· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64     
LAM

Copii
Sebastian: 8 ani
Teodora: 5 ani, 10 luni

31.10.2012 12:25     citat 

mai cum sa fie....pe deoparte e frumoasa, civilizata, linistita.....pe de alta parte scumpa, chiar fff scumpa, exagerat de linistita rad si ploioasa....vara e mai mult primavara de la noi, ff rar vezi temp. peste 30 de grade, in schimb iarna nu sunt zapezi prea multe...cred ca ceva gen Anglia.
noi, adica eu cu Sebi am venit abia in feb. anul asta, sotul a inceput munca aici in oct. 2011....cand am ajuns aici mi s-a marut primavara, fata de ce lasasem in tara...nameti cat casa rad
ma deprima rau vremea asta, cand ploua, ca nu poti sa iesi din casa...nu ca as avea pe unde sa ma duc, dar macar in parcul din apropiere....
imi lipsesc prietenii de acasa si fam., aici am vreo 2 cunostinte, nici nu pot sa le zic prietene pt. ca ne-am vazut de cateva ori.
de cand a inceput anul scolar ne-am inscris la un curs de inot, mai mult pt. mine ca sa socializez.
si cu limba e putin mai greu, ar trebui sa ma duc la cursuri, dar daca nu l-am dat pe Sebi la cresa (am zis ca-l dau de la 2 ani) n-am putut sa ma inscriu.
oricum nu suntem hotarati ce vom face, daca e sa ramanem aici sau ne vom intoarce acasa in vara, at. cand mi se termina concediul.
cam asta e viata in Luxemburg pe scurt rad

sus

Denunta
LAM

Copii

31.10.2012 12:30     citat 

aaa, aici limbi oficiale sunt franceza, germana si luxemburgheza (o germana mai de la tara rad dar nu-i nicio problema sa vb. cu oamenii in engleza, toata lumea stie 2-3-4 limbi...chiar si tanti de 50 de ani de la ghiseu....ceea ce m-a mirat ff mult pt. ca la noi n-ai sa vezi asa ceva.
sunt ff multi emigranti aici, cred ca 50% din populatie, fff multi portughezi si destul de multi negri veniti de prin partile Africii pe unde se vb. franceza.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

31.10.2012 12:55     citat 

----------
LAM a scris:
mai cum sa fie....pe deoparte e frumoasa, civilizata, linistita.....pe de alta parte scumpa, chiar fff scumpa, exagerat de linistita rad rad
----------

ne luam la intrecere? rad
ai putea fi in Norvegia dupa descriere, pe coasta de vest unde ploua mult....
si pe aici e la fel, scump si linistit, doar ca deja avem zapada trist ..care tine pana in mai... ochi peste cap

sus

Denunta
LAM

Copii

31.10.2012 1:04     citat 

nu-mi prea place zapada si mai ales neplacerile aduse de zapada...dupa mine daca ar fi doar de sarbatori cateva zile ar fi de ajuns.
faza dura prin martie, venisem de vreo cateva sapt....au fost vreo cateva zile cald, la vreo 20 de gr. si vad lumea la tricou, sandale, fuste scurte....eu mirata ca nu au timp la vara sa le poarte??!! e, uite ca nu, abia daca am prins vreo 2-3 sapt. adunate toata vara sa port sandale trist

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

31.10.2012 2:25     citat 

Frumos de tot Luxemburg. Mi-a placut muuult de tot. Calmul locuitorul a fost primul lucru care m-a uimit si pe mine. Stateam gura-casca langa o trecere de pietoni si admiram peisajul, iar un nene in masina ne astepta calm sa trecem. Eu l-am observat, dar am crezut ca vrea sa parcheze, dar el nu... statea acolo si ne privea amuzat, nu stia de ce nu trecem. Pana la urma, desi nu intentionam, am traversat, ca ne era sa nu ne injure.

V mic, la multi ani sanatosi.

----------
Kurai_Lucy a scris:

ceva solutii naturale/naturiste???
ca zau ca de 1 an jumate de cand dormim asa, nu mai pot trist

----------

eu am mai scris si alta data, poate nu ai vazut. exista chamommilla voulgaris (eu am dat concentratia 5 ch) de la farmacia homeopata. osanit se gaseste pe net. am vazut la 65 ron tubul, te tine cateva luni, ca se dau 8 granule o data. baby orajel ai incercat? tot pe net se gaseste. calgel de la farmacie... o data de 2 ori nu cred ca e o tragedie sa ii dai. la fel si calciul... 5 ml 2 zile, nu cred ca e asa rau.
succes. stiu cum e cu trezitul des, ca Tedi, tot asa in perioada eruptiei dentare plangea de cate 10-15 ori pe noapte.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

31.10.2012 9:56     citat 

Bu-hu-huuu ladies foarte fericit

Sa va bantuie doar linistea si somnul odihnitor in noaptea asta ! Muaaah darlings sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 4 luni

31.10.2012 10:08     citat 

Happy Halloween!!!!! um va petreceti???? Noi acasa in pat la calduria foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

31.10.2012 10:11     citat 

Oooo, misto urare. Merci! Adaug eu si vise erotice. rad rad
Am si uitat de Halouin, desi am decorat ferestrele de vreo 3 saptamani. zambet Doar de fun, cu copiii, sa mai facem si altceva, nu le am cu sarbatoarea asta. Am vazut pe la scoala copii costumati, lumea se agita, cumpara costumatii, prietenele mele isi dau intalnire in club... trag cu ochiul Noi inca nu, dar prevad ca de la anul o sa fie moda asta si la noi in clasa. zambet

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

31.10.2012 10:16     citat 

Fete, ca mi-am adus aminte... A nu se intelege ca daca copilul se scarpina la popou are oxiuri si alti paraziti. Acum ei se descopera, poate au realizat ca au ceva si acolo la spate, deci... e o posibilitate cu viermii astia, dar nu musai.

Lucy, tot de la Ted, imi amintesc ca in perioada aia crancena cu tz treziri i-am facut o eco abdominala. La un moment dat, ma traznise ideea ca poate a inghitit ceva ce s-ar fi putut aseza de-a curmezisul prin intestine, asa ca am facut-o si pe aia sa-mi iau de o grija. Adum rad de mine, dar atunci eram cam disperata...

Sanatate tuturor.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

31.10.2012 10:57     citat 

----------
KiKilinis a scris:
Oooo, misto urare. Merci! Adaug eu si vise erotice. rad rad

----------

rad Asaaaa , ma gandeam si eu sa zic , dar mi-era sa nu se inteleaga ca m-apuca mancaricii foarte fericit cand mi-e sotzu' plecat de acasa .. cum e cam des noaptea mai nou .. si la ce filme vizionez eu mai nou ... prostit rad

Deci da .. vise FAINE foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

01.11.2012 9:00     citat 

neata
lasati domne visele, eu vreau realitate FAINA
rad
mersi kiki o sa vad ce si cum...
la ea problema cu somnul a fost intotdeauna, nu stiu cat d emult are legatura cu dinti sau crampe, pur si simplu doarme rau adica se trezeste f des, uneori nu mai are chef sa se culce la loc...evident ca acuma fiind si cu dintii e extrem de iritata, azi-noapte a mers sotul la baie si ea cand a auzit cum a apasat pe intrrupator, s-a trezit urland surprins evident ca o tin cu mine in pat in perioada asta, cam toata ziua in brate...da am momente cand zau ca ma apuca toate depresiile instantaneu rad de exemplu dimineata..cand asta mica urla (indiferent de motiv), casa-i intoarsa (jucariile ramase de seara, chiuveta plina de vase -ca seara dupa cina le las acolo si petrec timpul cu copiii si sm)...si nu stiu de ce sa ma apuc si cum sa fac ca prichinduta urla de zici ca o tai...trece cumva si asta, ii dau sa manance, ii schimb hainele, (cand se trezeste primul lucru imi cere sa ii schimb pijamaua si pampersul)...si o pacalesc eu cumva sa reusesc sa fac si paturile si sa aerisesc...
si dupa aia alte momente de disperare pe parcursul zilei...ieri de ex a urlat cat am fost pe afara de mama mama....sau cand ii e somn de nu mai poate, si se chinuie asa vreo ora-doua sa adoarma, si dupa 10 minute de somn se trezeste urland de la vreun zgomot (cum am zis, de cand cu dintii e extrem de sensibila)
da seara e cel mai nasol, atunci deja sunt varza de oboseala...aseara m-a pus naiba sa gatesc mazare...m-a durut stomacul crunt de tot...asa ca, fa-le baie, pregayteste-le de culcare...sotu zici ca-i handi , dupa ce ca trage de timp (stai ca te ajut numa se se termine stirile, etc), apai pana la urma nu contribuie aproape cu nimic nervos
am uitat sa mentionez ca si Catalina face crize mai nou, pe motiv ca ea zilnic cand vine de la gradi sora-sa urla, si ea nu mai poate. socat asa ca avem 2 urlatoare.
deci cam asta-i....

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 6 luni
Adelheid: 8 ani, 2 luni

01.11.2012 9:25     citat 

Lucy suntem alaturi de tine la urlat
si la mine Heidi cum ceva nu-i prieste , si in mod special eu daca plec de langa ea
urla de zici cca o taie cineva, si asta indiferent de ora
si mie ca sa prins si Hane de atentia care se primeste
si a devenit si ea o urlatoare si plangacioasa daca nu-i facem poftele.

in rest ne-am sarbatorit aseara ca in orice seara
cu somn dupa cina,
dar Heidi e o matinala acum cand se trezea la ora potrivita
sa schimbat ora si se trezeste deci cu o ora mai devreme.
nu mai pot de bucurie.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

01.11.2012 9:28     citat 

neata... ahhh si la noi tot cu urlete dimineata asta...era alunecus nasol da nasol...gheatza de aia plouata si alunecoasa..din casa pana la masina a cazut fimea de minim 10 ori, aproape am tarat-o dupa mine...saraca urla si se tragea din mana mea si daca reusea sa scape fugea inpoi sus spre casa....mama ce m-am chinuit..a cazut si lucas, ce sa il mai ajut ca era pufa disperata.... sa o car in brate exclus, are 16 kile, aveam si o plasa cu haine pt gradinita, plus la vale si pe gheata aia...daca cadeam era nasol rau..ta-su ar fi luat-o pe sus daa eu nu pot...
eh in fine, am reusit...

imi e ca o iau razna pana in mai incolo cu iarna.... ochi peste cap

asa ca ce vise erotice, ce filme...mi-as dori doar sa fie uscat pe jos foarte fericit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

01.11.2012 9:44     citat 

Hmm ... o fi inceput o campanie nationala a micilor urlatori ?? surprins

Deci sa fereasca DD sa plec de langa ea ca urla , sa nu obtina ce vrea , cand vrea , ca iar urla .. doar ca asa o cam las sa urle foarte fericit .. sa vina cineva cine nu-i convine ei la noi , iar urla .. si mi se agata de brate si nu mai am scapare . Creierul meu e tocat marunt demult deja plang sau sunt foarte trist ... si da , si Ema plange cu lacrimi de crocodil mai nou cand nu-i convine ceva , doar cum sa nu profite si ea de moment ??

Si frigul asta tampit nu ne ajuta deloc , eu inca nu le-am luat ghetute , nu am nu stiu ce geci groase pt vremea asta , cum e ceva mai rece gata ... consemnate in casa!

Deci si eu vreau sa fie uscat , sa fie cald , sa fie liniste .. cat se poate foarte fericit .. abia astept vara inapoi plang sau sunt foarte trist

Aaa .. nu v-am spus ?? Iar o doare gatu' ochi peste cap plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

01.11.2012 2:15     citat 

Io zic ca e de luna plina. rad
A mea a devenit o batausa si cam ii cafteste pe copii in parc. Ceea ce ma enerveaza teribil! Tedi nici acum nu loveste in parc, n-a facut asta niciodata, pe cand ea e campioana. trist

Ce vis erotic la mine? Am avut cosmar, ceea ce de multa vreme nu am patit. M-am si speriat, am dormit rau de tot.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: