· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > Minunile anului 2012 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2012 (8)     
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 1 luna
Ana Leia: 9 ani, 4 luni

13.11.2012 11:40     citat 

Eu am incercat-o. La mine a mers, puteti incerca si voi. Poate va ajuta.

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

13.11.2012 3:21     citat 

Da, Luara: burta, fund, coapse. trist
Zilele astea ma programez la tuns, sa imi mai creasca moralul. socat
Am vazut duminica ca Iulia poate sta chiar 5 ore fara sa ceara mancare daca e afara. Am iesit, ne-am plimbat, baietii cu biclele, eu cu caruciorul, fata a dormit, s-a trezit, a ros doua caise (nu le-a inghitit, numai le-a mozolit), iar a adormit si cand am intrat in casa, pe la 5, mi-am dat seama ca am uitat de lapticit. foarte fericit Si eu si ea. rad

sus

Denunta
aby_ever

Copii
Sara: 7 ani

14.11.2012 11:11     citat 

Buna mamici, cam silentios pe aici!
Fata mea e cam deranjata la burtica de vreo 3 zile trist si nustiu ce sa ii fac, si eu sint deranjata,nustiu ce sa mai maninc,am tot schimbat mancarea,si vad ca mie mia trecut dar ei inca nu trist si saraca o si doare burtica cred,k i se aud matzele mereu forfaind,si se mai si sperie citeodata,se trezeste si din somn cind ii forfae.Cred ca toate au inceput de la un compot de coacaza, facut in casa de mama mea(la borcan). Mai bausem si inainte de capsuni de caise de zmeura dar nu am avut nimic nici eu nici ia. acuma nustiu o fi de la compot sau nu ochi peste cap
Eu m-am chinuit cu taetura (de la fund) jenat mi-a crapat de citeva ori,acu ultima data mi-a curs singe cam mult,e caurita toata rana pff.sper sa imi treaca,nu am facut efort prea mare,doar ca ridicate ia copilul punel pe pat dai san,ridicate pune copilul in patutul ei.si cred k mam zmuncit eu mai rau. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 14 ani, 10 luni
B: 12 ani, 11 luni
M: 7 ani, 6 luni

14.11.2012 1:13     citat 

nu inteleg, si tu esti rau de la toate astea, ai sangerari de la toate compoturile astea?
a pus si aspirina in ele mama ta?
parerea mea e ca momentan ar trebui sa renunti total la fibre, deci mult amidon
bea si o lingurita de bicarbonat cand simti ca prea te ard toate....

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 14 ani, 10 luni
B: 12 ani, 11 luni
M: 7 ani, 6 luni

14.11.2012 1:27     citat 

somnoriciule, io m-am tuns singura intr-un act spontan de ridicare a a moralului, care oricum e fluctuant
marc se trezeste la 4 dimi, zi de zi, iar felix nu vrea sa doarma decat impus, pe la 10 seara..peste zi rar reusesc sa dorm cu marc, care nu doarme fara mine, deci e mult ciufut si inca putin si o sa fiu ca vezuviul....

aaa, marc si suge toata noaptea, ca sa am ciresica pe tort foarte fericit

sus

Denunta
aby_ever

Copii

14.11.2012 7:40     citat 

Nu ,,poate m-am exprimat gresit, deranjata la stomacdin cauza compotului, si singerarea e ca imi plesneste taetura aia de la efort. compotul contine doar apa,zahar si fructu.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 1 luna
Ana Leia: 9 ani, 4 luni

15.11.2012 11:57     citat 

Aby mergi la doctor cu taietura. Nu e normal sa singereze, nici daca ridici copilul. Pai eu i-am alaptat si tinut in brate de la nastere. Dar la o saptamana de la nastere rana era prinsa foarte bine. Dupa spital zilnic dadeam cu betadina cam oana am facut 10 zile. Si n-am mai stiut nimic de acea cusatura. Mergi la doctor urgent, ca nu e de gluma. Sa nu se infecteze.

sus

Denunta
aby_ever

Copii

15.11.2012 5:26     citat 

luara nu e rana deschisa adinca.pielea e ff sensibila si subtire.nu e adinca rana,dau si eu cu betadina,si cu baneocin.merg joia viitoare la medic.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

15.11.2012 8:00   Minunile anului 2012 - 9  citat 

Capitolul urmatorr: : sageata sageata MINUNILE ANULUI 2012 -9

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Data este GMT + 2 Ore