· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 64     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

29.10.2012 9:59     citat 

da, sa stii ca e usor cu fierul sub limita...
nu i-am facut de multe ori analize, cred ca de vreo doua ori, nici nu mai stiu cu ce ocazie, de astea de ale ei cu astmul... i-au mai facut si alte analize....
si e usor anemica.
dar ceea ce mi s-a spus de fiecare data 'nu ii mai da lapte!'...mersi, usor de zis... stiti si voi cum e cand are copilul un fix cu o anumita chestie sa i-o scoti tocmai pe aia... la fimea fixul e laptele.
deci ea daca vede biberonul, incepe sa rada, indiferent cat de suparat ar fi din alte motive.... cand ma duc sa o iau de la gradinita (uneori, acu nu zilnic) se uita la mine asa intrebator si zice 'lapte?'.... si neaparat din biberon.
si neaparat lapte simplu.
i-am dat o data lapte cu cacao in biberon (eram pe undeva si am cumparat de la o statie de benzina , ca lapte simplu nu aveau....)....a lua doua guri si nu i.a mai trebuit...
seara si noaptea ii fac biberonul jumate lapte jumate ceai, ca sa bea mai putin.... dar alte idei nu am-.
mde...deci nu stiu ce sa zic....

asa a fost si la noi saptamana trecuta ploaie si iar ploaie... trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.10.2012 10:02     citat 

dar cea mai tare chestie este ca pufa a inceput sa ia untura de peste!!!
pana acu cateva zile se stramba si nu vroia... ii mai dadeam eu niste picaturi cu vitamina d , da le cam uitam (aici tre' sa ia toata lumea vitamina d /si/sau untura de peste ca e intuneric mult)... dar cum lucas linge untura aia de peste de zici ca e vreo delicatesa si ne certam pe cate linguri are voie pe zi... a inceput si ia sa o accepte...uraaaa!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.10.2012 10:44     citat 

Takk jenat
Tack sa mycket trag cu ochiul

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 5 luni
Josefine: 14 ani, 5 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

29.10.2012 11:56     citat 

----------
dodosasha a scris:
Takk jenat
Tack sa mycket trag cu ochiul
----------

m-ai omorat sarut sarut

am avut o zi nebuna, caracteristica zilelelor full
copii sunt in vacanta, azi am spalat, deci m-am carat cu gentile si cu grasu dupa mine ,a fost cumintel ca s-a jucat pe la masini si butoane, m-a ajutat sa scot din masini, sa bag in uscatoare , harnic baiat motat am
faza a fost spre final cand afara ploua torential, aveam 2 genti de ikea pline cu haine , Alex in cizmulitele de cauciuc putin mari de el abea mergea, nu vroia spre casa, din cauza gentilor nu l puteam tine de mana, pana l-am urma l-am apucat si tarat efectiv dupa mine , i-a cazut o cizma, am lasat gentile jos sa l incalt, pana am pus gentile iar pe umar el iar a fugit, eu dupa el, au inceput sa sara hainele din genti, le-am lasat jos sa adun hainele, Alex fugise, le-am lasat acolo in drum gentile si mi-am recuperat copilu ,cumva apuc intr-o mana amandoua genti, baiatu cu cealalta mana, iar ii sare o cizma dupa ce deja avansasem 2 m si nu stiam de ce tipa, deci era fleasca la picioare, imi venea sa l duc descult acasa, norocul meu a fost ca a aparut fimea cea mare si l-a luat in brate, cred m-a vazut pe geam ca altfel mai faceam 10 minute pana acasa iar spalatoria e la 20 m in fata blocului ) Cred altcineva nu m-a vazut ca sunau la protectia copilui ca trag de bietu copil descult prin ploie

casa imi e bomba , copii insa in sfarsit dorm , vasele au facut turn in ghiuveta, am reusit sa pun macar la loc hainele, restul pe maine, duc baiatu la gradi 5 ore si macar imi e mai usor cu fetele, deci ...ma duc la somn ! noapte buna

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

30.10.2012 12:04     citat 

Hola la voi ...

Nu prea multe de spus .. am citit tot , as avea de fapt de spus , dar ma caracterizeaza o stare de tot r...de toata kkoa ... mai am un pic si-ncep sa caut lamele prin casa foarte fericit rad

Va pup , va doresc liniste si zile bune si nopti si mai bune tuturor ! sarut

Somn usor sarut

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 4 luni

30.10.2012 12:07     citat 

Noapte buna si din partea noastra!!! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

30.10.2012 8:13     citat 

neata tuturor
haideti la cafea

si aici e naspa, ploua...
fetele cred ca s-au racit amandoua dupa vizita la socrela...ca la asta mica ii curge nasul si Cata a tusit azi noapte.si pe mine ma pisca in gat, deci e clar. nervos
bun atata timp cat ramane la stadiul de raceala, nu-i bai.
in rest, la Anya stau sa-i plesneasca gingiile la caninii de jos asa ca e tot calare pe mine toata ziua, si la baie daca ma duc trebui sa stea lipita de mine.azi noapte nu prea a avut chef de dormit in patut, dupa 5 minute daca am vazut ca e agitata si nu vrea, am luat-o cu mine in pat dar acolo a fost si mai nasol, ca s-a fatait mai bine d eo ora si nu a vrut sa se culce (cred ca mai usor adormea la ea, pe liniste), si apoi toata noaptea iara s-a foit si s-a zvarcolit intr-una).
plang sau sunt foarte trist
asa ca acuma si eu sunt cu ochii cat cepele de oboseala, si ea.
astept sa o doboare oboseala, cand doarme rau sau se trezeste mai devreme, apai dupa vreo ora de la trezire deja nu mai poate, si mai trage un pui de somn.atunci imi beau eu cafeaua, ca e singurul moment (o ora sau cat doarme ea), singura ora din cele 24 cand am liniste totala.ca in rest, e tot agitatie si galagie..cand suntem toti acasa, e balamuc, ca fetele se joaca foarte galagios (ce sa le si fac, ele se distreaza...ieri si-au facut microfoane din popice de jucarie si lalaiau amandoua de mama focului prin toata casa...Cata de fapt, si anya evident o imita ca o maimutica)...si se alearga prin casa, s emai cearta pe cate o jucarie, si tot asa.cu sotul nici nu putrem discuta nimic , ca e larma, ba sar pe noi, ba trag de mine ca le trebuie ceva, ba trag de el sa se joace cu ele..pana luam cina hop e ora 7, Anya deja s-a invata cu programul si vine si spune mami dush, incepoe sa se descalte si sa traga de haine sa le bag la dus, nu ai un pic de liniste.dupa ce culc copilele si ma duc si eu sa povestesc cu sotul (vezi ca trebuie sa platesti gradinita, maine sa fii acasa la ora cutare ca trebuie sa plec undeva, chestii dinastea, el doarme ca ursu nu mai ai cu cine.).
deci asta-i.
totusi, vreau s ama laud ca m-am ingrasat 1 kg, nu stiu cum s-a intamplat chestia asta, mi se parea mie ca stau blugii mai stramti pe mine asa ca am indraznit sa ma pun pe cantar, si hopa, am un kilogram in plus.
sarut de-as mai pune cateva ar fi minunat.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

30.10.2012 9:42     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
-asa ca acuma si eu sunt cu ochii cat cepele de oboseala, si ea.
astept sa o doboare oboseala, cand doarme rau sau se trezeste mai devreme, apai dupa vreo ora de la trezire deja nu mai poate, si mai trage un pui de somn.atunci imi beau eu cafeaua, ca e singurul moment (o ora sau cat doarme ea), singura ora din cele 24 cand am liniste totala.ca in rest, e tot agitatie si galagie..cand suntem toti acasa, e balamuc, ca fetele se joaca foarte galagios (ce sa le si fac, ele se distreaza...ieri si-au facut microfoane din popice de jucarie si lalaiau amandoua de mama focului prin toata casa...Cata de fapt, si anya evident o imita ca o maimutica)...si se alearga prin casa, s emai cearta pe cate o jucarie, si tot asa.cu sotul nici nu putrem discuta nimic , ca e larma, ba sar pe noi, ba trag de mine ca le trebuie ceva, ba trag de el sa se joace cu ele..pana luam cina hop e ora 7, .
----------

fix asa e si la mine...cu diferenta ca ora aia de liniste la mine e undeva intre 20.30-22 seara... cand in sfarsit sint amandoi in pat...

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

30.10.2012 10:31     citat 

La multi ani, pt. Sasha, Dodo! Sa fie sanatos si voios! sarut sarut

Lucy, uuufff! Sanatate multa tuturor! Nasol cu vremea asta...si la noi bate vantul si ploua, ceatza.... plang sau sunt foarte trist ochi peste cap

O zi frumoasa si linistita sa aveti! sarut sarut sarut

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 8 ani
Teodora: 5 ani, 10 luni

30.10.2012 1:45     citat 

bunaaa...ma primiti si pe mine printre voi???

va citesc de ceva timp si tare imi place cum scrieti si ce gasca frumoasa sunteti.

sunt si eu mamica de 2011, de obicei scriu la alta sectiune.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

30.10.2012 1:58     citat 

----------
LAM a scris:

.
----------

bine ai venit LAM!

ce bine ca se mai mareste gasca pe aici.... zambet

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

30.10.2012 2:09     citat 

LAM, bun venit! Te-am urmarit si eu la cealalta sectiune! scot limba sarut Poate ne pui si noua o pozica cu Sebi... ( a fost unul dintre numele preferate si la noi, pt. Alex... trag cu ochiul zambet )

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 8 ani
Teodora: 5 ani, 10 luni

30.10.2012 2:48     citat 

multumesc de primire sarut

si daca ati solicitat poze...iata-mi mandretea de baiat

nu scapa nimic nebagat in gura

mmm, ce buna e pasta de dinti

rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 1 luna
Gabi: 8 ani, 8 luni

30.10.2012 2:50     citat 

----------
LAM a scris:

va citesc de ceva timp si tare imi place cum scrieti si ce gasca frumoasa sunteti.

sunt si eu mamica de 2011, de obicei scriu la alta sectiune.
----------

Bun venit LAM sarut .. ai o minunatzie de baietzel , sa va traiasca ! sarut sarut

Buna ziua doamnelor sarut .. noi in casa , ingheata sufletu' in mine cand vad cat e de frig afara plang sau sunt foarte trist .. am facut atat de multe azi , dar tot abia a trecut un pic din zi .. pana deseara muuult mai e .

Mandrele mele se trezesc acu' cu noaptea in cap , la 6 urla si azi dimineata Gabitza Neatzaaaa rad rad .. am trimis-o pe Ema la gradi , ma bucuram ca am un pic de timp de lenevit cu Gabitza .. si cand colo mi-o apuca pe a mea un kkcit plang sau sunt foarte trist , pana in gat .. la propriu rad surprins . Asa imbracata am dus-o direct in vana , cu un drum ne-am relaxat cu o baitza lungaaa .. Partea buna , incepe sa agreeze iar baia , nu mai urla ca din gura de sarpe ..

La 1 a picat rupta , ne-am pus cica toti la somn .. pe naiba , cand suna tel meu , cand al sotzului meu , s-a dus naibii si somnul plang sau sunt foarte trist .. Si acum mi-e o foame de lup si nu-mi convine nimic ce am gata , am pofta .. nici nu stiu de ce rad prostit

Va pup si va doresc o zi minunata tuturor sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 10 luni
MICA: 8 ani, 6 luni

30.10.2012 3:02     citat 

Ce razacios rozacios! Bine ati venit.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: