· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Mici probleme de sanatate la sugari > Iritatie in obrajori
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor Iritatie in obrajori     
georgia

Copii
Vlad Bogdan: 20 ani, 6 luni

18.11.2002 7:36   Iritatie in obrajori  citat 

Buna! Vladutul meu de 2 zile are o iritatie pe obrajori asa ca niste bubulite misi, sau nu mai bine zis are pielea aspra si rosie pe o suprafata bine delimitata, nu stiu ce ar putea fi. Ati mai patit si voi? Daca da ce ati facut? Sau aveti idee ce ar putea fi?trist
Va multumesc.

sus

Denunta
Cora

18.11.2002 8:06     citat 

Desi ti-am spus si pe site, revin si aici.
Alex a genul acesta de la vint si uscaciune, mai ales in zona unde locuim. Am tratat-o cu ulei Johnson si in 2-3 zile a la frig si vint, de-acum inainte cind il scoti afara da-i cu crema pe fata si pe minute, eu ii dau Sarei cu crema Johnsons pentru diaper rush ...si are buculitele din obrajorii tot asa de finute ca si cele de la fundulet ...scot limba

sus

Denunta
SMOKY

18.11.2002 9:59     citat 

...si fimea a la vreun aliment ...? Poate a s-a al meu numai ca e de inteles...e mai mic si sunt la introdus papica noua...surprins

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 20 ani, 9 luni
Adelina: 12 ani, 6 luni

18.11.2002 10:20     citat 

Asa mi se intampla mie de la frig... toata iarna am obrajii iritati... poate o sa incerc si eu cu ulei Johnson, ca pana acum nu gasisem remediul... oricate creme am folosit!

sus

Denunta
floro

Copii
Tudor: 19 ani, 11 luni
Matei Ciprian: 15 ani, 1 luna

18.11.2002 10:28     citat 

Sa va spun ce-am patit eu de la uleiul Johnson.I-am dat lui Tudor pe la gat si l-am masat un pic pe spate, iar a pete pe zonele respective. Cum era zi de vaccin, m-am dus iute la pediatra si mi-a iar a il foloseste cu succes.
Acum sa revin la problema. Baietelul meu s-a i-am dat cu un lapte crema de la Chicco, cu care i-a daca iti face si de la alt produs sa incerci sa identifici substanta ca sa stii sa te feresti de ea. Eu de pilda nu ma impac cu Aloe Vera.

Eu l-am folosit zi de zi de la 4 zile pina la 15 luni, si nu am avut nici un fel de reactii alergice sau alte probleme. Tu Floro insa ai grija, poate a la sapun, sampon, etc. Incearca sa le identifici.

sus

Denunta
muztu

Copii
Eca
Peter

19.11.2002 6:24     citat 

Nici eu nu am auzit de ulei Jhonson alergem. Eu i-am dat lui fiica-mea cu acest ulei din cap pana-n picioare pana la un an si nu am avut nici un fel de probleme. Dar probabil depinde de la copil la copil...surprins

sus

Denunta
floro

Copii
Tudor: 19 ani, 11 luni
Matei Ciprian: 15 ani, 1 luna

19.11.2002 10:15     citat 

I-am dat cu ulei Sanosan si nu a cu sapun Johnson si, de asemenea, s-a bubite mici, rosii... ca o iritatie... la sugestia pediatrei am folosit ulei de masline fiert la baia de aburi... pe urma am primit cadou un ulei de la zepter... numai la astea nu a la sampon a pe cap... pe la 3 luni am spalat-o cu sampon si s-a cojite... acum nu mai are nici un fel de probleme...

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 20 ani, 8 luni

29.11.2002 12:23     citat 

Diana a ea asa ceva si i-am dat cu crema pentru vreme si vant de la Sanosan.

sus

Denunta
cooky

01.12.2002 8:07     citat 

Am avut si eu probleme cu produsele Johnson, de la wipes-uri s-a la un ulei de masaj dupa baie i-a atunci nu ma mai ating de nimic Johnson.Tin minte ca acum citiva ani buni am folosit si eu o crema de fata Johnson si am avut aceleasi probleme.O farmacista mi-a iritante iar la copiii cu pielcuta mai sensibila e bine sa fie evitate

sus

Denunta
Cora

01.12.2002 8:56     citat 

Apropo de uleiul Johnson si produsele cu acest nume. Cele din RO sint foarte bune (cel putin Alex s-a aici din US sint calitativ proaste. Asa ca de cind am venit aici, m-am reorientat spre Baby Magic, care in RO era mai prost, dar aici este bine facut. Il folosim cu succes de 3 ani.
Acum trageti si voi o concluzie de reusiti. surprins

Georgia ce ai facut cu iritatia din obrajori? Vezi ca ulei de copil au si Baby Magic si Aveeno.

sus

Denunta
georgia

Copii
Vlad Bogdan: 20 ani, 6 luni

02.12.2002 1:25     citat 

Iritatia a uscaciunea de aici sunt de vina. Va multumesc tuturor ptr sfaturi!
Pupici!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: