· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64     
LAM

Copii
Sebastian: 8 ani, 4 luni
Teodora: 6 ani, 1 luna

30.10.2012 6:40     citat 

multumesc fetele!!! sarut

citeam la voi ca ati discutat despre analize de sange la bebe...voi de ce le-ati facut? au fost bolnavi, vi s-a parut ceva neinregula? i-as face si eu lui Sebi, sa vad cum sta cu fierul, vit. A, D si ce se mai face, dar parca mi-e mila de el sa-l duc sa-l intep.

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 7 luni

30.10.2012 8:21     citat 

Bine ai venit LAM!!! sarut sarut

Eu azi am umblat toata ziua sa imi fac paaportul si am ajuns la 4pm acasa cu o durere de cap insuportabila plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist dar mi-am rezolvat asta este important zambet

Emma mea e treaza de la 9jumate azi dimineta si acuma incepe sa se maraie deja asa ca ne pregatim de somn si dupa aceea am si eu timp sa ma relaxez si poate asa imi trece durerea de cap ca vad ca pastilele nu ma ajuta de loc!

o seara placuta sa aveti! sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

30.10.2012 8:42     citat 

As zice ca Sebi e frumos ca o fata.... da mi-e ca ma alearga mamele de baieti pe aici foarte fericit ....

apropos de analize de sange, eu cred in analize ca sa zic asa...adica cred ca poti afla o groaza de chesti din niste analize bine tintite... dar eu una nu m.am apucat sa ii duc pe copii la analize asa din senin.... adica cum zici, in caz ca aveam niste dubii... (la noi a mai fost cazul cu ocazia unor internari in spital, cand i-au facut ei ce trebuia...)

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

30.10.2012 10:00     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
As zice ca Sebi e frumos ca o fata.... da mi-e ca ma alearga mamele de baieti pe aici foarte fericit ....
----------

Eu itzi tin companie si alerg CU tine, daca vrei....si eu zic ca e frumos foc! trag cu ochiul sarut

In ceea ce priveste analizele, am avut si eu o perioada cand ma gandeam sa-l duc pe Alex, dar apoi m-am gandit ca nu are rost, daca a luat bine in greutate, nu are probleme, papa, e vesel, nu pare sa-l deranjeze nimic...n-are rost sa chinui copilul degeaba...si m-am lasat!
In schimb, ma uitam acum ca tot am vazut ca spunea kiki de viermisori, ca de cateva zile tot duce mana in zona funduletului si parca s-ar scarpina ( iritat nu este, de mirosit nu miroase, burtica nu pare sa-l doara....) Cred ca ar trebui sa-i iau o proba ( de fapt, vor trebui mai multe...) pt. copro si s-o duc la analize....In afara de seminte de dovleac, ce as mai putea sa-i dau?

sus

Denunta
LAM

Copii

30.10.2012 11:21     citat 

----------
Crispy a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
----------

Eu itzi tin companie si alerg CU tine, daca vrei....si eu zic ca e frumos foc! trag cu ochiul sarut
----------

rad

dar ce de copii frumosi am vazut si eu in cap. asta!!! nu mai zic de pufa, e o scumpa si jumatate in costumul ei de dovlecel

da, nu stiu cu analizele astea, poate cand mai ajung pe la med. de fam. s-o intreb pe dr, dar oricum prea devreme sper sa nu ajung pe la ea.

pt. probele de scaun e mult mai usor si pt. copil, nu-l chinui asa ca la cele de sange.

ana merci sarut ce fain pleci la plimbare....si noi abia asteptam weekendul asta prelungit (aici e liber pe 1 si 2 nov) sa plecam in vizita la o prietena de-a mea din DE.

somn usor!

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

31.10.2012 7:59     citat 

Bine ati venit, Lam, cred ca ne-am mai intersectat si pe la alte subiecte... Sebica parca are ochii de ciocolata...si gene lungi si intoarse...o sa-l vanaze gagicile cand o mai creste... sarut
Eu i-am facut lui Paul analize cam in fiecare an vreo 3 ani la rand, asa ne-a prescris pediatra...dar daca am vazut ca totul iese ok am renuntat sa mai insist, ca urla si face un circ...
Antoniei i-am facut acum, inainte de operatie si i-a prescris in urma lor dr. Fe si Ca...
Cu viermisorii mi-ai dat o idee, Kiki, multumesc, mai ales ca Antonia a iesit la limita anemiei inainte de operatie...o vad ca se scarpina uneori pe bucute dar eu ma gandisem ca poate de la pampers...nu am luat in calcul altceva.
Parca testul ala Eliza se face acum mai nou pt. viermisori, nu mai trebuie duse probe consecutive, nu?

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

31.10.2012 8:22     citat 

Incepem aniversarile...a mai trecut un an? surprins
La multi ani Vladut aka V mic...sa cresti mare si frumos, sa fii sanatos si familia ta asemenea. sarut

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 9 luni
Josefine: 14 ani, 9 luni
Lucas: 8 ani, 7 luni

31.10.2012 8:51     citat 

neata neata
gata cafeaua, cu caimac, fara caimac, cum sa fie? scot limba
Sebi esti scumpic foc , bine ai venit, ma bucur ca s-a mai inseninat forumul.

V mic are petrecere? La multi ani !!!! pupicim si pe tine pana te albim ! Sa cresti mare si sanatos.

eu am copii acasa fiind zi libera peste tot asa ca revin...cand nu stiu, sa aveti o zi frumoasa in continuare sarut ne pregatim sa iesim la un loc de joaca ceva ca altfel albesc.

sus

Denunta
LAM

Copii

31.10.2012 9:23     citat 

neataaa!!!

cu laptic prefer zambet

pe-aici e o vreme de obicei ploioasa si de cateva zile si fff frig....azi vad ca macar e senin si soare, poate iesim si noi o tura prin parc.

deocamdata curatenie si mancare de dimineata si un somnic pe la 10.

LA MULTI ANI V mic!!! sarut

elsycutza, ocrisu sarut sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 5 luni
Gabi: 9 ani

31.10.2012 9:55     citat 

Neatza dragelor sarut

Si eu as prefera o cafea mare si tare azi , am avut o noapte ciudata .. cosmar dupa cosmar , puii mei , doar azi e Halloween-ul .. confuz

Sunt singura cu pitica acasa , nu tace nici 5 secunde rad , da'-i o scumpa cu cate zice sarut .. se arata zi de curatzenie si gatit , ieri am cam tras chiulul foarte fericit . Baia mea inca e santier , o fi gata pe sarbatori SPER foarte fericit rad .. de aia nici nu-mi vine sa fac mare lucru prin casa , oricum se cara mizeria de acolo si se depune un praaaaaaf plang sau sunt foarte trist

Aaa , cu analizele .. da , si eu i-am facut Emei la 7 luni asa , de rutina .. si mi-a ajuns ce tortura a mancat saraca trist . De atunci si eu , doar la urina sau scaun i-am facut , dar la sange nu le-am mai facut , desi tot ziceam ca le fac o data pe an .. mi-e prea mila de ele .

Haideti dragelor , coffee is on me today sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

31.10.2012 9:59     citat 

Neatza buna! sarut

La multi ani, V mic, sa cresti mare si voinic! foarte fericit sarut sarut sarut si mai spune-i mamei tale, sa mai treaca si pe la noi... trag cu ochiul sarut sarut

Elsy, caimacul pe dreapta, te rog! scot limba rad sarut

Cuscra, sa-mi dai si mie ceva detalii despre testul acela, ca eu nu am auzit de el...prostit O sa ma interesez si eu pt. Alex ca vad ca si el tot asa face.... ochi peste cap

Hapilica, yaammiiii...."ce buna ete" ( asa spune Alex... sarut )

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 5 luni
Gabi: 9 ani

31.10.2012 10:02     citat 

----------
Crispy a scris:

Hapilica, yaammiiii...."ce buna ete" ( asa spune Alex... sarut )
----------

Dragul de el sarut sarut sarut .. si Gabitza a si remarcat poza si zice "bei casea,mami?" rad sarut

Ce fain ar fi sa nu fie tot virtuala caseaua asta .. muah dragelor sarut

La multi si frumosi ani , Vmic! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

31.10.2012 10:23     citat 

neata
bine ati venit Lam!
la multi ani V mic!
eu am cam ajuns la limita disperarii cu somnul, asta mica e ceva de toata groaza cu somnul...nu stiu ce sa mai fac sa doarma si ea o noapte intreaga cap-coada...doarmne pana la 12-1-2 (cam asa) si apoi tine-te...nu conteaza ca e la ea in patut, acum zilele astea daca am vazut ca o sacaie caninii nu am insistat daca s-a trezit si nu a vrut sa mai doarma am luat-o la mine in pat..dar degeaba.
ceva solutii naturale/naturiste???
ca zau ca de 1 an jumate de cand dormim asa, nu mai pot trist
legat de analize de scaun (i-as face si eu la asta mica ), mie mi-au spus la clinica, ca cel mai bine e sa colectezi proba timp de 3 zile la rand, in acelasi recipient , tinut la frigider -ca sa aiba proba din tot intestinul.
analize de sange nu le-am facut niciodata niciuneia.nu mi s-a cerut
ba nu, mint, fosta pediatra a Catalinei m-a trimis o data si am refuzat..dar a fost in felul urmator: fata era bolnava, avusese un virus la stomac cred, asa ca vreo saptamana nu a mancat mai nimic, a tinut-o tot intr-o voma si evident ca arata rau, era palida, avea cearcane, etc.doctorita se leaga de chestia asta, ca arata fata rau si sa-mi bage pe gat nu stiu ce sirop de vitamine...eu am zis ca nu-i dau vitamine doar asa, dsupa ochi, mai ales ca fata arata rau pt ca abia terminase cu boala...si atunci dr a spus, ei na atunci faceti-i analize de sange...si am refuzat sa chinui fata (avea vreo 2-3 ani) asa numai pt chestia asta...mai ales ca nu prea aveam incredere in dr cu pricina...am suspectat o data o infectie urinara la fetita, am facut analize, analizele au iesit bune (fata era de fapt constipata, ii era frica sa mearga la baie ca o durea funduletul asa ca se scapa pe ea..avea tot asa vreo 2 ani -3 nu putea saraca sa explice ce si cum...eu vazand ca plange ca o doare cand merge la toaleta si se scapa pe ea, am zis ca are infectie...ok si cu analizele bune si cauza descoperita si rezolvata, pediatra imi spune sa ii dau totusi 5 zile de antibiotic preventiv...)
deci asta e, nu le-am facut analize de sange.
nu mai stiu ce vroiam sa scriu...asta mica doarme pe mine ca altfel nu vrea (bine ca doarme si asa)...afara s-a facut brusc un friiiiiig fantastic, trebuie sa ies eu cu caciula.
m-am mobilizat de dimineata sa aspir (s-a stricat aspiratorul deci am trecut la matura), spalat vase, spalat haine...acum am liniste.
incerc din rasputeri sa scot niste banuti sa renove un pic dormitorul, sa schimb parchetul si sa zugravesc.daca reusesc pana la Craciun, sunt multumita...

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 7 luni

31.10.2012 10:55     citat 

La multi ani Vmic!!!!! sarut sarut sarut sarut

Neat!!!!
NOi ne pregatim inet de plecat, se apropia ziua sarut sarut
Vero da ce ai putut visa asa urat de nu ai potut dormi? Head up!!!!

In rest la noi se anunta o zi frumoasa ca a iesit soarele..ieri am avut 2.5grade

O zi frumoasa sa aveti!!!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

31.10.2012 12:11     citat 

LAM; cum e domle acolo la Luxemburg? CUm e vremea, cum e viata pe acolo?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: