· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile anului 2010!! Capitolul 243
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010!! Capitolul 243     
ionelita

am nascut deja!

12.11.2012 9:45     citat 

neatza!

si eu l-am dus azi la camin pe Cosmin dupa o saptamana de vacanta...abia astepta sa mearga din nou la copii zambet
stie si o poezie cu marul ...asa frumos o spune sarut

eu la munca..va pup sarut
saptamana frumoasa sa aveti

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 3 luni
E: 10 ani, 7 luni

12.11.2012 11:52     citat 

ferice de tine ca n-ai treaba cu el de-l lasi asa fericit la gradi!

la noi e o poveste intreaga de la trezire, pana ii lasam la gradi, de la mic la mare ochi peste cap

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

12.11.2012 11:58     citat 

hai ca la Edi inteleg ca e mai mic...dar si David ? asa a facut mereu?

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

12.11.2012 2:47     citat 

cam da..nu ii place si gata! el vrea acasa cu mami si Edi. la gradi nu ii plac regulile, cred

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

13.11.2012 8:40     citat 

Neata fetelor

Bravo lui Cosmin pt. ca s-a adaptat asa usor

Mami poate e mai greu la noi pt. ca am stat exclusiv cu ei...si ma gandesc ca mai greu se despart de mami...decat de restul membrilor..
Ma uit la Matei..greu accepta si afara in curte la copii fara mine...apoi usor usor a inceput sa iasa la copii si singur sau sta in camera cu ei fara mine...
Acuma sunt asa fericita ca tati a avut ceva treaba in oras..si a luat baiatul cu el dar a trecut si pe la cumnata mea iar Matei a vrut sa ramana cu ea si cu verisorul lui mai mic...a stat aproape 2 ore acolo doar cu ei ...si vrea sa il ducem si azi... zambet ..

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

13.11.2012 9:18     citat 

Neatza dragelor!
cine vine la cafea?

si a mea e mamoasa...dar are noroc ca vine surioara si va sta si mai mult cu mine(vom vedea mai tarziu daca nu se va face si mai mamoasa scot limba )... dar cand e vorba sa stea cu copiii...ma trimite acasa singura ochi peste cap rad
acum se joaca cu plastelina...face papica la ursuleti sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

13.11.2012 9:57     citat 

Cris, beau eu o cafea cu tine.....Am servit una fara cofeina un pic mai devreme cu mama soacra, care mi-a adus de mancare bureti cu smanatana...bureti culesi de sotu duminica din padure

Eu pe Sebi nu l-am mai dus la gradi, pentru ca nu are cine sa-l duca si sa-l aduca...poate dupa sarbatori isi face sotul alt program si ma mai ajuta si soacra atunci, acum face curatenie generala in casa si nu poate

Byu, cu drag va asteptam pe la noi cand aveti drum prin Botosani sarut sarut sarut

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

14.11.2012 4:50     citat 

Mie nici nu-mi mai vine sa il duc la gradi pe E. Mi-e mila sa-l las plangand, offf
Am facut un pact cu sotzul meu, ca daca plange su dupa trei saptamani cand il lasam la gradi, il retrag..si asteptam pana dupa 3 ani ochi peste cap

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

15.11.2012 12:43     citat 

Ei Iulian nu mai plange la gradi, s-a mai adaptat. Azi dimineata mi-a povestit sotul ca ii arata sa-l dezbrace. Acasa e mai somnorici dar pana iese pe usa ii trece.
Insa alta e buba plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Dupa inca o saptamana jumate de mers la gradi, cred ca a "luat" o enterocolita, ce urasc cel mai mult. Cu raceli ma mai impac dar enterocolita ne da peste cap pe toti. A venit azi de la gradi cam linistit, nu se certa cu nimeni, nu vajaia de energie cum o face de obicei, dar si de bucurie. Mi-a spus ca nu prea a mancat la gradi. Acasa a vrut doar o cana cu iaurt. Apoi cere la baie si nu face nimic dar sta un timp. Se aseaza pe pat la desene si dintr-o data varsa tot ce avea in stomacel trist plang sau sunt foarte trist Off atunci am inteles a lui de fapt ii e rau.
I-am facut dusulet, am schimbat tot si a stat intins cu capul pe perna. Pe seara cand sa faca kk, moale de tot apa plang sau sunt foarte trist I-am dat Smecta si laptic fara latoza dar apoi a varsat din nou tot. Acum doarme cu tati linistit.
Mi-e groaza ca ii e asa rau si mi-e groaza tare sa nu ia si Irina. Pt un bebe asa mic mi se pare crunt. Off Doamne fereste!!
Prin urmare urmatoarele 4 zile e acasa cu noi.
Doamne da-i sa fie bine!!
Sanatate la toti. Pupici

sus

Denunta
cry_styna

Copii

15.11.2012 10:03     citat 

of...bietul pui! sanatate multa! sarut

neatza!

sa stiti ca am luat poze de pe FB si am facut alte colaje...si o sa le schimb pentru urmatorul capitol ochi peste cap ... sper sa nu supar pe nimeni! am luat poze de la fetele pe care le am in lista...daca o sa doriti sa mai fiti in colaje sa-mi spuneti! sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

15.11.2012 11:54     citat 

Buna, mai pun si eu niste poze, sa ne vedeti si poate pentru colaj.

Lucas, acum 2 saptamani.

eu, parintii mei si copiii

cu soricica mea

o fata tare serioasa

Ana la cununia celei de a doua perechi de fini

sus

Denunta
cry_styna

Copii

15.11.2012 12:42     citat 

Vai, cat de frumosi sunteti!
si cat pot sa semene copilasii tai! 2 minuni! sarut sarut
chiar nu aveam poza cu ana pentru colaj, multumesc ca ai pus acum! sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

15.11.2012 1:42     citat 

Merci Cry, chiar seamana intre ei.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

15.11.2012 2:23     citat 

Luara ce familie frumoasa si eleganta...tare dragi imi sunteti ! Ma bucur ca ai pus poze...astfel iti cunosc si eu copilasii, care sunt superbi si au niste ochisori, aoleu...te baga-n boala sarut sarut !!!! Sa va traiasca si sa bucurati de ei sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii

15.11.2012 2:45     citat 

ralu, tu ai vrea sa pui o poza pentru colaj? de pe fb n-am putut "fura"...nu e nici o problema daca nu vrei, respectam toate dorintele! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: