· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 61
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 61     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

14.08.2012 5:41   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 61  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57, 58, 59, 60

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

14.08.2012 5:58     citat 

Helau, helau si de la noi... sarut
Ne pregatim de marea intarcare...plecam de maine pana duminica la plimbare prin tara...nu mai plecam afara din tara ca mi-e frica sa nu se intample ceva cu fata (psihic vorbesc) si vreau sa fiu prin preajma... Nu va mai spun ce e in sufletul meu... trist
Ne-am hotarat sa-l luam si pe Paul, dat fiind ca nu mai plecam in strainatate, ca sa se plimbe si el si ca sa stea si bunicii un pic mai linistiti, sa nu-i aiba pe amandoi nepotii pe cap...
Operatiunea olita merge...ok, sa zic...de fapt nu merge, se taraste rad
Antonia face uneori pipi cand o pun pe olita, dar de cele mai multe ori face pe ea prostit Kk nu mai zic, rareori il prind... ochi peste cap A inceput sa spuna ca face fix cand face, nu dupa...ceea ce zic eu ca e un progres...
Cam atat despre noi, urati-ne succes...va pupam si ne revedem saptamana viitoare... sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

14.08.2012 10:14     citat 

Cuscra, sar'mana pt. noul capitol! sarut
Distractie faina sa aveti si totul sa fie ok acasa! Ati stabilit vreun traseu anume, sau cutreierati pe unde nimeriti?
Mai avem si noi vreo 3 zile de concediu...plecam sambata de aici....a fost fain, chiar ne-am relaxat...Alex s-a bucurat de apa si de soare, la greu,...cu limitele de rigoare si atentia cuvenita... zambet
Ma "stresez" de vreo 2 seri ca avem deasupra noastra o familie de englezi cu copii de cca.12 - 18 ani si n-au astia nici o treaba nene cu linistea sau ma rog, cum s-o fi chemand la ei..."the common sense" foarte fericit ...dau televizoru' la maxim si tropaie de nu se poate...aseara s-au trezit cu mine la usa pe la 23.30 ca nu aveam nici o sansa sa adorm...parca eram la teatru radiofonic....aveam replicile, da' lipsea imaginea... rad Si-au cerut scuze, au dat mai incet si ...guess, what? In seara asta au luat-o de la capat....sunt cu ...urechile pe ei, sa vad cat ii tine....presimt ca fac poteca... foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 8 luni

14.08.2012 10:21     citat 

Succese. foarte fericit

Eu sunt varza. Am avut o zi de kk. Abia astept sa ajung acasa la mine. Imi doresc sa nu ma mai intorc vreodata aici si, de asemenea, imi doresc sa nu ma senilizez la batranete. Sau daca tot ajung sa nu mai judec, sa am totusi o sclipire de moment si sa-i crut pe cei dragi de isterii si faze de rahat. Sunt atat de dezamagita!!!!! Ma tot intreb daca viata mea va fi aceeasi lupta care e azi: cu copiii sa se poarte normal, sa fie rezonabili, sa fiu capabila sa-i inteleg, cu sotul sa inteleaga o data pt totdeauna ce inseamna aia o familie si cu restul lumii sa ma lase sa-mi vad in liniste de viata mea si sa nu ma mai judece atata.

hai va pup si spor in toate.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 1 luna

15.08.2012 2:37     citat 

trist trist imi pare rau ca treci prin asta! Dau un mare sarut sarut si sper ca va rasari si soarele.... zambet
Furnicutza, voi va pregatiti de plecare? Sper ca anu' asta sa nu mai aveti peripetii ca cele de anu' trecut... sarut

Fetele, voi cum sunteti? Sper ca toate bune... sarut

Hapilica, am vazut pe fb ca erau bolnavioare fetele...sanatate multa! sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

16.08.2012 9:27     citat 

hello doamnele
sanatate tuturor, copiilor si mamicilor sanatate si nervi tari scot limba
eu nu prea apuc sa intru, 3-4 zile pe saptamana suntem la tzara ochi peste cap , la munci...bine ca nu am asa multa munca cu pasarile dar nu imi permit sa fac 2-3 drumuri pe saptamana asa ca mergem o data si stam mai mult..ca si asa suntem amandoi acasa nervos si pana una alta, mai facem ceva munca si prin gradina pe acolo si ce-o mai fi...io mai fac curatenie ca soacra nu stie ce-i aia, gatesc eu cat stam acolo ca altfel...as face greva foamei si eu si fetele... nervos si stau ca securitatea cu ochii pe socrosenia ca numa prostii face.eu ii zic sa nu ii dea nimic sa manance fetei (de fa[t la amandoua), ca si asa astea fac figuri la mancare, si le dau eu ca stiu eu cand si mai ales ce...femeia asta zici ca-i nebuna, se trezeste asta mica din somn, eu zic, stai 2 minute cu ea ca ma duc sa ii fac cu blenderul sa manance o portie de fructe....pana am ajuns la bucatarie deja a indopat-o cu 2 biscuiti plang sau sunt foarte trist si jur ii repet de 3-4 ori pe zi, "nu ii dai nimic sa manance"...pt fiica-mea aia 2 biscuiti sunt suficient sa ii strice toata pofta de mancare...si eu ii pregatesc acolo fructe cu branza de vaci si ia 2-3 lingurite si gata...sau ii zic de 10 ori pe zi sa nu o scape din ochi...mergem la pasari, cand venim sus ea vorbea in casa la telefon cu usa inchisa si fetele singure prin curte. nervos si nu vreau sa incep sa insir cate se pot intampla in curtea aia mai ales ca asta mica se baga peste tot si isi baga mainile peste tot.
e un stres continuu pt mine...
printre altele asta mica mananca mai bine de cand ii dau oua de prepelita (ii amestec 1 galbenus crud in iaurt dimineata).cu conditia sa nu i se dea nimic sa rontaie intre mese, desigur, dar mananca portii duble fata de cat manca inainte (nu va ganditi ca asta inseamna f mult, dar pt ea e mult si eu ma bucur sa vad ca are apetit mai ok.la Catalina inca nu vad nu stiu ce progrese (si ei ii fac la fel, 1 galbenus in iaurt), dar Catalina e si f mofturoasa la mancare asa ca na.
ieri am fost de ziua ei in tg mures la zoo si in parc, a fpst distractie totala pt ele...am preferat sa cheltui banii asa decat sa chem musafiri neamuri si rubedenii si sa ii servesc cu de toate, bere si prajituri in conditiile in care noi suntem cu bugetul praf....de banii aia am dus fetele la distractie...si a fost super...ne-am dedicat toata ziua si atentia lor...am ajuns acasa rupti dar a meritat.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

16.08.2012 9:48     citat 

hello, si eu pe aici.

crispilic, inca nu ne pregatim de vacanta ca e abea peste o saptamana..si cu plecare de asta de vara e usor, luam numa hainele cele mai subtiri, care nu-s multe foarte fericit ... chiar ma tem ca o sa tb sa mai spal la hotel, noroc ca le pui afara si se usuca in 5 min....
dar abea astept sincera sa fiu.

lui fimiu i se misca primul dinte foarte fericit
e in acelasi timp foarte 'excited' da ii e si frica..ma intreaba daca doare cand cade dintele.... cred ca vorbesc ei tot felu de prostii sangeroase la scoala si se sperie unu pe altu foarte fericit

voi ce stiti, se lasa dintele sa cada singur? pe vremea mea m-au chinuit ai mei de numa, cu scos dintii, sange etc...barbatumeu cica nu facem nimic, ii lasam sa cada singuri....
stie cineva?

sanatate la copii, parinti si prepelite foarte fericit
intarcare usoara unde e cazul foarte fericit
teste de sarcina pozitive sau negative dupa dorinta scot limba
si caldura ori racoare tot dupa dorinta scot limba

cam asta va urez....

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

16.08.2012 9:53     citat 

furni cred ca singurul "pericol" ar fi sa il inghita in timp ce mananca.
noi cand eram mici ii scoteam dar numai cand se miscau f f tare.sa-l arunce peste casa si sa isi puna o dorinta. trag cu ochiul rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.08.2012 10:43     citat 

aici e chestia cu zana care vine si iti aduce un ban in loc de dinte.... foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

16.08.2012 12:03     citat 

cred ca poti sa bagi cate "traditii" vrei atata timp cat il incanta pe copil scot limba
eu la un moment dat inventasem zana bomboanelor pt fii-mea asta mare ca nu vroia sa doarma la ea in pat..si daca dormea acolo dimineata gasea o bombonica sau ceva de genu langa pat jenat bine era mai micuta pe vremea aia...dar a functionat minunat...

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

16.08.2012 1:04     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
voi ce stiti, se lasa dintele sa cada singur? pe vremea mea m-au chinuit ai mei de numa, cu scos dintii, sange etc...barbatumeu cica nu facem nimic, ii lasam sa cada singuri....
stie cineva?
----------

Cand creste noul dinte, in mod normal se "topeste" radacina dintelui de lapte si de aia nici nu doare cand cade. Daca il zgaltai, radacina e inca acolo si foarte probabil va durea. Eu l-as lasa sa cada singur, eventual poate fiu-tau sa-l "ajute" un pic dupa ce se clatina mai mult. Din propria experienta nu te pot ajuta, Mona nu a pierdut inca niciun dinte. scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.08.2012 1:11     citat 

pe vremea mea se zicea ca daca nu ii scoti cresc dintii definitivi strambi prostit
de unde si traumele de rigoare.... nervos

fimiu stia el de undeva ca cand are 6 ani ii cad dintii...acu a inceput sa i se miste dintele si e confuzat...are 6 ani? eu ii zic nu ai inca 6 ani...bine, da dintele? are 5 ani si ii cad dintii, ce e asta surprins

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 8 luni
Adelheid: 8 ani, 3 luni

16.08.2012 2:05     citat 

Furni la canini se mai intampla problema asta cei de lapte
nu pica la timpul potrivit si atunci cei definitiv ies pe unde apuca
dar oricum copii ar trebui sa se planga ca-i doare
dar de obicei se misca la un moment dat mai mult
si fara sa vrea o sa tot dea cu limba acolo pana il va scoate.

Happi sanatate multa la fete
si inca e vara , ce faceti la toamna cand vin si bolile
zic eu care am avuto pe hanne cu rosu un gat
si nu mia mancat mai nimic 2 zile,
dar era de la cuburile de gheata pe care le linge.

Crispy , englezi de care povesteai ii ai in concediu?

Lucy groaznic cu astfel de ajutoare
la mine e alta parte distractiva cand io mai dadeam pe heidi la maicamea
imediat zicea , casca copilul poate vrea sa doarma.

sunt si eu pe aici deci nu ma dati disparuta

am inceput sa culc fetele noaptea in aceeasi camera
sper sa nu ma razgandesc
si poate in curand ajung sa dorm cu sottul in dormitor

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

16.08.2012 9:17     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
fimiu stia el de undeva ca cand are 6 ani ii cad dintii...acu a inceput sa i se miste dintele si e confuzat...are 6 ani? eu ii zic nu ai inca 6 ani...bine, da dintele? are 5 ani si ii cad dintii, ce e asta surprins
----------

Fiica-mea-i frustrata ca erau copii la gradi si mai mici decat ea care si-au pierdut dinti, si la ea nimic. Cred ca de peste un an imi zice ca i se clatina un dinte, dar cand am fost cu ea la control a zis dentista ca nu se clatina nimic. rad In schimb i-a iesit deja unul din molarii de 6 ani de ceva vreme, intre timp cred ca a erupt complet.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

17.08.2012 6:57     citat 

da da fii-mea are unele haine care sunt de marimea de 5 ani (dar inca ii sunt mari, ca ea e micuta), si acuma ca a aimplinit 5 ani evident ca s-a grabit sa vada, acuma ii sunt bune? rad nu conteaza ca le-a probat acum o saptamana rad
furni noi scoteam dintii cand erau gata-gata sa cada, abia se mai tineau..si nu ne durea sau ceva de genul... dar tin minte ca o data am fost la dentist si mi se misca un dinte din fata, dar nu se misca prea tare, si dentista l-a scos..nu a fost prea placut
neata tuturor
cafea

dupa-masa iar plec la tzara...brrrrr nervos
incet incep sa scot hainele de toamna, dimineata si seara e rece domne surprins asa brusc am trecut d ela 30 grade la 20.nu imi place chiar asa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: