· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65     
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

07.11.2012 11:48     citat 

Domnisoarelor, doamnelor si domnilor care poarta numele sfintilor Mihail si Gavril, va urez sanatate, fericire, iubire si numai impliniri. sarut

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 9 ani, 7 luni

07.11.2012 11:54     citat 

Crispy la Breaza a fost frumos zilele astea desi azi s-a racit un pic si a plouat dar in rest am avut parte de zile frumoase si u mult soare numai buna vremea de plimbat...de cand am venit aici Emma mea doarme toata noapte sarut sarut sarut pana acuma se trezea o data pe noapte sa bea lapte dar partea proasta este ca de cand am venit aici nu prea vrea sa mai bea lapte trist trist

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 3 luni
Teodora: 7 ani, 1 luna

08.11.2012 9:33     citat 

neataaa

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!! Am si eu 2 in fam, dar din pacate sunt departe trist....asta e...bine ca exista skype zambet

o zi frumoasa si calduroasa...de la calorifere rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

08.11.2012 9:38     citat 

neata
la multi ani tuturor ce isi sarbatoresc azi numele!!! (nu vreau sa enumar ca sigur omit pe cineva si nu as vrea)
si SM e Mihai, poate ma indur azi sa-i fac o placinta ceva (ceva sarat sa mearga langa o bere?! rad
de exemplu
nu stiu, mai vedem
va doresc o zi insorita si frumoasa!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

08.11.2012 9:40     citat 

asa sunt de pierduta, ma gandeam ca sotul e Mihai, da sii-mea asta mica e Mihaela! jenat

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 3 luni

08.11.2012 9:41     citat 

La multi ani cu sanatate, sa aveti parte numai de bucurii, pt. cei ce isi serbeaza onomastica numelui! sarut sarut sarut

Haideti la o cafelutza, dragelor! Neatza buna! sarut

Kiki, mie imi place ca nu mai imi exfoliaza pielea de pe maini, cum fac celelalte...

2 grade raportam si noi si un vant taios de numa'...poate se mai incalzeste ca a dat si o raza de soare... zambet

Furnicutz', imi pare rau de alergatura de la job! trist Nu se preconizeaza nici o relaxare acum inainte de sarbatori, sau, din contra, creste turatia? foarte fericit

Ana, sa stii tu ca aerul de aici din zona ii prinde bine! Alex doarme 3 ore la pranz si noaptea intreaga... trag cu ochiul sarut

O zi frumoasa, dragelor! sarut

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 24 ani, 9 luni
Josefine: 15 ani, 9 luni
Lucas: 9 ani, 7 luni

08.11.2012 11:01     citat 

neata
La multi ani sarbatoritilor sarut sa fie toti sanatosi sarut

eu am vut o saptamana nebuna...printre de ale casei , alex si-a spart nitel capu foarte fericit nitel zic ca a fost la arcada, nu a fost adanca deci nu l-au cusut, i au pus niste plasturi verticali care sa i stranga crapatura ca de la umflatura se cracanase,deasupra un transparent sa nu intre bacterii si cam atat...sperietura noastra a fost mai mare .

Ana , nu iti fa griji ca nu isi bea lapticu peste noapte,ar trebui sa te bucuri, daca bea seara la culcare si dimineata...sau tu zici ca de nici un fel nu prea vrea laptele?

cryspi cred am luat raceala de la tine rad azi cred zac nitel cat imi e trupa plecata la scoala si gradi.

ma retrag, sa aveti o zi frumoasa sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 11 luni
Naty: 7 ani, 3 luni

08.11.2012 11:12     citat 

surprins trist da' cum a reusit? Oooffff, dragu' de el....refacere grabnica! sarut

Sa stii ca eu de felul meu sunt darnica, scot limba da' toate pana la virusi! rad Nu dau nimic! Tin totul pt. mine ( sau cel putin asa as vrea)! trag cu ochiul Baga niste ceai de scortisoara-bat ( fierbi 5 min...1buc/1 cana apa...lasi acoperit 5 min) si il bei cat poti de fierbinte....ne auzim dupa! Sanatate multa! rad sarut

sus

Denunta
elsycutza

Copii

08.11.2012 1:21     citat 

pun de ceai, chiar nu stiam, ieri am dat de niste bete de scortisoara si ma gandeam sa le arunc...numai soacra le foloseste cand vine pe aici .

Alexoiu ieri a reusit sa-si sparga capu ca l-am lasat in baie cat m-am dus pe balcon sa arunc scutecu, deci cat a durat...30-40 de sec? nu cred...in fine...a fost super de ajuns sa se urce pe treapta sa ajunga la ghiuveta, a alunecat cumva si a venit cu capu de cantul de la olita...acum...cum ziceam...bine ca nu a fost mai rau ...in 5 min i-a trecut si plansul si tot , i am dat o acadea foarte fericit ca sa l pot sterge de sange sa vad ce si cum.

ma retrag cu tot cu virusi sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

08.11.2012 1:51     citat 

Vai, dragul de el!!! Si la noi se intampla totul numai in alea 30 de secunde cand ma uit in alta parte. trist

Noi am bifat o vizita la dentist si una la pasapoarte, doar o ora in parc, dar bine ca am ajuns si acolo.
Soare cu dinti. La umbra cam clantanam din dinti, dar inca e fff ok.

sus

Denunta
LAM

Copii

08.11.2012 2:11     citat 

brrr si aici e ff frig, ieri si azi n-am iesit din casa.

Voi ce le mai dati de mancare? De ex. eu dim. ii dau fructe cu cereale, la pranz supa, iar mai pe seara iaurt cu cereale. De vreo 2 zile nu prea mai vrea fructele...ce le dati dimineata? II mai fac cateodata mamaliguta cu ou fiert, si-i place, dar nu pot sa-i dau in fiecare zi.

sus

Denunta
elsycutza

Copii

08.11.2012 2:17     citat 

in principiu dimineata am succes cu cereale si fructe
iaurturi nu cumpar decat naturale si ii plac cu cereale sau fructe ,in special cu banana.

la pranz mai nou papa ce avem si noi in meniu
seara la fel papa in meniu cu noi, paste , cereale, budinca, lapte cu orez/gris,mamaliga cu branzica ..

nu prea ma strofoc cu meniurile in ultimul timp ca a crescut si nu ii mai gatesc separat decat daca fac ceva cu ou nu i dau sau mai condimentate.

sus

Denunta
LAM

Copii

08.11.2012 2:28     citat 

a mai avut o per. de o sapt. cand a refuzat fructele de dim. si-at. i-am dat ou fiert, unt pe paine si mai luasem niste branza topita, care nu i-a placut si oricum am inteles ca nu e prea sanatoasa.
la noi masa principala ramane cea de pranz....mananca un castronel intreg de supa. eu inca ii mai gatesc separat pt. ca noi nu mancam prea sanatos..adica cam multe prajeli si destul de condimentate.
totusi ma mir cum nu s-a saturat de iaurt, ca ala in fiecare seara e la fel rad iaurt simplu + cereale simple, iar dimineata mereu ii fac diverse combinatii de fructe.
sper doar sa nu-l tina prea mult.

sus

Denunta
LAM

Copii

08.11.2012 2:31     citat 

Pup pe Alex sa-i treaca buba sarut ...eu am o vb. cand se mai loveste Sebi " las' ca-ti trece pana te insori" rad
si Sebi a cazut alaltaieri direct in cap din pat....n-a vazut ca se termina patul si buf cu cracii in sus rad

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

08.11.2012 2:43     citat 

Eu nu le dau cereale. F rar, cand mai simtim nevoia si de alte crantzanele, dar ceva de genul o data la 2 luni. Cu lapte nici atat. La noi nu se bea lapte, nu se mananca iaurt.
Dimineata mancam sandwich cu unt, branza, cascaval, legume, rar adaugam o sunca de curcan sau jamon. Bem ceai de musetel combinat cu tei sau galbenele, cu miere.
la 11 in parc avem fructe (banana, mango - preferatul copiilor, mere, pere, struguri.. ma rog, ce e de sezon). La pranz la 13,30 supa/ ciorbita - e nelipsita. Dupa somn, cam la 17, Timeea mananca ce a ramas de la cina, Tedi sandwich, uneori, dar rar, vrea dulceata. Daca doresc, primesc fructe, la alegere ca gustare, pe la 6,30 in parc. Mai mancam in parc bake rolls, rondele de orez expandat, sticksuri, covrigei, covrigi din sac si kurtos, clatite - astea de prin parc. Cina e ora 8 si contine gratar cu legume, mancare de mazare, spaghetti, sarmale de pui, carnita la cuptor, orez cu peste... astea imi vin in minte acum. Azi, de ex, avem curcan cu sos din pasta de gogosari facuta de ai mei (pt gust, ca altfel ei nu prea mananca, doar eu ) cu brocolli. jenat Eu de pe la 1 an si 2 luni nu mai gatesc separat pt ea, parca, sper sa-mi amintesc corect.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: