· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 63
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 63     
dodosasha

Copii
S
P

24.10.2012 6:41     citat 

' Neata!

Cred ca afost super ... Si da, peisajul e f frumos iar Mona clar are rezistenta.

Cafea? Astazi pentru toate gusturile

trag cu ochiul

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 8 luni

24.10.2012 7:19     citat 

Christa, ai gresit subiectul. Trebuia sa scrii la copii de vara 2006. Aici sunt copii de 1-2 ani plus fratii aferenti si asa intentionam sa ramanem. Si te rog nu ne mai sufoca cu corectiile gramaticale si cu sfaturile tale de creste si ingrijire a copiilor. Esti obositoare si enervanta repetand aceeasi placa zilnic. De 7 ani de cand sunt pe forumul asta te ocupi in principal cu agasarea si chiar agresarea membrilor. Ajunge! Nu ti s-a acrit si tie? Chiar nu ai viata privata si prieteni cu care sa imparti rautatile? Sau n-a mai ramas nimeni dispus sa te asculte?
Cine are ochi sa vada ce scrii, vede si poate pune in aplicare. Cine nu, NU! Nu e obligatoriu, nu sunt reguli stricte. Ce merge la copilul tau, poate nu functioneaza la al meu.
Nu te obosi sa-ti arunci veninul spre mine dupa ce citesti mesajul. Nu ma interseaza ce scrii.
In loc sa ma relaxez citind despre copii, imi provoci disconfort numai cand iti vad numele imprastiat la toate subiectele active. E deranjant!

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 7 luni
Josefine: 14 ani, 7 luni
Lucas: 8 ani, 5 luni

24.10.2012 7:57     citat 

neata
buna cafea dodo, am dat-o gata in 5 min ca am trecut la trezit copii pe rand, 2 au plecat, mai e Alexutu care norocul lui ca merge la 9 la gradi ca altfel la cat de puturos si somnoros e el de fel nu stiu cum il trezeam mai devreme.
Azi avem si control la dr pt 1 an jumate,deci ne plimbam inainte de gradi.

Christa ,cred intredevar ca daca era inca un copil ii era si ei mai usor,apoi cu ani se obisnuieste cu gandul ca asta e o traditie si o sa o savureze, singurul lucru care-l am in plan ca traditie la noi e parcul de distractie primavara cand se deschide si stam o zi acolo si o zi iarna inainte de Craciun ,cred o sa pic cu ei la pace, merg cu voi in parcu de distractie si voi mergeti cu ine o i in jurul lacului rad
Oricum f frumos peisajul si piticiiiiii Lipsea Alba ca zapada

;Mihaela , Clara daca a intrat la categoria alintatilor inseamna ca e isteata si stie sa speculeze de mica, bravo ei , pana la urma toti copii incearca orice pentru favorurile celor din jur, fimiu e la "categoria" fitzosilor rad dar ne tratam.
Nu ai mai pus poze cu ea, pupicesc o Clara mica sarut

happy mamy cand mai face moata mica di calu incearca sa o pui pe genunchi ,ca si mie ii sarea pe burta fimiu dar am schimbat calu,cum stai pe spate indoi picioarele ,ea se pune pe burtica si tu faci exercitii scot limba
si la capitolu mozoleaza si pupiceala si alintari te invidiez, fimiu nu sta nici chip la pupat si dragalasit, eventual vrea gadilat sau alergat foarte fericit

gata, am scris un roman, o zi buna sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

24.10.2012 8:14     citat 

KiKilinis, tie-ti spun doar "hai sictir", ca mai mult nu meriti.

sus

Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

24.10.2012 8:34     citat 

neata ma bag si eu la cafea
ce vorbiti domne de copii alintati pai mie mi se spune de cei din jur ca Anya e de-a dreptul rea .
mie nu imi place deloc cuvantul asta, nu concep ca un copil de 1 an jumate e rau pt ca iti cere atentia, dragostea, afectiunea, etc.
ii trebuie timp doar sa se invete ca nu trebuie sa urle si sa se dea cu fundul de pamant ca sa obtina ce vrea, ce dragoste si atentie primeste oricum, iar la alte chestii, ca nu obtine ce vrea si se pune pe urlat, din nou, trebuie sa invete ca daca ceva nu se poate, nu se poate si gata, nu rezolva nimic prin urlete.
legat de altele...mai nou are pasiunea sa sa scrie cu creionul sau ce prinde pe tot ce prinde (tv, usi, mobile, sau cu pixul pe ea, pe sora-sa...) prostit nu vad cum unii pot sa vada prin asta un copil rau, ea doar exploreaza..asa a facut si sora-sa la varsta asta, (si mai tarziu), la un momet dat o lasam sa picteze pe o usa mai veche care era vopsita alb, ea era f mandra ca poate sa picteze pe usa, dupa cateva zile o spalam si o lua de la capat.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

24.10.2012 8:51     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
mai nou are pasiunea sa sa scrie cu creionul sau ce prinde pe tot ce prinde (tv, usi, mobile, sau cu pixul pe ea, pe sora-sa...) prostit
----------

Cunoastem.. .Antonia cum prinde un pix/carioca, se scrie pe maini, picioare si fata si apoi e tare mandra de ea, cica e "mei-mei" foarte fericit Cred ca ma imita pe mine cand ma fardez. socat

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

24.10.2012 9:29     citat 

Kiki trebuia sa "sari" peste mesajul Christei daca nu te intereseaza ce scrie ea si nu te mai "acreai" zambet

Fetelor ma bucur ca v-a placut cafeaua!

Si P e fascinat de obiectele pt scris. Imediat il vad daca a "prins" stiloul lui S ca e albastru pe undeva: buze sau sub vreo unghie. Nu ma intrebati cum reuseste sub unghie ... Se curata asa greu...

Lucy, flit la cei din jur care o eticheteaza!
Eu acum tai macaroana imediat oricui ma calca pe bombeu scot limba . M-am saturat sa "stau cuminte" ca sa nu lezez pe cei ce imi strica zen-ul si ca sa nu ma mai enervez, tai macaroana!

O zi insorita, chiar daca doar la figurat din motive meteo, va doresc!
Noi si azi ne plimbarim ... Am plecat deja (tot scriu mesajul la semafoare)... Sper sa se mai incalzeasca!

sus

Denunta
elsycutza

Copii

24.10.2012 9:58     citat 

gata , m-am intors acasa singurica, am fost la control cu pustiu,l-am plasat deja la gradi, in 10 minute fug la spalatorie ca am un munte.
am avut o supriza de proportii , Alexoi are 91 cm !!! eu ma gandeam undeva la 87 -88 , 14,500 deci un elefantel. Uf...nu ma deranjeaza ca e el mare ma deranjeaza ca e cam greu de manevrat-ridicat cand inca trebuie luat in brate din patut,carut,scaun de masa sau cand are fitze de la gradi ,ma rupe ,de slabit slabe sanse deci mergem inainte si sper doar sa mai stagneze.

Lucy, Anya nu e rea , nu mai permite calificative de astea!Mie nici cand ii spune lui fimiu alintat nu mi place---sau depinde in ce sens o face , da are fitze, e alintat, dar e copil, e mic, cere dragoste/atentie nu cere un rahat in ploie, vb lui dodo , taie macaroana , pana la urma copii sunt sufletul nostru indiferent cum sunt.

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 5 luni

24.10.2012 10:08     citat 

Buna dimineata fetelor!!!!!!

Noi am inceput operatiunea olita sarut sarut am mai avut o tentativa inainte dar daca nu a vrut am lasat-o balta asa ca azi o luam de la inceput...a stat 10min pe oplita dar....nimic...sa speram ca maine avem mai mult succes trag cu ochiul sarut

La noi e rece afara asa ca in dimineata asta nu iesim la plimbare trist poate dupa masa dupa ce ne trezim mergem un pic la plimbare.....Era sa uit...Emma ieri cand a intrebat-o matusa ce face a zis.....ma ioc....a fost tare dulce sarut sarut sarut

O zi superba va doresc!

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 8 luni

24.10.2012 10:09     citat 

----------
Christa a scris:
KiKilinis, tie-ti spun doar "hai sictir", ca mai mult nu meriti.
----------

Incredibil! Adminul nu zice nimic la asa o dovada de tandrete si politete desavarsita pe un forum public?

Mai departe, referitor la pasiunea copiilor pentru scris / pictat / mazgalit, normal ca si fi-mea a mazgalit scaune si alte mobile (peretii deocamdata au scapat). A fost foarte tare cand mi-a prins stampila de avocat si a stampilat canapeaua de nspe mii de ori si apoi s-a stampilat pe bluza de o suta de ori. Iar in alta zi a stampilat pe covorul cel crem din sufragerie cu stampila cu tus rosu care imprima "aceasta pagina ramane alba" rad.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

24.10.2012 11:04     citat 

Ce-ti mai place acum si tie dodo sa citesti printre randuri , zau .. pierzi ideea principala agatandu-te de nimicuri , si comentand total aiurea , pe langa subiect . Scuze de interventie , asa cum tu simteai nevoia sa te legi asa de Miha , simt si eu nevoia sa te intreb ce rost a avut comentariul ala ? Nu ma cert , da' eu am vazut clar ca Miha zicea de printesa ai , nu de copiii tai , deci nu inteleg de ce tonul ala la tine .. asa cum tu i-ai zis lui Kiki ca trebuia sa sara peste mesajul Christei daca nu i-a convenit , puteai la fel de bine sa faci si tu asta .. parerea mea zambet .

Chiar nu poate ramane aici locul unde ne povestim fiecare ce avem de povestit , sa intelegem ca fiecare isi creste copilu' cum stie , cum poate , cum vrea , si chiar nu-i cazu' sa se apuce x sa judece ce zice sau face y ? Ce-i asa greu ? Musai cautata samantza de scandal din orice , musai sa existe discutzii in contradictoriu .. de ce ? Pacat ..

Miha sarut , eu am intrebat de tine cand am facut "prezenta" , ma bucur ca ne mai povestesti de printesa sarut Si multumesc si eu ca ai vazut esenta pozei cu pitica mea si-a Anei sarut , asta am fi vrut sa faca toata lumea zambet ..

Cat despre hoata mica rad sarut sarut .. sa stii ca exact azi am surprins-o si eu pe Gabitza mintind foarte fericit .. nici nu stiam ca-i capabila de asa ceva asa micutza rad
Se jucau cu creioanele colorate , si Ema le tot arunca de sus ... si am zis odata sa aiba grija cum le arunca , sa nu i le arunce in cap lu' sora-sa . Si unde nu incepe odata Gabi cu "Aaaauuuuu!" .. zic "Ce-i baiu'?" La care ea "Doale capu'!" .. da' io .. "De ce te doare capu'?" , si ea : " Emaaa!" .. c-ar fi lovit-o Ema rad . Si-si punea dramatic mana la cap , si se tanguia aici .. da , mare smechera ..

Tare faza cu stampilele rad sarut .. sa te bucuri de masina de spalat vase , mai ai mult de smotruit ? Spor sa ai , daca erai de mai aproape poate organizam o zi de smotru mai multe mamici , sa te ajutam ;trag cu ochiul sarut

Cat despre pictat si scris si colorat .. peretii mei din hol sunt colorati inca de cand era Ema de nici 2 ani .. doar asa puteam misca de ea prin casa , dac-o lasam sa-si faca de lucru asa .. acum a preluat si Gabi traditia , arata mortal peretele cum intri rad . Si de scris pe manutza si haine , la ordinea zilei .. se mazgaleste si apoi vine " a chis , muuunaaa" , sa-i curat mana , ca s-a scris rad

Oana , e ok Antonia ? Paul ce mai face ? sarut

Lucy , de pitica mea zic chiar eu ca e rea uneori , in cate-o zi ca ieri de exemplu , cand a facut un circ teribil acasa la o prietena pt tot ce avea cealalta fetitza in mana . Sunt momente in care stie ca trebuie sa imparta si e de-ajuns sa-i spun o data .. ieri insa a urlat intruna , nu voia cu nici un chip s-o vada pe Medeea ca pune mana pe ceva , chit ca era vorba de lucrurile Medeei . Si cand face lucrurile astea deja intentionat , constient , da , si eu zic ca-i rea .

sus

Denunta
elsycutza

Copii

24.10.2012 11:33     citat 

happy mamy lucy zicea ca lumea din jur spune de Anya ca e rea...e o diferenta sa zici propriului copil ca e rau si sa o spuna altu ..nu stiu...si eu imi fac copii in tot felu dar in gluma, cu drag sau oricum ..dar cand o spune altu doare .
nu o lua ca carcoteala...te rog, ma gandea doar ca tu zici de micuta ta ca e rea si lusy zicea ca cei din jur ii zic de Anya.

Apoi pe fimiu nu-l scot din "complimente" gras, elefant, buldozer,gurmand, si alte alea inclusiv rau , ciufut(dupa somn) sau fitzos dar cum ziceam ..i le zic eu , ca daca le zice altu e jale rad

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 5 luni

24.10.2012 11:38     citat 

Si eu o mai alint pe Emma si ii mais spun "maimutica" dar nici mi-e nu mi-ar placea sa aud chestia asta de la altul...de la happy_mami nu se pune scot limba

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

24.10.2012 11:39     citat 

----------
elsycutza a scris:
happy mamy lucy zicea ca lumea din jur spune de Anya ca e rea...e o diferenta sa zici propriului copil ca e rau si sa o spuna altu ..nu stiu...si eu imi fac copii in tot felu dar in gluma, cu drag sau oricum ..dar cand o spune altu doare .
nu o lua ca carcoteala...te rog, ma gandea doar ca tu zici de micuta ta ca e rea si lusy zicea ca cei din jur ii zic de Anya.

Apoi pe fimiu nu-l scot din "complimente" gras, elefant, buldozer,gurmand, si alte alea inclusiv rau , ciufut(dupa somn) sau fitzos dar cum ziceam ..i le zic eu , ca daca le zice altu e jale rad
----------

Aaa , sigur , am inteles , nu i-o spuneam de critica sau ceva , normal ca doare cand spune altcineva de copilul meu ceva !
Dar ziceam ca eu una cred ca pot fi deja capabili de .. nici nu stiu daca sa-i zic rautate .. da-n orice caz , au un extraordinar spirit manipulator si stiu sa-l foloseasca la maxim foarte fericit rad .

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

24.10.2012 11:40     citat 

----------
ana4emmalin a scris:
Si eu o mai alint pe Emma si ii mais spun "maimutica" dar nici mi-e nu mi-ar placea sa aud chestia asta de la altul...de la happy_mami nu se pune scot limba
----------

rad rad Io m-am invatat de la tine sa le zic asa si ale mele , deci da .. nu se pune scot limba rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: