapat de moneda, dar ca sa se curete prin burtica de urmele lasate de moneda, sa-i dai ceva probitice. Eu i-am dat 5 zile Dicoflor.

Bianca, e bine ca nu are ziua colici, cand esti singura cu ei prostit . Eu fierbeam o legatura de marar la un litru de apa si beam din apa aia intr-o zi.

Cry_styna, felicitari pt sarcina. Sunt sigura ca o sa-ti fie greu cu intarcatul..si ei poate ii va fi greu, dar trebuie sa te vada pe tine senina ca sa nu sufere atat de mult..Lor le trece repede. Tu concentreaza-te pe bebe mic din burtica....acusha il vei alapta pe el..si poate dupa ce vei naste o vei alapta din nou, daca va mai vrea sarut .

sus

Denunta
cry_styna

Copii

09.06.2012 10:28     citat 

multumesc fetele!
trebuie sa gasesc puterea si sa trecem si de hopul asta...dar mai las cateva zile...

La MULTI ani, Adina!
http://www.parinti.com/modules.php?name...54#1290954

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

09.06.2012 4:03     citat 

----------
cry_styna a scris:
si "problema" principala e ca nu am intarcat-o pe Miruna...si o sa-mi fie tare greu! mai ales ca am lapte mult si nu stiu cum o sa-l "opresc"... as alapta-o in continuare...dar mi-e frica pentru ca, in timpul sarcinii cu ea, am stat de doua ori in spital cu iminenta de avort trist ...greu...asta e cel mai greu acum... daca aveti sfaturi, va rog sa mi le dati! sarut
----------

Majoritatea mamelor cu cel putin doi copii zic ca nicio sarcina nu seamana cu cealalta, deci nu vad de ce, din cauza problemelor avute ATUNCI, vrei sa o intarci ACUM "preventiv". trist Eu zic ca DACA apar cumva probleme cu sarcina, atunci inca mai poti sa o intarci, mai ales ca zici ca este asa de atasata si adoarme si la pranz, si seara, la san. Eu una nu as face-o preventiv, dar asta-i parerea mea.

sus

Denunta
cry_styna

Copii

09.06.2012 6:11     citat 

multumesc, Christa!
o sa merg la dr curand si o sa vad cum sta situatia si ce ma sfatuieste... pana atunci ne mai "alintam" un pic! sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

09.06.2012 10:49     citat 

Cry_styna iti multumesc din suflet atat pentru pagina facuta pt pitica mea cat si despre faptul ca ti-ai amintit sarut
Va multumesc din suflet si fetelor care i-au urat nnumai de bine micutei mele,va doresc si voua multa fericire si muuulta sanatate sa va puteti creste si vedea copii mari si fericiti sarut
Despre Adina va spun ca e fata mare,de 3 saptamani nu mai are pampers,face la baie,pampers mai ii pun doar noaptea,e atat de mandra de faptul ca face la wc dar eu si mai mult ca ea sarut ....e o fetita foarte activa si foarte vorbareata,are o limbaritttaaaa de mama mama,uneori ma lasa masca foarte fericit ....a avut iar o infectie in gat dar am trecut si peste,peste 2 sapt mergem la sora mea in Anglia apoi in Ro pana in septembrie,abia asteptam zambet
Felicitari gravidutelor :*
Am fugit ca am musafiri zambet

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

10.06.2012 6:10     citat 

Raliu..nu ai zis..
E creata au ba?

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

10.06.2012 1:57     citat 

Simo eu asa zic foarte fericit are carlionti la spate
Azi s-a trezit vomitand si asa a tinut-o pana acm cand a adormit trist nu are febra,e vesele dar nu prea are forta sa se joace,se poate sa fie si de la oboseala ? socra-mea zice ca daca era de la mancare facea si diaree ... imi e asa mila de ea mititica trist

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

11.06.2012 9:52     citat 

cry_styna felicitari pentru sarcina!

La multi ani, Adina! Sa cresti mare si frumoasa!

Raliu am patit si eu odata cu Octavian asa, dar la el facuse insolatie, insa nu imi mai aduc aminte daca a avut si diaree sau nu, cert este ca in ziua aia i-am dat sa pape mai mult covrigi pentru ca atat vroia si apa.

sus

Denunta
cry_styna

Copii

12.06.2012 7:57     citat 

multumesc fetele! sarut sarut

ieri nu am apucat sa intru asa ca am intarzaiat cu urarile jenat , ralu, sa ne ierti! sarut
La multi ani, Dragos!
http://www.parinti.com/modules.php?name...32#1291132

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

12.06.2012 10:11     citat 

Va multumesc din suflet pentru urari!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

13.06.2012 8:42     citat 

Buna fetelor...

De cand nu am mai scris...

Cu scuzele de rigoare...La multi ani si multa sanatate tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat...Ana Leia,Adina,Dragos

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Cry felicitari.... sarut .POate daca ii introduci biberonul de lapte...usor usor mai scade productia si poate se intarca singura la un moment dat.......asa a fost la mine...

krmnn esti pe ultima suta de metri...iti tinem pumnii sarut
Raliu

Raliu sper ca e bine fata ta acum

Fetelor noi ne bucuram maxim de zilele astea frumoase...Matei mai mult pe afara...Asa a crescut intr-o luna...de am impresia ca visez....Ma bucur de fiecare clipa...mereu il laud si il iubesc..cand face cate ceva nou asa ma minunez ....Inca nu reusesc sa ma acomodez cu faptul ca am baiat mare...
Parca acum astept sa ceara numai in brate din nou...sa tipe tot timpul... rad
Cu somnul inca nu isi revine si daca ma ia din somnul ala bun...fie si zi sau noapte...il cam cert...ca numai am rabdare deloc...
Vorbeste tot mai corect si mai mult....Este f. vigilent...Am fost la o petrecere ...si cum el nu are voie dulciuri...eram convinsa ca am mancat pe furis tort ...dar de unde...cand ma duc la el imi spune" mami a mancat tort" rad
Asa astept sa isi revina si el ...ca asa mult vrea si el ce mananca altii...El rontaie doar stickuri si asta de curand ca pana acum doar painica de casa prajita...

In rest am noroc ca imi mananca orice...
Dimineata un bol de cereale de orez,,,,,apoi o banana....la pranz...legume cu orez si carnita de vita ( am cumparat un vitel de curte special pt el si mi-am facut provizii in congelator lol)....dupa somnul de pranz.. cateva mere coapte...si la cina carnita de curcan cu legume...sau peste cu paste....
Acum iar s-a procopsit cu un microb ...si astept sa ii treaca ca sa ii fac din nou budincuta cu ou la cuptor ..si dulceata deasupra ca mult ii mai place...
Si nu stiu cu ficatelul asta...ca nu gasesc gaini de taiat deloc...si parca nu imi mai vine sa ii dau din comert... foarte fericit
Incerc sa il tin pe mancare bio cat pot...acum ca se fac fructele si legumele am de unde lua de gradina....si pastele si orezul le iau bio...

Eu dupa ce am cautat rochie pe net de m-am plictisit ,,,am hotarat ca o sa imi fac una pe comanda la o prietena... rad
Am incercat si prin magazine....dar doar cateva pe care le stiu ca nu am cum sa hoinaresc prea mult... foarte fericit ..Ei..stiu eu unde mi-as gasi dar nici nu pot sa visez la magazinul ala...Cred ca este cel mai scump la noi rad

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

13.06.2012 9:56     citat 

Claudis, eu sper sa fiu pe ultimele 200 de metri trag cu ochiul) sa prelungesc cat pot momentul...maine merg la Cluj si voi sta acolo cateva zile, am sa fiu mai aproape de clinica si am oricum pe sambata control...pe groaza insa ca o las pe S singura cu bunicii atata timp, ca n-a mai ramas fara noi atat niciodata, si ma cam sperie faza....mai ales ca azi noapte mi-a vomat, nu stiu de la ce a facut indigestie sau ce are...sper sa-si revina azi, ca noi maine dimineata plecam... trist

mi-am si modificat DPN, conform ecografului, ca termenul cnf eco e 15 iulie, nu 4 iulie cat e dupa CM...asa parca ma simt mai relaxata, cand vad 35 saptamani si cateva zile fata de 37...

fetelor, va spun si voua un caz pe care l-am auzit si m-a ingrozit...
o mamica din oradea, intr-un supermarket cu copilul ...mama s-a aplecat dupa ceva produse si copilul era in spatele ei undeva, cand s-a intors nu l-a gasit nicaieri, s-a panicat, l-a cautat in raza sa, apoi a anuntat paza...s-au blocat toate iesirile mall-ului, absolut tot, parcari etc... iar dupa un timp copilul a fost gasit intr-o toaleta, tuns chel ( el era cu par cret lungut ) si imbracat in fetita, abandonat acolo...
nu s-au gasit responsabilii, desi ma mir ca intr-un mall nu se vad chestiile astea pe camerele video, n-am vazut nici macar stirea in media, nu inteleg de ce, dar am auzit-o din mai multe surse si se stie ca s-a intamplat....
e ingrozitor cate pericole pot sa fie aproape de noi...
v-am spus si voua, pt ca eu m-am ingrozit si m-a facut sa-mi dau seama ca si o secunda poate sa-ti schimbe cursul vietii in ceva sumbru...si vroiam sa aveti si voi grija oriunde ati fi, caci peste tot se poate intampla asa ceva...
sa aveti grija de copilasii vostri...
o zi buna

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: