· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 65     
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 9 ani, 7 luni

11.11.2012 10:50     citat 

Buna seara fetelor!!!!

Ce mai faceti voi? eu am ajuns cu bine in Londra! Sunat inca foarte obosita dupa drum dar am timp sufiient sa ma odihnesc!Sper ca toata lumea este sanatoasa si voioasa!

Va pup! sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 5 luni
Antonia: 9 ani, 11 luni

12.11.2012 8:43     citat 

Buna dimineata si de la noi... Io am ajuns la munca, am aruncat un ochi pe aici sa vad ce faceti...
La multi ani pentru Mara! Mami nu a mai intrat de o gramada de vreme sa ne spuna ce si cum despre cretulina... dar eu dau cu urari, ca poate le-o citi...
Furni, sper ca e mai bine pufa, pupam obrajii bucalati... tare greu e cand e pui bolnav... cum se mai simte? A mai facut febra?
Antonia e ok dpdv al sanatatii, dar ma seaca dpdv al comportamentului...bre, nu ma asculta deloc...ieri si-a luat-o (nu va zic ce remuscari am avut dupa...) trist
Ma scoate din minti fiindca stie ca face o tampenie, eu o vad ce face si ii zic de n ori sa nu mai faca lucrul respectiv ca nu e in regula si ea n-are nicio greata...si face asta de nu stiu cate ori intr-o zi...n-am vazut ce caracter de catar are... surprins

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 10 ani - La Multi Ani!

12.11.2012 9:34     citat 

neatza....
e mai bine pufa, multumim de intrebare...a ramas totusi acasa cu ta-su azi.
febra nu a mai facut dar nu a prea dormit noaptea, s-a marait si sucit, tuseste de rupe...ieri a mancat si s-a jucat da se vede ca nu e bine ea..nu am vrut sa risc cu gradinita, sa vedem maine.

io iar am ramas aproape surda de o ureche, de cate ori racesc mi se infunda nasul pe o parte, apoi urechea , raceala se duce dar urechea imi ramane asa infundata cu saptamanile..si tare nasoala e senzatia...imi dau cu apa cu sare in nas, un spry puternic, scrie pe el ca e pt sinuzite si post operator, nimica... sugestii? (da pliz nu plante de alea de nu s.a auzit in norvegia scot limba )...

La multi ani pentru Mara!

ocrisu...nervi de otel maica...abea incep the terrible twos foarte fericit
hai ca noi sintem la al doilea, sintem calite, nu ne doboara ele pe noi prostit

ana, ma bucur ca ai calatorit bine, cre ca o sa mori de dorul fetei.... sarut

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

12.11.2012 1:21     citat 

furni ai dreptate o sa ii duc dorul tare mult trist dar sper sa imi rezolv repede cu actele si sa o pot aduce si pe ea aici sarut sarut sarut

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 3 luni
Teodora: 7 ani, 1 luna

12.11.2012 1:22     citat 

bunaa si de la noi!

noi ca lunea dimineata...curatenie, acum mancare...vreau sa-i fac ceva cu conopida, sa vad daca-i place, asta pt. maine ca azi a papat supica si acum e la somnic..sper ca pe la 5 sa se mai trezeasca.

ieri am fost la un bazar organizat de crucea rosie si am cumparat carti pt. copii la kg rad mi s-a parut ff fain...era cat p-aci sa-l vindem pe Sebi...ne intrebase vanzatorul daca e de vanzare, ca-l ia la kg si l-a pus pe cantar si l-a cantarit rad, dar cum sa-l vad cu 1e/kg!!! numai cat m-am chinuit sa faca si el 10 kg rad !!!

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

12.11.2012 1:59     citat 

----------
mihaela_ct a scris:

Kiki, tu mai alaptezi sau ai intarcat-o pe Ti?
----------

Inca serveste 3 mese pe zi. zambet Nu stiu cum o sa o intarc, ca mai sunt doar 3 luni pana ma reintorc la serv, dar mai vedem.Uite de ex. sambata, am botezat la Cta fix la masa ei de la pranz si a adormit cu ai mei fara sa ceara. La fel, s-a intamplat sa plec de acasa inainte sa se trezeasca si daca nu m-a vazut, nu a cerut. Sper sa fie ok...

Fiurni, sanatate fetii. Ia citeste de bella donna, nux vomica, de ulei de cimbru, ulei de oregano, ceai de potbal... zi si ti le trimit la pachet.
pt tine... nu stiu, n-am idei. poate conuri de urechi? nu fac misto, zic ca poate iti sunt bune.

La multi ani fericiti Marei.

Oana... la noi, Tedi inca nu a scpat de the terrible twos, din pacate. si mie imi pune rau nervii pe moate.
Ea e blanda si scumpa, dar el o influenteaza si mai scapa si pe alaturi, dar fff rar.Ea mai cafteste prin parc, dar cam asa reactioneaza toti. de fapt de la alti copii a invatat, ca asa noroc ce avem sa dam numai peste copii din astia care musca, imping si lovesc.

Ana, sa se rezolve repede treburile si sa va revedeti curand. e posibil sa ajungem si noi la londra de craciun. zambet

I-am cantatit si masurat si eu pe copii, ca din septembrie nu mai facusem asta. Timeea are 90cm si 14,2 kg, iar Ted 120 cm si 24,2 kg.

Azi trebuia sa il duc pe Ted la scoala, dar ne-au trimis mail ca au zugravit sala si ca miroase urat, sa-i tinem acasa pe copii. Ultima zi de dinainte de vacanta nu i-am dus ca ii mutasera intr-o clasa unde nu aveau loc, deci liber, acum iar liber... ma intreb ce o sa fac cand o sa ma intorc la serv, iar de la scoala ne anunta cu o zi inainte sa nu ii ducem???
mi s-a acrit!

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

12.11.2012 2:02     citat 

uite aici depre uleiul de cimbru, il aveam deschis deja http://www.formula-as.ro/2009/863/medic...brul-10946

formula as e o sursa interminabila de informatii fff bune pt mine. poate va pasioneaza si pe voi. zambet

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii

12.11.2012 2:04     citat 

Kiki daca ajungi pe aici poate ne intalnim la Starbucks la o cafea buna sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

12.11.2012 2:06     citat 

[quote="KiKilinis"]----------
mihaela_ct a scris:

[
Oana... la noi, Tedi inca nu a scpat de the terrible twos, din pacate. si mie imi pune rau nervii pe moate.
Ea e blanda si scumpa, dar el o influenteaza si mai scapa si pe alaturi, dar fff rar.Ea mai cafteste prin parc, !
----------

vorbesti cumva de copiii mei? rad

inlocuieste Tedi cu Lucas si se potriveste...

singura diferenta e ca fimea zgarie..dar nu la gradinita ci acasa...isi baga ghearele in mutrele noastre de ne umple de sange..i-am pilit unghiile cu forta sambata, am zis ca poate ajuta...de unde, duminica mi-am luat-o..totusi nu mi-a dat sangele prostit
a, sipe fra-su il trage de par... rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

12.11.2012 3:35     citat 

Hello ladies sarut

Hop si eu , cu calu' meu , sau cum zice sor' mea foarte fericit , dupa o eternitate fara net foarte fericit ( adica de joi scot limba rad ) , si , cum de pe tel nu pot intra pe forum ... da , mi-a parut o eternitate .

Ceva mai ok cu moralu' , chiar intr-o pasa foarte optimista as putea spune .. normala la mine , zic unii foarte fericit

Fetele ok , multumesc Domnului , Gabitza nu tace un pic , ciripeste de cum deschide ochii : mamiii , ce taaaaci ? neaataaa mami , neata ema rad .. si muuulte altele . Ema tot cuminte , cu unele mici exceptii , dar se iarta .. Gabitza insa poate da mana cu Antonia , Oana .. de nu pica de pe fotoliu de zeci de ori intr-o zi , si iar ii tre sa se urce in picioare pe el , si nu oricum , pe spatar daca se poate , desi ii spun de fiecare data nu-i voie , o iau de acolo ... pe moment cic-a priceput , dar cum ma intorc de la ea , inapoi acolo .. si asta e doar un exemplu . Pe subwoofer , pe tot ce poate gasi sa se poata urca , e acolo .. alpinista mi se face fata rad .

Sanatate puilor bolnaviori , pofta celor fitzosi la mancare ( fitzosi asa , cu " " de rigoare ) , si multa rabdare mamici sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

12.11.2012 9:33     citat 

----------
LAM a scris:
bunaa si de la noi!

...vreau sa-i fac ceva cu conopida, sa vad daca-i place, !!!
----------

din secretele coopidei... foarte fericit
eu cand tineam regim am facut piure din conopida, la fel cum faci piure de cartofi, cu unt etc... a iesit mancabil....
si o alta chestie cu conopida, da' nu stiu daca ii place copilului... dai conopida pe razatoare, apoi o calesti in tigaie in unt..iese un fel de orez asa ....

maica-mea faca conopida cu maioneza, si e buna, da banuiesc ca nu dai maioneza la copil.

ah, si tot de la maica-meu un pont pe care vreau sa il incerc, cica a facut salata de boeuf si in loc de cartofi a pus conopida fiarta....rau nu are ce sa fie...

eu iau un amestec de ala congelat conopida-brocoli si morcov si le fierb/oparesc un pic si pun ceva unt pe ele...copiii mei mananca, ca-s frumoas e in farfurie asa colorate.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.11.2012 9:17     citat 

[quote="KiKilinis"]----------
mihaela_ct a scris:

[bFiurni, sanatate fetii. Ia citeste de bella donna, nux vomica, de ulei de cimbru, ulei de oregano, ceai de potbal... zi si ti le trimit la pachet.
pt tine... nu stiu, n-am idei. poate conuri de urechi? nu fac misto, zic ca poate iti sunt bune.

!
----------

kiki, mersi esti o draguta....da de trimis chestii de astea in norvegia e cosmar..nu te primeste posta cu Nimic ce seamana a medicament, chiar si naturiste..e teroare cu posta. plus ca tre' sa te duci la posta cu vama cu pachetul desfacut, coada, vames arogant etc...
ma inarmez cu rabdare pana ajung in romania si imi iau una alta.

evident intotdeauna iti trebuie ceea ce nu ti-ai luat...

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 3 luni
Teodora: 7 ani, 1 luna

13.11.2012 10:01     citat 

da, si eu mai fac salata de conopida cu maioneza si usturoi, dar asta e pt. noi..as vrea eu sa mancam cat de cat sanatos ca sa-i pot da si lui Sebi din ele.
i-am facut budinca de conopida, a mancat putin ieri, deschidea chiar bine gura, mai am o portie si pt. azi
cum mai e azi pufa?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

13.11.2012 10:59     citat 

e bine pufa, da tuseeesteee..si se tot trezeste noaptea din cauza asta...
a mers la gradi azi, o sa o ia ta-su pe la 12.. tre sa ii dam medicamentele de astm in regim de 'criza' ca sa ii treaca tusea....altfel nu prea mare lucru de facut..sa ii mai curatam mucii..si sa bem multa cafea noi adultii rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 13 ani, 4 luni
Gabi: 9 ani, 11 luni

13.11.2012 12:46     citat 

Buna ziua dragelor sarut

Ploua cu spume aici , mai tare si cu galagie rad , la mine in casa nu te mai intelegi om cu persoana cand incepe ochi peste cap

Eu patesc o chestie curioasa de cateva zile .. cand incepe sa-mi fie rece un pic doar , mana dreapta imi e inghetata complet , si mana stanga la temperatura normala confuz .. chiar nu inteleg cum se poate rad .

In rest .. da , casa mea tot santier , dar nu mai e asa dezastru .. m-am obisnuit deja fara chiuveta in baie rad , mai rau e ca iar tre sa spal covorul , si e mareee foarte fericit .. si abia l-am spalat prostit

Furni , multa sanatate pufoasei mici sarut .. si tuturor bolnaviorilor , daca mai sunt , desi tare sper ca nu! ..

Unde-s fetele dragi care nu au mai postat chiar demult ? trist Cafe , Georgette , Tamy , Rizi .. haideti fetelor , mai dati si voi un semn ..

Pupici tuturor si o zi minunata sarut sarut

Un ceai fierbinte ? sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: