· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 62
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 62     
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 9 ani, 7 luni

05.10.2012 10:05     citat 

Happy_mami2007 sti ca orice ai face nu poti multumi pe toata lumea asa ca nu te mai stresa...cat despre mami lasa ca e mai bine fara ea;)

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 2 luni

05.10.2012 11:12     citat 

Hapilica, imi pare rau de printese....incearca cu lichide multe ( ceaiuri, compoturi, supe)...poti sa reduci solidele cat de mult in perioada asta...citeam ca ajuta tare mult in episoadele de febra..."mai importanta decat aportul este eliminarea ( virusi, bacterii, etc...)" sarut
Lucy, sanatate multa si gazlitzelor tale! Dragele de ele... sarut

Fetele, daca auziti pe cineva ca vrea aparat de facut lapte de soia, eu am unul nou, folosit doar de vreo 3 ori, cu garantie de 2 ani...din 23.sept....s-a gandit si al meu sotz sa comande un robot de bucatarie si cum n-am stiut unu' de altu' scot limba...acum, nu mai am folosinta de el si ar fi pacat sa se puna prafu' pe el... zambet

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

05.10.2012 11:22     citat 

salut dragutelor.
vad ca toata lumea a luat in piept sezonul de raceli...multa sanatate la prunci! si la mamele lor!
la noi frumos dar frig...dimineatza am razuit 1 cm de gheatza de pe masina...sportul meu preferat de iarna...
duminica merg cu lucas la un spectacol cu dinozauri..cred ca astept mai mult eu decat el..

a, ca ma intreba oana cum e cu scoala...e bine, merge acolo, nu avem probleme...bine, aici nu ii streseaza cu teme si cumt de scris ca in romania, e mai mult ca la gradinita in ro...deocamdata stam bine...

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

05.10.2012 1:03     citat 

in sfarsit am reusit si eu sa pun poze cu ajutorul lui happy_mami2007 trag cu ochiul

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.10.2012 1:14     citat 

eee asa da....ce ochi are... e foarte frumoasa papusica, si eleganta...! sarut

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

05.10.2012 1:21     citat 

ana4emmlin este superba fetita ta! perisorul, buzele, ochii ... e foarte dragalasa! bun venit aici!

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

05.10.2012 1:34     citat 

ce draguuuta e!

ce pret ai la aparat crispilica? face numai lapte din soia sau si migdale, nuci si alte asemenea? ai un link cu el? merg la raw vegan expo maine sa ma uit si eu de diverse si sa fac un mic stoc de seminte, ca ai mei chiar mananca din astea. eu sunt fan caju, dar e asa scump!

noi suntem bine-merci. Tedi e super la scoala, chiar nu am de ce sa ma plang in ultimele zile, iar fata e o minune. repeta multe cuvinte, canta, danseaza. o scumpa.

sanatate tuturor.

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

05.10.2012 3:10     citat 

Multumesc frumos!!!!Pe cat este de frumoasa pe atat de neastamparata:)))

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 4 luni
Antonia: 9 ani, 10 luni

05.10.2012 7:41     citat 

Helau stimate doamne...
Imi pare rau sa aud de copilasi bolnavi...multa sanatate tuturor...sarut
Antonia e mai bine, slava Domnului, e vesela ca un pitigoi si se tine numai de prostii, semn ca si-a revenit. rad S-a si plictisit in casa ca n-am scos-o deloc...maine, daca e vremea frumoasa sa o duc si pe ea la o mica plimbare.
M-a topit azi cand a formulat prima propozitie...a sunat taica-miu la interfon si
ea s-a dus grabita sa-i deschida usa si nu reusea sa apase pe clanta...si zice catre mine "nu merge..." surprins (fara "r", evident...) De atunci repeta mereu de ne-a capiat "nu merge, nu merge..." prostit
In rest, eu sunt obosita moarta, abia astept ziua de maine sa stau acasa, desi numai de stat nu stau, ca trebe mancare, rufe spalate, curatenie etc, stiti voi...
WE placut va urez... sarut

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

05.10.2012 9:15     citat 

si eu care ma bucuram ca a mea nu are nimic a inceput sa faca si ea febra in seara asta plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

05.10.2012 9:26     citat 

Pupam o pitzigoaie mica si vesela si rezistenta sarut sarut sarut

Asa-i , cand ii auzi cate mai zic .. eu ma minunez de Gabi de parca nu ar fi fost si Ema asa candva , parca prima data aud un copil incepand sa zica tot mai multe ..

Oana , un weekend cat mai lejer iti doresc sarut

Ana , glad I could help sarut .. de Emma nu mai zic nimic , stii c-o ador sarut Cat despre mama .. tu o cunosti in persoana .. poti intelege de ce nu mi-e dor de ea foarte fericit rad

Kiki , pupici si scolarului cuminte sarut si micutzei dansatoare sarut sarut

Furni draga , pufoseii ce fac ? sarut Pitica o sa aiba program de voie cu tati pana pleci tu cu Lucas ? sarut

Crispy sarut , multumesc , am si incercat .. oricum Gabitza nu prea ar manca multe acum , pana dupa-masa a fost ok , dar , cum e de asteptat , vine seara si tre sa avem activitate trist ..

Lucy , fetele cum sunt ? sarut

Seara faina si muuulta sanatate tuturor .

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

05.10.2012 9:47     citat 

happy_mami ce vrei sa mai spun de Emma ...cred ca tu ai putea spune si mai multe ca tu o vezi din exterior:P

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

06.10.2012 10:04     citat 

Buna dimineata mamicutzelor!!!! Cum a trecut noaptea? Emma mea s-a culcat la ora 1 dar avem si acum un pic de febra. Prichindeii vostri cum se simt?Sper ca sunteti bine si ati avut o noapte linistita! veniti la o cafea?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.10.2012 10:27     citat 

hola...eu as dori o cafea, cu putin lapte.... am facut a 3-a cafe, primele doua am luat o gura si nu am mai apucat, s-au racit le-am aruncat...sa vedem daca cu a 3a o sa am mai mult succes.... acu vad ca s-au lnistit, pufa se joaca cu niste pahare de plastic, construieste un turn, si lucas se joaca si el cu un joc....

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

06.10.2012 10:47     citat 

cat credeti ca a durat linistea? foarte fericit
da ati ghicit....macar am reusit sa inghit cafeaua...acu iar se chitaie, se bat, vor amandoi acelasi lucru..
lucy ziceai c alea tale se joaca impreuna...poate daca erau amandoi baieti ori fete se jucau si ai mei....la noi e permanent chitaiala, tre sa stau cu paru intre ei... lucas o impinge, orice ias face, trimis in camera, explicat frumos, nimic nu merge...astalalta si ea e capatanoasa si se arunca pe jos si zbiara.... te doare creierul ...
weekendurile astea cand sint singura cu ei acasa , si mai si ploua si nu am masina... ce sa zic... caut cianura prin casa si nu o gasesc..caut lamele sa ma tai la vene, vad ca s-au tocit.. mai caut... prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: