· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Intepaturi dureroase in degetele de la picioare. ce poate fi
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Intepaturi dureroase in degetele de la picioare. ce poate fi     
lucky_amy

Copii
Samy - Baietel frumusel
10 ani, 10 luni

27.07.2012 4:28   Intepaturi dureroase in degetele de la picioare. ce poate fi  citat 

Buna

Am o problema si nu stiu cu cine sa vorbesc sau la ce medic sa merg. E putin mai ciudat pt ca nu pare a fi simplu de diagnosticat.

Pe scurt, cand stau in picioare o perioada de timp( facnd diverse activitati prin casa, gatit, curat, jucat cu copilul), daca merg aprox 2 ore pe jos( port numai incaltari f comode, fara toc, de buna calitate) sau stau in parc cu copilul dupa o perioada incep sa ma doara degetele de la picioare(numai degetele), mai exact simt mii de ace intepandu-mi degetele atat de rau ca nu mai pot merge; daca ma asez durerile continua si nu ma lasa cateva ore.

Am incercat sa le masez, sa le pun in apa calduta, in apa rece, nimic nu functioneaza, ma inteapa ca in ochi asa de dureros e.Imi trece dupa un timp daca nu solicit picioarele si dupa o noapte buna de somn ma trezesc fara dureri. Daca merg iar sau fac ce am scris mai sus iar ma ia durerea ingrozitoare, am plans cu adevarat de cateva ori ca nu stiam ce sa mai fac.

Habar nu am ce poate fi, mi se pare ciudat, am tot cautat pe net dar nu am gasit nici un raspuns, medicii intrbati spun ca nu au mai intalnit asa ceva, ma doare exclusiv in degete, adica ma inteapa, talpa nu ma doare, nici calcaiul, gamba sau piciorul mai sus.

Singura recomandare primita a fost sa stau cat mai putin in picioare si diclofenac crema. Incerc dar totusi nu mi se pare normal la vrsta mea sa ma abtin de la niste activitati normale. Specific ca nu merg la servici deci max 3 ore de stat in picioare continuu, la cumparaturi sau cand ies cu baiatul.

Va rog sa-mi spuneti daca a mai patit cineva asa sau daca ati auzit pe altii ca sufera din cauza asta, la mine dureaza cam de vreo 2 ani dar pana acum nu am gasit nici o solutie.

Multumesc

sus

Denunta
roll

Copii
Diana-Nicoleta: 9 ani, 9 luni

27.07.2012 9:03     citat 

buna,
si eu am cate odata problema asta. explicatia pe care mi-a dat-o soacra mea , care e medic, ca e de la nervul sciatic care este "prins" intre vertebre.recomandarea: fizioterapie.

sus

Denunta
lucky_amy

Copii
Samy - Baietel frumusel
10 ani, 10 luni

06.08.2012 7:05     citat 

----------
roll a scris:
buna,
si eu am cate odata problema asta. explicatia pe care mi-a dat-o soacra mea , care e medic, ca e de la nervul sciatic care este "prins" intre vertebre.recomandarea: fizioterapie.
----------

multumesc pt mesaj, sanatate multa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: