· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 60
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 60     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

06.07.2012 8:01   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 60  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57, 58, 59

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 3 luni
A M: 8 ani, 4 luni

07.07.2012 8:13     citat 

Hola!

Multumim, Crispy! Weekend placut si tie! Weekend placut tuturor!

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

07.07.2012 8:20     citat 

ce-as fugi si eu la mare...din nou foarte fericit
inca nu am scapat cu totul de lapte si nu mi-sau dezumflat sanii de tot, ma dor si ma sacaie.unul mai mult, ca era mai productiv.sper sa scap si de asta odata.
ieri am avut o zi nasoala rau de tot...plina de nervi....imi doresc liniste numai.
si in rest, inchisi in casa...ca e cald de numa numa.
am fost aseara in oras aici e festival si a fost concert voltaj, ii plac atre mult Catalinei..si duminica iara va trebui sa mergem pt ea ca vine Smiley.
azi e Cargo nu cred ca ma duc.
si sapt viitoare alt festival la sotu in sat, deci distractie. cool

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 6 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

07.07.2012 8:54     citat 

Neaaaataaa

am scris si ieri dar nu am apucat sa postez

Asa...pe 2 la plecare din Suedia eram in aeroport si avea avionu intarziere o ora...ne-a mai tinut 45 si in avion pana a decolat...

CUUUUUUUUUUUI i se se pot intampla atatea daca nu mie ??

urlete si balamuc 2 ore apoi pana in Munchen , 2 plozi in avion si aia pe scaune, sub scaune, pe coridor, in brate la stewardese ...
Aterizam , avionul de legatura plecase , a urmat o ora de stat la coada la Luftansa service sa vedem ce era de facut..eram cam ultimi la coada ca ne-am miscat greu, nu ne -a bagat nimeni in fata asa ca ne-am resemnat, copii au sters tot aeroportul de praf pe jos, ba la un moment dat fimiu a venit cu o guma mestecata, aia mica saliva in fata la magazinul cu jucarii...
asa...deci nexam cursa curand, ne au dat taxi si trimis la hotel , era 12 noaptea deja , nu aveam lapte la copii ca deja le facusem portia pt seara care se presepunea sa ne ajunga pana in ro , scutece mai aveam 3 bucati pt 2 copii , haine de schimb ....erau deja la al doilea rand si ala deja murdar ..colac peste pupaza lui fimea mare i-a venit si CM...de undeeeeeeeeeeeee d zeu sa iau tampoane, scutece si lapte la 12 noaptea ??imi venea sa plang efectiv.
intr-un final a fost ok, lapte am dat la cutie, scutece desi mici am primit la hotel nr 4 ( fimiu are 6 ) am primit si tampoane..si cu asta ne am inseninat si am inceput sa facem haz de necaz ...am vazut si germania noaptea, pustiu in stanga , pustiu in dreapta, bezna de parca eram in tunel, soferu cam negru (am gasit un taxi cu 8 locuri cu scaune pt copii )deja ne vedeam aruncati in cap , furati de copii si noi vanduti la organe haha, rad acum dar atunci zambeam fals

Io mereu cu chefu de vizitat m-am trezit cu plodu mic la prima ora , ne-am plimbat putin ...hotel de 4 stele in zona de tara nu am mai vazut. era pustiu in jur exact ca in suedia, oameni nu am vazut inafara hotelului , noroc ca mai treceau masini pe strada . la 15.35 am avut avionul, si ca sa ramanem in ritm ne-au tinut in avion pana la decolare o gramada...a ajuns cu 30 min intarziere ...

dupa totul a fost ok ...Alex a urlat la toata lumea, a varsat galeata cu apa de spalat de jos uitat de soacra, a spart deja un pahar, are si un cucui , in bagaje am gasit cutia cu lapte desfacuta ...va imaginati laptele prin aaaaabsolut tot ce era acolo...

Ca sa tinem ritmul...
Suntem la tara, am avut un stres pe drum cat casa, de aici nu mai plecat decat pe jos sau cu caruta , cu socru nu ! Pei dupa ce ca m-au luat cu japca desi inca nu am ajuns sa i i-au scaun de masina, cand sa-i prind centura peste noi si aia era lipsa , adica partea mica era sub bancheta, bun...conduce ca un bolnav ,se baga in depasiri, merge cu viteza , injura ...ba a pus si o frana de eram sa zburam ...noroc ca pitik am pus-o sa stea in brate la soacra ca singura pe bancheta intre scaune imi parea cel mai mare chin psihic de indurat pana la tara . Offf cati inconstienti pe lumea asta !

Cand am ajuns aici m-am trezit ca am uitat biberoanele acasa ! Dupa ce au colindat prin sat la cersit dupa un biberon l-am trimis in orasul vecin la farmacie , era deja 10 si ma lua groaza ca nu adoarme fara lapte.

Ah si ...i-am luat costum de baie convinsa ca are filtru UV , cred m-am uitat pe alta eticheta ca acum vad pe eticheta din interior ca nu are sau nu scrie nimic de genu.

Sper azi sa plec la Bucuresti ca deja am obosit cu alergatul dupa pusti, si daca pana sa vin in Ro neamurile se laudau ca or sa stea cu el fiecare 2-3 zile acum toti fug de el si nici 2-3 ore nu sunt in stare sa stea si macar s-au convins ce terorist am !

Ah ca tot vroiam sa va intreb, vaccinul de un an care se face in brat sus, de face floricica, la cat timp a copt si cat timp? stiam ca incepe sa coaca dupa o luna, asa a fost insa are mai mult de o luna de cand e rosu si umflat, jumatate de bobita de mazare dar la fete nu imi aduc sa fi facut asa.

fug ca ...imi incep programu de alergat ..deja are o ora in patut si e cam satul

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 6 luni

07.07.2012 9:36     citat 

Salutare, fetele!
Elsy, cuscra, bine ai revenit pe meleagurile natale. Mare baftoasa mai esti! zambet
La multi ani tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor a caror zi de nastere sau de nume a fost de cand nu am mai apucat eu sa scriu pe aici!
Dar de citit am reusit, numai nu prea ma descurc sa si scriu de pe telefon.
Clara este racita, azi era cam flescaita. In urma cu vreo doua saptamani a facut o amigdalita virala de la care a facut febra vreo 2 zile, dupa care a trecut fara mare tam-tam.
Cam de marti seara insa a facut iar febra, nu mare - 38.2 - 38.5, cel mult, numai ca dupa vreo doua zile tot nu ceda. Asa ca m-am dus cu ea la doctor si se pare ca gatul ei arata cam rau, doctora mi-a zis ca trebuie sa o bag pe antibiotic, n-avem ce face. Am mai stat eu sa vad daca face febra (cand m-am dus cu ea nu mai facuse de dimineata), a facut, asa ca am inceput tratamentul. Am inca o strangere de inima pentru ca vad cu cata usurinta se da antibiotic pe la noi, e prima data cand ii dau Clarei asa ca sper sa fi fost cu adevarat necesar.
Oricum, dupa Clara m-am virusat si eu, acum e si barbatu' si a luat (de la noi sau de la plaja) si fetita varului meu, ca au venit de luni la noi, la mare.
De azi i-au dat si niste muci Clarei, asa ca nu stiu exact ce ne dam unii altora prin casa.
Cat despre mancat, ce sa va zic... De cand a dat caldura Clara a inceput sa manance din ce in ce mai putin, cu amigdalitele este si mai rau. La 10 luni avea 10,4 kg, acum are aproape 10. Asa ca, rizi, fi-ta e campioana la 11,5 kg. zambet Mie imi vine sa imi cam iau campii cand trebuie sa ii dau de mancare.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.07.2012 9:05     citat 

of of mancarea asta. trist
mihaela stai relax ca fii-mea are 9 kilograme.si asta de ceva timp. trag cu ochiul
important e sa fie sanatosi!!
eu la mancare ma axez mai mult pe iaurturi, fructe...ii place sa ii dau feliute de mar.
bine, la noi faza e ca asta mica nu acecpta niciun fel de lapte, asa ca in fiecare zi ii dau iaurt..dimineata prima masa la ea e un iaurt...mai nou nu ii mai ajunge unul de 150 gr.asta e ceva la ea, ca de obicei mananca portii mici.
pe lista de manacaruri noi am adaugat zilele astea mazare (facute piure, din mazare proaspata din gradina soacrei..a fost un succes total), si carnea de curcan (tot de la socrela)
oricum, daca vreti puteti incerca o chestie, eu si sotul ne facem o mica ferma de prepelite pt oua si vreau sa le dau fetelor oua de prepelita in loc de oua de gaina, au considerabil mai multe vitamine decat oul de gaina, ajuta la f multe chestii organismul...
elsy nasoale patanii...sper totusi sa ai vacanta placuta

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 13 ani, 4 luni
Andra Diana: 9 ani

08.07.2012 9:33     citat 

Lucy, eu cand am intarcat am luat la recomadarea medicului o aspirina pe zi. Aveam sanul stang destul de tensionat si cand am inceput sa iau a fost ok.

Elsy, la fetele mele a copt destul de tarziu si a tinut mult...nu stiu cat ca nu m-a stresat tare...dar destul de mult.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

08.07.2012 9:55     citat 

neata

deci stau de vro juma de ora si incerc sa scriu, da atata se chitaie astia si se trag de par si se imping si iar tipa de uit ce vroiam sa scriu....

la noi ploua de rupe, asa a plouat si ieri...ieri am reusit de am fost la niste magazine sa cumpar sandale la baiet, mi-am luat si io niste espadrile pentru marele concediu .... foarte ciudat sa iti iei sandale si espadrile cand afara e de cisme de cauciuc....parca nici nu ma tragea inima sa le cumpar.. rad
si mare noroc ca in mallul ala erau doua locuri (minuscule dar mcar existau!) de joaca...s-a dat si fimea pe topogan, mare succes..era unu la care se putea urca usor, domle da sa vedeti tehnica la pufarina, se aseaza intai in fund, apoi se lasa pe spate si se suceste pe burta, asa ca aterizeaza in genunchi si cu fata la topogan...deci nu se loveste la cuar...si pe urma din genunchi si sprijinita pe topogan se ridica in picioare imediat si o taie iar la urcare..mi-a placut de ea rad

elsy maica ce sa mai zic, esti campioana telenovelelor...am ramas si eu o data asa in aeroport in amsterdam si am stat la hotel, da eram singura si gravida in 7 luni...a fost destul de neplacut ca nu aveam nimica de schimb si era vara, parca mi-au dat ei un tricou alb...da in rest a trebuit sa port aceleasi haine si a fost cam nasol...a, si nu am dormit ca era hotelul langa aeroport si auzeam avioane la fiecare 3 minute....
noroc ca ati fost in grup mai mare, parca tot e altfel cand mai esti cu cineva.

lucy, bafta cu prepelitele!
am vazut ca se cumpara mult cel putin prin bucuresti, si ai mei cumpara, am mancat si noi la ei...

miha, sanatate..!

apropos de boli, si pe mine ma doare o ureche si acu ma inteapa si amigdala de numa..cre ca si io am cules ceva de la pufarina, ca si asta a avut otita acu vreo 10 zile... numa bine sa plec pe avion cu ureche si gat inflamat, sa te tii ce o sa ma doare urechea...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.07.2012 10:26     citat 

mersi bilutza! o sa incerc.desi am intarcat fata de 2 saptamani cred ca organismul meu inca nu realizeaza, cum plange asta mica cum ma patez de lapte pe tricou prostit surprins
furni asa avea si fii-mea asta mare tactica pe topogan, pana si-a dat o data cu nasu de topogan la aterizare...auci...mai bine sa dai cu funful de pamant...dar tot nu s-a lasat nici dupa aia...
de oua ce sa zic, se cumpara si pe aici apai sa speram ca va fi ok oricum incepem la un nivel mic si daca e ok treaba, ne mai extindem.am intors ideea pe toate partile de f mult timp...si acum in primavara cand a ramas sotul fara serviciu si fiind amandoi acasa, am zis ca merita incercat...a mostenit o casuta la tzara langa socrii, deci aveam spatiul timpul si din fericire banii sa ne apucam , ca ne-a sponsorizat socrul...eu m-am pus pe studiat, sotul s-a apucat de munci cu ocazia asta a invatat sa toarne beton si sa puna gresie si cate si mai cate prostit ...am invatat si io multe in curand am examen la cursul de zootehnie deci voi fi experta cu acte rad saptamana viitoare trebuie sa mergem dupa pasari (sper ca ne-a tot amanat) si..dupa aia tot inainte.daca chestia asta imi plateste rata la banca eu sunt multumita scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.07.2012 10:39     citat 

domle, in timpurile astea, orice iti plateste rata la banca si iti ofera un trai decent e bun... eu ma bucur ca mai e lume cu capul pe umeri care incearca sa faca ceva rezonabil...ca haiducii cu cumperi dintr-o parte si vinzi in ailalnta mai scump cred ca nu mai sint de actualitate...

eu nu reusesc deloc sa ma uit in gura lu fimea, am impresia ca am vazut unul (sau doua) puncte albe pe locul caninilor...da ce sta sa ma uit?

domle, sint copiii astia ai mei ceva de speriat cu chitaiala...nu se termina niciodata.... si daca stau intre ei tot numa asta fac...vine pufa si isi inige mana in paru lu lucas....pe urma ala o impinge, ea cade (pe pampers, nimica serios) da zbiara zici ca e jupuita de piele...pe urma incepe si lucas sa zbiere ca o imita,,,,eu ii zic de vreo 50 ori sa inceteze el mai de al dreaq zbiara...astalalta rade si zbiara si ea ca i se pare fun....intre timp eventual se mai urca pe masa si o ia de-a busilea pe acolo...eu il trimit pe lucas in camera, ala plange ...cand tace lucas o ia si andreaua dupa el (in camera e pe scari , deci imi da altcva de lucru)..o iau pe ea jos, tipa si zbiara.. pana se potoleste ea inventeaza alalat altceva...unde sa ma duc cu ei nu am duminica, totul in chis, in plus nu am masina ca barbatu e la munca pana pe la 3...
si ma doare si urechea....deci da, uichend placut in continuare?

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.07.2012 12:48     citat 

mai dat fiind ca la mine iese din calcul varianta cu plecatul prin alte tari...trebuie s agasim solutii sa ne descurcam aici..si nu doar sa supravietuim. trist
fiica-mea asta mica nu sta cu nimeni decat cu mine.ma innebuneste de cap.si atata urla.
plang sau sunt foarte trist
in alta ordine de idei vroiams a zic,,...ca ma tot plangeam eu ca are crampe tot timpul, si o sacaie si o deranjeaza..de cand nu mai suge, s-au redus crampele considerabil...inainte intr-una o durea burta...si noaptea de cateva ori se trezea plangand din cauza asta...acuma abia din cand in cand poate o data pe zi sau la 2 zile o mai auzi si pe ea sa aiba gaze dar fara sa o deranjeze. surprins
si cand ma gandesc cate picaturi si prostii am incercat pt asta, fara efect.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.07.2012 2:39     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

fiica-mea asta mica nu sta cu nimeni decat cu mine.ma innebuneste de cap.si atata urla.
plang sau sunt foarte trist

----------

io am scapat.... iar mai nou fimea a dezvoltat o pasiune pentru tacsu.... cand intra saracu la buda asta sta sprijinita de usa wc-ului si boceste pana iese... nu mai zic cum e cand pleaca la servici rad
m-am scos, in romania il las cu fi-sa si io ies la terasa cu pretenele foarte fericit
(si evident cu lucas, ca acu e lucas calare pe mine , vrea sa faca tot cu mine...nu de alta da sa nu ma plictisesc)

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

08.07.2012 3:31     citat 

Hello ladies sarut

Aventuri si la voi , frateee ... nu m-as plictisi pe la niciuna din voi ochi peste cap .

Furni
, trag si eu de 3 saptamani cu urechea .. ceva de coma deja . Am niste episoade de durere , destul de dese , cam 2-3 pe ora mai nou , de imi vine sa urlu , sa bat pe cineva , sa-mi scot ochii , etc etc .. azi noapte eram pe malul Somesului cu niste prieteni , la prima faza de genu' am crezut ca tot sar in apa dupa pesti , puii mei .. groaznic ! trist Pana si daca ma culc pe partea stanga incepe , si parca-mi da cineva gauri in creier direct , asa ma doare trist

Da' ... cine are timp si nervi de medici ? Stau si ma chinui , m-or impusca astia imediat de mila rad rad rad .

Tare pufarina , cat despre "pestacol" .. nu mi-e strain , nervi tari iti doresc !

In rest .. pe noi ne ia naiba cu atata boala si febra plang sau sunt foarte trist . Saptamana trecuta Ema a vomitat si s-a plans de burta si gat .. saptamana asta , imediat dupa ziua ei , imi vine acasa de la socri toata arzand de febra , desigur , din nou gatul . De vineri a fost cat de cat mai ok , vineri dupa-masa plecam cu niste prieteni la tara pe weekend , cica la pescuit mai ales pe noapte .. bun , toate bune si frumoase vineri , ieri la fel , azi dimineata suna la 7 telefonul , socru' : Haideti acasa ca are Gabitza febra ! Pff .. chiar nu se mai termina ??

In rest .. sunt intr-o stare depresiva de toata frumusetea .. nu mai reusesc sa gasesc nimic sa ma scoata din starea asta , nu mai reusesc sa ma bucur de nimic , ma trezesc privind in gol cu minutele in sir ca o nebuna , ba ma si ia plansul ca ma contrazic aiurea cu nu stiu cine .. deci , da .. m-am rezolvat !
Si totul datorita unei exceptionale fiinte .. MAMA ! ochi peste cap

Cu mancarea ... Gabitza papa excelent , prea bine inca as zice foarte fericit .. Ema insa e ca mine , mananca foarte rau pe caldura asta .. deci eu as zice ca nu e stres ca nu mananca in perioada asta .

Lucy ,
bafta multa cu afacerea voastra sarut , eu nu am mancat si nici fetelor nu le-am dat niciodata oua de prepelitza , da' parca m-ar tenta acu' , prea va aud pe aici ca ar fi bune .. Sper sa scapi de problemele de dupa alaptat !

Miha , multa sanatate fetei sarut

Elsy .. wow ochi peste cap

Cafe , Crispy , Kiki , Georgette , doamnelor .. pupici tuturor ! sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.07.2012 3:42     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:

Furni [/color], trag si eu de 3 saptamani cu urechea .. ceva de coma deja . Am niste episoade de durere , destul de dese , cam 2-3 pe ora mai nou , de imi vine sa urlu , sa bat pe cineva , sa-mi scot ochii , etc etc .. azi noapte eram pe malul Somesului cu niste prieteni , la prima faza de genu' am crezut ca tot sar in apa dupa pesti , puii mei .. groaznic ! trist Pana si daca ma culc pe partea stanga incepe , si parca-mi da cineva gauri in creier direct , asa ma doare trist

Da' ... cine are timp si nervi de medici ? Stau si ma chinui , m-or impusca astia imediat de mila rad rad rad .

x
----------

am doua vesti pentru tine, una buna si una rea...cu care sa incep?

hai sa incep cu aia rea..

daca stai mult cu otita netratata poti sa ramai surda.

vestea buna e ca daca esti surda, nu o mai auzi pe doamna ma-ta ce comenteaza, si pana invatati amandoua limbaju semnelor poate iesi din depresie....

nervos

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

08.07.2012 6:02     citat 

rad rad rad dementiala esti, furnicutzo!!!

Hapilica, mai in gluma, mai in serios....FUGI la dr.!!! Nu mai sta asa!!! sarut

Elsy, wow! Da' stiu ca ati avut ceva peripetzii...te pregatesti sa scrii vreo carte??? foarte fericit sarut sarut Concediu fain sa aveti in continuare!!

fug si eu sa calc niste rufe, cat se dixtreaza fi'miu cu buni prin parc... zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: