· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65     
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

13.11.2012 2:49     citat 

ooo, da, cu ceaiul m-ai nimerit. si ai mei copii beau, mai ales dimineata la micul dejun.
aia cu mainile si picioarele inghetatepe rand sunt si eu. cica gingko biloba ar fi bun, mie mi-a recomandat medicul de familie pt circulatia periferica defectuoasa de care sufar, dar nu am luat si nici nu intentionez. trag cu ochiul
maine duc copilul mare la scoala, ca cica nu mai miroase a diluant. bine ca nu m-am chinuit sa ne trezim azi dimineata, ca au plecat toti cei 8 copii care venisera. rad
trebuie sa ma interesez de gradi si after school... ma apuca jalea!

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

13.11.2012 5:54     citat 

Da , la circulatie ma gandeam si eu , dar mi se parea ciudat , doar pe o parte sa fie cu probleme confuz? .. si eu tot la asa ceva ma gandeam , dar nici eu nu vreau sa iau nimic , am mai avut probleme asa , cu maini inghetate si in miezu' verii , dar a trecut , de la sine zic eu , sau cine stie ? confuz

Mandrele mele nu beau ceai .. Ema bea la greu cat avea sticluta , deci pana la 2 ani si .. cand i-am scos sticluta , gata si ceaiul trist .. Gabitza n-a baut de mica , apa insa bea cata incape rad . Si eu eram mare maniaca cu ceaiul , si probabil as fi si acum daca nu mi-ar fi asa lene sa-mi fac rad rad rad

Am fost la o prietena mai devreme , sambata a fost ziua ei .. am servit un pic de Lacrima lui Ovi foarte fericit .. bun , dom'le , bun ! foarte fericit rad

Ma duc sa fac clatite , vine cineva ? sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 3 luni

13.11.2012 6:53     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
........

Ma duc sa fac clatite , vine cineva ? sarut sarut
----------

Daaaa... sa le mananceeee!!! Euuuu! rad sarut

Si eu am patit o faza "interesanta" ieri...am simtit o ciupitura de mana, apoi o mancarime si n-am mai bagat de seama...azi, cand ma uit, o chestie umflata, ca un cos copt si rosu in jur... prostit Ce mama ei de chestie o fi fost? Habar n-am! Las sa vad cum evolueaza...nu doare, nu ustura, nu nimic... ochi peste cap

iiimmm, buna rau "lacrima" si mie imi place! jenat

Si noi suntem fani ceai... zambet
Kiki, mai scrii tu niste idei de mic dejun la pitici ca m-am tot uitat in urma si nu am gasit...stiu ca scrisesei zilele trecute?? Multumesc. sarut
Ce mai face Timi, cum este cu nasucu'? sarut Sa stii ca oricum este o frumoasa, atat doar ca imi pare rau de disconfortul ei... trist

A inceput si Alex sa tuseasca la greu...cred ca de la nas i se trage...il tin cu ser fiziologic si Protargol si sirop de brad/iedera...bine ca nu il streseaza noaptea, cel putin...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

13.11.2012 9:50     citat 

----------
Crispy a scris:
Daaaa... sa le mananceeee!!! Euuuu! rad sarut

Si eu am patit o faza "interesanta" ieri...am simtit o ciupitura de mana, apoi o mancarime si n-am mai bagat de seama...azi, cand ma uit, o chestie umflata, ca un cos copt si rosu in jur... prostit Ce mama ei de chestie o fi fost? Habar n-am! Las sa vad cum evolueaza...nu doare, nu ustura, nu nimic... ochi peste cap

iiimmm, buna rau "lacrima" si mie imi place! jenat
----------

Hai draga mea , acum am terminat , 30 la numar foarte fericit , desi am zis ca fac doar maxim 10 sa guste fetele si domnu' cand vine de la servici foarte fericit .. eu , cum ma asteptam , m-am saturat de miros si stat in picioare cred ca , de nu mi-a trebuit nici macar una , de gust rad rad .. Ema a strambat din nas ca nu-i plac ca-s cu dulceata , de erau cu altceva la fel facea .. Gabitza a mancat 2 sarut , una goala si una cu dulceata rad , asa ca mai suuuuuunt ! sarut sarut

Hmm , ce chestie si la tine trist .. sper sa se retraga , asa cum a aparut .. desi .. daca ai simtit o ciupitura , e posibil sa te fi muscat ceva ? surprins trist ... sper sa treaca repede! sarut

Cu "lacrima" , daaa .. buna tare zambet sarut .. doar ca , defect profesional la mine foarte fericit , m-am aprins in obraji dupa 2 inghitituri rad , zicea prietena mea ca fac ca girofaru' scot limba rad . Noroc ca nu ma manifest aiurea , bine , nici nu exagerez niciodata .. doar rad foarte fericit mult si-s binedispusa ( bine , cred ca mai mult pe fond psihologic , ca doar nu ma afecteaza dupa chiar prima inghititura foarte fericit ) .. nu s-a prins SM de nimic , el nu consuma alcool DELOC ..

Sanatate multa si lui Alex sarut sarut sarut , pacatoasa vreme a fost iar , atatia copii prinsi de viroze sunt iar trist ..

La noi , sa nu zic in ceas rau , cred ca se vede efectul MAREA .. adica , inainte de-a merge la mare , lunar , fara greseala , imi erau bolnave mandrele .. uneori chiar de 2 ori pe luna trist .. de dupa ce-am venit , de la inceputul lui septembrie , o singura data , multumesc Domnului , si-aia dupa ce-a inceput Ema gradinita , si logic , Gabitza de la ea .. in rest , pana acum , chiar nimic . Doamne ajuta ! sarut

Hmm .. nu stiu ce isi face efectul acum de am atata chef de scris foarte fericit rad .. oboseala ? Lacrima ? scot limba rad jenat .. cert e ca-s singura acasa , fetele dorm , deci s-ar prea putea sa am chef mult de vorba foarte fericit .. asa ca .. numa' haideti la povesti , nu ma lasati sa vorbesc singura aici foarte fericit rad

Muah dragelor sarut sarut

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 9 ani, 7 luni

13.11.2012 10:36     citat 

azi am fost sa imi fac cont la banca...fara ala nu imi pot face permisul de munca si bineinteles ca nu mi-l pot face ca imi trebuie un act care sa arata adresa unde locuiesc si bineinteles ca nu am..asa ca maine ma duc sa aplic pentru permis provizoriu de conducere si se pare ca nu ii intereseaza pe astea daca stiu sa nu sa conduc...tot ce trebuie sa fac este sa completcte un formular...platesc niste banuti si in2 saptamani imi trimit permisul...super tare sarut sarut sarut

Vero trimite si la mine niste clatite ca eu nu fac figuri daca is cu gem sarut sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

13.11.2012 11:36     citat 

Mmmm, clatite! Tedi e mare fan. Mie imi miroase rau in casa dupa ce le fac. De fapt dupa ce gatesc absolut orice. trist Sa nu va faceti in veci bucatarie deschisa. E horror. Daca nu am grija sa inchid usile dormitoarelor, copiii dorm in miros de mancare.

Cu 'lacrimile' nu ma impac deloc. Daca n-ar exista spirtoasele pe lume nu m-ar deranja neam. Eu nu gust nici 10 grame pe an. Doar la evenimente, din politete.

Crispilica... cheia franceza, huh? Lasa, ca e bine sa stie sa faca de toate in casa. Bravo lui.
Despre mic dejun... paine cu unt, cascaval, telemea de vaca, omleta, legume feliate, suncuta de curcan (rar), jamon. Zilele astea ceaiul de muselel simplu, fara miere si painea uscata in aparat unsa cu unt si cu cascaval ras sunt la putere. Ah... si maslinele... sunt adorate. Se mananca la micul dejun, la pranz + cina. Si intre mese, ca gustari. rad rad rad Eu as manca usturoi si ceapa verde cum mananca ei maslinele.
rad rad rad rad rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 5 luni
Antonia: 9 ani, 11 luni

14.11.2012 8:11     citat 

Clatite mi-a facut si mie sotul aseara (eu nu stiu sa fac, lui ii ies delicioase...) De fapt a fost un adevarat rasfat, cand am venit de la serviciu am mirosit clatitele de pe scara blocului rad si n-am intrat bine pe usa ca a venit si pizza (comandase el, ca sa nu mai stau eu sa gatesc seara)... prostit ce-o fi cu atatea dovezi de dragoste? O fi de bine sau... scot limba
Crispilici, te-o fi ciupit vreun paiamjen, de la ei se face blanda pe piele...da-i cu Fenistil... Sanatate lu' ginerica, sa-i treaca repede tusea...eu l-am dres pe fi-miu cu Sinupret.
Lam, budinca de macaroane cu branza si conopida a facut soacra-mea in we...a iesit buna, mie mi-a placut, pruncilor nu...evident... ochi peste cap La ei nu au succes "extravagantele" culinare...nu e ciorba, nu e buna! rad
Apropos de ceai...a incercat cineva la copii cu ceai de echinaceea? O fi bun?
Ca mie mi s-a luat de la atatea produse de imunitate pline de chimicale pe care le-am tot bagat fara folos in copii, mai ales in Paul...acum va spuneam ca ne-a dat dr. ORL reteta de Imunice pentru Antonia si eu i-am luat si lui Paul...pai dupa ce le-am luat am observat ca siropul e indulcit cu aspartam si contine si parabeni prostit evident ca nu le-am mai dat.

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 9 luni
Josefine: 15 ani, 9 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

14.11.2012 8:41     citat 

neata fetelor
m-am trezit din cauza tusei.

oana mai natural pt imunitate de ce nu incerci lamaie taiata feliute in miere sau catina cu miere, sunt cat se poate de naturale, acum daca le primesc copii...

cat despre "ovidiu" e fav meu nr 1 si apoi busuioaca de bohotin , dar fac si eu ca girofagu dupa 2 inghitituri exact ca happylica mami scot limba

ce bun ar fi un ceai...cine sa l faca...ca am o lene...

o zi buna mamici, ma duc sa trimit copii care la scoala care la gradi..

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

14.11.2012 9:02     citat 

neata fetele
si eu la cfea...
nu prea reusesc sa fac nimic, asta mica se chinuie de o gramada de timp sa ii iasa un canin -primul-, , de cdateva zile bune s evede acolo sub gingie f f bine coltul, doar ca nu plesneste odata gingia aia...de ieri e tare nasol, e tyot lipita de mine...azi am spalat vasele si ea langa mine imi imbratisa piciorul... trist mi-e tare mila de ea cand vad ca nu se simte bine.
nu mai ziceti domne de clatie ca ma puneti acuma si pe mine sa fac!!~!! mie cel mai mult imi plac doar presarate cu zahar, sau sa le fac mai groase si umplute cu urda+marar.
----------
citat:
painea uscata in aparat unsa cu unt si cu cascaval ras sunt la putere.
----------

si la noi zilele astea foarte fericit
----------
citat:
happy mami a scris:
La noi , sa nu zic in ceas rau , cred ca se vede efectul MAREA .. adica , inainte de-a merge la mare , lunar , fara greseala , imi erau bolnave mandrele .. uneori chiar de 2 ori pe luna trist .. de dupa ce-am venit , de la inceputul lui septembrie , o singura data , multumesc Domnului , si-aia dupa ce-a inceput Ema gradinita , si logic , Gabitza de la ea .. in rest , pana acum , chiar nimic . Doamne ajuta ! sarut
----------

----------
citat:
----------
citat:
mami si ocrisu
----------

----------
puteti incerca si efectul salina...noi pana sa intram in faliment mergeam iarna la salina, cam o data pe luna (ca unde sa si mergi pe frig? scot limba mie nu imi place frigul deloc deloc...asa ca mergeam la salina..in ultimii 2 ani nu am fost deloc (cum ziceam, falimentul), dar acuma vreau sa incepem mergem iar, la Turda e tare frumos dar pt copii mai bine e la Praid., e mai mult spatiu si mai multe de facut.
in rest nu am mai nimic d eraportat...adica da, ne-am apucat de renovat dormitorul...am scos parchetul vechi si am ras tot ce era sub el pana am dat de beton, pus parchet nou, usa noua..si s-au terminat banii (evident). rad maine ia SM banii asa ca zugravim si ne ocupam de restul ce finisari mai sunt de facut..tre sa caut un dulap ca ala vechi direct la gunoi a ajuns fiind f vechi avea uhn miros nasol de care nu puteam scapa...asa ca acum stau cu toate hainele in cutii de carton (aventura)...ne-am mutat cu sediul la fete in camera..e o minune sa dormim toti 4 intr-o camera de 3/3 rad
mai ales ca sunt suparata pe sot si nu mai stiu cum sa il evit nervos da el e bandit nu vrea sa doarma in sufragerie.
vremea e cam nasoala, a inceout cu ploile si cu noroaiele..ieri ne-a prins o ploaie de numa numa..si e aiurea ca zielle trecute cred ca au fost undeva la 18 grade la pranz...si soare...sa tot stai afara...dar totusi sa nu ma plang, ca e jumatatea lui noiembrie si inca e bine afara!!! sa ma bucur cat pot pana nu vine frigul de-a binelea!

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani
am nascut deja!

14.11.2012 10:40     citat 

buna fetelor zambet
multumim frumos de urari sarut
nu am mai intrat demult, dar de acum o sa fiu prezenta, poate ca am si inceput serviciul de ieri si dimineata 5 min pot sa stau un pic pe net, ca acasa am renuntat la statu pe net din cauza marei....
e foarte ciudat si la serviciu , zici ca sunt fiul ploii in birou, sper ca in scurt timp sa imi intru in ritm si sa imi zica si mie ca am de facut..ca asa nu ma baga nimeni in seama foarte fericit
o sa pun si ceva poze cu noi zambet
sanatate la toata lumea sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.11.2012 10:44     citat 

Neata buna si de la noi! sarut

Kiki, sar'mana! Alex ar manca "opteta" (omleta) zilnic, daca s-ar putea, cascaval si masline nu prea vrea...e faina ideea cu el ras pe paine cu unt si o sa o incerc si eu. Papa in schimb fructe la greu....
Daaaa, am murit de ras aseara cand isi facea inventaru' la trusa de scule si nu m-am putut abtine sa nu-l filmez...rad sarut ....se pare ca nu am mangaiat burtica degeaba, cand i-am spus sa semene cu unchi-su ( frate-meu) care face de toate ( crosetat de ciorapi, mamaliga, torturi, pune parchet, gresie, faianta, etc...ma opresc aici ca nu vreau sa-l insor! rad ).

Ceaiul cu echinaceea nu l-am incercat nici noi....bem de macese culese de bunicu' si cumparate de mami, fruct intreg ( in alti ani gaseam mai multe de cules...anu' asta s-au ocupat tiganii de ele la greu nervos ).

Ana, bafta multa cu actele! Sa reusesti sa termini repede, ca sa-ti poti lua si printesa cu tine! A ramas la Breaza? Cum este? S-a adaptat? sarut

Furnicutz, voi cum mai sunteti? Ce mai face pufa mica? E mai bine? sarut

Rizi, sa va traiasca minunea si sa fie sanatoasa! Welcome back si reintegrare usoara la munci! sarut

Va pup dragelor si fug la treaba ca am o gramada ( slava Domnului ca tare rau e fara!). O zi frumoasa sa aveti! sarut

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 9 ani, 7 luni

14.11.2012 11:58     citat 

Crispy pe Emma am lasat-o la Breaza si se pare ca s-a adaptata perfect...doame toata noaptea si nu a plans deloc dupa mine...acolo este ocupata pentru ca este mereu in centrul atentiei si toata lumea ii face pe plac si pe ea o incanta lucru acesta sarut sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

14.11.2012 12:10     citat 

efectul salinei il puteti avea acasa cu aparatul salin. pt Tedi a fost fff brnefic. din aprilie 2009 nu a avut niciun episod de boala. 2 zile de febra in momente diferite si atat. ia sa-l mai pun in priza. chiar acum ma duc.

sus

Denunta
Crispy

Copii

14.11.2012 12:21     citat 

Kiki, ce aparat salin aveti? Ma interesa si pe mine sa achizitionez unul si apoi am tot amanat...

Ana, ma bucur ca este ok Emma! Parca asa itzi este si tie mai usor, stiind ca ea este bine...desi, numa' in sufletu' tau n-as vrea sa fiu...multa putere itzi doresc!
sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

14.11.2012 4:16     citat 

hai ca am scris telegrafic ca eram cu Timeea in brate si nu era chip sa pun mana pe tableta.
oricum... i-am tot facut atata reclama aparatului asta ca ar trebui sa ma plateasca firma. zambet dar noua ne-a fost mai mult decat bun. chiar nu am ce sa ii reprosez. il folosim din nov 2008 cand am iesit din spital dupa pneumonie. asa cum zice in prospect dupa 3 luni de folosinta se fac vizibile efectele si asa a fost! pana in apr. 2009 a avut un episod de raceala lejera si de atunci, alea 2 zile de febra.
deci... eu amvarianta mare, ca se ia in considerare suprafata camerei in metri cubi, iar Ted are camera de 22 mp. nu stiu daca acopera, dar cat e in priza, usa camerei sta inchisa, eu zic ca se imprastie bine ionii.

ana, succes cu actele.

fac cannelloni cu carne. tineti-mi pumnii, ca e prima data. rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: