· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > Aparat aerosoli
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Aparat aerosoli     
Burnaby

16.03.2014 6:15   Aparat aerosoli  citat 

Vad ca mentionezi mai sus ceva de Laica - am intrat pe link dar apare ca indisponibil si intre timp am luat aerosoli cu ultrasunete la doar 239,99 lei de la magazinul de mai jos. Inainte sa comand am verificat peste tot inclusiv la emag si astia aveau acelasi aparat cu 40 lei mai scump!

http://www.santeo.ro/aparat-aerosoli-pe...026-p-5806

Ce pot sa confirm este ca e un aparat super si extraordinar de silentios. Sanatate!

----------
serbangeorgiana a scris:
multumim mamicilor pentru lamuriri si sfaturi. Intre timp m am interesat si am luat un aerosol de la LAICA.. am devenit fan. Sunt aerosoale de buna calitate noi si moderne. Sunt lafel cu 2 masti pentru copii si pt adulti si l am folosit deja cu ser fiziologic asa cum ati spus si voi mai sus... E minunat. Iar alegerea mea a fost pt unul cu ultrasunete si intr-adevar timpul unei sedinte este mult redus iar zgomotul aproape nici nu exista. Aerosolul de la LAiCA este foarte silentios. n am avut probleme si baiatul de un an si jumatate l-a acceptat din prima ... nu se teme si chiar ii place cred. E foarte atras de aparat si de efectul acestuia si vine singur si-si pune mascuta...
http://www.bebecarucior.ro/igiena-si-sa...d6026.html Aici aveti si un filmulet de prezentare si montare sa vedeti cum functioneaza si cat de mic e...
Modelul este Nebulizator MD 6026 Laica
Aparat aerosoli cu ultrasunete Laica MD6026 (Nebulizator):
Converteste medicamentul lichid într-un nor fin care poate fi usor de inhalat.
Aparatul de aerosoli este ideal pentru copii mici si persoanele care au dificultati in inhalarea dozelor masurate dar si persoanelor cu astm sever.
Ideal pentru tratarea afectiunilor respiratorii: tulburari pulmonare, traheita, bronsita, sinuzita, alergii si raceli.
Foarte rapid si silentios.
Traductorul produce unde de inalta frecventa, care nebulizeaza orice tip de medicament.
Aerosolii sunt suflati direct in gat / nas de un ventilator electric.
Micro-picaturi ajung direct in tractul respirator.
Produsul contine: masca adult, masca pediatrie, piesa bucala, tub, flacon.
Indicator luminos pentru butonul on/off.
Design italian.
Produs certificat in conformitate cu Directiva 93/42/CEE pentru "dispozitiv medical"
Dimensiuni produs (cm) L = 15 l = 12, h = 10
SANATATE SI HAI LA O SEDINTA CU AEROSOLI..e bun si pt cresterea imunitatii ... eu am sa l folosesc in acest scop .! va pup sarut sarut zambet zambet zambet zambet zambet zambet
----------

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: