· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile mamicilor din 2010! capitolul 244
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile mamicilor din 2010! capitolul 244     
ralu-mada

Copii
D
S
E

28.11.2012 3:13     citat 

Multumim mult pentru ganduri si urari sarut sarut sarut !
Pupici :*

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

28.11.2012 3:24     citat 

Ralu sinteti de ja acasa?

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

28.11.2012 3:52     citat 

luara, inca suntem in maternitate...
am scris mai multe la minunile 2012 zambet

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

28.11.2012 6:23     citat 

Ralu felicitari pt a treia minune sarut Sa fie sanatoasa si sa va aduca multe bucurii zambet !

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 10 luni

29.11.2012 1:16     citat 

Buna ziua mamici si scumpi pitici/piticute
.Ne mai tineti minte?nu am mai dat pe aici de multaaa vreme,cu o parte din voi am mai tinut legatura pe fb sau mess,dar sa stiti ca nu v-am uitat.din cand in cand intru sa va citesc,de multe ori zic ca va scriu cateva randuri dar cum de atata timp sunt absenta pe forum nici nu stiu de unde sa incep si unde sa termin...
Am sa incep prin a felicita mamicile care de recent au adus pe lume un nou sufletel: pe Cristina 79 si Ralu,sa va traiasca si numai bucurii din partea lor! pe celalalte mamici proaspete am avut ocazia sa le felicite pe fb si sa le vad comorile
Sa va arat printesa mea inainte de a pleca la gradinita

Sa va spun cateva lucruri de Annamaria...ei bine e fata mare zambet ,merge la gradinita,a inceput sa spuna cateva cuvinte in engleza si cateva litere din alfabet.primele 2 luni de gradinita au fost tare lungiii,plangea mai mereu dimineata nu vroia sa ramana,insa acum cand ajunge la gradi o data ce i am dat geaca jos nici macar nu ma saluta,fuge la joaca...mai,mai ca imi vine mie sa plang rad . la ea la gradinita fiecare clasa are 3 grupuri:un grup cu copii de 3 ani,unul de 4 si altul de 5 ani,acest lucru a fost gandit pt ca un copil pana termina gradinita sa nu schimbe educatoarea in fiecare an astfel incat sa nu le strice acea armonie creata cu doamna lor.eu sunt foarte multumita de acest sistem,se vede deja rezultatele pt ca atunci cand cei mari fac engleza sau repeta alfabetul ea e atenta la ei si inregistreaza. in rest acasa e mai mereu printre oale,vrea sa gateasca ea,sa invarta in oala...peste putin timp o sa am bucatareasa personala.Altceva nici nu stiu ca sa va mai zic de fetita,face ce fac totii copii la varsta ei ,adica pozne multe,vorbeste deja bine si multtt de te ia de cap,raceste dupa ce ii trece o luam de la capat ,insa ii multumesc lui Dumnezeu ca nu prea apelam la antibiotice,ce are des ii catarul insa cu aerosol reusim sa scapam si de el
Sper ca v a facut placere vizita noastra si voi incerca sa intru mai des...mai greu e pana se sparge gheata...O zi buna tuturor si multi pupici zambet

sus

Denunta
luara

Copii

29.11.2012 3:21     citat 

Angell bine ai revenit. Sa stii ca nu te-am uitat.

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

29.11.2012 4:47     citat 

Angell, multumesc frumos! Sa stii ca ai o minunatie de fetita, e adorabila!! sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

29.11.2012 6:03     citat 

Angell imi place parul mandrei de mor , zici ca-i suvitata zambet .Eu v-am mai admirat pe facebook scot limba
Eu nu am apucat sa va spun ca fata mea numara pana la 10 in romana si in spaniola cool , sunt asa mandra de ea , a invatat si culorile , nu pe toate evident dar stie , la galben ii zice ''babana'' rad , cand am invatat'o culorile am asociat fiecare culoare cu un obiect , si de atunci galbenul a ramas babana scot limba ..
A venit friguuuul , nu-mi place deloc foarte fericit , ce planuri aveti pt sarbatori ? Noi vom merge la sormea in Anglia si sotu' ramane acasa , e pedepsit , anul asta a tot fost pedepsit saracul foarte fericit
Va las , merg sa ma schimb ca la 6 fug la sport , pupici !

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 8 luni

29.11.2012 7:18     citat 

Pai hai sa ma laud si eu dara rad rad. Al meu, ala mic, numara si-n romana si-n engleza si stie si el culorile, formele scot limba . ce mai trebe sa stie la varsta lui? hai laudati-va si voi ca sa stiu ce sa-l mai invat scot limba rad

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

29.11.2012 9:15     citat 

Angel sarut sarut missed you!

si mie imi place parul fetei tale de numa'! sa ne mai spui de ea...si de tine...orice...oricand! sarut

ce copii destepti avem! seamana cu mamicile lor!

a mea nu stie asa multe...da' e mai mica...recuperam noi! in schimb e atat de ascultatoare ca nu-mi vine a crede... e ma astept uneori sa nu faca ce-i zic...da' ea e tare cuminte! scot limba sarut zambet

am fost la control, bebelina are 1700 de gr, e numai bine... Doamne-ajuta si de-acum incolo! sarut

fetele care ne-ati "salutat" , ce ne mai spuneti? hai, ca de citit stiu ca ne mai cititi! foarte fericit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

30.11.2012 10:44     citat 

Neata

La multi ani tuturor celor ce isi serbeaza azi ziua de nume sarut

angelll ce fata mare si frumoasa ai... zambet

luara wow ....si vad ca mai poti...deci eu promit ca numai zic nimik prostit ..M-a pufnit si rasul aducandu-mi aminte de o faza cu priza..Off cate discutii si pierdere de timp pt. niste lucruri marunte..pacat..dar chiar nu e vina noastra zic.....Insa eu nu ma las...pt. ca mici schimbari in bine sunt...

Byu esti o norocoasa sa ai asa sot.... Sper ca e bine Iulian...Multa sanatate

mami buna poezia..o uitasem zambet ..cat despre amant....ar putea fi o idee rad

Raliu ce frumos vb...eu una sunt chiar ingrijorata ca din cauza indiferentei..numai simt nimik..nu imi mai arde de nimik..cred ca sunt eu f. rea....... prostit

Matei nu prea vrea sa facem activitati educative...numara " din 2 in 2" ...daca il intreb culori ori zice corect ori greseste uneori intentionat...dar imi place ca daca ma intreaba ceva si nu stiu...sau raspund gresit ma corecteaza..
Aseara imi spune asa dintr-o data" haide sa purtam o conversatie" nu stiu unde a auzit...probabil la televizor ...dar a inceput sa foloseasca expresii frumoase si cuvinte " sofisticate"
La un moment dat incepuse cu o injuratura..dar i-am explicat ca nu e frumos...nu stiu ce a inteles el dar vad ca a uitat de ea...
Sotul spune ca e tare obraznic si ca nu vrea sa stie ce ne asteapta...dar eu il linistesc mereu..am un feeling ca el nu e obraznic...doar e f. agitat si de aceea face multe " pe dos"...cand va creste am increderea ca va fi chiar f. cumintel si intelegator zambet
Imi place ca zice" sarumana pt. masa" daca ii spun pofta mare raspunde cu multumesc scot limba

Noi de sarbatori stam acasa..,..nu avem chef sa mergem nicaieri...Vreau sa stam cu totii pana la 12 noaptea si sa vada Matei artificiile.....Ii vom face un album foto profi ca si anul trecut ....de data asta nu stiu daca chiar de Craciun...vreau sa ninga pt. ca vreau sa facem pozele afara...sa ii fac un om de zapada mare...si sa fim surprinsi cum il decoram...cum ne batem cu zapada,..ne tragem cu sania zambet

sus

Denunta
luara

Copii

03.12.2012 12:39     citat 

Uneori "obraznicia" e un mod al lor de a atrage atentia noastra. Ana tine enorm la mine si eu incerc sa-i acord toata atentia de care are nevoie. Si daca cumva ma vede ocupata cu altceva sau pur si simplu intinsa, face uneori niste crize numai sa ma faca sa o bag in seama. Acum sintem la faza coabitarii prietenesti cu Lucas. Astia doi ori se iubesc nespus si fac prostioare impreuna, ori nu pot imparti 20 de creioane. Nu mai zic ca Ana il mai impinge sau trage de par rau de tot. Si Lucas o rabda, doar maraie un pic. Si incerc sa-i explic ca-l doare, dar pana n-am tras-o o data de par si eu pe ea, nu s-a linistit. A marait si i-am explicat ca asa il doare si pe Lucas, apoi am mangaiat-o si i-am promis ca no mai trag de par, daca nu mai face nici ea. Acum astept sa vad, daca a dat roade asa comportament al meu. Poate gresesc, daca aveti voi alte idei, astept sa mi le impartasiti.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 10 luni
Natalia Maria: 8 ani, 2 luni

03.12.2012 1:00     citat 

Buna ziua jenat Va mai aduceti aminte de noi confuz
Am dat sa vad ce mai faceti si am ramas surprinsa sa vad aceeasi atmosfera de odinioara si atatea mamici dragi mie, ori am nimerit eu intr-un moment grozav?
Nu mi-a venit sa cred ca inca mai e pozica cu Iuri in colaj si mai ales una noua luata de cry_styna de pe FB!!! sarut sarut sarut
Multumesc ca nu m-ati uitat...traiasca FB!
Tot de acolo mai stiu cate ceva despre voi! foarte fericit
Nu am nici o sansa sa aduc la zi, adicalea sa va povestesc despre tot ce s-a intamplat in absenta mea, asa ca aduc in prim plan o mica parte din prezent:
Iuri e un baiat mare de acum, in al doilea an de cresa, unde, desi e cresa, invata surprinzator de multe lucruri, iar el, baiatul lui mama e istet foc, na ca mi-au murit laudatorii...si nu neaparat scot limba , doamnele de la gradi zic asta despre el.
O iubeste pe Natalia, nu are, momentan, pic de gelozie, desi il mai certam: nu te du la Nati, nu mai striga ca o trezesti...
Natalia e o dulceata de fata, multumesc lui DD ca mi-a trimis-o, ca m-a incurajat sa mai fac un bb. E o frumoasa, o papacioasa si doarme muuuult, de ma simt vinovata jenat uneori...fiind invatata cu Iuri. Ea a dormit si 8 ore fara trezire, daca nu as vedea-o ca e sanatoasa, as zice ca are o problema de doarme noaptea 6 - 8 ore fara trezire scot limba Are colici, dar mai greu e seara 2-3 ore si de cand ne-am cunoscut cu madam Suzi se linisteste mai repede. Ea foarte bine in greutate...la o luna si 3 zile avea 4850 g si 56 cm.
Despre tati, am vazut ca ati vorbit despre tatici "absenti" trist , la noi nu e asa. Am noroc de un sot minunat, care de prin sarcina, l-a "preluat" pe Iuri aproape 100%. El il duce/aduce de la cresa, ii face baie, doarme cu el, merg la cumparaturi...il tine dupa el in timpul liber pt a-mi fi mie mai usor. Is impartite oarecum treburile. Mie mi-au revenit cele mai usoare tinand cont ca Nati e super cumintica. Si sa nu credeti ca are un job usor, dimpotriva, dar pune familia inainte si dupa oboseala lui. Doar ca isi pierde si el rabdarea, cum ne-o pierdem si noi mamicile, e depasit uneori de situatie, Iuri fiind un copil energic, ce solicita toata atentia posibila si care orice isi doreste (si ii vin ideile doua/sec rad ) trebuie sa se intample atunci...nu exista "ai rabdare doua sec sa fac asta sau aia..." foarte fericit Si ultimul, momentan, lucru cu care ma laud e ca Iuri e un copil foarte sanatos, raceste extrem de rar si ii trece f repede, Doamne ajuta sa fie si Nati asa. Are 3 luni de cresa (anul asta) nu a racit si nu a lipsit deloc, in conditiile in care toti erau terminati la cresa. Stau cu inima cat un purice sa nu mi se imbolnaceasca fata cu ce-ar aduce el foarte fericit
Va pup pe toate, fara exceptie si incerc sa imi intru in ritm si sa "continui povestea noastra" sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

03.12.2012 1:11     citat 

Luara, asa era si Sara cu Luca il atingea mereu, cum a crescut Luca nitel sa intors roata, acum o bate el pe ea. Mereu tipa Sara dupa ajutor ca lui i se infasoara manutele in parul ei. Sper sa nu fie si la tine tot asa zambet .

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 8 luni

03.12.2012 4:36     citat 

salut!!
Am absentat putin.. dar nu am plecat, inca!! foarte fericit
Reveniri mari la minuni!
Ma bucur sa vad persoanele dragi cum revin aici..se reface gasca, nu?

Am vazut ca v-ati "plans" de soti! am citit.. si ma alaturi si eu "plangerilor" Eu tot zic ca nu sunt robot, ca vreau timp si pentru mine...dar eu vorbesc, eu aud!
Sunt mama, bucatareasa, camerista, femeie de servici, si lista poate continua... Dar toate au un "HO!" Cat de curand o fi la mine.. cam atat!

Ralu, traiasca pitica si voi alaturi de ea! Sunteti o familie de invidiat!
Mariana, ma bucur sa te vad! NU stiu daca am apucat sa te felicit pentru minunea 2! Daca nu..ia de aici: Felicitari si multa multa sanatate!!
Luiza..ce mare a printesa!!!

Noi asteptam mosii, ne pregatim de serbare (Iris o sa fie spiridus) , si apoi de plecare la ai mei la Oravita unde o sa ne petrecem sarbatorile si anul nou!

Va pup, ca Iris nu ma mai lasa!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: