· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

02.11.2012 11:59   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Emmalin-Arimiche . ...24.04.2011 . . . . . pui de ana4emmalin
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Sebastian . . ..........4.08.2011 . . . . . pui de LAM
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57, 58, 59, 60 , 61, 62, 63, 64

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii

02.11.2012 12:03     citat 

Elsy, eu am salvate poze multe cu nemaipomenitii...numa' sa-mi zici ce iti trebuie.
Paul a fost mai bine azi-noapte, n-a mai facut febra, a inceput sa elimine si secretii, sper sa se indrepte repede.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 4 luni
Gabi: 8 ani, 11 luni

02.11.2012 4:14     citat 

Oana , sanatate multa puiului sarut .. multumim de capitolul nou sarut

Sanatate tuturor puilor de fapt , si parintilor la fel sarut ..

Eu sunt inghetata inca si acum , am fost ieri in 4 cimitire trist , a fost o vreme naspa , ploua asa marunt , enervant .. gri , noroi .. nu foarte frig , dar asa .. sacaitor . Intr-unul din cimitire am avut de cautat poate chiar spre 10 morminte trist , Doamne ce ma deprima chestia asta .. am crezut c-au trecut anii si-am trecut peste , dar m-a doborat rau psihic sa vad iar mormantul prietenului meu din liceu .. 20 de ani avea cand a facut ce-a facut plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ..
Abia cand am ajuns acasa , dupa 3 ore , mi-am dat seama ca-mi erau leoarca toate cele pe mine , si , cand am dat de caldura si m-am dezghetat am trecut pe frisoane si tremurat .. si inca sunt tot asa plang sau sunt foarte trist

Va pup si va doresc o seara minunata sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

02.11.2012 9:42     citat 

De ce ai fost la cimitire?

Noi suntem in vacanta. Tedi a trecut cu o masina peste piciorul Timeei, a 2a oara! si i-a facut acelasi tip de rana la calcai. am incaltat-o in crocsi ca sa iesim afara, ca altceva nu suporta, saracuta. pe zi n-a fost o problema, dar cum seara s-a lasat o umezeal urata, nu gaseam drumul spre casa. daca o lua frigul de la picioare, raceala scria pe ea. asa ce m-am enervat pe el!

Sanatate bolnaviorilor.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

03.11.2012 10:15     citat 

Neatza doamnelor sarut

Aici se sarbatoreste ziua mortilor , luminatzie ii mai zic pe aici , in 1 noiembrie .. bunicii din partea mamei si bunicul din partea tatalui sunt aici inmormantati , bineinteles , in 3 cimitire diferite .. iar in al 4-lea aveam prieteni dragi si oameni dragi care nu mai sunt pe langa noi trist ..

Saracutza Timeea trist .. sa ii treaca repede sarut

Sunt singura acasa cu mandrele deocamdata , am o durere crunta de cap , inca resimt ziua de alaltaieri .. multa sanatate si o zi minunata tuturor ! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 6 luni

03.11.2012 10:36     citat 

multa sanatate piticilor bolnaviori sarut sarut sarut

noi am ajuns la Breaza, Prahova in dimineata asta dupa o noapte lunga de stat pe tren. Emma a fost foarte obosita pentru ca nua reusit sa doarma deloc asa ca a fost o noapte de cosmar...acum urmeaza o saptamana de relaxare si sambata viitoare sunt din nou pe drum de data asta spre Londra

o seara frumoasa!!!!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

04.11.2012 11:22     citat 

neatza..io va salut de la servici azi...am fost si ieri vreo 3 ore pe aici..una peste alta isnt futizata din toate partile. am o stare asa ciudata, cre ca sint foarte agitata, ca desi am lucrat mult sapt asta si acasa nu m-a menajat nimeni si am dormit putin si prost, sint tot treaza si nu pot dormi, ma culc tarziu ma scol devreme, ma trezesc de 5 ori peste noapte desi am dormit singura in camera...aiurea stare...parca am baut 50 cafele pe zi.
cred ca se numeste stres...

altufel nimic deosebit, Slava Domnului copiii sint bine sanatosi, pe mine ma doare nitel capu, da e explicabil, la servici atmosfera e ok, una peste alta toata lumea bine....
chiar ma mir cum in acest du-te vino in care sint de vreo 10 zile incoa nu sint in urma cu rufe nespalate, ori cu frigider gol, ori la servici...afar de somn sint la zi cu toate foarte fericit
efectiva mai sint mancamar muma....

ana drum bun la londra, sper ca ne tii la curent cum e pe acolo....
ai zbor direct ori cu escala?
pe mine ma ucid escalele astea cand zbor cu copiii... cand am fos tundeva zbor direct parca nu e asa nasol, dar cu escala ma/ne oboseste tare...

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

04.11.2012 2:23     citat 

Furni nu este drum cu escala...este direct,nici mie nu imi plac escalele si fac 3ore jumate.... sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

04.11.2012 3:22     citat 

frumoasa londra. mi-a placut mult. drum bun, sa ajungeti cu bine.

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

04.11.2012 3:35     citat 

Kikilinis multumesc frumos...dar din pacate pentru inceput merg singura sa imi depun actele pentru permisul de munca si cand imi elibereaza astea permisul de munca vin si o iau s pe ea si o dau acolo la gradinita sarut sarut sarut

Asa ca din pacate pana vineri mai sunt cu ea si sambata zbor spre Londra trist sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

04.11.2012 6:33     citat 

Hola gagici sarut

Ce putina lume pe aici .. bine , nu ca nu e lume placuta , dar lipsesc multe fete trist ... sper totusi ca NEmotivat , sa nu mai auzim de pui bolnaviori sau de probleme trist ..

Noi azi am fost la tzara , la bunicii sotzului la luminatzie .. ce ma enerveaza atata tam-tam plang sau sunt foarte trist . Nu cunosc mai pe nimeni pe-acolo , desi merg de 9 ani deja .. tot timpul vin toti si ma saluta , si trebuie sa fiu prezentata de fiecare data iar si iar si iar .. si azi iar intreaba nu una , ci 2 persoane : " domnisoara cine-i ? " surprins Puii mei , inteleg cand cineva vrea sa ma faca sa ma simt bine inadins , dar cand zice un unchi c-a crezut ca-s sora lui SM , si ca-s cu nepoatele , mi-a cam sarit tzandara foarte fericit prostit

Si e obiceiul asta sa umble copiii cu punga dupa dulciuri pe la fiecare , alta chestie ce nu-mi tare convine , nush de ce .. dar no , poate de ce-s io intr-o pasa de aia nasoala acu' , de nu-mi convine nimic rad .

Aici soare si cald si frumos si azi sarut , o incantare sa stai afara ... fetele-s frante , clar nu au dormit azi deloc , + si drumul .. nu e mult , 30 de km incolo - 30 inapoi , dar pe drumurile noastre .. a luat ceva vreme sa ajungem . Acolo asaltate de toate neamurile , alta distractie .. cum am ajuns acasa dumnealui a intins-o la servici si eu am ramas sa-mi mai roada un pic din creier pana ce se culca .. da' cand o fi asta ? confuz

Haideti dragelor la apel sarut , eu dau cu drag o cafelutza tarzie , ma simt prea epuizata ..

sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

05.11.2012 8:20     citat 

Helou si de la noi...
Am avut un we plin si noi, vineri dupa-amiaza mami a fost la Balul Bobocilor, ca e diriga la clasa a IX-a, am ajuns acasa pe la 12 noaptea zambet iar copiii au stat cu tati care, culmea, s-a descurcat foarte bine, le-a dat sa manance, i-a schimbat la pijamale, i-a culcat...deci, se poate...erau asa scumpi cum dormeau unul langa altul in pat cu tati... sarut
Sambata nea-m plimbat un pic prin preajma, ca eram neiesiti de multe zile, daca Paul a fost racit...am fost intr-un loc tare frumos, la Casa Domneasca de la Brebu...am stat la soare in livada, am mancat nuci, ne-am jucat de-a v-ati ascunselea foarte fericit
Duminica am stat pe acasa si ne-am pregatit pentru ziua de luni...oricum mi-e mai usor ca tati are concediu 2 saptamani si sta cu pruncii acasa, nu-l duc nici pe Paul la gradinita ca sa se refaca bine...
Maimutica mea zice o nou expresie, dupa ce a zis "nu mege", acum e setata pe "nu lau" - in traducere nu vreau prostit si indiferent ce vrei de la ea, invariabil raspunde "nu lau" rad Cred ca va fi o persoana cooperanta la viata ei... socat Cel mai tare ne distreaza cand vine cu cescutele ei de plastic sa ne dea sa bem "cacae" asta insemnand cafea...
Spre surpinderea mea, i-a mai iesit o masea jos si e gata sa mai iasa una ochi peste cap desi dinti nu i-au mai iesit...are sus 4 dinti (incisivii) si 2 masele iar jos doar 2 dinti (incisivii centrali) si acum ii ies maselele...n-am inteles logica dar nici n-am ce face.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

05.11.2012 9:34     citat 

neata tuturor
ma bag si eu la cfaea..sunt cam varza
in weekend am fost la tzara (ce ziceai happy mamy, ca nu te cunoaste lumea, la mine e fix invers cand ies pe acolo trebuie sa salut pe toata lumea pe care o intalnesc nu stiu niciodata cine ma funoaste si cine nu -de multe ori am surprize ca salut oameni pe care eu nu ii stiu si ma trezesc ca ma intreaba de fete, sau de pasari, deci e clar ca ei ma cunosc pe mine rad )...eu ma bucur cand primesc fetele ducliuri ca le mananc eu nervos rad
a fost cam nasol weekendul, trebuia sa mergem numai seara (ca aveam nunta) dar a trebuit sa mergem de la amiaza ca au ramas pasarile fara furaj ..si socru-meu ne-a sunat sa ne spuna chestia asta numai cand efectiv a vazut ca nu mai au mancare socat asa ca ne-a dat tot planul peste cap...noi eram in cautare de parchet...aveam in plan sa stam relax in ziua aia, eu planuiam o baie cu spuma...cand colo, fugi acasa, fa dus si du-te..a fost aiurea ca a trebuit sa o chem si pe mama cu cateva ore mai devreme decat era in plan...
si colac peste pupaza am stat iar foarte mult, trebuia sa venim duminica la amiaza acasa, am venit iar seara la 7...ca sotu trebuia sa schimbe acolo un ventilator si dupa ce s-a chinuit cu el cateva ore a descoperit ca-i defect...si mai nasol pt maica-mea ca a stat atata cu copilele, asta pt ea cred ca a fost cel mai greu..mai ales cu urlatoarea mica..
la nunta am stat destul de putin, m-a apucat o criza de stomac groaznica de tot asa ca la 1 noaptea am plecat rapid...si pana pe la 4 dimineata numa am vomat si am suferit ..niste dureri groaznice..cred ca iar se intampla ceva nasol pe acolo trebuie sa ma duc la dr cat de curand sa imi faca o endoscopie trist nici nu vreau sa ma gandesc ce mai gaseste pe acolo ca asa dureri nasoale nu am avut niciodata, si asta e o chestie ca totusi am avut ulcer si gastrita deci stiu ce-i aia durere de stomac.da asta cred ca a fost asa picatura care a umplut paharul ca ceva vreme am dureri aproape zilnic, asta cu nunta a fost picatura...desi nu m-am atins de salamuri sau chestii nasoale.
vom vedea.
peste toate, am mai bagat o tura de oua la incubator, puisorii de acum cateva saptamani sunt mari si au inceput sa faca oua, acuma mai ales ca am dat drumul si la caldura acolo, fac fetele oua pe banda rulanta, ceea ce e minunat foarte fericit
puisorii care au fost cocosei i-am separat si ii punem la ingrasat 3 saptamani, dupa aia va invit la niste friptura nervos
oboseala oboseala oboseala....si mai e si vacanta pe deasupra...da macar e soare afara,. cred ca mai prindem un pic de vreme buna, si asta-i bine ca macar putem iesi fara jena

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

05.11.2012 11:14     citat 

Neatza dragelor sarut

Raportez toti caninii out , deci in total 16 dintzisori scumpi si dulci jenat sarut
Furni draga , ale noastre se tin de mana cu dintzii , pufa cum sta ? sarut

Lucy , la mine e nasol ca in 9 ani de cand sunt cu sotzu' am suferit cateva transformari drastice rad .. de la 55 de kile cand l-am cunoscut , la 75 inainte de sarcina , la peste 100 cu sarcina , apoi iar spre 70 , apoi iar peste 90 , acum 60 .. cred ca nu mai intelege lumea nimic rad rad rad rad

+ ca nici eu nu ii retin pe toti , salut pe toata lumea de jena ca nu cumva sa nu salut pe cine ar trebui rad ... cat despre faza cu dulciurile , mie de aia mi-e ciuda rad , sa nu cumva sa ma tenteze si pe mine rad rad . Pana acum am facut fatza cu brio tentatziei , da' cand vad cosu' asta plin ... uff mama . Si sa nu uitam c-am facut o selectzie de aia la sange , tot ce-a fost pe punctul de-a expira a disparut la gunoi rad

Imi pare rau de problemele cu stomacul trist .. sora mea e exact ca tine , a ajuns la Cluj la nu stiu ce doctoritza , i-a dat un tratament acum cateva luni , de atunci nu a scapat de tot de dureri , dar , de la dureri si stari de astea nasoale zilnice , acum zice ca are cate un episod la cateva luni bune doar ... de fapt a mai avut o singura faza anul asta , recent , si tratamentul l-a facut pe la inceputul anului ... sanatate multa iti doresc , imi inchipui cum te poti simti trist ...

Oana , ma bucur pt week-endul vostru placut sarut .. daa , cred ca e o regula general valabila , si al meu daca ramane singur cu fetele si mor de dragul lor cand ii vad cum dorm gramada unu' peste celalalt rad sarut ... important e ca dorm si-s intregi , in rest .. no stress rad .
Pupam pe nu lau mica si dulce , atatea imi zice si maimutzica mea de nu imi vine sa cred rad sarut .. ma tot minunez de ea , a tacut ce-a tacut , da' si cand si-a dat drumu' .. ( cra-cra scot limba rad ) .. pt mine e ciudat , stiind ca Ema a inceput sa vorbeasca s-o si intelegi abia pe la 3 ani , pana atunci vorbea fluent chineza rad rad ... s-o aud pe asta asa micutza si ca zice atatea .. cum ziceati voi , imi creste inima cat .. nu stiu ce era rad rad sarut

Va pupacesc pe toate , Crispy , Cafe , Kiki , Georgette , Miha , Mirene .. toata lumea , pe unde sunteti iar ? sarut sarut sarut

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 8 ani, 3 luni
Teodora: 6 ani

05.11.2012 12:43     citat 

bunaa fetele!!

gata, am revenit si eu la rutina zilnica trist....doamne ce bine e sa mai pleci de-acasa!!!
am fost pe la o prietena care n-am mai vazut-o de 5 ani de zile. Ce ti-e si viata asta pe unde te duce..ultima data ne-am vazut la cununia noastra civila in Valcea, iar acum la mama naibii prin Europa rad
Mi-a placut ff mult Germania, totul ff aranjat, parca si padurile erau periate si pieptanate rad. Am vizitat Amberg si Nuremberg, am fost si la un muzeu ff intereant...norocul nostru ca sotul prietenei stie germana bine si ne traducea si explica ce scria pe-acolo rad
Dar au trecut asa de repede zilele, as mai fi stat cateva ca sa terminam de povestit rad
Astazi inapoi la treburile casnice...curatenie, spalat, mancare, iar dupa masa tre sa ma duc sa schimb cauciucurile si la cumparaturi ca bate vantul in frigider.
Aaa, l-am cantarit pe Sebi si are 10 kg, in 3 luni de zile a luat 1 kg...e bine, ma multumesc si cu atat rad
Apropo de pantofi de iarna, ca tot vorbeati, m-am uitat si eu pt. Sebi, el poarta marimea 19-20, astia de iarna o sa-i iau 20....pe-aici sunt niste preturi mama mama, parca nu-mi vine sa dau 40-50e pe o pereche...gasisem in Germania la Deichmann ceva mai ieftina adica pana in 20e, dar nu mi-au placut ca nu erau prea grosi, parca vad ca ma zgarii pe ochi ca nu i-am luat, ca pe-aici nu mai gasesc la preturile alea.
Oana merci mult ca ne-ai pus si pe noi la inceputul cap. sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: