· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile mamicilor din 2010! capitolul 244
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile mamicilor din 2010! capitolul 244     
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 8 luni

23.11.2012 5:11     citat 

He he, asa mica si asa descurcareata si isteata? bv bv!
Sa ne zici, Bilutza,de Didi, la 4 ani, cum va aliniaza frumos si va pune sa repetati dupa ea poeziile si sa vedem care retine si care nu! foarte fericit rad

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

24.11.2012 5:29     citat 

Buna, fetelor!
Ma bucur ca citesc noutati despre copilasii vostrii, sunt adorabili in poze, ma bucur ca s-a animat un pic atmosfera pe aici si salut toate mamicile care au scris,,,asteptam si alte mamici care nu ne-au dat nici un semn de mult timp sarut
Noi suntem bine, azi am avut musafiri, a venit o colega de-a Claudiei si s-a jucat cu ea vreo 2 ore, eu am stat cu mama ei la o cafea si la taclale, apoi a venit o vecina cu fetita ei si am facut clatite la toata lumea...ce mai, o zi plina,..dar relaxanta..
In rest, sunt destul de ocupata in timpul saptamanii, am un program cam asa: ma trezesc pe la 7 fara zece si pregatesc cafeaua si sandwichul sotului, laptele cu biscuiti pentru Claudia, o pregatesc pentru scoala si la 8 fara un sfert ei doi pleaca.Intre timp se trezeste si Sebi, ii dau si lui sa pape, apoi impreuna facem paturile si strangem prin casa...se trezeste si Sabrina, o alaptez, schimbat, spalat....ceva mancare, daca am timp, ..pe la 11.30 ies afara si merg la scoala si o astept pe Claudia...mai fac cumparaturi, un pic pe la joaca, daca timpul ne permite...pe la 13 urcam in casa, fac papa la copii, apoi lectii cu claudia, pus Sebi la nani, pana spre seara...strans prin casa, pus masina de rufe, facut mancare...am noroc ca asta mica e cuminte si nu cere multe...mai greu e cu Sebi ca e gelos si trebuie sa fiu cu ochii pe ei sa n-o rastoarne...apoi el merge de 20 de ori pe zi la baie, ca-i place sa faca singur la wc, fara reductor...dar are zile cand face si la olita, se dezbraca si fuge sa se ascunda....sotul imi ajunge pe la 20-21, cand mananca si apoi se odihneste..ca na, el a fost la servici...eu am STAT acasa doar....si seara tot eu culcat copiii, dupa ce i-am spalat, dat sa manance, pregatit pe a doua zi...si de 2-3 ori pe saptamana o ajut la lectii si pe fetita vecinei, care e in clasa a V-a...mate, engleza, civica...dar imi place ca asa mai activez neuronul ramas zambet
asa pe scurt(sau pe lung) v-am povestit cam ce fac zi de zi...asta cand nu apare vreo problema in plus, gen spalat geamuri, dat cu antimucegai pe la colturi, ca aici unde m-am mutat nu e izolat apartamentul...
sanatate sa fie!

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 8 luni

24.11.2012 10:08     citat 

Cristina79, wow, ai povestit asa calm, frumos, ordonat cum iti e tot pe asa si viata de zi cu zi, de ai reusit sa ma fascinezi total.
Eu am mai zis..sunt varza la organizare..nu-mi reuseste de nici o culoare..am incercat, dar mereu intervine cate ceva de-mi da programul peste cap asa ca programul meu e la minut scot limba.
Cu sotul, uf...e bine ca esti intelegatoare, vine si el cu drag acasa zambet
Eu o pretentie am de la tatal copiilor mei, care si el vine cam cand incep pregatirile de culcare. Sa amane orice alta treaba pana dupa ce ii culc. Nu ii cer sa faca nimic altceva in casa decat sa dedice lor putin timp..joaca, joaca, povesti, pus la nani. Dupa ,n-are decat sa faca ce vrea.
In medie, in timpul saptamanii, are timp de asa ceva cu ei cam o ora, doua(maxim, mai rar). In weekend am grija sa recupereze si le fac program de voie numai lor si eu imi vad de ale mele: iesit in oras sau facut prin casa(curat, mancare).

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

25.11.2012 10:13     citat 

mami_happy, m-ai facut sa zambesc atunci cand ai zis ca am povestit calm, frumos, ordonat zambet ....da, asa suna...si cateodata asa este...dar deseori nu respect intru totul programul, doar in linii mari...ma mulez si eu dupa cerintele fiecaruia...de exemplu, am patit de multe ori ca atunci cand vin de afara la amiaza, Sebi sa fie obosit si sa nu vrea sa urce scarile, nici macar de manuta...daca nu am bagaje, ii urc pe amandoi in brate, dar il mai las si pe scari cu sora mai mare, o urc pe Sabrina in casa si o pun pe pat, cobor si-l iau si pe el in casa...in timpul asta, vecinii toti au auzit ca noi venim acasa de la plimbare foarte fericit ...noroc ca-s intelegatori si li-s dragi copiii mei...dar eu ma umplu de nervi
chiar azi dimineata m-am suparat pe el ca mi-a scris pe perete cu creioane cerate, si alea nu prea se duc....sau o dezveleste si o trezeste pe Sabrina...sau se trage de par cu Claudia cand vor acelasi lucru
dar e tare dragalas cand vine si ma ajuta la bucatarie, de toate face cu mine...cand curatam cartofi, ne asezam jos si eu ii dau cartoful curatat sa-l puna in apa si tinem amandoi mana pe manerul cutitului...amesteca el in toate mancarurile, vrea sa puna el sarea, condimentele, zbate ouale, duce farfuriile cu mancare la masa, aduce canile de cafea si le pune pe masa din bucatarie, da cu aspiratorul, matura daca a imprastiat ceva pe jos, sterge praful...ma ajuta cu toate...

si nu stie nici o poezie, desi vorbeste destul de bine, stalceste multe cuvinte, dar eu inteleg totul...de exemplu, cand il vede pe Mos Craciun la TV spune: cucu-ciui!

da, cu sotul ma cam enervez de la o vreme, ca as vrea sa se implice mai mult in viata copiilor, nu doar cu o intrebare de genul :"ce ai facut azi?"...sau sa arunce o privire in camera la copii si sa treaca mai departe...si cand e liber, prefera sa se joace pe calculator sau sa se uite la TV...mai trag cate o harjoana din cand in cand, dar nu mi se pare destul....aud de la prietenele mele o altfel de relatie intre copii si tatici.....la voi cum e?
O duminica frumoasa! sarut sarut

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

25.11.2012 12:25     citat 

Buna fetelor

Eu am o stare f, proasta....De aseara nu imi mai revin..de cand al meu s-a suparat pt.ca l-am certat despre cum ii prepara biberonul de lapte lui Matei ( clar ca nu ii voi mai lasa sa il faca pt. ca eu daca vad ca faci ceva in bataie de joc prefer sa numai faci..si uite asa le fac eu mai pe toate lol) si mi-a reprosat ca ma agat de nimikuri pe cand eu am gresit in tot ceea ce am facut de cand s-a nascut copilul si pana acum..poate a fost rautacios...poate ideea e venita din alta parte dar pur si simplu m-a demoralizat ...aveam eu suficiente sa imi reprosez..dar ma asteptam ca ceilalti sa constientizeze ca mai mult nu am putut in conditiile date...( sa nu intram in detalii mai mult decat am intrat deja rad )
Nu pot intelege cum mult timp parca am fost doar eu cu Matei....toata lumea a fost ca la spectacol...si acum mi se aduc acuze...nu mi se pare corect trist De ce nu am fost trasa de maneca...sau poate ajutata sa ma adun pt, a putea lua decizii mai bune...daca s-a vazut ca nu dau randamentul asteptat...ba din contra..mi s-au pus bete in roate la tot ce am incercat sa fac...

Va admir pe multe dintre voi...nu stiu cum reusiti sa vedeti totul cu asa calm...intelegere...eu nu reusesc
Eu am fost tot timpul in conflict.....nu inteleg de ce totul tb . facut doar de mama atunci cand se poate si altfel mai ales atunci cand e un copil mai dificil...sau mai ales cand sunt mai multi copii...
La mine a fost mai greu de inteles pt. ca exceptand-o pe mama...toata lumea a avut muuult...timp liber...iar dupa cum stiti Matei m-a tinut in priza si zi si noapte din cauza firii lui hiperactive si nimeni nu a miscat un pai...pana nu a crescut baiatul si a inceput sa fie haios si placut a fi in preajma lui...
Acum e un pic altceva ..adevarat...sotul il duce la locul de joaca.la 9..il lasa cu bunicii.pana la 11 ....il mai ia pe la mall sau in vre-o vizita ...ori ii da micul dejun sau vre-o mancare care ii place lui mult si pe care o mananca repede...mai face baie cu el..o vreme ii prepara biberonul noaptea cat eu il linisteam..iar acum daca numai e biberonul..dorm impreuna desi el se mai trezeste si se culca la loc ..ori ma cere pe mine.....si restul ce ii mai cer eu daca sunt fortata de imprejurari cum ar fi sa pregateasca bagajul cat timp eu il pregatesc pe el daca plecam undeva,sau biberonul de seara pt.a evita nervii lui Matei care nu avea rabdare cat il preparam eu si facea ca toate cele pana era gata....dar nu ma plang de prezent....este suficient,,,..pana nu de mult le faceam si pe astea tot eu...
Insa analizand de cum au decurs lucrurile...am ajuns la ideea ca.de la a nu mai face un bebe...in favoarea armoniei........de asa armonie nici nu am nevoie.... prostit
Asa ca as mai face un bebe si m-as canaliza pe a ii creste...si nu as mai pierde vremea cu nimeni ....am ajuns la concluzia ca nimeni altcineva nu merita timpul meu....decat copilul
Din pacate am vazut atata indiferenta...si egoism...de mi s-a luat...consider ca cine te iubeste tb sa fie acolo...sa arate ca ii pasa..odihnit...obosit...nu conteaza...Eu asa gandesc...eu asa am facut si as face pt, cei dragi mie...indiferent ce si cat m-ar costa...
Adica sa muncesc eu toata ziua...si sa vin acasa sa spun ca sunt obosita..cand vad ca si cei de acasa sunt poate la fel de obositi si plictisiti...eu de de as fi mai cu mot..doar pt. ca eu aduc bani...pai si ce lasam in urma...niste lucruri materiale sau niste oameni minunati ...
Mai stiu situatii cand muncesc amandoi..sau doar mama...si tot doar mama are datoria cand ajunge acasa sa se ocupe de casa si de copii..pt ca ea e femeie...ea tb, sa faca...
Oricum eu am ajuns de mult in stadiul in care numai cer nimik de la nimeni .....daca se ofera cineva sa faca ceva bine..daca nu iarasi bine...Tb sa am mare nevoie de un favor ca sa il cer...Pt. ca am obsevat ca totul se face de gura mea...iar eu nu suport sa trag de oameni si sa ii vad ca fac cu sila...
Cat am fost f. obosita...si in depresii am spus despre toate nevoile si dorintele mele..si am spus chiar prea mult....acum fiecare stie ce asteptari am...si face fiecare se pare ce poate face cu usurinta..si comoditate..altfel le fac eu...Ma multumesc si cu atat dar din pacate nu pot sari in sus de bucurie...ba chiar as fi preferat ca multe sa nu se mai faca dar oricum cui pasa ce vreau eu rad ( ca un exemplu...am spus de mult ca sg. ajutor care mi s-ar putea oferi aici acasa...ar fi sa stea cineva cu matei atunci cand fac eu curat...si in rest prefer sa mi le fac pe restul singura...dar eu vorbesc eu aud...exact in treburile mele se baga altcineva...si de cate ori fac curatenie...care dureaza multe ore...fac singura cu Matei in spate..la propriu rad )
Abia astept sa numai am nevoie de absolut nimik...sau sa numai las loc sa se faca ceva pentru mine...Sa am timp sa mi le fac pe toate...inainte sa poate interveni cineva cu ceva...Iar al doilea daca o fi sper sa fie un pic mai cuminte...si sa ma descurc singura...de nimeni si nimik numai vreau sa am nevoie...ever...asa simt acum zambet
Gata..m-ati prins pe picior gresit ...am zis ca ma abtin sa mai fiu asa deschisa aici dar uite ca nu reusesc...

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

25.11.2012 1:17     citat 

----------
claudis a scris:
am ajuns la concluzia ca nimeni altcineva nu merita timpul meu....decat copilul
[...]
( ca un exemplu...am spus de mult ca sg. ajutor care mi s-ar putea oferi aici acasa...ar fi sa stea cineva cu matei atunci cand fac eu curat...si in rest prefer sa mi le fac pe restul singura...dar eu vorbesc eu aud...exact in treburile mele se baga altcineva...si de cate ori fac curatenie...care dureaza multe ore...fac singura cu Matei in spate..la propriu rad )
----------

Eu vad aici o contradictie, ori nu merita altcineva (si altceva scot limba) timpul tau, decat copilul, ori preferi sa se ocupe cineva de copil in timp ce tu faci curat. trag cu ochiul

Sincer, eu cand/daca am de ales prefer sa ma ocup de Mona. Curatenie (sau alte treburi casnice) poate face si altcineva. scot limba

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

25.11.2012 1:31     citat 

----------
Christa a scris:
----------
claudis a scris:
am ajuns la concluzia ca nimeni altcineva nu merita timpul meu....decat copilul
[...]
( ca un exemplu...am spus de mult ca sg. ajutor care mi s-ar putea oferi aici acasa...ar fi sa stea cineva cu matei atunci cand fac eu curat...si in rest prefer sa mi le fac pe restul singura...dar eu vorbesc eu aud...exact in treburile mele se baga altcineva...si de cate ori fac curatenie...care dureaza multe ore...fac singura cu Matei in spate..la propriu rad )
----------

Eu vad aici o contradictie, ori nu merita altcineva (si altceva scot limba) timpul tau, decat copilul, ori preferi sa se ocupe cineva de copil in timp ce tu faci curat. trag cu ochiul

Sincer, eu cand/daca am de ales prefer sa ma ocup de Mona. Curatenie (sau alte treburi casnice) poate face si altcineva. scot limba
----------

ideea e ca, curatenia sau treburile casnice care necesita timp nu imi face nimeni oricum....as prefera si eu asa.

Ce ajutor mi se ofera mie sunt lucruri pe care le pot face eu ..impreuna cu Matei...la asta ma refeream.....de aia prefer sa nu mi le faca altcineva..imagineaza-ti ca sunt lucruri marunte...nu dau eu pe cineva la o parte in a imi face o treaba care necesita timp..ca sa fac eu ..in loc sa stau cu copiluil
...ce imi e f greu sa fac cu el este curatenia o data pe sapt .care imi ocupa multe ore iar el nu are atata rabdare sa stea cu mine......iar crede-ma..s-a oferit o data cineva sa ma ajute...nu sa imi faca curatenie si a doua oara pas.... a zis ca e casa mare..e prea greu...

Oricum e adevarat ca am avut o problema in a imi face cineva treaba in casa..as fi vrut sa le fac pe toate...si copil si casa. si poate l-am neglijat pe Matei pt asta cum spui tu........dar cred ca daca era cineva sa imi faca treaba ca lumea si nu la misto si ce e firi firi....nu as fi zis nu

De ex..am analizat si eu treaba asta...m-am suspectat si eu...dar de ex. cand e mama la mine...numai cu baiatul stau,...ea mi le face pe toate...si le face cum trebuie...cand pleaca numai am nimik de facut...in schimb daca e altcineva..cand pleaca ...nimik din ce era intr-adevar de facut nu e facut...si asa prefer sa nu mai fiu " ajutata" deloc... iar Matei acum e si de ajutor ..le facem impreuna.. scot limba
Inainte da preferam cineva sa stea cu Matei pt. ca oricum treaba importanta ramanea nefacuta si o faceam f,. greu cu el...ne chinuiam amandoi...

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

25.11.2012 4:20     citat 

Uooof Claudis ce ne asemanam noi 2 trist
Si eu am o stare prosta , m-am si certat cu sotul aseara ,cica sunt vesnic nemultumita ... ba de masina , ba de casa , ba de el ..ba .b.a ...ba ... dar nimeni nu face nmc sa ma multumeasca si pe mn , cel putin el .... eu vb eu AUD , i-am explicat de milioane de ori lucrurile pe care le face si pe mn ma deranjeaza ,l-am rugat in mod insistent sa incerce sa se schimbe putin ,nimic ! Ma rog de el sa-si petreaca mai mult timp cu Adina , sa se implice mai mult in educatia ei dar degeaba ... nush ce naiba sa mai fac , uneori ma gandesc ca suntem atat de diferiti si ca poate ne-ar fii mult mai bine alaturi de alte persoane , nush ce sa mai zic trist
Adina e bine , azi facem 1 sapt de cand am aruncat suzeta , parca si mie imi e greu , de multe ori seara din reflex imi vine sa-i dau suszeta apoi imi aduc aminte ca nu mai e scot limba , oricum de cand am renuntat la ea adoarme mult mai greu ...
Nu imi place iarna deloc , ma deprima anotimpul asta , vremea ploioasa si innorata ma zapaceste de tot .....
Ma bag sa dorm putin , va pup !

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

25.11.2012 5:45     citat 

BUna fetelor,
Problemele astea descrise mai sus sunt generale.Si eu m-am agitat mereu sa fac totul copiilor:sa-i hranesc,sa-i spal,sa-i imbrac,sa-i adorm,sa-i ingrijesc cand sunt bolnavi... sa strag de prin casa jucariile si hainele pluc treburile casei:sa gatesc,sa spal,aspirat,sters praf,curatenia bailor,uneori si piatza....si L-AM OBISNUIT sa vina de la munca OBOSIT(de parca eu toata ziua ma pieptan in oglinda acasa si toata treaba se face singura,ca la Samantha) si sa traga un pui de somn(de parca sta el noptile sa le scada febra,se le linistesca in brate,sa fie pe post de suzeta,) si apoi TV sau Internet... Ba chiar vrea si liniste,eventual copii sa stea cu el la meciuri sau sa merga in camera lor si sa se joace fara jucarii(ca fac mizerie) si fara sunet (ce e seara si derajeaza vecinii)...
SI tot eu sunt nebuna la cap ca sunt nervoasa si ma leg de el ca nu ma ajuta...
Mi-e frica sa ma imbolnavesc sau sa plec undeva prea mult timp(mai mult de 2-3 ore) si sa le las cu el ca nu are nici rabdare dar nici habar ce sa "faca cu ele"!!
Asa ca fetelor...e o treaba general valabila cam la toti barbatii.Si conteaza cum au fost "educati" acasa si daca mai pot fi educati apoi...pt ca altfel nu ne raman decat certuri si reprosuri de multe ori in apropierea copiilor ceea ce ii va traumatiza intr-un fel sau altu`...
SI nu sunt lucruri grave dar se ajunge la certuri dese si apoi la sentimente urate care strica armonia care a fost si de multe ori nu se mai poate repara.....
Si sa schimbam subiectul.Fetele mele sunt putin mucoase.tusesc,au trecut printr-o pneomonie,acuta la Aura,ceva mai usoara la Adriana.Pt ca Aura nu suporta siropelele am injectat-o de a prins o frica de injectii rau de tot.Acum le dau vit.C,siropele naturale pt muci si tuse si aerosoli si ma rog sa nu recidiveze...
Ne pregatim de sarbatori,abia astepta!Si eu alaturi de ele.Ascultam deja colinde si ne chinuim sa le invatam.Aura o ia exeplu pe sora-sa si ce sspune sau face Adriana face si ea.Nu conteaza ca e mai mica,se incapataneaza sa faca si sa spuna si ea.Doar daca n-are chef sa faca imi spune ca e "micutza si nu poate"...
In sfarsit i-au dat si ei caninii,doar 3 momentan,il asteptam si pe al 4-lea.Mai are un rand de masele de scos si poate apoi ne revenim cu imunitatea.Ii place sa merga la sora-sa la gradi,vrea si ea"dar cu mami".La anu sper sa se razgandesca la partea cu mami ca o s-o inscriu la gradi.Inca sugem tzitzi..."e buna tzitzica, ale lapte!" spune ori de cate ori vrea sa-i dau.NU reusesc sa o intarc....nu stiu cum voi reusii sa o intarc pt ca roata noaptea ma tine pe post de suzeta.Si sunt in urma rau cu somnul si odihna...Pe cea mare am alaptat-o 2 ani si...am facut o pauza de 5 luni(ultimile luni de sarcina cu Aura) si am luat-o de la capat...
NU intru...nu intru...dar si cand am intrat...am uitat sa ma opresc din povestit!
Va pup!

sus

Denunta
Raliu

Copii

25.11.2012 6:44     citat 

Of barbatii astia trist ....Asa e Corina , conteaza mult cum au fost si cum i-am educat noi , niciodata nu mi-a placut sa ma impun dar acum zau ca imi pare rau ,cu barbatul tre sa fi rea ,ca de esti buna ....
Sanatate multa fetelor :* !

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

25.11.2012 11:00     citat 

acum am vazut si eu colajele...SUPERBE!bravo!chiar vroiam sa intreb daca nu avti nevoie de poze noi sau daca urmeaza sa schimbati colajul...

desii ne "vedem" mai des pe FB totusi o sa pus si aici ceva pozici recente...poate la mamici le e dor de noi si nu ne-au mai vazut demult
foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

26.11.2012 10:33     citat 

Claudis, draga mea, si eu am aceleasi trairi. Doar ca incerc sa mi le reprim. Oricum la 37 de ani nu-l mai schimb. Am incercat si cu frumosul, si cu tipete, si degeaba. Cam toate avem aceleasi stari, aceleasi griji. Demult am renuntat sa mai pun grijile mele pe capul altora. Nimeni nu are nevoie de problemele tale si treburile tale. deci din start, ca sa nu-ti faci ral la cap, scoate-ti din cap ca poate sa te ajute cineva la treaba. Doar mama, poate mama..... cu sigurant nu sotul. Desi, nu vreau sa generalizez, mai sint soti care le fac pe toate, dar nu ai nostri.
Reprosuri primesc si eu. Desi nu-i foarte prezent in viata copiilor, cand ceva nu e bine, imediat mi se reproseaza. Si atunci il "invit" frumos in viata copiilor. Chiar aseara am avut o faza. Noi am fost la unconcert, dupa 2 ani am iesit si eu din casa. Copiii au ramas cu verisoara mea. Va dati seama cum e cu 2 copii atat de mici. Mai ales ca de ieri Lucas merge si e vai si amar de casa. Deschide tot. Cat Rodica s-a dus sa le pregeteasca mancarica, Lucas a dat de niste dosare de-a lui tat-so. Pe care demult l-am rugat sa nu le mai lasa la indemana copiilor, sa le incuie in dulap. Cand am venit, copiii deja dormeau si SM se apucase sa tipe ca de ce l-a lasat Rodi pe Lucas sa faca mizerie in acte. In fine, tipa aiurea prin casa. incercam sa-i explic ca dorm copiii, copiii lui, nu straini si daca-i trezeste tot noi ne chinuim sa-i adormim. S-a linistit cand i-am spus, ca daca continua in 30 minute ii fac bagajele si-l trimit la sora-sa, sa tipe acolo. A inchis usa, a bombanit ceva acolo vreo 15 minute si -sa lnistit.
Deci conteaza ei, nu copiii, copiii lor sint buni numai sa se laude cu ei, cand intervine partea grea, se dau frumos intr-o parte, ca si cum nu le-ar pasa.
Iarasi, generalizez, dar cam asa este.
Doar catu ai deschis cutia Pandorei, ai scris ce multe din noi n-au curajul sau timp sa scrie.

sus

Denunta
Raliu

Copii

26.11.2012 2:02     citat 

Buna fetelor zambet
Aseara m-am decis sa-i scriu sotului un bilet ,imi e mult mai simplu sa-i scriu decat sa stau de vb cu el , el nu e genul caruia sa-i placa sa discute , ori se enerveaza si tipa ori nu zice nmc ... am asternut pe hartie toate nemultumirile mele ,azi de dim a venit la mn ( eu am dormit cu Adina ) si am stat de vb , ne-am hotarat sa incercam sa ne schimbam amandoi , sa invatam din greseli nu sa le repetam la nesfarsit , SPER sa fie totul bn .
Va las ca am fata ''calare'' pe mn ma piguleste scot limba si imi pune margele , va pup si va citesc pe seara !
O sapatamana fara evenimente neasteptate va doresc scot limba !

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

26.11.2012 3:02     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...15#1300615

Va rog sa semnati si voi petita asta on line... si va doresc multa sanatate si voua si puilor vostri !!!!
E in scopul ajutarii copiilor cu hemofilie pentru care statul nu face nimic sa le amelioreze starea, agonia si durerea...Haideti sa-i ajutam noi, prin semnarea petitiei...Daca suntem mai multi, nu vor putea ignora aceasta categorie de bolnavi!!! Va multumesc!!!

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 2 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 3 luni
am nascut deja!

26.11.2012 4:29     citat 

Am vb cu Ralu si va transmite :

"Cu multa bucurie,caldura si emotie,am intampinat astazi ora 10 : 20 ,cea de-a treia minune din viata noastra, E L I S E !!! E la fel de adorabila,precum fratiorii ei!! A fost extrem de dureros,dar multumesc lui Dumnezeu am rezistat pana la final si am nascut natural.Elise cantareste 4220 si au trebuit sa ma taie,si apoi sa ma coase pe viu.Chiar sunt niste dureri ingrozitoare,dar privind-o,imi spun ca merita tot efortul!!! "

Am facut urarile aici :

http://www.parinti.com/Bineaivenitpelum...41342.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: