· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Capitolul 242
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Capitolul 242     
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 4 luni

17.08.2012 9:50     citat 

----------
mami_happy02 a scris:
Ce-mi povestesti tu acuma mi se pare fantastic in sensul ca abia acum realizez ca au crescut si sub ochii nostri si e imposibil sa nu-ti fie dragi copii de care stii aproape zi de zi cate ceva , chiar daca nu ii cunosti personal sarut

Bianca e f bine, Irina e tare frumoasa, creste cresteeeeeeee, e lunguta tare si toata-i bulanoasa, ptiu , draga de ea.
----------

Ptiu drace ca nu stiam de un' sa te iau. scot limba

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 3 luni
E: 10 ani, 7 luni

18.08.2012 11:53     citat 

Christa scot limba scot limba , sshhtt

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 12 ani, 10 luni
AURA MARIA: 10 ani, 4 luni

21.08.2012 9:39     citat 

Fetelor azi Aura m-a socat.La doar 2 ani a hotarat sa renunte la olita in favoarea Wc-ului!!!M-a anuntat ca vrea pisu si a plecat la baie.Am venit dupa ea si am gasit-o pe wc fara colac ajutator.... Habar n-am cum a reusit sa se suie pe scaunul de wc cu chiloteii in vine...??!?

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

22.08.2012 3:47     citat 

De-aia e bine sa ai un frate mai mare scot limba. Bv , Aura!

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

28.08.2012 2:49     citat 

wow, dar chiar nu se mai scrie nimic aici

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

28.08.2012 7:39     citat 

Hello dragi mamici,

happy nici eu nu stiam de unde stii atatea despre noi, acu m-am prins. pup

Suntem bine multumim frumos de intrebare.
Viata e superba, cu multe provocari , in 4.
Am fost si noi pe la ai mei, la Timisoara in concediul sotului, am luat o gura mare de aer curat si relaxare si liniste totala.

Mai multe v-a pove happy despre noi.
Irina e minunata , cuminte, sociabila, gandureste intruna, isi roade manutele si pumnisorii la greu, o deranjeaza rau gingiutele.
Iulian e poznas, f energic, ffff vorbaret, invata sa numere mai nou, cere mereu atentie si iubire, inca nu socializeaza prea bine cu copiii, de asta ma bate gandul sa-l dau mai repede la gradinita decat ne-am propus, tocmai ca nu prea interzctioneaza asa cum ar tb cu alti copii. Adik are impresia ca totul se cuvine lui si daca i se ia vreo jucarie care a luat-o el se supara rau, nu se resemneaza deloc.
Dar in rest suntem bine, multumim sanatosi.

VA pup pt cele care nu ne au pe fb, va pun cateva pozici aici.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

29.08.2012 8:03     citat 

Vai Byu ce frumosi sunteti! Multa sanatate si va pup cu drag. sarut

Salutari si pupici la fete. sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

30.08.2012 10:05     citat 

Byu sfatuiti-va cu gradinita cu un psiholog sau educatoare, ca sa nu considere Iulian ca e dus la gradi ca si pedeapsa. Eu as fi putu s-o dau pe Ana mai devreme, dar am asteptat un pic, n-am dus-o cand inca stateam acasa cu Lucas, ca sa nu considere ca ma descotorosesc de ea. Am mers la serviciu, apoi a mai durat vreo cateva luni pana am dat-o. In plus, daca-l dai acum in toamna nu stii cum reactioneaza, sa nu treaca mai greu prin perioada de socializare, sa nu-ti faca multe boli, o ai si pe Irina micuta, voi stati toti in aceeasi camera si e sigur ca o sa ia si ea orice boala care o face Iulian. Deci cantariti bine riscurile. La mine ei dorm in camere diferite, dar sint in aceeasi casa oricum, se joaca impreuna si e tare urat cand mi se imbolnavesc amandoi. Dar asta e.
Ca nu da jucariile sau ca nu se resemneaza nu e semn ca trebuie dat la gradi. Ana are in grupa un baietel care de 1 an e la cresa si face acelasi lucru. Deci nu e neaparat legat de gradi.

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

30.08.2012 11:03     citat 

Bianca, ai rabdare pana face 3 ani trag cu ochiul

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

31.08.2012 8:54     citat 

Asa zic si eu...sa mai ai rabdare pana mai creste...majoritatea copiilor cred ca toate jucariile le apartin..si oricum cea din mana altui copil e mai frumoasa decat a lui si mai interesanta..
Ma bucur cand mai aud vesti de la voi , Irina a crescut si e o frumoasa, bulanoasa foarte fericit -cum zicea mami_happy..Iulian parca s-a mai lungit...nu o trezeste pe surioara lui cand doarme?La mine daca doarme pe pat, se duce si o pupa apasat, sau ii face mai-mai si o trezeste.... .si tu arati foarte bine, ca de obicei-o familie implinita

Corina, felicitari pentru Aura!..ai fata mare, draga de ea...cum ne surprind ei cateodata in mod placut..

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

31.08.2012 10:11     citat 

Neata va pup fetelor..

Byu v-am admirat si pe FB..frumosi:)

Si eu m-am speriat de Matei intr-o vreme pt. ca afara cu copii el tot timpul plangea...din cauza ca vroia jucariile tuturor copiilor...dar a trecut...timpul le rezolva pe toate.. foarte fericit
A mers ce e drept f. des in parc...dar nu cred ca asta a fost...si acum mai face figuri dar mai rar...

Matei a evoluat mult...vb. binisor....a devenit mai intelegator...mai ales la mancare unde avem noi probleme...

Si la somn s-au mai rezolvat treburile...

A plecat 2 nopti ..fara mine daaaa .... rad si am fost surprinsa sa aflu ca cu tati se comporta mult mai bine...si doarme mai bine noaptea...cum apar eu incep fitzele...

De asta am hotarat noaptea sa doarma cu noi ..de fapt cu tati...ca daca sunt eu se tot trezeste...daca nu sunt doarme bustean prostit

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

31.08.2012 11:12     citat 

luara, mami_happy si cristina va multumesc pt sfaturi.
Tot asa credeam si eu ca tb sa il tin pana mai cresc amandoi si sa-l dau la gradi abia la anul in toamna and o sa aiba 3 ani jumate.Inca nu m-am hotarat.Multe mamici imi spun ca ar fi mai bine pt el ca ar avea activitati cu alti copiii, ar face multe lucruri pe care eu nu le fac acasa cu el.Nu stiu ce sa zic, cum am vazut alti copii, ex nepoatele mele si alti copii din parc care nu sunt asa ca Iulian adik dau jucariii se joaca cu alti copii, ajung sa cred ca pe Iulian il influenteaza ca nu prea intra in contact cu alti copii si nu prea stie sa imparta sau sa se joace frumos cu altii.Din pacate uneori are si tendita de a fi violent cu copiii care il chinuie in parc sau il supara si de asta mi-e groaza.Nu stiu totusi ce sa fac.El cand se joaca singurel e tare cuminte si daca nu il neajeste nimeni e f pasnic.

cristina si eu ma bucur sa stiu de voi.Iulian nu o trezeste pe Irina doar daca mai face galagie cand doarme ea, dezavantajul de a fi amandoi in aceeasi camera, dar cand doarme nu merge la ea intelege..
Sunt zile in care ma intelege f bine sa fie cuminte and doarme Irina, dar sunt zile in care nu ma asculta deloc si face galagie si o trezeste si cea mica e asa mofturoasa, aia e o zi proasta pt toti.
Momentan Iulian are vreo 3 zile proaste ca ii dau ultimele 2 masele de sus, face si putina febra si este extrem de irascibil.
Legat de iubitul cu Irina e foarte dragastos poate prea ca de multe ori aproape ca o sufoca si tb sa ii impun o limita, mi-e frica tare sa nu o loveasca din greseala, mai ales la cap si stau cu ochii numai pe el.
Apropo si voi sunteti o familie superba, Sabrina seamana atat de bine cu Sebi, mie asa mi se pare, e scumpica foc.Voi cum sunteti?are colici Sabrina??
Va pup pe toate, sa stiti ca mi-ati lipsit:*

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

31.08.2012 3:46     citat 

Byu, momentan suntem bine, ca este inca vacanta si iesim mult afara, Sabrina a avut cateva saptamani colici, acum are foarte rar cate o durere de burtica, in rest e cumintica, a crescut bine, a luat 2 kg in 2 luni
Eu ma descurc binisor, avand in vedere ca sotul lucreaza de dimineata pana seara si eu sunt toata ziua singura cu ei...am noroc ca o am pe Claudia mai marisoara, ma inteleg cu ea si ma ajuta, desi face si ea mofturi cateodata
Ne pregatim de scoala, am emotii ca incepe Claudia clasa I....
sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

31.08.2012 5:13     citat 

hello...
welcome back, Byu...v-am vazut pozele, sunteti tare frumusei...
cu gradinita, sa stii ca si eu aman intrarea S in colectivitate pe motiv ca e T prea mic ca sa-i dau tratament la cateva luni.
asa ca chiar acum cand incepe anul scolar, am s-o duc sa-i prezint gradinita, sa stie unde va merge, ba chiar am s-o las cateva zile, caci inca nu e sezonul virozelor, dar apoi pana anul viitor in primavara, dupa sezonul de viroze n-am sa o mai duc la gradi....anul viitor in per respectiva cel mic are avea 9 -10 luni, si parca va avea un pic format sistemul imunitar...
anul asta in toamna, cu S, doar ne jucam de-a gradinita...o duc sa vada ce e pe acolo, si cam atat....noi oricum avem in fiecare zi o jumatate de ora sau cat are ea chef program sa ne jucam de-a gradinita....e asa scumpa cum imi scune d-na educatoale....copiii n-au venit la gladinita...du-te dupa ei...rad) si apoi insiram toate papusile si incepem lectia...e foarte incantata...
mi-a zis o educatoare ca acum la varsta asta, copiii sunt la faza la care se joaca UNUL LANGA ALTUL....nu UNUL CU altul....abia pe la 4-5 ani inteleg sa-siimparta jucariile si sa se joace...
S are momente cand vrea sa imparta jucariile, are momente cand nu...depinde si de copilul cu care interactioneaza...

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

05.09.2012 2:14     citat 

Exact! eu la cel mare am vazut o toleranta fatza de copii la 3 ani juma, dar o schimbare destul de mare,asa ca il las pe cel mic cu ale lui si nu-i mai atrag atentia cu nimic..doar am grija sa nu deranjeze pe altii in sens rau, in rest am grija ,mai ales, sa fie el multumit, chiar daca asta inseamna sa nu imparta cu nimeni jucaria lui. trag cu ochiul , desi stramba din nas destule mamici.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: