· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 63
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 63     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

18.10.2012 1:13   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 63  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Emmalin-Arimiche . ...24.04.2011 . . . . . pui de ana4emmalin
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57, 58, 59, 60 , 61, 62

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

18.10.2012 1:19     citat 

Bonjour, stimate doamne...
Ana, imi pare rau ca n-am reusit sa o pun si pe pitica in colaj, n-am timp deloc acasa de stat la calculator...sper sa ma revansez repede...
Si eu sunt la munca trist M-am mai consolat un pic ca mi-am luat niste ghetute frumoase inainte sa vin, ca in rest...
Antonia are viroza, tot mai face febra dar o tratam cu antitermice, ce sa facem...in rest ea e vesela si zgubilitica, n-ai zice ca e bolnava pana nu o paleste febra. Am fost la control si la ORL, e totul bine dupa operatie...mi-a zis din nou dr. ca are niste amigdale imense, care ii sar din gat cand deschide gura...va trebui urmarita si daca raceste des in gat sau are probleme de respiratie va trebui operata si acolo.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

18.10.2012 1:21     citat 

Salut!
Iaca si eu pe aici. Prima. zambet
Multumim Oana pentru schimbarea capitolului.
Inca nu am terminat cu bucataria, mai avem vreo 2 zile si cred ca-i gata. Cred ca o sa fiu asa de incantata cand s-o termina toata treaba, de o sa imi vina sa dorm in bucatarie. Sunt hotarata sa imi fac toate damblalele, masina de spalat vase, schimbat mobila, schimbat hota, diverse briz-brizuri. Dupa aia mai vedem daca avem dupa ce bea apa. zambet

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 6 luni

18.10.2012 3:38     citat 

Ocrisu lasa ca o pui tu pe Emma in olaj cand ai timp, Asa a fost s emma cu viroza si febra dar ea este bine acuma si foarte cuminte foarte fericit (sper sa o tina) si eu sunt foarte fericita sa o vad ca mananca asa bine....tot tompul am avut probleme cu ea cu mancatul si cu greutatea....sa vedem de acum in colo daca mai luam ceva in greutate daca mananca asa bine sarut multa sanatate ii dorim Antoniei...pupici
Mihaela_ct ce pot sa zic decats spor la treaba si dupa ce terminati vedeti voi cum va descurcati cu finantele foarte fericit important ii ca faceti ceva util cu ei trag cu ochiul

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

18.10.2012 6:31     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Salut!
I Dupa aia mai vedem daca avem dupa ce bea apa. zambet
----------

ce o sa fie nasol ca ramane masina de spalat vase nefolosita rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

18.10.2012 6:45     citat 

hello tuturor
acuma beau si eu cafea.....(tineretea da)...
circul toata ziua, azi dimineata am plecat d eacasa la 11 dimineata si am ajuns la 7 seara acasa.nici vara nu am stat asa mult pe afara socat dar au fost 20 grade zilele astea, cum sa ratez?! scot limba am nevoie de soare sunt ca bateriile solare...
ana de ce zici ca fata ta e sib greutate, cat are? fii-mea stagneaza la 9 kg...dar e vioaie si mananca ok (nu f mult dar nici nu sta flamanda)
in rest ce sa mai zic sunt cam obosita cu psihicu, asta mica e tare solicitanta...nu pot sa las numai dupa ea, e clar...e de munca...dar incet incet se vad si rezultatele...incet incepe sa se mai regleze ca e jale, o apuca urletele si datul cu fundul de pamant oriunde si din orice...si nu e ok.
am primit si o veste buna, sotul si-a gasit in sfarsit un post ok, adica pe meseria lui, ca pana acuma bietul a hamalit ca lucrator comercial de i-au sarit capacele... prostit acuma si-a gasit in sfarsit un post d einginer, ma bucur (desi ma bucur si ca a trecut prin experienta asta naspa, ca si-a mai schimbat si el perspectiva asupra lumii....a mai lasat mandria si figurile...)sa speram ca va fi mai ok de acum incolo, cel putin va avea de luni un servici ce ii place.
sanatate tuturor copilasilor!

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

18.10.2012 9:13     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:

ana de ce zici ca fata ta e sib greutate, cat are? fii-mea stagneaza la 9 kg...dar e vioaie si mananca ok (nu f mult dar nici nu sta flamanda)
----------

pai acuma avem 9kg si 700gr la 1an jumate(imbracata)

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

19.10.2012 8:37     citat 

si inaltimea?
cum am zis fii-mea nu urca peste 9 kilograme de f mult timp.dar nici inalta nu e cred ca are 80 cm...
nu e slabanoaga deloc, dar nici grasa
oricum depinde si de parinti, noi nu suntem nici unul inalti eu am 1,60 sotul 1,80 si suntem subtirei amandoi...

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

19.10.2012 10:58     citat 

Ziua buna, doamnelor! sarut

Sunt si eu pe aici....nu mai stiu de capul meu...treaba la servici, acasa, treaba...norc de pitic haios si dulce, care mai imi incarca bateriile... sarut zambet

Am reusit sa-i facem si lui pat/mobila de baietzel ( nu mai este bb! trist ) si aseara chiar l-a inaugurat cu succes...nu mi-a venit sa cred! Zicea intr-una: patu', patu' si nu mai voia sa se dea jos de acolo....si a dormit bine, fara probleme...ma-sa a fost mai stresata, cu scenarii horror in cap.... socat scot limba ( i-am pus si sac mare de dormit pe jos, ca poate vrea copilu' sa exploreze noaptea prin casa si sa nu se loveasca prea tare...)

Va pun si cateva pozici aici : pat ALEX

Cuscra, imi pare rau ca v-a luat viroza....incearca cu ceai de macese cu putina miere ( la noi a mers) cat de mult puteti, daca vrea printesa ta si daca poate...sanatate multa! sarut sarut
Miha, sa pui si poze dupa ce terminati! Spor la curatzenie! sarut
Lucy, felicitari pt. job-ul nou al sotului! Cum merge cu prepelitele? Au inceput sa apara si roadele muncii? trag cu ochiul

O zi frumoasa sa aveti! sarut

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 9 luni
Adelheid: 8 ani, 4 luni

19.10.2012 11:38     citat 

salutare dragelor

Nu ne dati disparute ca suntem toate mamicile pe aici
doar greu mai gasesti minutele alea de liniste sa apuci sa scrii ceva dupa ce citesti.

Noi nu mai modernizam nimic acum
incercam doar sa mai golim prin casa , ca sa-mi fie mai usor cu curatenia
si cat de cat sa le cream conditi de joaca pt fete prin casa

La greutate Heidi cei drept nu am mai cantarito
dar e rotunjoara bine, dar inaltime 75 cm la 1 an si 4 luni in curand

Crispy frumoasa mobila , ce viu e portocaliu
ma bucur ca ia placut patul
are margina dar e si inaltut

Noi pe Hanne un pic inaite de 3 ani am mutato in pat
cei drept ca iubesc asa de mult cand primesc ceva ce e al lor
va imaginati cateodata o impinge pe Heidi daca se urca in pat la ea
ca doar e al ei, noroc ca partea de sub e tot un pat si pica pe moale Heidi.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

19.10.2012 11:43     citat 

a iesit mai inalt, pentru ca si la noi partea de jos este tot un pat ( fara saltea momentan...). Nu l-as fi mutat nici eu, dar, nu mai avea loc in tarc, dormea cu picioarele stranse si imi era mila de el, plus ca l-am vazut ce bucuros era sa vina la noi in pat si sa se joace, sa se bucure de spatiul oferit... zambet

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

19.10.2012 12:06     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
si inaltimea?
cum am zis fii-mea nu urca peste 9 kilograme de f mult timp.dar nici inalta nu e cred ca are 80 cm...
----------

cam asa are si Emma in jur de 80 de cm

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

19.10.2012 12:09     citat 

Crispy este foarte frumos patul si combinatia de culori este superba mie tare imi place trag cu ochiul

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

19.10.2012 4:06     citat 

f fain patul, Crispy, si mai fain ca bebe doarme in el scot limba la noi nu stiu cand vom ajunge sa doarma Anya in patul ei, nu a vrut nici in patutul care l-a avut de bebe, nici in travel cot nu vrea, numa cu mine.. socat asta e mai vedem noi.
in rest ca sa mai scapi de stress te poti orienta sper asa ceva:
http://images.search.conduit.com/search...chsource=2
noi la cea mare am pus o plapuma rulata la marginea patului si nu a cazut niciodata din pat
culmea ca amandoua au cazut din pat numai cand au dormit la noi in pat, cu noi amandoi acolo prostit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

19.10.2012 4:12     citat 

----------
citat:
Lucy, felicitari pt. job-ul nou al sotului! Cum merge cu prepelitele? Au inceput sa apara si roadele muncii?
----------

am uitat sa raspund
pai da, rpoadele muncii se vad, suntem pe rpofit nu se pune problema de asta..insa deocamdata avem putine pasari asa ca si banii sunt putini..
ne extindem, dar si asta costa ceva banuti de exemplu trebuie in permanenta sa cumparam custi pe masura ce creste nr pasarilor)
dar in rest nu ma plang, important este ca lumea cere ...
astept cu nerbadare peste 2 saptamani sa bagam cateva prepelite la cuptor foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: