· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > MINUNILE ANULUI 2012 (5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor MINUNILE ANULUI 2012 (5)     
adrianaBuc

31.07.2012 9:50   MINUNILE ANULUI 2012 (5)  citat 

Asta a fost casuta noastra pentru 9 luni... si acum suntem pe cont propriu
Noi suntem

Minunile lunii ianuarie
Denis Ciprian – pui de gonzonica – 31.01.2012 – 4,810 kg

Minunile lunii februarie
Amarilis – pui de wildrose – 03.02.2012 – 3,570 kg
Natalia Ioana – pui de adriana – 06.02.2012 – 3,600 kg
Stefan – pui de martinel – 07.02.2012 – 3,500 kg

Minunile lunii martie
Denis Costin – pui de lord_lesy – 26.03.2012 – 3,000 kg

Minunile lunii aprilie
Sara Evelina – pui de mari_d – 03.04.2012 – 2,600 kg
Filip-Andrei – pui de Tania – 22.04.2012 – 2,650 kg
Irina Maria – pui de Byu – 26.04.2012 – 3,100 kg

Minunile lunii iunie
Iulia – pui de somnorici – 01.06.2012 – 3,300 kg
Ana Lorena – pui de ksde – 07.06.2012 – 3,700 kg
Sabrina Petronela – pui de cristina – 28.06.2012 – 3,000 kg

Invitati speciali:
Lucas Daniel - pui de luara
Jessica Maria - pui de georgette

Capitolul anterior: : sageata sageata MINUNILE ANULUI 2012 -4

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani
Ana Leia: 9 ani, 3 luni

31.07.2012 1:20     citat 

Of Adriana, cum te inteleg. Eu i-am avut bolnavi 2 saptamani. La inceput Ana cu amigdalita si infectie urinara, apoi a facut Lucas herpangina si a luat-o si Ana. e imposibil sa-i tii departe unul de altul. Vorba ta: se calaresc mereu. Se mai si pupa.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 2 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 7 luni

31.07.2012 1:42     citat 

Adriana, tinem pumnii sa nu ia Natalia si sa se faca Rebecca bine. Nici noi nu putem sa evitam calareala, pana acum Denis a luat tot de la Teea, inclusiv o bronsolita acum 2 sapt si normal ca la el a fost mai naspha, ea a avut doar o tuse de care am scapat relativ usor. Dar asta e viata de fratiori scot limba

Asa e, Denis si e gras, dar si lung, deja body de 1 an ne vin la fix foarte fericit

sus

Denunta
luara

Copii

31.07.2012 1:59     citat 

Gonzo, arata foarte bine Denis. Si sint frumosi si impreuna. La noi Lucas la fel, n-avea 8 luni cand deja il imbracam in haine de 1 an. Acu poarta bodyurile care lepurta ana la aproape 1 an jumate. Cand mai creste o sa fie de aceeasi statura, am impresia.

sus

Denunta
luara

Copii

31.07.2012 2:23     citat 

Gonzo, arata foarte bine Denis. Si sint frumosi si impreuna. La noi Lucas la fel, n-avea 8 luni cand deja il imbracam in haine de 1 an. Acu poarta bodyurile care lepurta ana la aproape 1 an jumate. Cand mai creste o sa fie de aceeasi statura, am impresia.

sus

Denunta
adrianaBuc

01.08.2012 4:29     citat 

Sunt in culmea disperarii: Rebeca are boala gat-maini-picioare, extrem de contagioasa, deci sunt sanse mari ca Natalia sa ia si ea, mai ales ca Rebeca i-a stranutat in fata de cateva ori. plang sau sunt foarte trist Unde mai pui ca are suspiciune de infectie urinara - azi am dus urina la verificat. Uf!

sus

Denunta
luara

Copii

01.08.2012 4:49     citat 

Adriana infectie urinara am avut si noi. pana ne-au iesit analizele, pediatra ne-a recomandat Urinal, e in pliculete si se dizolva in apa calda, asta ca sa-i scot simptomele de durere si usturimea la urinat. Sau daca nu vrea urinal, incearca ceai de macese, macar 10 zile. Ne-a spus sa luam maces intreg, nu praf si nu la pliculet. Il crestezi cu cutitul si-l fierbi pana vezi ca e culoarea necesara unui ceai. Si ii dai sa bea in loc de apa. Daca vrei indulcesti un pic. Eu am mers la inceput pe Urinal, apoi pe macese, ca nu mai vroia urinal. In plus mi-a spus, ca infectiile urinare foarte des recidiveaza in primele 3 luni dupa prima infectie. De asta dupa ce se face bine ne-a recomandat 2 luni la rand sa refacem analizele de urina, ca sa ne asiguram ca nu sint resturi de infectie in urina. La noi s-a ajuns si la antibiotic, dar mai mult din cauza ca a fost in paralel cu o amigdalita.
De gat- maini- picioare imi pare rau. Ne-a povestit pediatra ca e epidemie, ca are foarte multi copii cu acest virus.
Imi pare tare rau ca treceti prin asta. Multa putere, cand sint 2 bolnavi, te termina. Eu fugeam noaptea cand la unul, cand la altul. Dupa 3 zile asa, pana a trecut perioada critica, eram aproape moarta de oboseala.

sus

Denunta
adrianaBuc

02.08.2012 6:51     citat 

Hai ca m-am exprimat eu gresit; Natalia are suspiciune de infectie urinara, la sumarul de urina au iesit leucocite deci e aproape sigur infectie. Astept si urocultura sa vedem ce iese; of!

sus

Denunta
gonzonica

Copii

02.08.2012 8:16     citat 

Adriana, imi pare rau pentru problemele de sanatate ale prichindeilor. Tinem pumnii sa se rezolve cat mai repede si Rebecca sa fie egoista de data asta si sa pastreze bubitele pentru ea scot limba

Am avut si noi niste bubite la plecarea la munte, dar ne-a trecut intr-o zi, tind sa cred ca a fost ceva alergic si nu boala asta. Am auzit si eu ca e epidemie prin Bucuresti.

sus

Denunta
luara

Copii

02.08.2012 9:02     citat 

Gonzo poate erau de la transpiratie. Daca au trecut sigur nu e boala asta urata. Multa sanatate.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 2 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 3 luni

03.08.2012 3:43     citat 

sanatate puilor bolnaviori....si lorena e marisoara...poarta hainitele emei de la 1 an aproape....hainitele de bebel nu-i mai vin....si nu suporta body fixe sa-i tina pampersul fix....

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

04.08.2012 5:51     citat 

Ce frumoasa e! Iuliei inca ii vin hainute 0-3 luni. Pijamalele (costumele cu tot cu picior) nu ii mai vin, dar body-uri, pantaloni, tricouri, rochitele inca fara probleme le imbraca. La scutece poarta nr. 2, alea de 3-6 kg. N-am mai cantarit-o de la o luna, avea atunci 4 kg.
Sanatate copilasilor bolnavi, of, trebuie sa fie tare greu, mai ales cand sunt micuti. Matei a avut infectie urinara pe la 7 luni, am scapat foarte greu, o multime de tratament a facut, ii iesea mereu urocultura pozitiva. Apoi a repetat lunar timp de vreo 6 luni urocultura.

sus

Denunta
adrianaBuc

04.08.2012 1:55     citat 

alina, e asa frumoasa! Si parca deja nu mai are fata de bebe. zambet

Din fericire, nu a iesit la urocultura nimic. DIn pacete de aseara e cu febra mare, deci cel mai probabil a luat de la sor-sa boala. Sa speram ca trecem cu bine peste.

sus

Denunta
gonzonica

Copii

04.08.2012 3:05     citat 

Alina, e superba Lorena! Parca nu mai seamana asa bine cu Ema mica, e mai deschisa la par, asa e?

Adriana, tinem pumnii sa treceti cu bine peste bubitele buclucase trist

Ieri a nascut si Alinutaaa, un flacau de 2,750, asa ca ne marim familia. O asteptam cu povesti si pozici dupa ce isi revine. sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

05.08.2012 3:15     citat 

Dragi mamici, o lunga perioada de acum inainte voi lipsi de pe forum; trebuie sa imi rezolv unele probleme personale inainte sa mai scriu pe aici. Asa ca am rugamintea sa preia careva listuta. Sa auzim numai de bine, sa va inmultiti si sa fiti mult mai active. Va pup pe toate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: