· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64     
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 6 luni

29.10.2012 1:24     citat 

Salut.
Duamna furni, sa stii ca si eu am dormit azi cu fata la pranz doua ore. Ce bine a mai fost. Si chiar inainte de a ma intinde langa Clara am baut o cana mare de cafea. Ori ma caracterizeaza o mare nesimtire, ori sunt prea obosita, ori cafeaua nu are niciun efect asupra mea, ca nu am avut absolut nicio jena sa inchid ochii si sa adorm in fix 30 de secunde.
Referitor la poza aia cu politistul care il punea pe accidentat sa sufle in etilotest, eu zic ca politistul suferea de exces de zel. Pai, daca imi aduc aminte bine, omu' era lat pe targa si cu gatul fixat ca probabil il avea avariat. In conditiile astea, chiar daca omul avea putere sa sufle, e clar ca il duceau la spital unde se recolteaza sange, mai ales daca e autorul accidentului recoltarea de probe biologice este obligatorie, rezultatul etilotest trebuie verificat. Asa ca da, si eu m-am amuzat copios pe tema pozei aleia. rad

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 5 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

29.10.2012 8:00     citat 

neata scot limba
am avut un weekend plin cu musafiri si un elefant bolnavior, a dormit 2 zile contnuu dar cu febra-scartaieli.leganari si fitzele de rigoare ,acum e doar cu mucii pana in gur dar a scapat de febra.

in schimb ieri ,cred am avut ultima zi de toamna frumoasa , galbui si cu soare, cred totul o sa devina gri curand ca noaptea deja e - ceva grade .

sa aveti o saptamana frumoasa sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

29.10.2012 8:03     citat 

Neata, tuturor...
Cum v-ati petrecut we?
Noi pe acasa sambata, cu treburi casnice, curatenie, shopping, d-astea (mancare n-am facut ca s-a milostivit soacra-mea de mine si a prestat o oala de ciorba foarte fericit). Seara am facut scovergi.
Dar bineinteles ca n-am scapat de show, ca asa ne sta noua bine...la supermarket, cu copiii calare in cos peste cumparaturi, fi-miu a desfacut cutia de cacao pe care o lusem de pe raft si, in timp ce noi ne holbam la un galantar a varsat-o pe el, pe sor-sa si pe toate cumparaturile din cos prostit Dai repede sa incerc sa-i scutur...de unde, ca ne-am umplut toti de cacao, la propriu...nu se lua nenorocitul de praf, mai tare se intindea pe haine...si-apoi sa ne vezi cum mergeam prin magazin lasand o dara maro de cacao dupa noi.
Ieri am lasat copiii cu mama si am evadat...am fost la concert la BZN la Bucuresti...ne-am distrat de minune, am ras cum n-am mai ras din facultate...ne-am mai incarcat putin bateriile.
Azi am luat-o de coada iar trist naspa mai e ziua de luni, incep si de la 7.30...si e o vreme urata...innorat si frig, mi-au inghetat mainile pana am ajuns la munca.

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 4 luni

29.10.2012 8:33     citat 

Buna dimineata!!! sarut sarut sarut sarut

Noi am avut un weekend linistit dar de azi incepe agitatia zambet bagaje si pregatiti sarut zambet vineri seara o sa fim in drum spre Breaza, Prahova sarut sarut sarut si pe data de 10noiembrie o sa imi petrec ziua de nastere pe drum calatorind sarut sarut sarut sarut

Sa aveti o saptamana superba si fara peripetii!!!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 6 luni
Adelheid: 8 ani, 2 luni

29.10.2012 9:08     citat 

va ziceam ca mia plecat seful acum 2 saptamani
adica fratemiu , in wk sa gandit sa vina acasa ca nu prea mai avea ce face pe acolo
pp ca va pleca din nou, dar iarasi o sa mai stea pe capul meu
si numai ce eram fericita ca am scapat de el.

in rest in wk sotul si cu Hanne au fost in excursie in vizita cu socriumiu
au ajuns tarziu ca au aviut parte de ploaie multa pe drum
hanne dormea dusa in masina cand au ajuns, nici schimbatul de haine nu a trezito
dar au fost si la ceva cumparaturi asa ca duminica am inceputo cu jucari

eu sambata am fost ca de obicei cu Heidi, putina curatenie, haine la spalat zi lejera .

ACUM E LUNI si a r trebui sa muncesc dar nu am chef de nimic

FUrni frumoasa pozele de haloween
dulce pufarina,

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

29.10.2012 9:59     citat 

neata tuturor
la cafea si eu
dulce pufarina, si admirat pozele si pe fb sarut
am fost tot weekendul la tzara, era in plan sa ne intoarcem la amiaza dar am, ajuns acasa abia seara la 8 plang sau sunt foarte trist nasol ca fetele au adormit pe masina, apoi trezeste-le, fa-le baie, etc. oboseala maxima.
munca la pasari si in rest nervi ca socrela iara nu a facut curatenie... nervos am rugat-o sa faca o oala de sarmale sa nu mai gatesc eu, a dat-o in bara si cu aia , le-a facut asa de sarate de nu le-am putut manca surprins asa ca am gatit eu, din nou (plus curatenia aferenta in camera unde dormim, ca nu a aspirat de o luna, nici aerisit..aoleu mama doamne).am zis ca nu mai duc fetele acolo decat asa in vizita cate 2-3 ore si atat,.vara e altfel, ca sunt toata ziua afara in curte, dar iarna e jale.nici nu au facut caldura decat in camera noastra, asa ca de cate ori ieseam cu fetele din camera trebuia s ale imbrac ca pt iesit afara socat
naspa rau.
bun partea buna e ca totusi nu am facut varsat de vant, am sunat dr i-am zis ca mi-au aparut 2 pustule din alea pe mine si atat, a zis ca am imunitatea buna si de aia nu am facut boala , respins-o corpul. si sa iau cateva zile vit.C.
asta mica nu are semne de boala, ma gandesc ca nu o face.
in schimb e chinuita rau cu caninii....roade tot ce prinde.zilele trecute a intrat in baie dupa sora-sa si a luat la rontait peria de WC. plang sau sunt foarte trist
in rest sunt hotarata sa ma odihnesc mai mult.
deocamdata sunt condamnata sa domr la fete in camera (cel putin in a doua parte a noptii), ca asta mica desi doarme la ea in patut, de pe la 1 incolo se tot trezeste, (nimic nou, ca si cand dormea cu mine tot asa trezea), si trebuie sa fiu acolo sa ma vada sa ii spun ca sunt acolo sa se culce la loc.si se culca la loc).
nu stiu cand o sa se termine cu trezitul asta noaptea plang sau sunt foarte trist
sper ca in curand.oricum daca doarme singura doarme mai linistita,m nu s emai fatzaie atata si nu se mai invarte pe toate partile.cand domrea cu noi era jale ce facea noaptea. primele 2-3 ore de somn erau ok, apoi incepea cu zvarcoleala.
sanatate tuturor si o zi buna!
aici ploua...

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

29.10.2012 10:25     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
de pe la 1 incolo se tot trezeste, (nimic nou, ca si cand dormea cu mine tot asa trezea), si trebuie sa fiu acolo sa ma vada sa ii spun ca sunt acolo sa se culce la loc.si se culca la loc).
nu stiu cand o sa se termine cu trezitul asta noaptea plang sau sunt foarte trist
----------

Si fi-mea la fel face...doarme tun o parte din noapte, apoi o apuca fatzaiala...si ma cauta, se lipeste de mine, apoi dintr-o data se zbate zici ca o tine cineva si se arunca in celalalt colt al patului.
Nu mai zic ca ea inca mai bea un biberon de lapte noaptea...la fel ma intreb si io cand s-o calma... ochi peste cap

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.10.2012 12:49     citat 

Brrr ... ce frig a venit si pe aici ... ieri a fost zi superba, cu soare si vreo 20 si 2 grade ... astazi doar 6 acum nervos . Ne-am intors de la plimbare, S de la scoala ... sa vedem cum va fi mai tarziu vremea .

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 4 luni

29.10.2012 1:00     citat 

Dodosasha la multi ani pentru baietelul tau!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

29.10.2012 1:53     citat 

Lucy, ai o soacra la fel de minunata ca a majoritatii de pe aici. Imi doresc sa nu ajung asa! Sau macar sa am bunul simt sa refuz sa fac ceva si nu sa taraganez lucrurile sau sa incurc.. Soacra-mea nici macar nu m-a sunat sa-mi zica LMA de ziua lui Ted. Tot ea e suparata dupa ce a facut criza aia de isterie in vara. ce tupeu!!! vaaaleeeeu! Te pui cu regina mama????

Pt copiii zvarcolici la somn... i-ati cautat de oxiuri & alti paraziti? eu le dau preventiv copiilor seminte de dovleac.din cate imi amintesc, parca si cresterea poftei pt lapte e un semn de viermisori. la fel, cearcanele, poponetul rosu si mirositor si scarpinatul la nas.
sanatate tuturor.

cum au fost numai 5 grade azi, i-am pus Timeei caciula in cap... ce alergatura! rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

29.10.2012 7:06     citat 

La Multi Ani pui de dodosasha!

eu cred ca daca fii-mea ar topi unbiberon de lapte noaptea ar dormi mai bine, ca i-ar tine de foame...dar ea de cand am intarcat-o nu mananaca in timpul noptii (uneori cere apa)...lapte nu bea oricum de niciun fel si din niciun fel de recipient.
eu seara nu pot sa ii dau ceva f consistent sau imediat inainte de culcare, ca si asa are crampe la burtica si o doare..de obicei cina e macar cu o ora inainte de somn, si ceva cat se poate de usor.
ea intotdeauna a avut somnul agitat...cat era bebelus ziceam ca na, e bebe si ii e foame des ..dupa aia ca o fi de la colici, ca o fi de la dinti, ca o fi de la crampe, etc etc.dar d efapt, asa e somnul ei.cum am spus acuma macar daca doarme singura la ea in patut, totusi doarme mai linistita.
pt mine e total iesit din comun, asta mare doarme bustean.
v-am zis ca sambata ma duc la nunta?! rad scot limba

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.10.2012 8:27     citat 

Multumim uratorilor pentru urari!

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 5 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

29.10.2012 8:45     citat 

pupicesc si eu pe Sasha, La multi ani, DAR muuuulti sa fie si frumosi sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

29.10.2012 9:14     citat 

La multi ani Sasha!

la noi a venit iarna in mod oficial...ne-a luat tare devrmee anul asta..asera m-am culcat pe la 11 si era...intuneric foarte fericit ..m-am trezit pe la 1.30 sa ma duc la buda si am aruncat un ochi pe geam----ningea de rupea. asa ca dimineata distractia de rigoare, curatat masina de zapada, mers incet etc....cam 10 cm erau azi dimineata, suficient. pe urma peste zi a mai nins, a ma fost lapovita, pe jos s-a mai topit...acu pe seara vad ca iar ninge...pana maine revin cei 10 cm cred...
ma rog, ma vait eu de 10 cm de zapada, si in new york bate uraganul....

bai, si fimea se mai zvarcoleste noaptea, dar nu foarte rau...si nu mai bea asa lapte noaptea, dar tot mai ia cate o gura... da lapte bea mult, ca si eu ma gandisem la un moment dat ca poate are viermisori...dar ea a fost iubitoare de lapte de cand s-a nascut...
sper sa nu aibe viermisori....dar afara de faptul ca bea mult lapte si e amorezata de biberon, alte simptome nu prea are...
cu fimiu a fost cu pampersul cu fimea va fi cu siuranta biberonul, parca o vad cu beberonul in ghiozdan la scoala.... prostit

ultimul hobby al lu pufa e sa se incalte singura..acu i-am luat niste cizme de cauciuc imblanite inunatru....am ras la gradinita cu lacrimi cat s-a chinuit si in cate pozitiii s-a cracanat sa le puna in picioare..se apleca, ridcia un picior, isi pierdea echilibrul, incerca sa se tina de ceva dar nu se pozitiona bine si nu mai ajungea la cizma si cadea in cuar....doamne ce am ras de ea... dar nu se lasa....se ridica si o lua de la cap...ba in fund si incerca sa traga cizma pe picior da are mainile prea scurte si nu ajungea rad ...ba din picioare in toate felurile...

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

29.10.2012 9:31     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
.dar afara de faptul ca bea mult lapte si e amorezata de biberon, alte simptome nu prea are...
----------

cu fierul cum sta? poate ai in vedere o analiza. Lili_R, daca o stii, a avut o problema cu Stef de la excesul de lapte. Nu stiu cat de mult bea Andrea, doar iti zic. sa citesti un pic pe net, ca idee.

ploua... mult si f rece. 4 grade. am iesit f putin afara, Timeea batea in usa sa iasa, i-am pus geaca si am stat in prag imbratisate. in 3 minute vroia inapoi in casa. nu-i place ploaia. mie imi place numai cea de vara.

inca suntem la ora de vara, asa ca amandoi puii mei sforaie.

somn usor tuturor.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: