· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > muscatura de caine
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor muscatura de caine     
nicolle_77

Copii
Ana Stefana: 12 ani, 4 luni

27.08.2012 12:52   muscatura de caine  citat 

Buna ziua ,
As vrea daca puteti sa ma ajutati cu un sfat .Fetita mea in varsta de 5 ani si 3 luni a fost muscata de buza inferioara de un caine al unor prieteni sambata 25.08.2012 , duminica dimineata am ajuns cu ea la UPU i s-a administrat antitetanosul si i-am facut apoi si antirabicul ( cainele nefiind vaccinat si in contact cu animale salbatice ) Noaptea trecuta copilul a facut febra 38.5 iar bratul unde i s-au facut injectiile s-a umflat ... sa fie oare doar niste reactii adevrese ??? nu as mai chinui-o prin spitale , e destul de marcata atat de frica fata de caini cat si de injectii si halate albe....

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

27.08.2012 12:55     citat 

Eu la asa ceva as intreba MEREU medicul. Nu trebuie neaparat sa mergi la spital cu ea, poate ajunge sa dai telefon la spital si sa o vada eventual doar pediatrul sau medicul de familie. Nu e nimeni de pe forum in masura, chiar medic fiind, sa-ti dea un sfat competent fara sa vada copilul!

sus

Denunta
nicolle_77

Copii
Ana Stefana: 12 ani, 4 luni

27.08.2012 1:02     citat 

Din pacate doctorita mea este ...la" program de vara" nu dai de ea ...la cabinet nu este decat asistenta care mi-a spus ca vine dna Dr ...vine si am stat 2 ore degeaba ....mai incerc sa sun sa vad daca a venit ...pana atunci vroiam sa vad daca stie cineve ceva mai mult despre asta

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: