· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64     
dodosasha

Copii
S
P

25.10.2012 10:41     citat 

Ce copilasi frumosi! Sa fie sanatosi si mereu veseli!

Of elsy, imi pare rau de Alex! Sanatate!
Mirene ai folosit ceapa? Mai este varianta cu ulei de eucalipt picurat pe o batista si pus cumva deasupra patului.
zambet o zi frumoasa tuturor!

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 4 luni

25.10.2012 10:45     citat 

Buna dimineata si de la noi!!!! sarut

Elsy imi pare rau ca nu va simtit bine trist Va dorim multa multa sanatate sarut zambet

Mirene nu-ti face griji ca si noi suntem la fel...cele mai multe poze le avem cand face vre-o boacana sau cand e murdata scot limba ca asa sunt frumosi copii mici sarut sarut

O zi frumoasa va dorim!!!!Merg sa imi fac cafeaua zambet zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

25.10.2012 1:02     citat 

Nu mai stiu cine zicea ca vrea sa faca un colaj nou...Elsy, parca confuz deci rog mult pe cine s-a oferit sa faca unul nou sa-l publice aci la subiect si il punem la schimbarea de capitol...mersic...
O sa pun si io poza cu gaza (daca gasesc vreuna noua).

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

25.10.2012 1:17     citat 

Hola darlings .. uff , furni tot nici un semn inca pe-aici trist ochi peste cap

Mirene , si Ema e intruchiparea sinceritatii sarut . Nu ar putea minti nici daca ar ruga-o cineva rad , cand vine de la gradi sau de la bunici imi spune tooot ce a facut , cu lux de amanunte inca rad . Si daca stie c-a facut ceva rau si ma supar , tot imi spune .. de aia nici nu reactionez aiurea , imi place la nebunie ca are increderea asta de a-mi spune tot sarut

Elsy , sanatate puiului .

Crispy , ce ma topeste zambaretul asta al tau sarut sarut

Calduta zi azi pe aici .. da' deprimant de gri , chiar si pt mine , mie tipul asta de vreme imi placea rad .. casa mea vraiste inca , acum am pus mandrele la somn , nu mai vreau cafea c-am baut deja 2 azi foarte fericit ... in principiu , toate bune .

Pupici tuturor sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

25.10.2012 1:26     citat 

Ce de poze noi! Care mai de care mai frumos!

Sanatate puiului, Elsy. Mai ceva ca la noi spitalul vostru. trist

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 6 luni
Adelheid: 8 ani, 2 luni

25.10.2012 1:54     citat 

dragelor v-asi si comenta pe la poze dar va las sa le admirati

sus

Denunta
ocrisu

Copii

25.10.2012 2:09     citat 

Happy_mami, tu m-ai intrebat de ore, nu? Scuze, acum mi-am amintit ca am citit asta capitolul trecut...da, eu sunt profesoara...
Si daca m-ati starnit cu pozele, na, ca l-am pus pe sotul sa-si desarte telefonul sa v-o mai arat si eu pe maimutica mea...

Si una cu Paul in rol de "dotol" cum ii zice Antonia:

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 4 luni

25.10.2012 2:30     citat 

Ocrisu voi cred ca o tineti intr-o veselie ontinua in casa...ai niste copii tare frumosi si haiosi sarut zambet

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

25.10.2012 3:01     citat 

Oana , Mirene , minunati copii sarut sarut sarut Oana draga , ce frumoasa esti zambet sarut .. profesoara , frumooooos sarut . Ce predai ?

Mai asteptam sa vedem puiuti frumosi si scumpi sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

25.10.2012 3:17     citat 

Ana, multumim de complimente...noroc ca sunt haiosi maimutoii...ca imi mai trece si mie oboseala dupa cata alergatura si belele trag cu ei foarte fericit
Happy_mami, informatica predau, la liceu...si, da, mie imi place ceea ce fac...nu ma vad facand altceva.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

25.10.2012 3:28     citat 

Na, de "cuminte" ce e fi-mea, tocmai m-a sunat mama ca a ajuns cu Paul de la gradi si a gasit scris peste tot (pe pereti, pe usi, pe faianta si pe fata ei) cu carioca neagra... se chinuia saraca sa stearga cu ceva...nervos mie- groaza sa ma duc acasa... ochi peste cap da' unde mama ma-sii o fi gasit carioca aia, ca eu le tin ascunse de frica ei...

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 5 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

25.10.2012 4:07     citat 

aaa Oana bafta la curatat carioca foarte fericit
eu una am strans tot ce are tus-cerneala si le dau doar la cerere scot limba creioane mai prinde fimiu dar sunt mai usor de curatat.

eu stau un pic pe ghimpi, fimiu se invineteste la buze si mainile aprope complet inainte de a face febra, in mod normal asi fi fugit la urgente cu el dar ultima data cand a facut asa ne-au trimis acasa ca e virus si sa i dam doar antifebrile...incerc sa astept pana maine dim sa primesc timp la dr de cartier .

Colaj fac daca se aduna pozele , cu cea mai mare placere.

am mai vrut eu sa zic ceva dar vad ca am uitat, revin cand imi revine si memoria

multumesc de urari sarut cred asta era

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

25.10.2012 4:24     citat 

----------
ocrisu a scris:

Happy_mami, informatica predau, la liceu...si, da, mie imi place ceea ce fac...nu ma vad facand altceva.
----------

Te inteleg perfect , toata viata m-am visat profesor sau psiholog sarut .. bine , inca nu am reusit niciuna complet foarte fericit , da' nu-i tarziu .. sper!

Elsy , off .. sa se faca bine repede! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

25.10.2012 5:53     citat 

ce copilasi veseli si frumosi aici sarut
sanatate puilor....
oana nu te mai mira, copiii au un talent sa gaseasca lucruri interzise si sa piarda fara urma obiecte necesare (eu am cautat o suzeta prin bucatarie f mult si am gasit-o dupa vreo 2 saptamani, intamplator, in camera fetelor)..puteam sa bag mana in foc ca a cazut prin bucatarie.
azi noapte a dormit si mandra la ea in patut, nu a mai protestat asa vehement ca altra data cand am incercat, nu a plans...e drept ca nu prea i-a convenit dar am stat la ele in camera (*am dormit cu cea mare), si asta a fost.desi cam nasol ca Anya s-a trezit de cateva ori si ultima data nu a mai vrut sa se culce..a stat treaza de la 3,30 pana la 6 plang sau sunt foarte trist nu a plans sau ceva, dar nu avea chef sa se culce... ochi peste cap acuma evident e cam rupta de somn (si eu) asa ca in seara asta mertge mai devreme la culcare (sper sa fie ok sa ma pot odihni si eu cat de cat)
in alta ordine de idei fetita unei prietene are varsat de vant ceea ce e fain ca am fost aproape zilnic cu ele si la ele in casa.cea mare a avut varsat de vant, dar cea mica nu si de fapt nici eu nu am avut.
socat
sa vedem ce va fi, am mai ocolit eu boala de cateva ori, poate scap si acuma.
acuma chiar cred ca ii iasa la Anya caninii ca ii sunt umfalte gingiile jos si imi arata cu degetul ca o doare.uf!!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

25.10.2012 6:08     citat 

bonsoar doamnelor.
la mine la servici s-a aglomerat rau treaba, am lucrat si duminica de vreo 3 sapt incoace...colega de birou a avut un accident, e in spital, si ceea ce faceam inainte 4 oameni acuma facem 3... deci ni s-a marit cantitatea de munca cu 25% sau asa ceva...
pe acasa, nu ma plictisesc ca sa zic asa....copiii se chitaie non stop, lucas o impinge pe sor-sa, asta zbiara ca din gura de sarpe...am fost weekendul trecut singura cu ei, cum ziceam , nu m-am plictisit...
maine e inchisa gradinita, mi-am luat liber sa stau cu pufa, ar tre' sa lucrez orele alea, asa ca ma asteapta iar un weekend pe la servici.

sambata mergem la o petrecere de halloween, abea astept, le-am luat costume, sper sa fie frumos....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: