· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile mamicilor din 2010! capitolul 244
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile mamicilor din 2010! capitolul 244     
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 6 luni
Jacob: 10 ani, 6 luni

20.11.2012 3:38     citat 

Buna fetele !!!

Ce frumos ca au intrat atat de multe fete care nu mai intrasera de mult timp.

Cry colajele sunt absolut superbe sarut iar entuziasmul tau de invidiat !!!

Nu prea am mai avut timp sa intru in ultimul timp si acum sunt asa bolnava ca abia astept sa ajung in pat. Abia am bagat piticii la nani si am intrat sa vad ce mai faceti.

Noi am scapat de suzeta vara trecut, le dadea ultimul rand de maselute si tot rodeau la suzete. Le-au rupt de vreo cateva ori si noi tot le cumparam altele, pana cand nu le-am mai cumparat iar ei le luam in gura, vedeau ca sunt rupte si le aruncau singuri. Si apoi intr-o zi le-au dus singuri la gunoi si gata am scapat. Eu am mers mereu pe premiza ca atunci cand vor fi ei pregatiti vor renunta si se pare ca a mers. zambet

La fel si cu mersul la baie. Nu ma stresez si stiu ca vor incepe sa ceara cand vor fi pregatiti. Azi mi-a zis tipa de la cresa ca i-au zis inainte sa faca caca si i-a dus la toaleta si au facut acolo. Sunt tare mandra e ei sarut

Si noi ne-am gandit la un al treilea bebe, dar eu acum vreau si dupa ma apuca frica foarte fericit inca nu ne-am apucat de treaba ca tot aman eu zambet dar parca vad ca va dau o veste buna cat de curand.

raliu nu ai de ce sa te simti vinovata ca nu mai vrei un alt bebe, este alegerea voastra. Si cat de bine te inteleg cand zici ca te-ai obisnuit cu ajutor, ca eu sincer daca nu as avea-o pe mama mea nu stiu ce m-as face.

danutza foarte frumosi sunteti sarut

ralu cat de putin mai ai zambet super emotionant, nastere usoara ca parca vad ca citesc curand ca ai nascut sarut

Bun, ma duc la nani. Va pup pe toate si urez multa sanatate puiutilor bolnaviori. Eu sper sa nu se imbolnaveasca ai mei de la mine trist.

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 9 luni

20.11.2012 9:11     citat 

Uneori, le trebuie un impuls ceva, caci ca si noi adultii, unele obiceiuri la copii devin adevarate vicii de care greu scapi. Unmele vicii dauneaza. altele nu, aici e problema!

Eu l-am retras de la gradi pe cel mic. Astept sa mai creasca maie maie, cum zice el, sa mearga la gradi la frate-su. zambet

L-am dus pe cel mare azi la gradi....cel mic e in alta camera la desene si ma minunez ca sta si se uita la ele si ma lasa un pic pe forum scot limba . Am o lene in mine, vaaleiii

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

20.11.2012 10:19     citat 

Neata fetelor

Ce stare am de parca ar fi inceput de saptamana.. foarte fericit

Matei s-a trezit pe la 5 dimineata plangand sa ii dau perna verde..si stai si explica-i ca e schimbat asternutul si perna verde s-a transformat in perna galbena rad ..si apoi s-a mai trezit peste o ora ...nu stiu ce zicea acolo dar eu sunt acum chiauna..iar el doarme inca...aseara nu am reusit sa il culc mai devreme de 12...a inceput sa ii placa sa se uite la tv,...si se uita la orice..noi dam de la desene doar doar s-o culca...dar el se uita la film...vorbeste si intreaba ce nu intelege prostit
Ai vostri la ce ora se culca....? Si cum ii mai culcati? Eu nu am mai avut rabdare sa stau 1 ora pe liniste si intuneric...si s-a invatat si el cu tv...

Raliu pai Matei plange de cand il stiu fara motiv...sau cauta un motiv....zilnic...ce sa fac..strang din dinti ( ma mir ca nu s-au spart rad )..si caut cu orice pret sa gasesc ceva cu care sa ii distrag atentia...Eu oricum ma pun mereu in locul lui ...si stiu cat ma consum eu daca plang..ma gandesc ca daca plange dupa o sa fie obosit si mai nervos..si fac orice doar sa nu planga...el nu stie ce e aia pedeapsa...daca ridic tonul la el...daca il cert...si in loc sa il linistesc el plange...il iau in brate ..vb cu el...ii explic de ce am reactionat asa...de ce nu tb. sa ma supere..ca ma doare capu..ca sunt obosita...etc...
Ieri am promis ca sunt buna...dar nu am fost...Am facut curat...si m-am enervat ca desi nu eram singura acasa...eu facut mancare...eu curat...Matei dupa mine...si nu a inteles ca nu are voie mar ...ca e ora de masa...si am facut cam urat...el se uita la mine ca la nebuni...si pana la urma l-am lasat sa manance marul...si am intarziat cu masa de pranz...cu somnul...si tot programul a fost dat peste cap...

Ultima modificare efectuata de catre claudis la 20.11.2012 11:06, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

20.11.2012 11:00     citat 

Neata zambet
Gata am scapat de suzetaaa , a fost muuuuult mai simplu decat ma asteptam eu , acum m-am convins ca am fata mare si intelegatoare sarut ,ieri la somnul de pranz mi-o cerea asa in joaca co o voce pitigaiata , i-am zis ca am aruncat'o si a inteles , aseara ii zicea lui papito ca ditza ei a murit foarte fericit
Claudis fata mea mai dvrm de ora 23 nu adoarme niciodata , se uita la desne seara , are desenele ei preferate , acum am revenit la Barbie Rapunzel foarte fericit pana la barbie a fost Cars si avem o lista luunga , i le-am pus pe stick si seara se uita la ele , cand vine ora de somn inchid tv-ul si ii zic poveste ,de fapt povesti foarte fericit ca nu adoarme la prima niciodata , si acm fara suzeta parca adoarme mai greu putin socat ....Ea nu adoarme cu tv-ul aprins niciodata , la ea somn insemna totul stins zambet
Azi a plecat cu soacra-mea in oras , am ramas sg acasa , merg sa ma apuc de facut mancarica , va multumesc din nou pt ca m-ati ajutat si incurajat sarut
Aaa Byu si eu procedez la fel cand are nervi , ma asez langa ea si ii spun sa se linisteasca apoi vb , pana acm daca nu se linistea o puneam la colt sa se calmeze ,dar de acm voi proceda altfel zambet

sus

Denunta
claudis

Copii

20.11.2012 11:15     citat 

Raliu bravo fetei tale ca a scapat asa usor de suzeta...Ia sa incerc si eu faza cu povestile...ma streseaza televizorul asta la maxim...si pana acum imi parea rau ca nu avea rabdare de el...
Ce e drept imi prinde f bine..ca de aici relaxarea mea....il las la tv seara si fac un dus repede...mananc...spal vasele..intind rufe,,.... si stau linistita cu el in pat stiind ca numai am nimik de facut ..uneori adorm chiar inaintea lui rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.11.2012 12:10     citat 

Cosmin adoarme in jurul orei 10, ne punem in pat toti 3, ne iubim ,ne pupam si adoarme cam in 15-20 min.
Seara nu se uita la desene...stie ca noaptea nu sunt desene foarte fericit ...ne mai uitam si noi la vocea romaniei,xfactor,te cunosc de undeva scot limba scot limba

va pup sarut eu sunt la munca pana la 7 prostit

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

20.11.2012 6:52     citat 

zambet sarut

multumim de aprecieri! sarut

eu am facut ce-am putut...de noi toate depinde sa continuam povestea minunilor noastre...asa ca...spor la vorbareala! sarut

miruna are un program de somn foarte bun, zic eu...

se trezeste in jurul orei 7, pe la 14-14.30 adoarme cu mine pe pat , cu tv-ul deschis...uneori se uita la el...alteori nici nu-l baga in seama... doarme 2-3 ore si seara in jur de 21, maxim 22 adoarme singurica, alintandu-se in patutul ei, lipit de-al nostru... culmea ca in timpul zilei adoarme pe patul mare...seara nu accepta defel sa adoarma nicaieri decat " in patutul meu, pe pena mea, cu papuma mea" zambet ... nu o deranjeaza tv-ul sau comp... adoarme si cu lumina aprinsa...

sa vedem cum ne-om descurca cand apare si bebe...cel putin primele luni, pentru ca e iarna vom dormi toti in aceeasi camera...si daca o avea mititca colici si va plange, va fi mai greu...dar vedem noi atunci!

pana atunci mabucur de somnul ei linistit, se trezeste uneori pentru a bea apa si atat! zambet

in schimb eu nu pot dormi...si ma uit pe pereti trist

sus

Denunta
claudis

Copii

20.11.2012 7:46     citat 

Noi la pranz ne bagam in pat abia pe la ora 3 dupa amiaza..pe la 3.30 a adormit azi...asa am sesizat eu ca doarme macar 1 ora jumatate fara trezire... foarte fericit
Haios a fost ca azi nu prea a avut chef de desene..parca mi-a simtit oful...si cand ne punem in pat. cu tv stins zice..." e intuneric..aprinde televizorul la Thomas" la care eu ii spun ca facem nani acum nu ne uitam la desene...la care el haios " da la filmul tau" rad ..tot sa fie televizorul aprins... rad
Faza e ca incepuse sa se uite la film si eu ii tot opturam imaginea cu mana...cum ca il mangai...la care el..." da-te ca nu vad" deci seamana cu taica-su ..se uita la orice.....a adormit in schimb repede...pt. ca se freca la ochi si ii spuneam ca il dor ochii de la televizor..sa ii inchida... foarte fericit
Sa vedem diseara....cum il pacalesc sa nu se mai uite la TV...si sa adoarma mai repede ...in conditiile in care accepta orice la TV si nu il suporta inchis prostit

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

21.11.2012 2:19     citat 

Bunaaa zambet
A mai trecut o zi fara suzi , o zi linistita , de dimineata si-a gasit prosopelul ei cu ,care doarme si a zis : Uite pica mea dar ditza nu mai e rad a murit rad , ma bufnit rasul scot limba
Claudis noi cu povestile suntem de la 1 an , le stie pe toate , de multe ori cand ii zic povestea se intampla sa atipesc si dau dintr-o pove in alta si ea hop ma corecteaza , e maestra in povesti , aseara am obsv ca a invatat si INGERASUL sarut , sunt asa mandra de ea , hai sa va pun o poza pt cele care nu ati vazut'o pe facebook

Parul creste fooarte incet rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

21.11.2012 3:03     citat 

frumoasa tare Adinuta sarut sarut ce comica a fost cu suzi moarta rad)

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

21.11.2012 9:22     citat 

Buna seara!!!

Ce de reveniri in valuri! zambet

Cristina. ce m-ai binedispus cu colajele!

Si noi adormim la "sene" adica desene! Ne uitam doar pe disney junior si pe Jim Jam. Sunt destinate in special copiilor sub 6 ani! Si Iris invata multe de la ele. Restul canalelor cu desene, mi se par violente!

In rest..nu am intrat ca m-a prins( IAR) mania cu Friends, si am inceput sa il urmaresc dinnou!

Acum ma pun sa pregatesc hainutele pentru maine la gradi!

Va pup, si noapte buna

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 9 luni

21.11.2012 9:46     citat 

Claudia, E se trezeste pe la 7 juma-8 si il pun seara la somn la pe 19 juma-20- adoarme in 15 min, poate si mai reped chiar. depinde!
I-am scos somnul de pranz din multe motive

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 9 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

22.11.2012 3:37     citat 

Fetelor, dragelor, ce bine-mi pare sa citesc de voi si de puiuti. As avea muuulte de spus, dar altadata ca acum nu am destul timp. Sunt la serv si n-am voie sa stau pe net . rad
Didi a mea e mare, tare smechera si f diferita de daria. Se moteaza toata ziua, umbla cu tocurile mele prin casa si ii manevreaza pe toti cum poate ea mai bine. Se trezeste pe la 8 dimineata - eu deja nu mai sunt acasa - , mananca si o duce buni la gradi. la 12 vine acasa, ia pranzul cu Daria si tati si buni si la somn vreo 2 ore. Apoi rastoarna casa cu fundul in sus pana la 6-7 seara cand ajung si eu acasa si ma intampina cu "Bine te-am gasit, mami!" foarte fericit . Vorbeste mult si clar, putine cuvinte staklceste, stie sa explice in detaliu ce vrea sau ce face...dar nu vrea sa invete culorile sau vreo poezie sau un cantec ceva...neam.
Daria e iubita ei, sufletul ei. Se mai si cearta, o mai musca sau bate Didi, dar din ce in ce mai putin in ultimul timp. Am noroc ca Daria a fost super rabdatoare cu ea.
cam atat deocamdata.
Va pup pe toate!

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

22.11.2012 6:37     citat 

Bilutza ce ma bucur ca ai intrat, chiar ma gandeam sa scriu ca mai lipseste sa ne dea vreo veste Bilutza si uite ai aparut.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

23.11.2012 5:08     citat 

Buna zambet
Mersi Cry de invitatie, nici nu ma asteptam sa mai fie poza fetelor mele in colaj sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: