· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > Minunile anului 2012 (6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2012 (6)     
adrianaBuc

28.09.2012 6:03     citat 

Eu le pregatesc iaurt napolact sau muller cu orice fruct iti trece prin minte. foarte fericit Important e sa scurgi iaurtul de excesul de zeama - care se strange deasupra inainte sa il amesteci. Rebecai (care e mai mare) ii pun extra si o lingurita de miere sau sirop de agave (din cand in cand).

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

30.09.2012 12:50     citat 

salutare si de la noi, e data aceasta cu puiutul in brate zambet
radu stefana este numele mue, fratiorul ma striga stefi, am avut 3470g si 52 cm si am venit pe lume in data de 26 sept la ora 22:25
cateva pozici:

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 11 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 7 ani, 2 luni

30.09.2012 1:47     citat 

Stefanut bine ai venit pe lume, sa fii sanatos, frumos si iubit de toata lumea. mary sa ti traiasca feciorul , sa va aduca numai bucurii

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

30.09.2012 1:54     citat 

Noi avem o problemuta, robert vomita laptele, a inceput sa l refuze, deja de la 750 ml mananca 500 ml . am inceput sa i dau 60 ml la 2 ore. poate nu i mai place laptelr, poate are reflux gastro.... sau o fi altceva ??? In afara de voma si refuzul de a manca mai mult nu are alte simtomr

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

30.09.2012 1:57     citat 

Si abea marti avem programare la dr .....

sus

Denunta
adrianaBuc

01.10.2012 7:44     citat 

roxy, sa va traiasca, sa fie sanatoasa!

aalliinnuuttaa, si Natalia regurgita mult cant tot pe la 1 luna - 2, cand incepuse sa manance mai mult la o masa. Poate e doar reflux... Oricum doar medicul poate sa iti spuna daca e altceva dupa consult.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

02.10.2012 11:40     citat 

bine ai venit radu stefan......

alinuta si ema a regurgitat mult iar lorena nu prea vrea acum sa suga...dar o las in pace...cand ii e foame mananca ea cate ceva...oricum are 6140g deci a luat aproape 2500g in 3 luni aproape.....

sa va aratam cum stam noi

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

02.10.2012 10:34     citat 

Ksde , lorena sta deja in fundulet ? pooop. am fost azi la dr bebe are 4600 , si 58 cm. sunt multumita. dr a zis ca are reflux dupa simptome. bebe sta mereu pe partea stanga, plange cand il intorc pe dreapta si nu i chip sa i dau sa manance cu capsorul intors la dreapta. Deja are capul trsit pe partea stanga. dr zice ca e tot de la reflux. nu am inteles legatura dar aprofundam pe 15 vand ne mai ducem. pana atunci trecem pe nan anti reflux si luam motilium 0,5 ml dimimeata si 0,5 ml seara. scump nan anti reflux, e dublu la pret, dar sper sa l ajute si sa nu mai verse in halul.ala.

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

03.10.2012 7:38     citat 

Bun venit, pui de Roxy!!!
Alinuta, nu retin, tu nu alaptezi? Si Iulia mea are reflux, dar din ala puternic, vomita foarte-foarte des si mult, e foarte agitata, plange f mult. Deocamdata nu mi-a zis sa-i dau ceva. O alaptez si atat.

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 7 ani

03.10.2012 6:33     citat 

ksde Doamne dar ce repede trece timpul nu imi vine sa cred ca au trecut deja 3 luni, ai o printesa superba.. scuzati daca m-am bagat si eu in seama dar mai intru sa dau cu geana pe pozici cu minunile voastre.... mai un pic si ne mutam si noi aici daca ne primiti

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

03.10.2012 10:29     citat 

Somnorici, baiatul mea papa doar lapte praf, poate in alaptarea la san sunt alte reguli. oricum e prima zi cand nu vomita ( sper sa nu l deochi) .piperus sigur ca te primim, abea astept sa vad minunea din burtica, a ramas fetita??

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 7 ani

04.10.2012 9:34     citat 

Da tot fetita a ramas...
Probabil ca voi apela la bunatatea ta sa transmiti fetelor vesti dupa nastere, ca am nr tau de telefon..

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

04.10.2012 9:44     citat 

sigur ca da piperus, e o onoare pt mine sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 14 ani, 8 luni
Sebastian : 9 ani, 5 luni
Sabrina Petronela: 7 ani, 3 luni

04.10.2012 8:48     citat 

Buna, fetelor!

Ksde, ce frumusica e Lorena...ma bucur ca sta macar putin in balansoar...are si vibratii daca ii schimbati bateria...
alinuta, si Sebi a avut regurgitari dese, dupa fiecare masa, tot timpul avea bavetica in jurul gatului, ca se uda mereu....dar a luat bine in greutate si dupa diversificare a fost ok...si la trei luni doctorita mi-a spus ca tine capul indreptat doar spre dreapta si sa am grija sa indrepte capul si in cealalta parte, ca altfel ma trimite la fizioterapie...n-a fost nevoie, ca am rezolvat cu masaj si dormit pe partea stanga

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

05.10.2012 3:53     citat 

i-am pus baterii din prima zi cristina.....si merge bine.......multumim mult...cand il vrei inapoi dai un semn si ti-l aduc

piperus multumesc...lorena implineste 4 luni duminica nu o las mult in fundulet...ea da sa se ridice si-n picioare.....

a nascut sailor moon asa ca mai avem o fetita in club

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: